Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το μπλιμπλίκι το είχε στείλει και σε εμένα!! Χαχαχα. Είναι απαράδεκτο, ούτε ο τελευταίος κάγκουρας δεν πρόκειται να το χρησιμοποιούσε ποτέ :p

 

Ναι αλλά η σύζυγος το κοτσαρισε κανονικά χαχαχαχα έχει τρέλα με τα στρας γενικά.

Επίσης το notification led δουλεύει ενω στο προηγούμενο που είχε με μουλτι σε δουλευε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο τα Mediatek έχουν 3G βιντεοκλήση

Ωραίος..ευχαριστώ,δεν ήξερα ότι όλα τα mediatek έχουν 3G βιντεοκλήση..Αν και δεν έχεις άδικο, γιατί και στο lenovo s820 και στο Jiayu g2f που έτυχε και το κοίταξα είχαν αυτά τα δύο ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

φίλε από vickmal πόσο έκανε να έρθει , έχω παραγγελία από 24/7/14?

 

Και άλλη μία ερώτηση στο Galaxy y duos που έχω, έχω δωρεάν πλοηγό μέσω google maps στο 1S αυτό θα το έχω? Μου είναι κάτι απαραίτητο.

ευχαριστώ

Edited by sugarbird
Link to comment
Share on other sites

φίλε από vickmal πόσο έκανε να έρθει , έχω παραγγελία από 24/7/14?

 

Και άλλη μία ερώτηση στο Galaxy y duos που έχω, έχω δωρεάν πλοηγό μέσω google maps στο 1S αυτό θα το έχω? Μου είναι κάτι απαραίτητο.

ευχαριστώ

 

Περιπου δυο βδομαδες εκανε να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

φίλε από vickmal πόσο έκανε να έρθει , έχω παραγγελία από 24/7/14?

 

Και άλλη μία ερώτηση στο Galaxy y duos που έχω, έχω δωρεάν πλοηγό μέσω google maps στο 1S αυτό θα το έχω? Μου είναι κάτι απαραίτητο.

ευχαριστώ

 

Το Google maps δεν έχει να κάνει με την συσκευή. Είναι δωρεάν για όλους.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα

Σημερα μου ηρθε και μια αλλη θηκη

Thin aluminium case

Ειναι σαφως πιο ελαφρια απο την tempered glass που ειχα βαλει και φωτο

Αλλα νομιζω πως μεγαλωνει καπως το τηλεφωνο

Μεταλλικο πλαισιο και κοκκινη πλατη

Παντως το κανει οντως πιο ομορφο

Μουφυγε η ψυχη μεχρι να κουμπωσει

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα, κύριοι και καλή Παναγιά! Σε όσους καταφέρουν να αποδράσουν καλές διακοπές!

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα

Σημερα μου ηρθε και μια αλλη θηκη

Thin aluminium case

Ειναι σαφως πιο ελαφρια απο την tempered glass που ειχα βαλει και φωτο

Αλλα νομιζω πως μεγαλωνει καπως το τηλεφωνο

Μεταλλικο πλαισιο και κοκκινη πλατη

Παντως το κανει οντως πιο ομορφο

Μουφυγε η ψυχη μεχρι να κουμπωσει

 

Στείλε ένα λινκ από που την αγόρασες μπας και ψηθεί κανένας άλλος να την πάρει από δω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

 

Σήμερα παρέλαβα το κινητό από vickmall μετά από 17-18 μέρες. Εμφανισιακά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και όταν το παρήγγειλα απλά ήθελα ένα δίκαρτο με snapdragon και το συγκεκριμένο νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή. Είναι λίγο βαρύ και σχεδιαστικά παλιομοδίτικο θα το έλεγα. Φοράει πάνω την English-Chinese ROM και δεν το δούλεψα καθόλου καθώς θέλω να περάσω την ελληνική πρώτα και να κάνω το κολπάκι για την sd card.

Σε μενού ρυθμίσεων και γενικότερα κύλισης φαίνεται ιδιαίτερα smooth. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή και δεν σου δίνει την αίσθηση της πλαστικούρας.

 

Κατεβάζω την 3.15 τώρα. Είδα βγήκε και η 3.18. Να περιμένω ή να πάω σε αυτήν; Τι λέτε; Επίσης ρε παιδιά πως ακριβώς κάνουμε τα wipes και πότε ακριβώς πρέπει να γίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πρόβλημα με otg; γιατί εμένα δεν βλέπει το στικακι

Δοκίμασε φίλε στικακι fat32, άμα είναι σε μορφή ntfs δεν στο διαβάζει..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 3.18.

Την κατεβασα μέσω ΟΤΑ αλλά δεν γίνεται αυτόματα η εγκατάσταση. Χρειάστηκε να βρω το zip μέσω file manager μετονομασία σε update και εγκατάσταση απο mirecovery.

Αυτό που τσεκαρα είναι οτι πλεον παιζει το μαμά mail .

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το 1s αλλα βασικη προυποθεση για το επομενο μου κινητο ειναι να υποστηριζει την παρακατω εφαρμογη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glensk.RCCDroid

 

(προφανως μιλαμε για υποστηριξη OTG)

 

Μπορει καποιος να δοκιμασει εαν μπορει να την κατεβασει γιατι σε αλλα κινητα φιλων δεν με αφηνει (L9II, LG G2 mini κ.α.)

 

Επισης εχει led ειδοποιησης?

Οι ρομ ειναι σταθερες? Γιατι δεν θελω να ειμαι συνεχεια σε διαδικασια flash/update/στησιμο κτλ..θελω να ασχοληθω το πολυ 1 φορα (αν γινεται και καμια) και κατοπιν να μην εχω θεματα, να εχω το κεφαλι μου ησυχο..

Και τελος απο μπαταρια πως παει?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

περασα τη ρομ 3,18

και μου ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΕ

τον dolphin browser / yahoo weather / app2sd και ποιος ξερει τι αλλο

μου

ειναι νορμαλ?

 

επισης αφου εχω περασει την 3,18

ο OTA updater που δεν λειτουργουσε

τωρα μου λεει να κανω ληψη της 3,18 που μολις εβαλα

 

βαρεθηκα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Με την 3.17 και τώρα την 3.18 δεν έχω περιστροφή οθόνης στα μηνύματα.Και με τη stock εφαρμογή (πληκτρολόγιο swiftkey).Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;

Edit. Εγκατέστησα τη multi 31 και έλυσα το παραπάνω πρόβλημα. Ευχαριστώ το φίλο bigmen2007.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την gtv 3.18 από εχθές....για την ώρα πάει πολύ καλά. Αρκετά σταθερή και μέχρι τώρα ελάχιστα fc. Για να δούμε.....

 

Να συμπληρώσω ότι δουλεύει και η μαμισια εφαρμογή mail πλέον...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα τη ρομ 3,18

και μου ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΕ

τον dolphin browser / yahoo weather / app2sd και ποιος ξερει τι αλλο

μου

ειναι νορμαλ?

 

επισης αφου εχω περασει την 3,18

ο OTA updater που δεν λειτουργουσε

τωρα μου λεει να κανω ληψη της 3,18 που μολις εβαλα

 

βαρεθηκα

 

Μήπως την ζημιά στην έχει κάνει το app2sd.Ειχες μεταφέρει εφαρμογές στην sd, οπότε με την εγκατάσταση νέας ρομ αυτό χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποια αγγλικη παιζει τωρα και που τη βρισκουμε;

Δε με χαλαει να εχω μονο αγγλικα

Κατανταει κουραστικο να γινεσαι πειραματοζωο του καθε μιουι

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ποια αγγλικη παιζει τωρα και που τη βρισκουμε;

Δε με χαλαει να εχω μονο αγγλικα

Κατανταει κουραστικο να γινεσαι πειραματοζωο του καθε μιουι

 

Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Δεν γίνεσαι πειραματόζωο κανενός μιουι, αλλά κάνεις "πειραματόζωο" το τηλέφωνο σου με την κάθε λογής εφαρμογή που κυκλοφορεί (και καλά κάνεις, δικό σου θέμα) αγνοώντας όμως τον κίνδυνο, ότι όταν "πειράζεις" το τηλ, πιθανόν θα σου δημιουργηθουν προβλήματα τα οποία πρέπει να λυσεις. Σε αυτό το σημείο αρχίζεις και ζητάς βοήθεια στα διάφορα φόρουμ μήπως κάποιος διαθεση τον ελεύθερο χρόνο του για να ασχοληθεί με το πρόβλημα σου και μπορέσει να σε βοηθήσει.

Τελικά (ως @χ@ριστοι που είναι κάποιοι) αρχίζουν και κατηγορούν αυτούς που τους βοηθάνε.

 

Δεν είναι δυνατόν, να έχουμε τόσα άτομα το 1S, να έχουμε την τελευταία ελληνική ρομ, το τηλ να δουλεύει απροβληματιστα, με σχεδόν ελάχιστα θεματακια, και να βγαίνει ΈΝΑΣ και να μειώνει την προσπάθεια της ελληνικής ομάδας miui.

Άξιος συγχαρητηριων λοιπον!!!

 

"Συγγνώμη για το off-topic "

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδευτεί. Δεν γίνεσαι πειραματόζωο κανενός μιουι, αλλά κάνεις "πειραματόζωο" το τηλέφωνο σου με την κάθε λογής εφαρμογή που κυκλοφορεί (και καλά κάνεις, δικό σου θέμα) αγνοώντας όμως τον κίνδυνο, ότι όταν "πειράζεις" το τηλ, πιθανόν θα σου δημιουργηθουν προβλήματα τα οποία πρέπει να λυσεις. Σε αυτό το σημείο αρχίζεις και ζητάς βοήθεια στα διάφορα φόρουμ μήπως κάποιος διαθεση τον ελεύθερο χρόνο του για να ασχοληθεί με το πρόβλημα σου και μπορέσει να σε βοηθήσει.

Τελικά (ως @χ@ριστοι που είναι κάποιοι) αρχίζουν και κατηγορούν αυτούς που τους βοηθάνε.

 

Δεν είναι δυνατόν, να έχουμε τόσα άτομα το 1S, να έχουμε την τελευταία ελληνική ρομ, το τηλ να δουλεύει απροβληματιστα, με σχεδόν ελάχιστα θεματακια, και να βγαίνει ΈΝΑΣ και να μειώνει την προσπάθεια της ελληνικής ομάδας miui.

Άξιος συγχαρητηριων λοιπον!!!

 

"Συγγνώμη για το off-topic "

Δεν το διατυπωσα σωστα

Της καθε xiaomi εννοουσα προφανως

Και σιγουρα ,ε τοση βοηθεια θα ειμουνα αχαριστος να μην αναγνωριζω τα κολπα και εδω αλλα στο miui greece

 

Οσον αφορα το πειραγμα

Δεν εχω κανει τιποτε αλλο

Εκτος απο το κατεβασμα της 3.9 3.15 3.16 17 και 18

Και απλα παρακολουθω και ενημερωνομαι

 

Την αγγλικη τη ρωτησα μηπως ειναι πιο stable.

 

Αυτα

Το μονο πραγματικο θεμα νομιζω ειναι το μπαταρια!

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα λινκ από που την αγόρασες μπας και ψηθεί κανένας άλλος να την πάρει από δω μέσα.

 

http://www.to2c.com/hongmi-case-ultra-thin-screw-less-metal-aluminium-matte-hard-case-for-xiaomi-hongmi-red-rice-brushed-shell-protective-cover-2766.html

 

τσιμπησε λιγακι

αλλα εμενα μου αρεσει πολυ

+ οτι ειναι πολυ ελαφρια

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

οποιοι ξερουν καλυτερα ας απαντησουν. θελω να παραγγειλω το κινητο αλλα δεν με ενδιαφερει να εχω ελληνικο μενου (ελληνικη miui ρομ κτλ). στα αγγλικα το θελω ουτως η αλλως, αλλα διαβαζω και διαφορα θεματακια που εχουν τα ελληνικα. να παραγγειλω δηλαδη αυτο που λεει multilanguage? με root κτλ?

επισης, αυτη η θηκη που εχει προταθει και απο αλλους εδω ειναι καλη? http://www.aliexpress.com/item/22-Color-High-quality-Toughened-Glass-Back-Cover-And-Aluminum-Frame-For-XIAOMI-Hongmi-Red-Rice/1620263628.html

αν ναι, σε τι χρωμα το προτεινετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγγλοκινεζικη φίλε, θα περάσεις play store και ένα πληκτρολόγιο και δεν θα έχεις ούτε προβλήματα ούτε θα χρειαστεί να ασχοληθείς ξανά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...