Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ και τα δυο το έχω στο root της μνήμης. Τι σφάλμα σου βγάζει ακριβώς;

E:footer is wrong

E:signature verification failed

Update aborted...

 

Αν δοκιμάσω να σβήσω το Viber εντελώς και βάλω παλαιότερη έκδοση παίζει να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από facebook όπως το είδα:

Σήμερα η OnePlus ανακοίνωσε ότι το OnePlus One είναι και πάλι διαθέσιμο για άμεση αγορά χωρίς την χρήση πρόσκλησης στην επίσημη ιστοσελίδα της. Για πόσο καιρό δεν αναφέρθηκε κάτι αλλά πρός το παρόν από τα λεγόμενα της, για περιορισμένο αριθμό συσκευών.

 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι εφόσον καταναλωθούν τα κομμάτια αυτά, δεν θα ξανα γυρίσει σε Stock η συσκευή. Μην ξεχνάτε βέβαια ότι πλέον με κάθε αγορά αξίας 100€ και άνω, η μέθοδος πληρωμής Standard του προϊόντος, παρέχεται δωρεάν χωρίς έξτρα κόστος από την ίδια την OnePlus.

 

Ο σύνδεσμος για την αγορά του https://oneplus.net/gr/oneplus-one

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να το "ρίξει" λίγο γιατί η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πιο συμφέρουσες αγορές πλέον.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να το "ρίξει" λίγο γιατί η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πιο συμφέρουσες αγορές πλέον.

Μεγάλη αλήθεια. Δεν έχει πλέον έξοδα μεταφοράς αλλά δεν μπορεί να το πουλάς μετά από ενάμιση χρόνο στην ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω βρει ενα oneplus one μεταχειρισμενο. λογω χρονου δεν μπορεσα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες. αν εχει καποιος την καλοσυνη να μου πει τι να προσεξω κατα την αγορα θα το εκτιμουσα.. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κάνει σε κανέναν νερά ο καιρός στην default εφαρμογή ρολογιού; Στην αρχή δε μου έκανε ανανέωση του καιρού, μετά που αφαίρεσα και ξαναπρόσθεσα το widget δεν εμφανίζει καθόλου καιρό. Δοκίμασα clear τη μνήμη, να ανοίξω και να κλείσω την επιλογή καιρού... Τίποτα. Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Κάνει σε κανέναν νερά ο καιρός στην default εφαρμογή ρολογιού; Στην αρχή δε μου έκανε ανανέωση του καιρού, μετά που αφαίρεσα και ξαναπρόσθεσα το widget δεν εμφανίζει καθόλου καιρό. Δοκίμασα clear τη μνήμη, να ανοίξω και να κλείσω την επιλογή καιρού... Τίποτα.

 

Μηπως πειραξες απο το απορρητο τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε για κάποια στιγμή κλείσει η υψηλή ακρίβεια στο gps αλλά την επανέφερα. Στο απόρρητο σαν τι;

 

Τώρα που το κοιτάω, οποία ρύθμιση και να κάνω πχ bold η ώρα, αγνοείται.

 

Edit: Μετά από πολλές επανεκκινήσεις και επανατοποθετήσεις δούλεψε το widget. Να δούμε αν θα κάνει ενημέρωση του καιρού.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να μου κάποιος πως μπορώ να εμφάνισω το ποσοστό της μπαταρίας πάνω δεξιά?

Αν είσαι με "μαμά" ρομ, Settings> Status Bar> Battery Status style

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αν και overall είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, το σημείο που - κατά τη γνώμη μου - υστερεί είναι η απόκριση της φωτογραφικής μηχανής. Και λέγοντας απόκριση εννοώ το χρόνο που χρειάζεται από τη στιγμή που πατάω το button για να βγει η φωτογραφία, μέχρι όντως να βγει.

Για κάποιο λόγο πολύ συχνά καθυστερεί αρκετά μέχρι να νετάρει κλπ, με αποτέλεσμα να έχω χάσει τη σκηνή (ειδικά αν είναι κάτι που έχεις μια στιγμή μόνο για να το βγάλεις). Κάποιες φορές μάλιστα δείχνει σαν να έχει τραβήξει τη φωτογραφία αλλά δεν υπάρχει στο gallery!

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση προκειμένου ο χρόνος αυτός να είναι μικρότερος ή αν υπάρχει άλλη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών που να δουλεύει καλύτερα σε αυτό το θέμα ή και γενικότερα?

 

Thanks εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με "μαμά" ρομ, Settings> Status Bar> Battery Status style

 

Με ''μαμα'' ειμαι φιλε αλλα δεν μου βγαζει στα Settings το Status Bar ειναι λες και εχει αφαιρεθει.. Μηπως επειδη του εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να εγινε καμια στραβη.. Σ' ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αν και overall είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, το σημείο που - κατά τη γνώμη μου - υστερεί είναι η απόκριση της φωτογραφικής μηχανής. Και λέγοντας απόκριση εννοώ το χρόνο που χρειάζεται από τη στιγμή που πατάω το button για να βγει η φωτογραφία, μέχρι όντως να βγει.

Για κάποιο λόγο πολύ συχνά καθυστερεί αρκετά μέχρι να νετάρει κλπ, με αποτέλεσμα να έχω χάσει τη σκηνή (ειδικά αν είναι κάτι που έχεις μια στιγμή μόνο για να το βγάλεις). Κάποιες φορές μάλιστα δείχνει σαν να έχει τραβήξει τη φωτογραφία αλλά δεν υπάρχει στο gallery!

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση προκειμένου ο χρόνος αυτός να είναι μικρότερος ή αν υπάρχει άλλη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών που να δουλεύει καλύτερα σε αυτό το θέμα ή και γενικότερα?

 

Thanks εκ των προτέρων

 

Δε νομίζω να βοηθάει στο συγκεκριμένο θέμα που θέτεις αλλά εγώ έχω εγκαταστήσει την ColorOS Camera. Έχω την αίσθηση ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και δεν τις "καίει".

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

ενώ γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το κινητό, τον 1,5 χρόνο που το έχω, τους τελευταίους μήνες, σχεδόν σε όλες τις κλήσεις που κάνω, ή δέχομαι, δεν με ακούνε καλά, αλλά με διακοπές. Τι μπορεί να φταίει; Πιστεύετε αν του κάνω εργοστασιακές θα στρώσει ή θα πρέπει να περάσω από την αρχή τη ROM; Φοράω cm, την τελευταία έκδοση, φαντάζομαι, αν και το θέμα το είχα και με άλλες εκδόσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ είχα παρόμοιο θέμα που λύθηκε!

 

...τους τελευταίους μήνες, σχεδόν σε όλες τις κλήσεις που κάνω, ή δέχομαι, δεν με ακούνε καλά, αλλά με διακοπές. Τι μπορεί να φταίει; Πιστεύετε αν του κάνω εργοστασιακές θα στρώσει ή θα πρέπει να περάσω από την αρχή τη ROM; Φοράω cm, την τελευταία έκδοση, φαντάζομαι, αν και το θέμα το είχα και με άλλες εκδόσεις της.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου επεσε η συσκευη για ελαχιστα sec σε γλυκο νερο...την στεγνωσα,εχει θεματα η οθονη που δουλευει μεν,αλλα τρεμοπαιζει και δεν εχω ηχο απο τα ηχεια...:(
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε η συσκευη για ελαχιστα sec σε γλυκο νερο...την στεγνωσα,εχει θεματα η οθονη που δουλευει μεν,αλλα τρεμοπαιζει και δεν εχω ηχο απο τα ηχεια...:(

Τρομερό λάθος που την άνοιξες άμεσα, θέλει κανα δύο ημέρες να στεγνώσει καλά και αν......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό λάθος που την άνοιξες άμεσα, θέλει κανα δύο ημέρες να στεγνώσει καλά και αν......

ηταν μεσα σε θηκη σιλικονης,με το μπαμπου καλυμα...τι να εκανα?να το αφηνα να παπαρωσει?τωρα το εχω μεσα σε ενα ταπερ με ρυζι,να απορροφησει οση υγρασια γινεται...:(

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

ηταν μεσα σε θηκη σιλικονης,με το μπαμπου καλυμα...τι να εκανα?να το αφηνα να παπαρωσει?τωρα το εχω μεσα σε ενα ταπερ με ρυζι,να απορροφησει οση υγρασια γινεται...:(

Το θέμα είναι ότι το άνοιξες, όχι για να βγάλεις το πίσω κάλυμμα, ότι το λειτούργησες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το άνοιξες, όχι για να βγάλεις το πίσω κάλυμμα, ότι το λειτούργησες

Μα και οταν το σηκωσα απο εκει που επεσε,ενα μικρο δοχειο νερου,ανοιχτο ηταν...:confused:

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μα και οταν το σηκωσα απο εκει που επεσε,ενα μικρο δοχειο νερου,ανοιχτο ηταν...:confused:

Τι να σου πω, Εγώ στην θέση σου θα το έκλεινα με την μια, θα προσπαθούσα να βγάλω την μπαταρία, πλύσιμο με καθαρό οινόπνευμα και σε ρύζι για δύο ημέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, Εγώ στην θέση σου θα το έκλεινα με την μια, θα προσπαθούσα να βγάλω την μπαταρία, πλύσιμο με καθαρό οινόπνευμα και σε ρύζι για δύο ημέρες

Να βγαλω την μπαταρια?πως?με τι εργαλεια?αντε και πες την εβγαζα,ειναι σιγουρο πως θα την εβαζα παλι στην θεση της σωστα?:confused:

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το καπακι απο πισω και δες αμα η ενδειξη εγινε κοκκινο. Αμα εγινε κοκκινο, δυσκολα τα πραγματα.

Το χω βαλει σε ενα ταπερακι,μεσα σε ρυζι....που ειναι αυτη η ενδειξη ακριβως ομως?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...