Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@batsilos

καταρχην φιλε συγχαρητήρια για τις δημιουργίες σου στις ρομ

Ερώτηση επειδή είδα οτι προχώρησες με την miui και επειδή θεωρώ την miui καλυτερη και απο το vanilla android και επειδή τρώγομαι γενικότερα Αυτο το port της Miui δουλευει καλα? απο καταναλωση μπαταρίας? έχει τα ota updates που εχει γενικα η miui (τις stable οχι τις dev/weekly)?

 

Είναι 100% λειτουργική. Update μόνο κάθε Σαββάτο και τα ετοιμάζω εγώ.. Δεν έχουν μείνει και πολλά πράγματα να διωρθώσουν....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας γράφω για να ξέρετε.

Το κινητό το είχα 10 μήνες.

1) Αντιμετώπισα το πρόβλημα με τα κινέζικα γράμματα στις ελληνικές επαφές μου με πολύ χακαρισμα.

2) Το GPS ακόμα κι όταν έβαλα την τελευταία ROM, και έκανα 2-3 tweeks από το δίκτυο, ήταν προβληματικότατο. Κλείδωνε την πρώτη με υπομονή αλλά με το SYGIC (το μοναδικό που το αναγνώριζε) ξεκινούσε και μετά ...χαιρετίσματα.

3) Άρχισε να ξεκολλάει η πάνω δεξια γωνία της οθόνης. Λίγο λίγο καταλάβαινα ότι δεν δούλευε ο proximity sensor μάλλον από σκόνη που έμπαινε από το άνοιγμα.

4) Κάποια μέρα το βρήκα να δουλεύει αλλά με μαύρη και γκρι οθόνη. Εφόσον πλέον πέθανε και δεν είχα πιθανότητα εγγύησης (αγορά to2c) προχώρησα σε νεκροτομή. Το πόρισμα είναι επειδή ξεκόλλησε η οθόνη παλάτζαρε ένα χιλιοστό. Κάτω από την οθόνη διπλώνει το καλώδιο-ταινία της οθόνης. Εκεί που δίπλωνε - ξεδίπλωνε από το παλατσάρισμα η ταινία ράγισε εσωτερικά. Η ταινία δεν επιδιορθώνεται ούτε αλλάζεται.

Η λύση είναι 50 ευρώ νέα οθόνη αλλά φοβάμαι να την αλλάξω γιατί προϋποθέτει κολλητήρι.

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

Για τα 1) και 2) προβλήματα ξεπερνιούνται με υπομονή.

Για 3) και 4) αν δείτε να ξεκολλάει η οθόνη βρείτε τρόπο να την κολλήσετε αμέσως για να μη φτάσετε στο 4).

Είναι γαμάτο κινητό κατά τα άλλα και μου λείπει ήδη, γιατί πέρασα με αυτό ατελείωτες ώρες κι εγώ και τα παιδιά μου(5 κ 9 χρονών).

Το είχα χωρίς κάλυμμα λόγω Gorilla και άντεξε και κάτι πτώσεις. Δεν κόλλησε πουθενά εκτός από το GPS.

Για όσους δεν τρελαίνονται με το GPS το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Έτσι απο περιέργεια, με σε ποιο μοντέλο πηγές μετά το Inew ?

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εκανα φορματ το τηλ απο της ρυθμισης και απο οτι καταλβα εχασα το imei και δεν μου δινει σημα στην καρτα μου τι φαση;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by Boomberman7
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εκανα φορματ το τηλ απο της ρυθμισης και απο οτι καταλβα εχασα το imei και δεν μου δινει σημα στην καρτα μου τι φαση;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχεις κρατήσει backup με mobile uncle Tools ?

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες εκανα φορματ το τηλ απο της ρυθμισης και απο οτι καταλβα εχασα το imei και δεν μου δινει σημα στην καρτα μου τι φαση;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2399037 αυτο κανε και εισαι κομπλε.....το εχω κανει αρκετες φορες και δουλευει παντα

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις κρατήσει backup με mobile uncle Tools ?

 

 

Οχι αυτο ομως ειναι το λιγοτερο που με απασχολει μαλλον το τη μου brickare δεν ξερω πως δεν πειραζα τιποτα στο play store ημουν και οπως μετα απο 10 λεπτα παω να το ανοιξο δεν μου ανοιγε βγαζω βαζω μπαταρια τιποτα το τηλ λες καο ειναι ειναι νεκρο στα windows δεμ ακουγετε ο ηχος οταν συνδεω το τηλ και ουτε στην φορτιση ανοιγει το λαμπακι τιποτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλησπερα εχθες το βραδυ ειπα να κανω φορματ το κινητο(που ειχα αγορασει απο εναν εδω 70 ευρω σε καλη κατασταση πριν μηνες) κανω παιδια ολα οκ γινετε ρυθμιζω γλωσσες κτλπ αλλα δεν μου εδινε σημα μιλησα με τον τυπο που το αγορασα και μου λεει εχασε το imei του οντως το εχασε ε και μου λεει κατεβασε το mtk tools απο playstore και θα το φτιαχναμε αυριο ολα οκ

μεχρι που ακουμπαω το τηλ καπου πεταγωμε να τσιμπησω κατι ερχομε παω να το ανοιξω(power button) ε και δεν ανοιξε η οθονη μονο τα 3 κουμπια απο κατω φοτιστηκαν για μια στιγμη ε και βγαζω βαζω μπαταριες κτλπ και το τηλ ηταν ΝΕΚΡΟ δεν ξερω πως και γιατι ουσιαστικα ειναι σαν αυτο(

) μιλησα παλι με ον τυπο μου ειπε θα περασουμε της ρομ κτλπ αλλα το κινητο δεν μου το βγαζει στο device manager ως αγνωστη συσκευη και δεν ξερω τι να κανω:worry::worry: ΑΝ καποιος εχει την ορεξη και ξερει τι πεζει ας μου πει ευχαριστω :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, πως θα δω ανν το κινητο μου ειναι ρουταρισμενο, πηρα το inew

v3c ευχαριστω

 

κατεβασε απο playstore το rootchecker

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλησπερα εχθες το βραδυ ειπα να κανω φορματ το κινητο(που ειχα αγορασει απο εναν εδω 70 ευρω σε καλη κατασταση πριν μηνες) κανω παιδια ολα οκ γινετε ρυθμιζω γλωσσες κτλπ αλλα δεν μου εδινε σημα μιλησα με τον τυπο που το αγορασα και μου λεει εχασε το imei του οντως το εχασε ε και μου λεει κατεβασε το mtk tools απο playstore και θα το φτιαχναμε αυριο ολα οκ

μεχρι που ακουμπαω το τηλ καπου πεταγωμε να τσιμπησω κατι ερχομε παω να το ανοιξω(power button) ε και δεν ανοιξε η οθονη μονο τα 3 κουμπια απο κατω φοτιστηκαν για μια στιγμη ε και βγαζω βαζω μπαταριες κτλπ και το τηλ ηταν ΝΕΚΡΟ δεν ξερω πως και γιατι ουσιαστικα ειναι σαν αυτο(

) μιλησα παλι με ον τυπο μου ειπε θα περασουμε της ρομ κτλπ αλλα το κινητο δεν μου το βγαζει στο device manager ως αγνωστη συσκευη και δεν ξερω τι να κανω:worry::worry: ΑΝ καποιος εχει την ορεξη και ξερει τι πεζει ας μου πει ευχαριστω :(

Με βγαλμένη τη μπαταρία , όταν το συνδέεις στο PC με USB κάνει κάτι;

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

αν δείτε να ξεκολλάει η οθόνη βρείτε τρόπο να την κολλήσετε αμέσως

 

Εμένα αδελφέ άρχισε να ξεκολάει όπως λες.....αλλά ΠΩΣ ? να την κολλήσουμε αμέσως ?....με ΤΙ?με logo?:lol:

Eπίσης , έχω θέμα με την υποδοχή των ακουστικών....κάτι έχει σπάσει μέσα και θέλει αντικατασταση.....την έχει αλλάξει κάποιος ?

Μ αρέσει που υπάρχει εταιρεία για service iNEW στη Θεσσαλονίκη...αλλά όταν τους πήρα τηλέφωνο με ρώτησαν αν το έχω αγοράσει από αυτούς...αλλιώς ΔΕΝ το φτιάχνουν......λες και τους είπα να το φτιάξουν τσάμπα.....ή δεν θέλουν χρήματα(δεν έχουν αναγκη από δουλειά-η επιχείρηση έχει τρελλά κέρδη)...ή δεν μπορούν να το φτιάξουν....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αδελφέ άρχισε να ξεκολάει όπως λες.....αλλά ΠΩΣ ? να την κολλήσουμε αμέσως ?....με ΤΙ?με logo?:lol:

Eπίσης , έχω θέμα με την υποδοχή των ακουστικών....κάτι έχει σπάσει μέσα και θέλει αντικατασταση.....την έχει αλλάξει κάποιος ?

Μ αρέσει που υπάρχει εταιρεία για service iNEW στη Θεσσαλονίκη...αλλά όταν τους πήρα τηλέφωνο με ρώτησαν αν το έχω αγοράσει από αυτούς...αλλιώς ΔΕΝ το φτιάχνουν......λες και τους είπα να το φτιάξουν τσάμπα.....ή δεν θέλουν χρήματα(δεν έχουν αναγκη από δουλειά-η επιχείρηση έχει τρελλά κέρδη)...ή δεν μπορούν να το φτιάξουν....

 

Και γιατι δεν τους ελεγες ναι ? Το αγόρασα απο εσάς αλλα δεν εχω την απόδειξη άρα είμαι εκτός εγγύηση .. να πληρώσω θέλω :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έπεσε στα χέρια κου το συγκεκριμένο τηλεφωνο και είπα λίγο να ασχοληθω και εγώ.

Παρατήρησα λοιπόν το πρόβλημα της οθόνης που έχει ξεκολήσει κ έκανα τις εξης ενέργειες.

Έβαλα ενα ξυραφάκι μέσα απο τα σημεία που έχουν ξεκολήσει και έβγαλα όλη την κολλα απο το τζαμι.

Στην συνέχεια καθαρισα όσο μπορουσα την κολλα απο κάτω χωρίς να τραβάω το εξωτερικό τζάμι πολύ και πέρασα μια ταινια διπλής οψης εσωτερικά.

Η επισκευή είναι σχετικά καλη ,το μόνο πρόβλημα είναι ότι σε κάποια σημεία έχει κάτσει πιο ψηλά το τζαμι (χωρις να κουνιεται) με αποτέλεσμα να "βγαίνει" λίγο φως κατα την διαρκεια της νύχτας.

Έκανα το τηλεφωνο root και πέρασα την touch cwn 6.0.44 recovery.

Αυτή τη στιγμή το τηλεφωνο τρέχει την cxq_v3_inew_v1.0.1 rom και το μοναδικό πρόβημα που έχω αντιμετωπίσει είναι το κλείδωμα του gps.

Προτείνετε να αλλάξω ρομ και αν ναι με ποιον τρόπο μιας που το τηλ έχει γίνει ροοτ και έχει και custom recovery 6.0.44.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τηλεφωνο root και πέρασα την touch cwn 6.0.44 recovery.

Αυτή τη στιγμή το τηλεφωνο τρέχει την cxq_v3_inew_v1.0.1 rom και το μοναδικό πρόβημα που έχω αντιμετωπίσει είναι το κλείδωμα του gps.

Προτείνετε να αλλάξω ρομ και αν ναι με ποιον τρόπο μιας που το τηλ έχει γίνει ροοτ και έχει και custom recovery 6.0.44.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Δες στο needrom. Υπάρχουν άπειρες ROMs. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και ο δικός μας batsilos (εκεί μέσα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Μήπως έχεις κάποια να μου προτείνεις την οποία να την περάσω μέσω cwn recovery;(Καπου διαβασα μεσα στο forum οτι κάποιες τις βάζεις με το στοκ recovery και καποιες με custom)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Μήπως έχεις κάποια να μου προτείνεις την οποία να την περάσω μέσω cwn recovery;(Καπου διαβασα μεσα στο forum οτι κάποιες τις βάζεις με το στοκ recovery και καποιες με custom)

Ευχαριστώ

 

Δεν είναι απαραίτητο ή αναγκαίο να περάσεις ROM, μέσω cwm ή άλλης custom recovery (π.χ. twrp). Υπάρχει και η SP Flash tool μέθοδος. Ο τρόπος, εξαρτάται από τον developer (ο οποίος ενδέχεται να σου προτείνει στο needrom και την κατάλληλη recovery). Έχεις καταλήξει αν θέλεις JB ή ΚΚ να δοκιμάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Με flash tool μπορω να περασω "κάποιες" ρομ με οποιοδοιποτε recovery?

Δεν έχω ιδιαίτερη προτιμηση για το πια εκδοση θα βαλω.. Θελω μια σταθερη-ελαφρια και να δουλευουν πχ gps Κλπ.

Ευχαριστω

Για παραδειγμα μπορώ να περάσω την http://www.needrom.com/download/inew-v3-v3-e/ v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix

μέσω flash tool χωρις να αλλάξω recovery ;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασσα την 1,0,8 και το gps παλι δεν κλειδωνει με τιποτα,

Νομίζω πως πρέπει να πειραματιστώ.. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Τη Πέμπτη αποχωρίζομαι το πολυαγαπημένο μου inew αν και θα το βλέπω αρκετά συχνά (περνάει στα χέρια της μητέρας μου)....

Μετακομίζω σε άλλο φόρουμ αλλά θα ρίχνω κλεφτές ματιές και εδώ :p

 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τη βοήθεια που μου προσέφεραν !!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασσα την 1,0,8 και το gps παλι δεν κλειδωνει με τιποτα,

Νομίζω πως πρέπει να πειραματιστώ.. Ευχαριστώ πάντως

 

Θέλει πειραματισμό. Για το gps δοκίμασε εδώ. Για ΚΚ δοκίμασε την inew-v3-kitkat-twrp και εν συνεχεία (από πάνω της) όποια άλλη (ΑΝ) θέλεις σε ΚΚ, π.χ. την inew-v3-port-from-official-inew-v7 του batsilos. Έχει οδηγίες εκεί μέσα. Διάβασέ τις προσεκτικά! Επίσης, υπάρχουν και πληροφορίες στην πρώτη σελίδα. Θα χρειαστεί να αφιερώσεις χρόνο στην αρχή για διάβασμα, αν δεν το έχεις ξανακάνει, οπότε τα ξαναλέμε :).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη Πέμπτη αποχωρίζομαι το πολυαγαπημένο μου inew αν και θα το βλέπω αρκετά συχνά (περνάει στα χέρια της μητέρας μου)....

Μετακομίζω σε άλλο φόρουμ αλλά θα ρίχνω κλεφτές ματιές και εδώ :p

 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τη βοήθεια που μου προσέφεραν !!

 

Καλή συνέχεια, φίλε leros2004. Θα μας λείψει η παρουσία σου. Σε τί μηχάνημα έχεις περάσει;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη kitkat την εγκαθιστώ με flash tool και την επομενη που μου προτείνεις μπορώ να την ρίξω απο recovery?

Ευχαριστώ apollo_el

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη kitkat την εγκαθιστώ με flash tool και την επομενη που μου προτείνεις μπορώ να την ρίξω απο recovery?

Ευχαριστώ apollo_el

 

Δεν είναι απαραίτητο, όπως είπα, να περάσεις σε πρώτη φάση άλλη ΚΚ (αρκεί για testing αυτή). Βέβαια, αν το προτιμάς, τότε ναι την περνάς από recovery, όπως σου λέει στις οδηγίες του needrom. Σε κατευθύνει στο ποια να χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Εκανα την διαδικασία με το gps κ πλεον κλειδωνει ... αν και κάνει 2-3 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει πειραματισμό. Για το gps δοκίμασε εδώ. Για ΚΚ δοκίμασε την inew-v3-kitkat-twrp και εν συνεχεία (από πάνω της) όποια άλλη (ΑΝ) θέλεις σε ΚΚ, π.χ. την inew-v3-port-from-official-inew-v7 του batsilos. Έχει οδηγίες εκεί μέσα. Διάβασέ τις προσεκτικά! Επίσης, υπάρχουν και πληροφορίες στην πρώτη σελίδα. Θα χρειαστεί να αφιερώσεις χρόνο στην αρχή για διάβασμα, αν δεν το έχεις ξανακάνει, οπότε τα ξαναλέμε :).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλή συνέχεια, φίλε leros2004. Θα μας λείψει η παρουσία σου. Σε τί μηχάνημα έχεις περάσει;

Μάλλον σε iPhone τον κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...