Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω το update για mm ποτε θα το βγαλουν;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να ρωτησω το update για mm ποτε θα το βγαλουν;;

Ξεκίνησε!

Το κουβεντιάζουμε στο σχετικό νήμα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα τελευταία, παρατηρώ αργό άνοιγμα του skype στη συσκευή μου... έχει βαρύνει τόσο ή είναι μόνο σε μένα;

Την έβγαλα κ την ξαναέβαλα, ενώ είχα κάνει και clear data, μα δεν είδα τρελή διαφορά. Βλέπω διαφορά δευτερολέπτων από όταν πατάω το εικονίδιο, μέχρι να ανοίξει... :blink:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

^^^ το επιβεβαιώνω - περίπου 5-6 sec...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

 

χθες άλλαξα πάροχο (πήγα σε Vodafone) και παρατήρησα πως είναι ενεργοποιημένη η απόκρυψη (δεν εμφανίζεται το νούμερό μου δηλαδή σε αυτόν που καλώ).

Πρωτού επικοινωνήσω μαζί τους σχετικά, θέλω να δω μήπως μπορώ να το αλλάξω εγώ από τη συσκευή. Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται η σχετική ρύθμιση? Γιατι δε μπόρεσα να τη βρω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια :)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

 

χθες άλλαξα πάροχο (πήγα σε Vodafone) και παρατήρησα πως είναι ενεργοποιημένη η απόκρυψη (δεν εμφανίζεται το νούμερό μου δηλαδή σε αυτόν που καλώ).

Πρωτού επικοινωνήσω μαζί τους σχετικά, θέλω να δω μήπως μπορώ να το αλλάξω εγώ από τη συσκευή. Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται η σχετική ρύθμιση? Γιατι δε μπόρεσα να τη βρω...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια :)

 

Τηλεφωνο-ρυθμισεις-προσθετες ρυθμισεις-αναγνωριση κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έκανα την αναβάθμιση σε marshmallow και κατόπιν αγόρασα ενα duo usb stick.Το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά ,αλλά πλέον έχω πρόβλημα στην σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή μέσω του usb cable.Ξαφνικά μου λέει οτι η συσκευή που συνδέθηκε δεν αναγνωρίζεται ή μπορεί να αποσυνδέθηκε.Έχει κάποιος ιδέα γιατί γίνεται αυτό και αν σχετίζεται με την αναβάθμιση του λογισμικού?Διορθώνεται κάπως?Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΜ Android, οταν συνδεθείς με USB, by default το δίνει για φόρτιση - δες τις επιλογές (drop down) και επέλεξε File Transfer

 

Καλησπέρα παιδιά.Έκανα την αναβάθμιση σε marshmallow και κατόπιν αγόρασα ενα duo usb stick.Το τηλέφωνο το βλέπει κανονικά ,αλλά πλέον έχω πρόβλημα στην σύνδεση του τηλεφώνου με τον υπολογιστή μέσω του usb cable.Ξαφνικά μου λέει οτι η συσκευή που συνδέθηκε δεν αναγνωρίζεται ή μπορεί να αποσυνδέθηκε.Έχει κάποιος ιδέα γιατί γίνεται αυτό και αν σχετίζεται με την αναβάθμιση του λογισμικού?Διορθώνεται κάπως?Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΜ Android, οταν συνδεθείς με USB, by default το δίνει για φόρτιση - δες τις επιλογές (drop down) και επέλεξε File Transfer

 

Αν τελικά έχει πρόβλημα του usb καλώδιο ,μπορώ να βρώ κάπου το ίδιο για Oneplus ή να ψάξω για universal?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά έχει πρόβλημα του usb καλώδιο ,μπορώ να βρώ κάπου το ίδιο για Oneplus ή να ψάξω για universal?Ευχαριστώ!

Οποιοδήποτε καλώδιο κάνει, να προτιμήσεις όμως επώνυμο/ποιοτικό, καθώς πρέπει να περνάει ρεύμα 2+ Amp.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προτεινετε ακομη και τωρα το 64αρι στα 280 δολλαρια που εχει;

Ειδα βιντεακια που εχει καλυτερη καμερα απο το oneplus two.

Με ενδιαφερει η καμερα και κυριως ποια rom ειναι καλυτερη για να πω στο vickmall να μου περασουν γιατι δεν το εχω με πειραγματα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προτεινετε ακομη και τωρα το 64αρι στα 280 δολλαρια που εχει;

Ειδα βιντεακια που εχει καλυτερη καμερα απο το oneplus two.

Με ενδιαφερει η καμερα και κυριως ποια rom ειναι καλυτερη για να πω στο vickmall να μου περασουν γιατι δεν το εχω με πειραγματα. Ευχαριστω.

 

Δεν νομίζω να έχει καλύτερη κάμερα από το 2, παρ' αυτά, παραμένει εξαιρετική πρόταση (για τηλέφωνο 2ετίας)

Να το πάρεις από το επίσημο, στα 299€, με το κουπόνι Lovemom για δωρεάν μεταφορικά (2 χρονια εγγύηση, shipped from UK, κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προτεινετε ακομη και τωρα το 64αρι στα 280 δολλαρια που εχει;

Ειδα βιντεακια που εχει καλυτερη καμερα απο το oneplus two.

Με ενδιαφερει η καμερα και κυριως ποια rom ειναι καλυτερη για να πω στο vickmall να μου περασουν γιατι δεν το εχω με πειραγματα. Ευχαριστω.

 

Φίλε εγώ θα σου πρότεινα να μην πάρεις το oneplus one εφόσον δεν το έχεις με "τα πειράγματα" γιατί και ρομ να σου περάσουν μπορεί να μην μείνεις ευχαριστημένος και να πρέπει να την αλλάξεις ή επίσης να πρέπει να κάνεις κάποιο update χειροκίνητα! Απο την άλλη βέβαια ίσως είναι και μια καλή ευκαιρία να πειραματιστείς και να το ψάξεις καλύτερα το θέμα οπότε θα συμφωνήσω με τον asot να το πάρεις απο το επίσημο site!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει καλύτερη κάμερα από το 2, παρ' αυτά, παραμένει εξαιρετική πρόταση (για τηλέφωνο 2ετίας)

Να το πάρεις από το επίσημο, στα 299€, με το κουπόνι Lovemom για δωρεάν μεταφορικά (2 χρονια εγγύηση, shipped from UK, κλπ)

 

Τωρα το βλεπω 259 δολλαρια στο vickmall.

Περιπου 225-230 ευρω το 64αρι. Τοσο πολυ πειραγμα θα θελει;

Γραψτε κατι παραπανω γιατι μεχρι 200 ευρω με παιρνει αλλα θα ανεβω ενα 30αρι αν μου δωσετε το οκ. Εχω το amoi a900w δεν το εχω πειραξει ποτε και δουλευει τελεια χωρις πειραγματα. Δωστε τα φωτα σας τι να τους πω στο vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

εδώ και λίγες μέρες (και μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1) το κινητό κάνει "νερά" κατά τη φόρτιση.

 

Πιο συγκεκριμένα, και ενώ είναι στο ρεύμα, κάνει κάποιες φορές συνεχόμενα τον ήχο που κάνει όταν το συνδέεις στο φορτιστή (σε άσχετες φάσεις και χωρίς να το πειράζω).

Και σήμερα, πήγα το πρωί να το βγάλω από το ρεύμα (το είχα βάλει από χθες βράδυ για να το φορτίσω), και η μπαταρία του ήταν ακόμα στο 91% (λέγοντας πως ήθελε ακόμα 3 ώρες για πλήρη φόρτιση!!)

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

Οχι...

Αφου δοκιμάσεις άλλο φορτιστή και καλώδιο, κάνε 2-3 πλήρεις φορτίσεις (κατα προτίμηση κλειστό) και απο-φορτίσεις

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρατηρησει οτι μετα το τελευταιο update πριν λιγες ημερες, η μπαταρια φαινεται να πεφτει παρα πολυ γρηγορα. Δηλαδη νομιζω πως η διαφορα με πριν το update ειναι εμφανης. Το εχει παρατηρησει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το βλεπω 259 δολλαρια στο vickmall.

Περιπου 225-230 ευρω το 64αρι. Τοσο πολυ πειραγμα θα θελει;

Γραψτε κατι παραπανω γιατι μεχρι 200 ευρω με παιρνει αλλα θα ανεβω ενα 30αρι αν μου δωσετε το οκ. Εχω το amoi a900w δεν το εχω πειραξει ποτε και δουλευει τελεια χωρις πειραγματα. Δωστε τα φωτα σας τι να τους πω στο vickmall.

Καταρχήν δέν έχει καλύτερη κάμερα από το 2. Όσον αφορά τα υπόλοιπα ζητήματα μην το σκέφτεσαι καθόλου είναι απίστευτο τηλέφωνο και μην άκους βλακείες για γνώσεις root κλπ. Εγώ είμαι άσχετος το έχω σχεδόν 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα και το επόμενο τηλέφωνο μου θα είναι ξανά oneplus

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρατηρησει οτι μετα το τελευταιο update πριν λιγες ημερες, η μπαταρια φαινεται να πεφτει παρα πολυ γρηγορα. Δηλαδη νομιζω πως η διαφορα με πριν το update ειναι εμφανης. Το εχει παρατηρησει αλλος?

 

Ναι και ναι

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω,αφου ηρθε καλοκαιρι και θα μπω πολλες φορες στην βαρκα,λεω να μην εκθεσω την συσκευη και πολυ σε αλατονερο.Σκεφτηκα προφανως την λυση ενος bluetooth.Καμια καλη προταση?ολα ειναι συμβατα με την συσκευη?καμια προταση?και οχι για πολλα ευρω...
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρε το plantronics στα 22€ m70 στο crazy Sunday στο eshop .άψογο .

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα... ειδικά για τη βάρκα που θέλει ο φίλος καλύτερα να πάρει κάτι που να κρατιέται με ασφάλεια στο αυτί όπως αυτό.

 

(Ενημερωτικά... έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ της συγκεκριμένης συσκευής).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...