Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για χαμένες κλήσεις / ειδοποιήσεις στην γραμμή κατάστασης πάνω λέτε να φταίει το opo, η Wind ή το Android; Μάλλον το τελευταίο ε; Καμιά ιδέα για το πώς θα στρώσει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για χαμένες κλήσεις / ειδοποιήσεις στην γραμμή κατάστασης πάνω λέτε να φταίει το opo, η Wind ή το Android; Μάλλον το τελευταίο ε; Καμιά ιδέα για το πώς θα στρώσει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πώς ξέρεις ότι έχασες κλήσεις; Παίρνεις τηλέφωνο το κινητό και δεν δείχνει την αναπάντητη;

Τι άλλες ειδοποιήσεις χάνεις;; H wind σε τι μπορεί να ευθύνεται;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

πώς ξέρεις ότι έχασες κλήσεις; Παίρνεις τηλέφωνο το κινητό και δεν δείχνει την αναπάντητη;

Τι άλλες ειδοποιήσεις χάνεις;; H wind σε τι μπορεί να ευθύνεται;

Υπάρχουν στο αρχείο κλήσεων και μηνυμάτων. Απλά δε βγαίνουν οι ειδοποιήσεις πάντα. Έγραψα ότι προφανώς είναι θέμα λογισμικού, απλώς ανέφερα όλα τα πιθανά αιτία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν τα data με τη φόρτιση;

 

Δεν ξέρω, ρώτα την εταιρεία:lol:. Ποτέ δεν έχω ανοιχτά τα data μόνα τους όταν φορτίζει γιατί κάνει διακοπές στη φόρτιση. Εγώ και οι περισσότεροι που έχουμε το One.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ρώτα την εταιρεία:lol:. Ποτέ δεν έχω ανοιχτά τα data μόνα τους όταν φορτίζει γιατί κάνει διακοπές στη φόρτιση. Εγώ και οι περισσότεροι που έχουμε το One.

 

Προσωπικα, δεν εχω τετοιο θεμα, αλλα ουτε ειχα και ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο αρχείο κλήσεων και μηνυμάτων. Απλά δε βγαίνουν οι ειδοποιήσεις πάντα. Έγραψα ότι προφανώς είναι θέμα λογισμικού, απλώς ανέφερα όλα τα πιθανά αιτία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν χτυπά το ακούς; Αν το ακούσεις και δεν το σηκώσεις, μετά δεν βλέπεις την κλήση στη status bar; Δεν έχεις το λαμπάκι να αναβοσβήνει π.χ.; Δεν τη δείχνει ούτε έτσι;

 

Δεν ξέρω, ρώτα την εταιρεία:lol:. Ποτέ δεν έχω ανοιχτά τα data μόνα τους όταν φορτίζει γιατί κάνει διακοπές στη φόρτιση. Εγώ και οι περισσότεροι που έχουμε το One.

 

πρώτη φορά το διαβάζω, υπάρχει κάποιο θέμα στο Oneplus forum γι'αυτό;

Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λίγο την βοήθεια σας..

 

Εχω ενα ONE αγορασμένο Νοεμβριο 2014 (ακόμα σε εγγύηση δλδ) και απο χτες άρχισε να μην αποκρίνεται η οθόνη στα touch και το είδα να κάνει και ghost touches..

Όλα αυτά εξω με την τρελή ζέστη που κάνει.

Όταν είμαι εντός σπιτιού και το κντ κρύο δουλεύει μια χαρά...

 

CM 11.0-XNPH05Q

Android 4.4.4

 

Θυμάται κανείς που ειχε καταλήξει το θέμα αυτο με όσους το είχαν?

Μπορώ να κάνω κατι εγω?

 

Η να το στείλω πίσω και να αρχίσω να σταυροκοπιέμαι μην μου το βγάλουν οτι πήρε νερό..(το κντ το προσέχω τρελά)

 

Εδιτ: Τώρα είδα ότι η εγγύηση ειναι για 1 χρόνο....μπραβο ωραία..

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λίγο την βοήθεια σας..

 

Εχω ενα ONE αγορασμένο Νοεμβριο 2014 (ακόμα σε εγγύηση δλδ) και απο χτες άρχισε να μην αποκρίνεται η οθόνη στα touch και το είδα να κάνει και ghost touches..

Όλα αυτά εξω με την τρελή ζέστη που κάνει.

Όταν είμαι εντός σπιτιού και το κντ κρύο δουλεύει μια χαρά...

 

Θυμάται κανείς που ειχε καταλήξει το θέμα αυτο με όσους το είχαν?

Μπορώ να κάνω κατι εγω?

 

Η να το στείλω πίσω και να αρχίσω να σταυροκοπιέμαι μην μου το βγάλουν οτι πήρε νερό..(το κντ το προσέχω τρελά)

 

Θυμάμαι αντίστοιχα "κουλά" είχα πέρυσι το καλοκαίρι όταν το έβαζα στην τσέπη του παντελονιού (η οθόνη προς τα μέσα), και όταν το έβγαζα για κάμποση ώρα έκανε τρέλες (αλλού πάταγα, κι άλλα έκανε). Βέβαια δεν είχα κάνει update ακόμα σε Αndroid 5.

Από τότε που έκανα, όλα μια χαρά. Και φέτος (με 6) δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.

 

Να υποθέσω το έχεις αναβαθμίσει κανονικά?

 

Εdit: αυτό με την εγγύηση είσαι σίγουρος ότι είναι για ένα χρόνο? Κάποια στιγμή είχα ρωτήσει εδώ και μου είχαν στείλει Link που αναφέρει πως είναι 2ετής.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία αναβάθμιση CM 11-XNPH05Q εχω..

Και αν είναι λόγω μη αναβάθμισης γιατι δεν μου το έκανε πρίν?

Για την εγγύηση έχεις δίκιο, διάβαζα για λάθος region..

 

Κανονικα 2 χρόνια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχεις Android 6; Υποτίθεται ότι τα έχουν φτιάξει αυτά. Είναι σαν να λες έχω Windows 98...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχεις Android 6; Υποτίθεται ότι τα έχουν φτιάξει αυτά. Είναι σαν να λες έχω Windows 98...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το είπες μόνος σου...

Ο κάθε χρήστης λέει κατι διαφορετικό για την μπαταριά (που με ενδιαφέρει περισσότερο)

Αυτή την στιγμή το λιώνω και με βγάζει Μιάμιση Μέρα..

 

Και επιμένω οτι δεν έχει σχέση με software.Απόδειξη οτι ενάμιση χρόνο τώρα δεν είχα κανένα θέμα...

Σήμερα πχ πάλι δεν ειχα κανένα θέμα.

Τι να πω ίσως ζεστάθηκε υπερβολικά προχτές.(το ένιωθα πολύ ζεστό στο χέρι μου)

 

Πραγματικά δεν χρειάζομαι κατι άλλο απο αυτό συν του οτι το 4.4.4 ήταν οτι σταθερότερο βγήκε ever για το One.

 

Για πείτε μου λίγο μπας και κάνω κανα test..

Πρέπει να εχω μαμά recovery για να κάνω τα update OTA?

 

Θυμάμαι οτι την 05Q μου την πέρασε κανονικά OTA με TWRP!

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Το είπες μόνος σου...

Ο κάθε χρήστης λέει κατι διαφορετικό για την μπαταριά (που με ενδιαφέρει περισσότερο)

Αυτή την στιγμή το λιώνω και με βγάζει Μιάμιση Μέρα..

 

Πραγματικά δεν χρειάζομαι κατι άλλο απο αυτό συν του οτι το 4.4.4 ήταν οτι σταθερότερο βγήκε ever για το One.

Για τα θέματα touch κυρίως έλεγα. Εγώ δεν μπαίνω σε αυτή τη λογική σύγκρισης μπαταριών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα touch κυρίως έλεγα. Εγώ δεν μπαίνω σε αυτή τη λογική σύγκρισης μπαταριών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δλδ το touch θυμήθηκε μετα απο ενάμιση χρόνο οτι τρέχει με παλιό software για να κανει πρόβλημα?

 

Αν ξερεις την απαντηση για το OTA UPDATE πες μου σε παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποια updates θυμάμαι δε μου τα περνούσε OTA παρότι ήμουν στοκ recovery. Δεν είμαι βέβαιος να σου πω τι φταίει; Από ένα σημείο και μετά το χα πάρει απόφαση, κατέβαζα το incremental update στον κεντρικό φάκελο και το περνούσα από το recovery.

 

Τα θέματα του touch μου τα έκανε κατά περιόδους ανάλογα με λογισμικό, θερμοκρασία περιβάλλοντος αλλά ακόμα και ανάλογα με θέμα, εικονίδια κλπ. Δηλαδή και προγράμματα επηρέαζαν την απόκριση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τελευταία sultan κι ήθελα να δω τι λέει από μπαταρία.. βέβαια τη νύχτα το έκλεισα το κινητό, μια και δεν το χρειαζόμουν και δεν ήθελα να με ξυπνήσει, αλλά έπαιξε μια χαρά.. μόνο wifi χρήση και gaming.. βγήκα κι έξω, τράβηξα και 4-5 φωτογραφίες.. πολύ καλά.. τη νύχτα δεν ξέρω πόσο θα τρώει.. η έκδοση που είχα πριν έτρωγε κάνα 10άρι%.. δεν ξέρω γιατί..

 

http://image.prntscr.com/image/ab4c697719b4485d8242f9a52c0f55da.jpeg

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πρόβλημα με το touch με είχε προβληματίσει αρκετά, το συμπέρασμα που εβγαλα ηταν πως με τον χρονο και ειδικα με την ζεστη υποβαθμιζοταν η γείωση της οθόνης με αποτέλεσμα να αρχιζουν τα προβλήματα.

 

Εν τέλει σε κάποιο update που λογικά είχε καινουριο driver για την οθόνη το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε και όσοι ειχαμε θέματα χαρηκαμε επιτέλους την συσκευή μας.

 

Κάνε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πρόβλημα με το touch με είχε προβληματίσει αρκετά, το συμπέρασμα που εβγαλα ηταν πως με τον χρονο και ειδικα με την ζεστη υποβαθμιζοταν η γείωση της οθόνης με αποτέλεσμα να αρχιζουν τα προβλήματα.

 

Εν τέλει σε κάποιο update που λογικά είχε καινουριο driver για την οθόνη το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε και όσοι ειχαμε θέματα χαρηκαμε επιτέλους την συσκευή μας.

 

Κάνε αναβάθμιση.

 

Συμφωνώ..

Κι εγώ πέρασα σχεδόν όλο το περυσινό καλοκαίρι με το ίδιο πρόβλημα, φοβούμενος να κάνω upgrade σε v5, και λέγοντας πως η v4 ήταν ότι καλύτερο.

Όταν εν τέλει το έκανα, το μετάνιωσα που δεν το είχα κάνει νωρίτερα... (συν του ότι λύθηκε το θέμα με την οθόνη)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τελευταία sultan κι ήθελα να δω τι λέει από μπαταρία.. βέβαια τη νύχτα το έκλεισα το κινητό, μια και δεν το χρειαζόμουν και δεν ήθελα να με ξυπνήσει, αλλά έπαιξε μια χαρά.. μόνο wifi χρήση και gaming.. βγήκα κι έξω, τράβηξα και 4-5 φωτογραφίες.. πολύ καλά.. τη νύχτα δεν ξέρω πόσο θα τρώει.. η έκδοση που είχα πριν έτρωγε κάνα 10άρι%.. δεν ξέρω γιατί..

 

Γενικά η τελευταία του είναι πολύ καλή αναφορικά με την μπαταρία... μέχρι που έβαλα να δω τι είναι το pokemon go... :lol:

Υψηλή ακρίβεια gps + LTE + Pokemon_Go , έμαθα τι πάει να πει ελεύθερη πτώση!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η τελευταία του είναι πολύ καλή αναφορικά με την μπαταρία... μέχρι που έβαλα να δω τι είναι το pokemon go... :lol:

Υψηλή ακρίβεια gps + LTE + Pokemon_Go , έμαθα τι πάει να πει ελεύθερη πτώση!

 

εσύ θες 10άρι ή 15άρι battery bank ή ιδιαίτερα για bluestacks :p

Πάντως βρήκα κι ένα "bug" που με ενοχλεί, έβαλα να κλειδώνει η οθόνη στο μισάωρο, ενώ πριν να παραμένει ξεκλείδωτη. Ως εδώ καλά. Όταν βάλω όμως να κλειδώνει όπως και να'χει με το power button, όπως κι αν σβήσει η οθόνη, μετά έχει κλειδώσει... το σπαστικό λοιπόν είναι πως αν μιλάς με κάποιον ή πρέπει να ξεκλειδώνεις συνεχώς ή να έχεις μονίμως το κινητό ξεκλείδωτο.... (για το επόμενο μισάωρο)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει της γυναίκας μου ένα Oneplus one αλλά τώρα τελευταία η μπαταρία της τελείωνε πολύ γρήγορα οπότε παράγγειλα μία από Aliexpress που υποτίθεται ήταν ορίτζιναλ. Μάλλον δεν ήταν και τώρα της κάνει κάτι τρελά όπως φτάνει 0% και σβήνει και όταν το βάλει στον φορτιστή αυτομάτως πάει στα 80%.

 

Μήπως μπορεί να προτείνει κανείς αξιόπιστο μέρος να παραγγείλω μπαταρία από Ελλάδα η Ευρώπη;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη επιλογή είναι να το στείλεις στην oneplus Αγγλία για να γίνει η αντικατάσταση με την γνήσια μπαταρία,τώρα βέβαια δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει,είναι και τα μεταφορικά και αν σε συμφέρει να το κάνεις αυτο αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

 

Κάνε μια ερώτηση στο live chat που έχουν εδώ δεν χάνεις τίποτα https://oneplus.net/gr/support και ανάλογα πράττεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει της γυναίκας μου ένα Oneplus one αλλά τώρα τελευταία η μπαταρία της τελείωνε πολύ γρήγορα οπότε παράγγειλα μία από Aliexpress που υποτίθεται ήταν ορίτζιναλ. Μάλλον δεν ήταν και τώρα της κάνει κάτι τρελά όπως φτάνει 0% και σβήνει και όταν το βάλει στον φορτιστή αυτομάτως πάει στα 80%.

Μήπως μπορεί να προτείνει κανείς αξιόπιστο μέρος να παραγγείλω μπαταρία από Ελλάδα η Ευρώπη;

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6761072#post6761072

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μιας και ρωτάω για λογαριασμό φίλου που έχει το κινητό, τι γίνεται με το θέμα αλλαγή μπαταρίας;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γνησια απο οσο ξερω δεν υπαρχει πουθενα , οσες εχω βρει ebay υπαρχει τουλαχιστον ενα παραπονο για προβληματα , η oneplus δεν την πουλαει σκετη σαν ανταλακτικο δυστηχως και η μονη επιλογη που δινουν ειναι να τους στειλεις το κινητο να σου κανουν αυτοι την αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Γνησια απο οσο ξερω δεν υπαρχει πουθενα , οσες εχω βρει ebay υπαρχει τουλαχιστον ενα παραπονο για προβληματα , η oneplus δεν την πουλαει σκετη σαν ανταλακτικο δυστηχως και η μονη επιλογη που δινουν ειναι να τους στειλεις το κινητο να σου κανουν αυτοι την αλλαγη

 

Ξέρουμε μήπως και το κόστος;

Πρέπει να γίνει μέσα από τη σελίδα τους, ανοίγοντας κάποιο τίκετ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...