Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,ηδη παραγγειλα!!Λογικα αυριο,μεθαυριο το πολυ θα το χω!!

 

Υγ.Μια απορια απο εμενα,που δεν εχω και μεγαλη σχεση με την υποθεση hw.Διαβασα καπου,πως σε μερικα μοντελα S7 της σαμσουνγκ,θα ενεργοποιησει η εταιρια τον δεκτη FM.Ειναι δυνατον αυτο?πως δηλαδη?με καποια ενημερωση?η θα υπαρχει ο δεκτης ετοιμος,out of the box?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υγ.Μια απορια απο εμενα,που δεν εχω και μεγαλη σχεση με την υποθεση hw.Διαβασα καπου,πως σε μερικα μοντελα S7 της σαμσουνγκ,θα ενεργοποιησει η εταιρια τον δεκτη FM.Ειναι δυνατον αυτο?πως δηλαδη?με καποια ενημερωση?η θα υπαρχει ο δεκτης ετοιμος,out of the box?

 

Στις εκδόσεις με τον Snapdragon 820 που έχουν ήδη το hw έτοιμο μπορεί με το κατάλληλο software να ενεργοποιηθεί το FM Radio κάτι που δεν ισχύει για τις εκδόσεις που έρχονται στην Ευρώπη με τον Exynos. Επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος όμως, ας επιστρέψουμε στα της συσκευής του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά έχω πρόβλημα ...πήγα σήμερα να περάσω 2 ταινίες στο κινητό απο τ laptop και όταν εβαζα τ καλώδιο ενω ακουγόταν ο ήχος οτι συνδέεται στο laptop και σαν εικονίδιο εμφανιζόταν στον υπολογιστη μ δεν μπορουσα να κάνω επικοληση επειδή έλεγε η συσκευή έχει αποσυνδεθεί ...πριν 1 βδομάδα πήρα την αναβάθμιση ξέρετε τ μπορεί να φταει ; Πρωτη φορά με τ κανει αυτό !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον παιδιά έχω πρόβλημα ...πήγα σήμερα να περάσω 2 ταινίες στο κινητό απο τ laptop και όταν εβαζα τ καλώδιο ενω ακουγόταν ο ήχος οτι συνδέεται στο laptop και σαν εικονίδιο εμφανιζόταν στον υπολογιστη μ δεν μπορουσα να κάνω επικοληση επειδή έλεγε η συσκευή έχει αποσυνδεθεί ...πριν 1 βδομάδα πήρα την αναβάθμιση ξέρετε τ μπορεί να φταει ; Πρωτη φορά με τ κανει αυτό !

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Επίσης... μην επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση σε όλα τα θέματα. Γράφεις στο σωστό θέμα και αυτό αρκεί. Τα υπόλοιπα πάνε στον κάδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Επίσης... μην επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση σε όλα τα θέματα. Γράφεις στο σωστό θέμα και αυτό αρκεί. Τα υπόλοιπα πάνε στον κάδο.

 

οκ συγνωμη δεν το ηξερα αλλα μηπως ξερεις ποιο ειναι το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θεωρώ ότι είναι θέμα drivers στον υπολογιστή σου, θα έλεγα να κάνεις τη διαδικασία να τους εγκαταστήσεις από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι θέμα drivers στον υπολογιστή σου, θα έλεγα να κάνεις τη διαδικασία να τους εγκαταστήσεις από την αρχή.

 

τους εκανα ολους αναβαθμιση αλλα τιποτα και παλι !

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

 

προσπαθώ να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση εισερχόμενης κλήσης (αυτή που σου χτυπάει όταν σε καλεί κάποιος όταν είσαι ήδη σε κάποια άλλη κλήση), αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τη σχετική ρύθμιση... Είναι κάτι που σετάρετε μέσω provider (άλλαξα πρόσφατα σε Vodafone από Wind, όπου εκεί έπαιζε κανονικά) ή μπορώ να το κάνω και μέσω συσκευής?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

 

προσπαθώ να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση εισερχόμενης κλήσης (αυτή που σου χτυπάει όταν σε καλεί κάποιος όταν είσαι ήδη σε κάποια άλλη κλήση), αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τη σχετική ρύθμιση... Είναι κάτι που σετάρετε μέσω provider (άλλαξα πρόσφατα σε Vodafone από Wind, όπου εκεί έπαιζε κανονικά) ή μπορώ να το κάνω και μέσω συσκευής?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τηλεφωνο,τρεις τέλειες, ρυθμίσεις, κλησεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, τσεκάρεις αναμονή.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο,τρεις τέλειες, ρυθμίσεις, κλησεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, τσεκάρεις αναμονή.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ!

Πρόλαβα βέβαια μόλις πριν λίγο και μίλησα με τη Vodafone, όπου μου είπαν πως ενεργοποιείται και με *43#

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγο καιρό πριν, είχα παρατηρήσει πως αργεί αρκετά να ανοίξει η συσκευή το skype. Έκανε πολλές φορές, ακόμα κ 3-4 δευτερόλεπτα.

Μετά από πολλές ενημερώσεις, παρατήρησα πως πάει να γίνει το ίδιο με το twitter... πετάει πλέον ένα σαν splash screen και αργώ να δω το timeline μου κάνα δευτερόλεπτο. Υποθέτω συμβαίνει και σε εσάς πάλι ε;;

3gb ram και πάνε με το ζόρι να κάνουν τη συσκευή μας να σέρνεται... λες κ ξαφνικά ο επεξεργαστής δεν τραβά..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καιρό πριν, είχα παρατηρήσει πως αργεί αρκετά να ανοίξει η συσκευή το skype. Έκανε πολλές φορές, ακόμα κ 3-4 δευτερόλεπτα.

Μετά από πολλές ενημερώσεις, παρατήρησα πως πάει να γίνει το ίδιο με το twitter... πετάει πλέον ένα σαν splash screen και αργώ να δω το timeline μου κάνα δευτερόλεπτο. Υποθέτω συμβαίνει και σε εσάς πάλι ε;;

3gb ram και πάνε με το ζόρι να κάνουν τη συσκευή μας να σέρνεται... λες κ ξαφνικά ο επεξεργαστής δεν τραβά..

 

Εδω στο λαπτοπ με δισκο ssd, 8gb ram και i5 και σκαλωνει το skype να ανοιξει, ποσο μαλλον στο κινητο.

 

Κακογραμμενη εφαρμογη, απλα. (Και βαρια επισης).

Link to comment
Share on other sites

Εδω στο λαπτοπ με δισκο ssd, 8gb ram και i5 και σκαλωνει το skype να ανοιξει, ποσο μαλλον στο κινητο.

 

Κακογραμμενη εφαρμογη, απλα. (Και βαρια επισης).

 

Τι σχέση έχει μια εφαρμογή στο κινητό με αυτή των windows;

Αυτό που λέω είναι πως δεν είναι τυχαία κακογραμμένη.. πάω στοίχημα ότι στα πιο νέα τηλέφωνα θα πηγαίνει "καρφί".

Σιγά σιγά πάει να γίνει το ίδιο κ με το twitter...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά στην 6 δεν βρίσκω πουθενά πως να κλείνουν οι εφαρμογές μαζι.

Το βγαλανε?

 

Εφυγε απο την αρχη και πηγε στο τελος.

 

http://i65.tinypic.com/vynwxj.png

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε απο την αρχη και πηγε στο τελος.

 

http://i65.tinypic.com/vynwxj.png

Φιλε αν είναι δυνατόν ειχα λευκό wallpaper και δεν το έβλεπα.

Θενκς πάντως

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν είναι δυνατόν ειχα λευκό wallpaper και δεν το έβλεπα.

Θενκς πάντως

 

Κι εγω μη νομιζεις! Καταλαθος το βρηκα οταν μου εφυγε λιγο παραπανω το σκρολαρισμα και ειπα "Α! Εδω το πηγαν και το εψαχνα τοση ωρα?" :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μη νομιζεις! Καταλαθος το βρηκα οταν μου εφυγε λιγο παραπανω το σκρολαρισμα και ειπα "Α! Εδω το πηγαν και το εψαχνα τοση ωρα?" :p

 

Τρελλό fail κατά τη γνώμη μου.. Εγώ που τις κλείνω συνέχεια πρέπει να κάνω ένα scroll παραπάνω για να το βρω :rolleyes:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις έκανα αναβάθμιση σε adroid 6 και μου εμφανίζει το μήνυμα 'Δυστυχώς, η εφαρμογή Trebuchet έχει σταματήσει.' και από κάτω τις επιλογές ΑΝΑΦΟΡΑ και ΟΚ. Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για τον launcher κι έτσι το κινητό δεν μπορεί να λειτουργήσει!! Βοήθεια αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις έκανα αναβάθμιση σε adroid 6 και μου εμφανίζει το μήνυμα 'Δυστυχώς, η εφαρμογή Trebuchet έχει σταματήσει.' και από κάτω τις επιλογές ΑΝΑΦΟΡΑ και ΟΚ. Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για τον launcher κι έτσι το κινητό δεν μπορεί να λειτουργήσει!! Βοήθεια αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..

Η πιο απλή λύση που μου 'ρχεται στο μυαλό είναι να ξεκινήσεις σε recovery (power + vol down) και να κάνεις clear dalvic/cache

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.. εν έτη 2016 αξίζει η αγορά του OnePlus One? Σε μεταχειρισμένο.. Προέρχομαι απο LG G Pro/G2/G3.. Η μετάβαση θα έχει διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.. εν έτη 2016 αξίζει η αγορά του OnePlus One? Σε μεταχειρισμένο.. Προέρχομαι απο LG G Pro/G2/G3.. Η μετάβαση θα έχει διαφορά?

 

Αναλόγως σε τι τιμή θα το πάρεις και σε τι κατάσταση θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.. εν έτη 2016 αξίζει η αγορά του OnePlus One? Σε μεταχειρισμένο.. Προέρχομαι απο LG G Pro/G2/G3.. Η μετάβαση θα έχει διαφορά?

 

Αναλόγως σε τι τιμή θα το πάρεις και σε τι κατάσταση θα είναι.

 

Aκριβώς. Το τηλέφωνο στέκει πάρα πολύ καλά (δεν είναι και τόσο παλιό άλλωστε!)

Αν το βρεις σε μια τιμή που είναι ΟΚ για την τσέπη σου (και σε καλή κατάσταση φυσικά), μην το σκέφτεσαι.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση.. εν έτη 2016 αξίζει η αγορά του OnePlus One? Σε μεταχειρισμένο.. Προέρχομαι απο LG G Pro/G2/G3.. Η μετάβαση θα έχει διαφορά?

 

Φίλε, αξίζει με τα 1000...!

Λογικά, ΜΤΧ πωλείται κοντα στα 200€ (εικάζω) οπότε, αν σκεφτεί κανείς οτι μιλάμε για ένα τηλέφωνο 2ετίας ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ δεχεται αναβαθμίσεις (Android 6+), εχει 3Gb/64Gb, 5.5" (το στανταρ πλεον), τι άλλο θέλει κανεις?

Ολοι εμεις που το αγοράσαμε το 2014, φαντάζομαι πορευόμαστε ακόμη και αν κάποιος το αλλαζει είναι λογω "διαθεσης αλλαγής" και όχι λόγω ανεπαρκών προδιαγραφών...

Ας πούμε το Samsung S5 κυκλοφόρησε σχεδόν ταυτόχρονα, με ίδιο επεξεργαστή, εχει 2/16Gb, 5.1" και δεν νομίζω να το ψάξει κανεις εύκολα να το αγοράσει ΜΤΧ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...