Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια για να μην κανω comparisonαξιζει η μεταβαση απο ΝΟΤΕ 3...???

 

Είναι δύο κινητά με διαφορετική φιλοσοφία. Το One είναι ένα κινητό που σου προσφέρει stock android εμπειρία με περισσότερες παραμετροποιήσεις (να ναι καλά η CM) και σπαρτιάτικο software. Αν το επόμενο κινητό σου θέλεις να έχει την ίδια φιλοσοφία με το note με πολλά κιλά software τότε το One δεν είναι σοφή επιλογή. Αντίθετα αν θέλεις ένα κινητό χωρίς lag, δυνατό hardware ακόμα και σήμερα και με μια μεγάλη κοινότητα από πίσω, σε καλή τιμή τότε πας στο One.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα θεματακι στην τελευταια εκδοση 3JL. Δοκιμαστε να τραβηξετε βιντεο σε αργη κινηση στα 60fps που δινει δυνατοτητα. Θα προσεξετε οτι κανει διαφορες γραμμες καθως τραβας το βιντεο οι οποιες φαινονται κιολας οταν πας να δεις το βιντεο. Τουλαχιστον αυτο κανει σε εμενα. Ας το δοκιμασει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα θεματακι στην τελευταια εκδοση 3JL. Δοκιμαστε να τραβηξετε βιντεο σε αργη κινηση στα 60fps που δινει δυνατοτητα. Θα προσεξετε οτι κανει διαφορες γραμμες καθως τραβας το βιντεο οι οποιες φαινονται κιολας οταν πας να δεις το βιντεο. Τουλαχιστον αυτο κανει σε εμενα. Ας το δοκιμασει καποιος.

 

Εμένα το έκανε από KIT-KAT εποχή..άρα δεν είναι bug της 3JL..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η color os που ερχεται το κινητο θελει πειραγμα η δουλευει σωστα οπως θα ερθει; ευχαριστω.

 

Δεν υπάρχει color os στο Oneplus one (OPO)..ίσως μπερδεύεσαι με το OPPO..Το oneplus one τρέχει Cyanogen και το oneplus two τρέχει Oxygen..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει color os στο Oneplus one (OPO)..ίσως μπερδεύεσαι με το OPPO..Το oneplus one τρέχει Cyanogen και το oneplus two τρέχει Oxygen..

 

Κι όμως, στην Κίνα το OPO κυκλοφόρησε με ColorOS.

H International έκδοση βγήκε με CyanogenOS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει color os στο Oneplus one (OPO)..ίσως μπερδεύεσαι με το OPPO..Το oneplus one τρέχει Cyanogen και το oneplus two τρέχει Oxygen..

Υπάρχει για την κινέζικη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε από KIT-KAT εποχή..άρα δεν είναι bug της 3JL..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει color os στο Oneplus one (OPO)..ίσως μπερδεύεσαι με το OPPO..Το oneplus one τρέχει Cyanogen και το oneplus two τρέχει Oxygen..

 

Εμενα μου το κανει τωρα με την 3JL, πρωτη φορα και δεν ξερω γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα θεματακι στην τελευταια εκδοση 3JL. Δοκιμαστε να τραβηξετε βιντεο σε αργη κινηση στα 60fps που δινει δυνατοτητα. Θα προσεξετε οτι κανει διαφορες γραμμες καθως τραβας το βιντεο οι οποιες φαινονται κιολας οταν πας να δεις το βιντεο. Τουλαχιστον αυτο κανει σε εμενα. Ας το δοκιμασει καποιος.

To δοκίμασα και το επιβεβαιώνω. Σε βίντεο 20", το έκανε 4 φορές στην εγγραφή και εμφανίζεται και στην αναπαραγωγή.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα και το επιβεβαιώνω. Σε βίντεο 20", το έκανε 4 φορές στην εγγραφή και εμφανίζεται και στην αναπαραγωγή.-

 

Ακριβως! Το δοκιμασα σε 1080p και slow motion και το εκανε. Δεν το δοκιμασα ειναι η αληθεια, αν το κανει σε 720p βιντεο slow motion ή σε απλο βιντεο 1080p χωρις slow motion.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ γενικά ότι τελευταία ( ; ) το opo μου σε σχέση με άλλα τηλέφωνα στο ίδιο δίκτυο κινητής έχει ασθενέστερο σήμα. Και δε λέω μόνο από μπάρες, μπορεί σε κάποια σημεία με κακή κάλυψη να μην πιάνει καθόλου. Έχει κανείς ασχοληθεί με το θέμα; Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα φιλο να ανταλλαξουμε το δικο μου mate 7 με το δικο του oneplus one με την αναλογη διαφορα και ειναι ολα οκ. το θεμα ειναι οτι δεν εχει αποδηξη αγορας και αυτο με φοβιζει. Μπορω με καποιο τροπο να δω αν ειναι σε εγγυηση και αν καλυπτεται χωρις αποδηξη? οπως τα iphone για παραδειγμα. Θα πρεπει να προσεξω κατι οπως knox στα samsung ή εδω ολα ειναι οκ?

Ευχαριστω εκ των προτερων καθως απο τις απαντησεις σας, θα εξαρτηθει αν τον συναντησω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ γενικά ότι τελευταία ( ; ) το opo μου σε σχέση με άλλα τηλέφωνα στο ίδιο δίκτυο κινητής έχει ασθενέστερο σήμα. Και δε λέω μόνο από μπάρες, μπορεί σε κάποια σημεία με καλή κάλυψη να μην πιάνει καθόλου. Έχει κανείς ασχοληθεί με το θέμα;

Έχω παρατηρήσει το ίδιο μετά την τελευταία αναβάθμιση..Μέσα στο εργοστάσιο που δουλεύω είχα κανονικά σήμα μέχρι τελευταία..Τώρα μόνο αν βγω έξω..

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ και όχι στα αξεσουάρ διότι όσοι έχουμε OPO έχουμε ήδη και καλώδιο που μοιάζει με αυτό:

http://gr.pcmag.com/usb-type-c-specs/18990/news/google-men-khresimopoieite-kalodia-usb-type-c-tes

Υπάρχει όντως θέμα με το δικό μας καλώδιο ή αφορά τα νέα καλώδια (OnePlus Two κλπ); Ποιοι είναι οι κίνδυνοι και για ποιες συσκευές;

 

type-c.png

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καλωδιο δεν ειναι μονο για το OnePlus 2?

 

Το δικο μας ειναι με κανονικο USB.

 

Δεν ξέρω, αυτά θέλω να διευκρινήσουμε. :) Αφορά καινούρια καλώδια, γιατί αν ήταν για τα δικά μας τώρα τα πήραν χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει το κινηυο του με την εκδοση 3JL hotspot για λαπτοπ? Σε εμενα, συνδεεται κανονικα, αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ και όχι στα αξεσουάρ διότι όσοι έχουμε OPO έχουμε ήδη και καλώδιο που μοιάζει με αυτό:

http://gr.pcmag.com/usb-type-c-specs/18990/news/google-men-khresimopoieite-kalodia-usb-type-c-tes

Υπάρχει όντως θέμα με το δικό μας καλώδιο ή αφορά τα νέα καλώδια (OnePlus Two κλπ); Ποιοι είναι οι κίνδυνοι και για ποιες συσκευές;

 

type-c.png

 

To αρθο αφορα το καλωδιο του oneplus 2 , (USB type C)

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ και όχι στα αξεσουάρ διότι όσοι έχουμε OPO έχουμε ήδη και καλώδιο που μοιάζει με αυτό:http://gr.pcmag.com/usb-type-c-specs/18990/news/google-men-khresimopoieite-kalodia-usb-type-c-tes

Υπάρχει όντως θέμα με το δικό μας καλώδιο ή αφορά τα νέα καλώδια (OnePlus Two κλπ); Ποιοι είναι οι κίνδυνοι και για ποιες συσκευές;

 

To original άρθρο μιλάει για πιθανό πρόβλημα του καλωδίου του OP2, αν χρησιμοποιηθεί σε #ChromebookPixel or #nexus6p or #Nexus5x

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει το κινηυο του με την εκδοση 3JL hotspot για λαπτοπ? Σε εμενα, συνδεεται κανονικα, αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.

Το έχω δοκιμάσει..συνδέεται κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει..συνδέεται κανονικά

 

Μπαινεις κανονικα στο ιντερνετ? Εμενα συνδεεται, αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα. Σε s4 galaxy που δοκιμασα το λαπτοπ, μπαινει κανονικα. Παιζει να θελει factory reset το κινητο, ε?

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις κανονικα στο ιντερνετ? Εμενα συνδεεται, αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα. Σε s4 galaxy που δοκιμασα το λαπτοπ, μπαινει κανονικα. Παιζει να θελει factory reset το κινητο, ε?

Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνεις δυστυχώς..Ναι κανονικά ανοίγω σελίδες..Κάτι άλλο που παρατήρησα στην 3JL, είναι πως δεν μπορώ να βγάλω φώτο με αργό κλείστρο..κρασάρει η εφαρμογή της κάμερας..

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες σημερα, με πηραν τηλ, δονουσε και χτυπουσε κανονικα ο ηχος, αλλα δεν εδειχνει τιποτα στην οθονη οτι ειχα κληση ή ποιος με καλει, με αποτελεσμα να χασω τις κλησεις και να πρεπει να παρω πισω εγω. Με βλεπω το σκ να του κανω κανα φορματ γιατι δεν ειναι λογικο αυτο που κανει. Ολα αυτα, με την εκδοση 3JL.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερεται φιλος να το αγορασει και το εχει αναθεσει σε εμενα λογω οτι δεν εχει καλη σχεση με παραγγελιες απο κινα κτλ ... απο ενα ψαξιμο που εκανα πιο φθηνο με paypal το βρηκα στο spemall.com (243€) ... το στελνουν με android 5.0.2 και cm 11s γραφουν ( http://www.spemall.com/OnePlus-One-Smartphone-WCDMA-4G-LTE-13MP-Camera-Bluetooth-NFC-5-5-Inch-Full-HD-1920-x-1080-pixels-IPS-Screen-Android-4-4-OS-2-5GHz-Quad-Core-Qualcomm-Snapdragon-801-MSM8974AC-3G-Ram_g.html?utm_campaign=kimovil_free_traffic&utm_medium=referral&utm_source=kimovil.com&utm_content=oneplus-one-16gb )... εχει παρει καποιος απο εκει ; ειναι οκ ή εχετε να προτεινεται κατι αλλο ; Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερεται φιλος να το αγορασει και το εχει αναθεσει σε εμενα λογω οτι δεν εχει καλη σχεση με παραγγελιες απο κινα κτλ ... απο ενα ψαξιμο που εκανα πιο φθηνο με paypal το βρηκα στο spemall.com (243€) ... το στελνουν με android 5.0.2 και cm 11s γραφουν ( http://www.spemall.com/OnePlus-One-Smartphone-WCDMA-4G-LTE-13MP-Camera-Bluetooth-NFC-5-5-Inch-Full-HD-1920-x-1080-pixels-IPS-Screen-Android-4-4-OS-2-5GHz-Quad-Core-Qualcomm-Snapdragon-801-MSM8974AC-3G-Ram_g.html?utm_campaign=kimovil_free_traffic&utm_medium=referral&utm_source=kimovil.com&utm_content=oneplus-one-16gb )... εχει παρει καποιος απο εκει ; ειναι οκ ή εχετε να προτεινεται κατι αλλο ;

 

Αγόρασε το από το επίσημο site αν δεν βιάζεσαι. Τον Δεκέμβριο θα είναι πάλι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...