Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγγλοκινεζικη φίλε, θα περάσεις play store και ένα πληκτρολόγιο και δεν θα έχεις ούτε προβλήματα ούτε θα χρειαστεί να ασχοληθείς ξανά

Πειραζει αμα εχω την ελληνικη;

Την περναω απο πανω;;

Κανα λινκ;

 

Και by the way

 

1 η οθονη στα 5 δευτερ μαυριζει, κλεινει , δεν ξερω αν ειναι προστασια αλλα ειναι σπαστικο, υπαρχει ρυθμιση;

 

2 απο σημερα οπου χρειαζομαι πληκτρολογιο , αργει πολυ , αυτο της google εχω

 

Ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε Πετρο γραφεις τοσο καιρο σε αυτο το νημα και ακομα δεν εχεις μαθει οτι τα link των rom ειναι στην πρωτη σελιδα;;;;

Οταν κατι βρισκεται σε εξελιξη ειναι φυσιολογικο να εχει θεματακια (οπως η Ελληνικη)

Γνωριζεται όπως στο καθετί, οτι αν δεν θελετε κανενα προβλημα βαζετε την μαμα ΑγγλοΚινεζικη ή την Multi αν και η 29 εχει και αυτη τα δικα της.

Μην πειράζεται συνέχεια το κινητο και αλλάζετε rom αν το κινητο σας δουλευει απροβληματιστα. Το πιθανοτερο ειναι να χειροτερέψει.

Περιμενετε μεχρι 16 του μηνα να βγει official rom.

Αυτα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ η αγγλοκινεζικη έκδοση

 

Αγγλοκινεζικη φίλε, θα περάσεις play store και ένα πληκτρολόγιο και δεν θα έχεις ούτε προβλήματα ούτε θα χρειαστεί να ασχοληθείς ξανά

 

ευχαριστω παιδια. original rom και αντε γεια.

εχει κανεις αποψη μηπως για αυτη την θηκη??

http://www.aliexpress.com/item/22-Color-High-quality-Toughened-Glass-Back-Cover-And-Aluminum-Frame-For-XIAOMI-Hongmi-Red-Rice/1620263628.html

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια. original rom και αντε γεια.

εχει κανεις αποψη μηπως για αυτη την θηκη??

http://www.aliexpress.com/item/22-Color-High-quality-Toughened-Glass-Back-Cover-And-Aluminum-Frame-For-XIAOMI-Hongmi-Red-Rice/1620263628.html

 

 

 

Απο ομορφιά σκίζει στο πιάσιμο του τηλεφώνου έχει λίγο θέμα γλιστράει.

Επίσης θέλει και ενα screen protector οπωσδήποτε. Εγώ δεν κατάφερα να βάλω χωρίς φυσαλίδες 3 απλα που έρχονταν δώρο και τώρα παραγγελία το tempered glass screen protector.

Όσο για τις Ρομ έχω την 3.18 και όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά η κάμερα δεν έχει ρύθμιση για χρονικό;;; Να τραβάει δλδ μόνο του μετά από κάποια secs; Εκτός και αν είναι μπροστά μου και δεν το βλέπω.

 

Αυτό που με χάλασε εκ πρώτης όψεως είναι που γκριζάρει το μαύρο η οθόνη. Είχα καλομάθει στην μαυρίλα της Amoled του Samsung S2 και τώρα αυτό το μαύρο(γκρι) της οθόνης είναι αρκετά σπαστικό. Επίσης όταν είναι σβηστό η οθόνη του είναι τόσο γκρι που νομίζεις ότι είναι ανοιχτή! Τι τεχνολογία είναι αυτή; Γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Απο ομορφιά σκίζει στο πιάσιμο του τηλεφώνου έχει λίγο θέμα γλιστράει.

Επίσης θέλει και ενα screen protector οπωσδήποτε. Εγώ δεν κατάφερα να βάλω χωρίς φυσαλίδες 3 απλα που έρχονταν δώρο και τώρα παραγγελία το tempered glass screen protector.

Όσο για τις Ρομ έχω την 3.18 και όλα καλα

 

ευχαριστω φιλε.

προτασεις κανεις για θηκη και screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα απο εκεί που παραγγειλα ήρθε ενα screen protector αλλά αν αυτό είναι το tempered glass την πατησα γιατι δεν κατάφερα να το βάλω σωστα και δε μου άρεσε και σαν ποιότητα. Όμως η θήκη έκανε γύρω στα 9 δολάρια και σκέτο το protector που παραγγειλα τώρα κανει 7

http://www.aliexpress.com/item/2014-Newest-Tempered-glass-PC-Back-Box-100-luxury-Aluminum-frame-case-for-xiaomi-hongmi-red/1777873949.html

 

 

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-anti-Burst-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Hongmi-Red-Rice-Redmi-1S/1945568705.html

Edited by asboof
Link to comment
Share on other sites

Ρε Πετρο γραφεις τοσο καιρο σε αυτο το νημα και ακομα δεν εχεις μαθει οτι τα link των rom ειναι στην πρωτη σελιδα;;;;

Οταν κατι βρισκεται σε εξελιξη ειναι φυσιολογικο να εχει θεματακια (οπως η Ελληνικη)

Γνωριζεται όπως στο καθετί, οτι αν δεν θελετε κανενα προβλημα βαζετε την μαμα ΑγγλοΚινεζικη ή την Multi αν και η 29 εχει και αυτη τα δικα της.

Μην πειράζεται συνέχεια το κινητο και αλλάζετε rom αν το κινητο σας δουλευει απροβληματιστα. Το πιθανοτερο ειναι να χειροτερέψει.

Περιμενετε μεχρι 16 του μηνα να βγει official rom.

Αυτα

 

Κακως εχεις αυτη την εντυπωση την 9.15.16 .17 και τωρα 18 εχω βαλει

Ρομ δεν πειραζω

Και εφαρμογες λιγες

Απλα γραφω οτι παρατηρω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

με γλωσοφαγατε ρε σεις :lol:

 

τεσπα εβαλα το greenify & στον xsposed installer ειχε με κοκκινα γραμματα πως υπαρχει conflict και να κανω αναβαθμιση

πηγα στα modules

και μολις πατησα εκανε λεει soft reboot απο μονο του!

 

εκτοτε εχει το πορτοκαλι της miui στη μεση και κατω ενα android με κεφαλαια ασπρο

και τελος

 

τι κανουμε τωρα??????

 

καμμια ιδεα?

 

Edit

 

αφου δεν ανοιγε πατησα το συν στη φωνη και το κουμπι ενεργοποιησης

 

ετσι ξαφνικα μπηκα στο mode που φλασαρω τις ρομ

εκανα wipe cash data kai ξαναπερασα την 3.18

ολα καλα

 

μονο το θεμα με την οθονη εχω που δεν ξερω μαλλον τη ρυθμιση να μη σβηνει στο πιτς φυτιλι

και οτι

μολις μπαινω σπιτι ενεργοποειειται αυτοματα το wifi

Αυτα και καλημερες

 

Παω για υπνο

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Κακως εχεις αυτη την εντυπωση την 9.15.16 .17 και τωρα 18 εχω βαλει

Ρομ δεν πειραζω

Και εφαρμογες λιγες

Απλα γραφω οτι παρατηρω

Μονο η πρωτη προταση αναφερεται σε εσενα.

Παρακατω ομως γραφεις οτι εχεις αλλαξει ενα σωρο ρομ. Γιατι αλλαξες ας πουμε την 3.12 που απο οτι θυμαμαι ηταν η πιο stable Ελληνικη?

Αυτο λεω οτι μας πιανει μια μανια να βαζουμε την πιο νεα χωρις να υπαρχει κανενας λογος εφοσον στο κινητο κανεις ακομα δεν εχει καταφερει να διορθωσει τα 'προβληματα' του.

Εχετε υποψιν σας οτι και η multι περιλαμβανει και Ελληνικα .

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακατω ομως γραφεις οτι εχεις αλλαξει ενα σωρο ρομ. Γιατι αλλαξες ας πουμε την 3.12 που απο οτι θυμαμαι ηταν η πιο stable Ελληνικη?

 

H 3.18 είναι πολύ καλή και προτείνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H 3.18 είναι πολύ καλή και προτείνεται.

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ αυτό...

 

με την multilanguage ειστε ευχαριστημενοι οσοι την εχετε?

εχετε κανενα θεμα?

Link to comment
Share on other sites

με γλωσοφαγατε ρε σεις :lol:

 

τεσπα εβαλα το greenify & στον xsposed installer ειχε με κοκκινα γραμματα πως υπαρχει conflict και να κανω αναβαθμιση

πηγα στα modules

και μολις πατησα εκανε λεει soft reboot απο μονο του!

 

εκτοτε εχει το πορτοκαλι της miui στη μεση και κατω ενα android με κεφαλαια ασπρο

και τελος

 

τι κανουμε τωρα??????

 

καμμια ιδεα?

 

Edit

 

αφου δεν ανοιγε πατησα το συν στη φωνη και το κουμπι ενεργοποιησης

 

ετσι ξαφνικα μπηκα στο mode που φλασαρω τις ρομ

εκανα wipe cash data kai ξαναπερασα την 3.18

ολα καλα

 

μονο το θεμα με την οθονη εχω που δεν ξερω μαλλον τη ρυθμιση να μη σβηνει στο πιτς φυτιλι

και οτι

μολις μπαινω σπιτι ενεργοποειειται αυτοματα το wifi

Αυτα και καλημερες

 

Παω για υπνο

 

Για την οθόνη-ρυθμίσεις οθονη-σβησιμο οθόνης και επιλεγεις χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πέρασα την 3.15 μόλις πήρα το κινητό και τώρα μου ζητάει να κάνω OTA προφανώς την 3.18. Τι πρέπει να κάνω και αν το προσπαθήσω θα χάσω τις εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τιποτα .Πέρασε την. Σε 5 λεπτα θα εισαι έτοιμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την multilanguage ειστε ευχαριστημενοι οσοι την εχετε?

εχετε κανενα θεμα?

 

Η 29 έχει μικροθεματα. Έβαλα την 3.18 να δω πως πάνε τα παιδιά τα δικά μας

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τιποτα .Πέρασε την. Σε 5 λεπτα θα εισαι έτοιμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η 29 έχει μικροθεματα. Έβαλα την 3.18 να δω πως πάνε τα παιδιά τα δικά μας

 

ευχαριστω φιλε. να κανω μια ερωτηση και οποιος θελει/ξερει απανταει.

ισχυει αυτο που μου ειπαν κατι κινεζοι οτι δηλαδη στην original rom δεν θα εχω google play? ειπαν πρεπει να κανω root και κατι τετοια και οτι αμα θελω google play να βαλω την multi. ο φιλος πανω εδω λεει η multi 29 εχει θεματα.

δεν γινεται δηλαδη να εχει καποιος original rom me google play? μονο με την multi γινεται?

και εστω οτι δεν γινεται με την original να εχει google play και την κρατησω, εχει κατι αντιστοιχο το κινητο (νομιζω το mistore), ειναι καλο αυτο σε σχεση με google play?

θελω αγγλικα να ειναι το κινητο και εχω μπερδευτει λιγο ειναι η αληθεια, θα ειναι και το πρωτο smartphone!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια τι ακριβώς κόλπο κάνατε για να στέλνει ελληνικά 160 χαρακτήρες από Sim 2 ; υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε. να κανω μια ερωτηση και οποιος θελει/ξερει απανταει.

ισχυει αυτο που μου ειπαν κατι κινεζοι οτι δηλαδη στην original rom δεν θα εχω google play? ειπαν πρεπει να κανω root και κατι τετοια και οτι αμα θελω google play να βαλω την multi. ο φιλος πανω εδω λεει η multi 29 εχει θεματα.

δεν γινεται δηλαδη να εχει καποιος original rom me google play? μονο με την multi γινεται?

και εστω οτι δεν γινεται με την original να εχει google play και την κρατησω, εχει κατι αντιστοιχο το κινητο (νομιζω το mistore), ειναι καλο αυτο σε σχεση με google play?

θελω αγγλικα να ειναι το κινητο και εχω μπερδευτει λιγο ειναι η αληθεια, θα ειναι και το πρωτο smartphone!

ευχαριστω

 

Ναι δεν θα εχει το play store προεγκατεστημενο . Δεν χρειαζεται να εχεις root προσβαση για να το βαλεις.

Και η αγγλοκινεζικη και η πολυγλωσση ειναι επισημες απο την εταιρεια.Αυτη την στιγμη ειμαστε στην εκδοση 31.0

Το Mi store εχει πολλες εφαρμογες που ειναι στα κινεζικα για το κινεζικο κοινο. Π.χ στο playstore θα την βρεις στα αγγλικα την εφαρμογη και στο Mi στα κινεζικα :)

Εφοσον το θες στα αγγλικα , μπορεις να το παρεις ειτε στην αγγλοκινεζικη ειτε στην πολυγλωσση και να επιλεξεις τα αγγλικα.

 

Το playstore μπορεις να το εγκαταστησεις μεσω μιας εφαρμογης στο Mi store την google installer

 

Παλικάρια τι ακριβώς κόλπο κάνατε για να στέλνει ελληνικά 160 χαρακτήρες από Sim 2 ; υπάρχει λύση;

Προς το παρον νομιζω πως δεν υπαρχει κατι για αυτο :(

Edited by canoni
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα Προς το παρον νομιζω πως δεν υπαρχει κατι για αυτο :(

 

Είναι θέμα αυτό δυστυχώς..

 

Δύο θεματακια ακόμα

 

1. Το κινητό μας δεν βλέπει OTG ;; Έβαλα το καλώδιο αλλά δεν βλέπει τίποτα!!

 

2. Φλας δεν παιζει ο μαμά broswer; Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα εχει το play store προεγκατεστημενο . Δεν χρειαζεται να εχεις root προσβαση για να το βαλεις.

Και η αγγλοκινεζικη και η πολυγλωσση ειναι επισημες απο την εταιρεια.Αυτη την στιγμη ειμαστε στην εκδοση 31.0

Το Mi store εχει πολλες εφαρμογες που ειναι στα κινεζικα για το κινεζικο κοινο. Π.χ στο playstore θα την βρεις στα αγγλικα την εφαρμογη και στο Mi στα κινεζικα :)

Εφοσον το θες στα αγγλικα , μπορεις να το παρεις ειτε στην αγγλοκινεζικη ειτε στην πολυγλωσση και να επιλεξεις τα αγγλικα.

 

Το playstore μπορεις να το εγκαταστησεις μεσω μιας εφαρμογης στο Mi store την google installer

 

'canoni' εισαι κανονι :)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα αυτό δυστυχώς..

 

Δύο θεματακια ακόμα

 

1. Το κινητό μας δεν βλέπει OTG ;; Έβαλα το καλώδιο αλλά δεν βλέπει τίποτα!!

 

2. Φλας δεν παιζει ο μαμά broswer; Υπάρχει λύση;

 

Καλημέρα! Αν εννοείς τον Flash Player, υπάρχει λύση και είναι εδώ: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4354&extra=&highlight=flash%2Bplayer&page=1

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αν εννοείς τον Flash Player, υπάρχει λύση και είναι εδώ: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4354&extra=&highlight=flash%2Bplayer&page=1

Ευχαριστώ πολύ! Το κατέβασα κι όλα καλά.

 

Όσον αφορά το OTG έχουμε θέμα ή το δικό μου απλά δεν το βλέπει; Φαραώ τη 3.15

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...