Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χω βαλει σε ενα ταπερακι,μεσα σε ρυζι....που ειναι αυτη η ενδειξη ακριβως ομως?

 

Δεξια πανω γωνια.

 

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/XcJUO6RrufdomS6m

 

Αν η ασπρη βουλα, εγινε κοκκινη, εισαι σε δυσκολη φαση. Αν παλι ειναι καπως προς το ροζ και φαινεται και ασπρο και κοκκινο, ισως και να σωθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεξια πανω γωνια.

 

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/XcJUO6RrufdomS6m

 

Αν η ασπρη βουλα, εγινε κοκκινη, εισαι σε δυσκολη φαση. Αν παλι ειναι καπως προς το ροζ και φαινεται και ασπρο και κοκκινο, ισως και να σωθει.

Eντελως ασπρο ειναι.....δεν ειχα ηχο στα ηχεια,αλλα οταν το καλεσα απο το σταθερο,ηχος εβγαινε,οπως και ξυπητηριο ακουγοταν κανονικα...:wacko:

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Eντελως ασπρο ειναι.....δεν ειχα ηχο στα ηχεια,αλλα οταν το καλεσα απο το σταθερο,ηχος εβγαινε,οπως και ξυπητηριο ακουγοταν κανονικα...:wacko:

 

Αστο στο μπολ μεχρι Σαββατο πρωι και ξαναβλεπεις...ισως να μεινει στην ζωη μαζι μας. :p

Link to comment
Share on other sites

Αστο στο μπολ μεχρι Σαββατο πρωι και ξαναβλεπεις...ισως να μεινει στην ζωη μαζι μας. :p

Μεχρι Σαββατο πρωι?τοσο πολυ?:blink:

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Δεξια πανω γωνια.

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/XcJUO6RrufdomS6m

Αν η ασπρη βουλα, εγινε κοκκινη, εισαι σε δυσκολη φαση. Αν παλι ειναι καπως προς το ροζ και φαινεται και ασπρο και κοκκινο, ισως και να σωθει.

 

Ωρε Φώτη, τι του λες?

Αυτό είναι το αυτοκόλλητο "παραβίασης", καμία σχέση με μέτρηση υγρασίας (και δεν αλλάζει χρώμα)...

5Ppa4XoVIQmr5kiT.medium

 

Ο αισθητήρας υγρασίας είναι στην εσωτερική πλευρά του κάτω κομματιου που έχει τα ηχεία.

ZES5POZXNLvGM5TX.medium

 

Αναλυτικές οδηγίες για αποσυναρμολόγηση και φωτό εδώ

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ωρε Φώτη, τι του λες?

Αυτό είναι το αυτοκόλλητο "παραβίασης", καμία σχέση με μέτρηση υγρασίας (και δεν αλλάζει χρώμα)...

5Ppa4XoVIQmr5kiT.medium

 

Ο αισθητήρας υγρασίας είναι στην εσωτερική πλευρά του κάτω κομματιου που έχει τα ηχεία.

ZES5POZXNLvGM5TX.medium

 

Αναλυτικές οδηγίες για αποσυναρμολόγηση και φωτό εδώ

Φιλε μου,σε ευχαριστω για την αναλυτικη σου απαντηση,αλλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπω στην διαδικασια αυτη...θα το αφησω για 2 μερες ακομα,μεσα στο ταπερ με το ρυζι,και αν οταν το ανοιξω δουλεψει,εχει καλως,αλλιως....σε ευχαριστω παντως!:)

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Ωρε Φώτη, τι του λες?

Αυτό είναι το αυτοκόλλητο "παραβίασης", καμία σχέση με μέτρηση υγρασίας (και δεν αλλάζει χρώμα)...

5Ppa4XoVIQmr5kiT.medium

 

Ο αισθητήρας υγρασίας είναι στην εσωτερική πλευρά του κάτω κομματιου που έχει τα ηχεία.

ZES5POZXNLvGM5TX.medium

 

Αναλυτικές οδηγίες για αποσυναρμολόγηση και φωτό εδώ

 

Τοτε ζηταω συγνωμη και ευχαριστω που εμαθα και κατι που δεν ηξερα. Δεν το εχω ανοιξει ποτε τοσο σε βαθος και φανταστηκα πως ειναι εκεινο. :)

Link to comment
Share on other sites

Update:σήμερα το πρωί, το ξυπνητήρι άρχισε να χτυπάει, μέσα από το ταπερ ρυζιου που είχα την συσκευή.... :-)

Έβαλα στην θέση της την Sim, τα ηχεία λειτουργούν κανονικά!!!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ζηταω συγνωμη και ευχαριστω που εμαθα και κατι που δεν ηξερα. Δεν το εχω ανοιξει ποτε τοσο σε βαθος και φανταστηκα πως ειναι εκεινο. :)

:) ολα καλά - γηράσκω αει διδασκόμενος!

 

Update:σήμερα το πρωί, το ξυπνητήρι άρχισε να χτυπάει, μέσα από το ταπερ ρυζιου που είχα την συσκευή.... :-). Έβαλα στην θέση της την Sim, τα ηχεία λειτουργούν κανονικά!!!

Εγω στην θέση σου θα το άφηνα ακόμα 1-2 μέρες, δια παν ενδεχόμενο (η υγρασία είναι ύπουλη)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη μου, υπάρχει τεχνικός με εξειδίκευση στο 1+1.Τον επισκέφτηκα το πρωί, από 7αδα θα του πάω την συσκευή για αλλαγή μπαταρίας,και για να δει τι άλλοι χρειάζεται... Παράξενο ομως:θα ορκιζομουν πως μετά την χτεσινή πτώση στο νερό, και αφού πλέον δουλεύει κανονικά, τα ηχεία του ακούγονται πιο δυνατά!!!
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη μου, υπάρχει τεχνικός με εξειδίκευση στο 1+1.Τον επισκέφτηκα το πρωί, από 7αδα θα του πάω την συσκευή για αλλαγή μπαταρίας,και για να δει τι άλλοι χρειάζεται... Παράξενο ομως:θα ορκιζομουν πως μετά την χτεσινή πτώση στο νερό, και αφού πλέον δουλεύει κανονικά, τα ηχεία του ακούγονται πιο δυνατά!!!

 

ΜΗΝ το κάνεις (την αλλαγή μπαταρίας). Ο,τι κυκλοφορεί σε μπαταρία είναι ΑΠΟΜΙΜΗΣΗ και όχι original, οτι και να σου πουνε.- (καραψαγμένο.)

Μονο το service της OnePlus έχει μπαταρία και την τοποθετεί το ίδιο - δεν την πωλεί.-

Γνώμη μου: κάνε ένα καθάρισμα (αν το ανοιξει ο τεχνικός) και τίποτε άλλο, ΜΗΝ αλλάξεις την μπαταρία.

----------

Ξαναδιαβάζω: "Στην πόλη μου, υπάρχει τεχνικός με εξειδίκευση στο 1+1"...

Στην Ναυπακτο? (Το σχόλιο για τον πληθυσμό και όχι για οτιδήποτε άλλο - πανέμορφη κωμόπολη με 13,500 πληθυσμό)

Πόσα 1+1 πουλήθηκαν στην Ναυπακτο και πόσα πήγαν για επισκευή, ωστε ο τεχνικός να "αποκτήσει" εξειδίκευση???

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγαπητοί συμφορουμίτες χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Πριν 2 μέρες μου έφυγε η συσκευή από τα χέρια και έσπασε το γυαλί στη πάνω αριστερή γωνία... Έχει πάρει αέρα στο επάνω μέρος παράλληλα με το ακουστικό αλλά ευτυχώς έχει σταματήσει εκεί στο πάνω άκρο του πάνω bezel. Το digitizer και η οθόνη λειτουργεί κανονικά. Φωτό δεν μπορώ να ανεβάσω γιατί δεν έχω άλλη κάμερα εκτός από της συσκευής...:p Έχω βρει στο aliexpress και στο ebay αρκετές οθόνες μαζί με το frame αλλά δεν μπορώ να παραγγείλω λόγω capital control. Έχει κανείς κάποιο σίγουρα καλό ανταλλακτικό απο αντίστοιχη εμπειρία? Υπάρχει μήπως κάποια άκρη εντός ελλάδας?
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω ποτε περιπου θα βγει η mm;;εχουν δωσει καποια ημερομηνία;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Το κινητο εσβησε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιγει με τπτ. Μονο δονειται, αναβει το backlight της οθονης, μενει ετσι για 5-10δευτ και κλεινει. Με τον υπολογιστη συνδεεται κανονικα. Τι μπορει να εχει γινει? Οταν μπαινω στο recovery δεν συνδεεται με τον υπολογιστη. Αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το κινητο εσβησε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιγει με τπτ. Μονο δονειται, αναβει το backlight της οθονης, μενει ετσι για 5-10δευτ και κλεινει. Με τον υπολογιστη συνδεεται κανονικα. Τι μπορει να εχει γινει? Οταν μπαινω στο recovery δεν συνδεεται με τον υπολογιστη. Αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω

 

Στον φορτιστή, σβηστό, δίνει ένδειξη φόρτισης?

(και αν πατήσεις στιγμιαία το power, σου δείχνει το ποσοστό...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στον φορτιστή, σβηστό, δίνει ένδειξη φόρτισης?

(και αν πατήσεις στιγμιαία το power, σου δείχνει το ποσοστό...)

 

Αναβει μονιμα το λεντ πρασινο. Οχι δεν δειχνει τπτ το κινητο δεν ανοιγει με τπτ

Link to comment
Share on other sites

Αναβει μονιμα το λεντ πρασινο. Οχι δεν δειχνει τπτ το κινητο δεν ανοιγει με τπτ

Στο recovery όμως (power+volUP) είπες οτι μπαίνεις?

Δοκίμασες να κρατήσεις το power πατημένο για 30"?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο recovery όμως (power+volUP) είπες οτι μπαίνεις?

Δοκίμασες να κρατήσεις το power πατημένο για 30"?

 

Νιωθω οτι μπαινει γιατι οταν παταω τα κουμπια της οθονης το κινητο δονειται. Η οθονη ομως μαυρη μονο το backlight δουλευει. Επισης δεν συνδεεεται στο pc οταν ειναι σε recovery

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Titanium τώρα τελευταία δεν μπορεί να ολοκληρώσει το back up λέει λόγω έλλειψης χώρου.

 

Πού εντοπίζεται το πρόβλημα κ πώς το διορθώνουμε; νόμιζα τα θέματα με έλλειψη χώρου είχαν πια ξεπεραστεί όχι φάση galaxy S2 ακόμα :(

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160322/ece1507e7166ea123c03246bdef62d34.jpg

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος θεμα με random crashes; Κρασαρει στα καλα καθουμενα και ανοιγει μονο με power on + volume down. Εκδοση 5.1.1 LMY48Y. Το προβλημα δημιουργειτε με το που παω με double tap να το ξεκλειδωσω, χτυπαει η δονηση και τελος κρασαρει εκει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το GPS. Το έχω στη γενική ρύθμιση υψηλή ακρίβεια, από κάτω όμως έχει διάφορες εφαρμογές σε μια δυο από τις οποίες δίπλα γράφει χαμηλή ακρίβεια. Αποτέλεσμα η εφαρμογή του καιρού όταν είμαι εκτός wifi να μην μπορεί να με εντοπίζει ακριβώς και το GPS να λειτουργεί συνέχεια ξοδεύοντας προφανώς μπαταρία. Πώς γίνεται να ρυθμίσω και τη συγκεκριμένη εφαρμογή σε υψηλή ακρίβεια;

 

Τελικά δε φταίει έχω την εντύπωση η εφαρμογή του καιρού. Κάποια αναβάθμιση σε εφαρμογή πρέπει να έχει γίνει ή στο σύστημα και ανάβει το GPS συνέχεια.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά δε φταίει έχω την εντύπωση η εφαρμογή του καιρού. Κάποια αναβάθμιση σε εφαρμογή πρέπει να έχει γίνει ή στο σύστημα και ανάβει το GPS συνέχεια.

 

Πολύ πιθανό... συνήθως για τέτοια προβλήματα οι διάφορες third-party εφαρμογές είναι υπεύθυνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...