Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Επειδή έχω παρατηρήσει ότι κάποιοι ενδιαφέρονται για root (σε διάφορες ROMS που δεν είναι), και παλαιότερες μέθοδοι ίσως να μη δουλεύουν, ένας πανεύκολος τρόπος που έχω να προτείνω για το V3 (αλλά και για άπειρα άλλα κινητά) είναι το KingoRoot. Το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε στον υπολογιστή (Windows με internet σύνδεση) και συνδέουμε το κινητό με usb. Πιθανόν να ήταν συνετό να μπει στην πρώτη σελίδα.

 

Μπήκε... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω η μπαταρια του inew v1 μπορει να ταιριαζει στο δικο μασ κινητο ειναι 2100 mh σιγουρα καλυτερη απο την δικη μασ . αν συγκρινουμε τισ διαστασεισ βλεπουμε οτι το v1 εινα ψηλοτερο και παχυτερο αλωστε φαινετε απο τισ φωτογραφιεσ του κινητου ....αλλα ιδωμεν .

Εχει κυκλοφορησει μπαταρια με 2300mah για τα inew v3 και v3+

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορησει μπαταρια με 2300mah για τα inew v3 και v3+

 

Την εχω δει στο αλι και δεν εχει καθολου καλεσ κριτικεσ αν το εχει παρει καποιο μελοσ ασ μασ πει εντυπωσεισ.

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει στο αλι και δεν εχει καθολου καλεσ κριτικεσ αν το εχει παρει καποιο μελοσ ασ μασ πει εντυπωσεισ.

 

Γιατί δεν παίρνεις την μπαταρίας "μας" (Lead 5);

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει στο αλι και δεν εχει καθολου καλεσ κριτικεσ αν το εχει παρει καποιο μελοσ ασ μασ πει εντυπωσεισ.

 

Εχω παρει 3 απο το ali ολες βγηκαν πολυ καλες, πωλητης vifocal.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το κινητο εδω και ενα χρονο περιπου χωρις κανεναπροβλημα. Εδω και μερικες μερεςδιαπιστωσα οτι ειχε αρχισει να ξεκολαει η οθονη. Δεν φαινοταν μεσα απο την θηκη σιλικονης οποτε δεν ασχοληθηκα. Απο εχθες μου δουλευει κανονικα το κινητο, αλλα δεν δουλευει καθολου η οθονη. Ειναι μαυρη και κανει κατι ξεσπαζματα βγαζοντας κατι γραμμες για μια στιγμη και μετα παλι μαυριλα. Το κηδευω να ξεκουραστει σε γαληνη και παω για αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το κινητο εδω και ενα χρονο περιπου χωρις κανεναπροβλημα. Εδω και μερικες μερεςδιαπιστωσα οτι ειχε αρχισει να ξεκολαει η οθονη. Δεν φαινοταν μεσα απο την θηκη σιλικονης οποτε δεν ασχοληθηκα. Απο εχθες μου δουλευει κανονικα το κινητο, αλλα δεν δουλευει καθολου η οθονη. Ειναι μαυρη και κανει κατι ξεσπαζματα βγαζοντας κατι γραμμες για μια στιγμη και μετα παλι μαυριλα. Το κηδευω να ξεκουραστει σε γαληνη και παω για αλλο;

 

και εσενα;;;:(:(:( εχω 20 μερες που πηρα το κινητο μεταχειρησμενο σε πολυ καλη καταστασαη και σε εμαν εχει αρχισει να ξεκολαει και δεν ξερω τι να κανω ελεγα να του βαλω απι μια σταγωνα logo στις ακρες αλλα δεν θελω να το κηδεψω........ πφφφφφ

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το κινητο εδω και ενα χρονο περιπου χωρις κανεναπροβλημα. Εδω και μερικες μερεςδιαπιστωσα οτι ειχε αρχισει να ξεκολαει η οθονη. Δεν φαινοταν μεσα απο την θηκη σιλικονης οποτε δεν ασχοληθηκα. Απο εχθες μου δουλευει κανονικα το κινητο, αλλα δεν δουλευει καθολου η οθονη. Ειναι μαυρη και κανει κατι ξεσπαζματα βγαζοντας κατι γραμμες για μια στιγμη και μετα παλι μαυριλα. Το κηδευω να ξεκουραστει σε γαληνη και παω για αλλο;

ξεκολλαει το touchpanel? γιατι το κινητο φοραει ogs οθονη. Περαν αυτου, εχει και μεταλλικο frame απο κατω, για δες καλυτερα. Για τον φιλο που ειπε για logo, ουτε να το σκεφτεται, ΔΕΝ βαζουμε logo σε κινητα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ξεκολλαει το touchpanel? γιατι το κινητο φοραει ogs οθονη. Περαν αυτου, εχει και μεταλλικο frame απο κατω, για δες καλυτερα. Για τον φιλο που ειπε για logo, ουτε να το σκεφτεται, ΔΕΝ βαζουμε logo σε κινητα.

 

 

Και πως δηλαδη;; εχει αρχισει να ξεκολαει και εχω τρομαξει αρκετα φενετε η οθονη απο κατω και δεν ξερω τι να κανω πφφ εχεις καμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ταινία διπλής όψης ειδική για οθόνες κινητών. Καλύτερα να το κάνεις σε κάποιο μαγαζί επισκευών!

Θέλει ξεμοντάρισμα , καθάρισμα της παλιάς ταινίας και ξανακόλλημα.

ΠΟΤΕ στην κολότσεπη κινητό 5+ ιντσών! Ούτε στον ήλιο!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους οσο αφορα το ξεκωλημα στο κατω μερος της οθονης το ειχα και εγω επισκευαζεται ευκολα περνοντας μια ταινια 2 χιλ της 3Μ διπλης οψης το κολας και γινεται σουπερ .το ειχα κανει και κρατησε .ηθελα να ρωτησω κατι αλλο μετα απο πτωση το δικο μου μαλλον καταστραφηκε η οθονη βγαζει γραμμες και διαφορα αξιζει η αντικατασταση ι οχι αν καποιοσ γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 55€ έχει οθόνη μαζί με το digitizer.

 

Αν δεν το φτιαξεις μου λες μπας κ τα βρούμε κ το πάρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις την μπαταρίας "μας" (Lead 5);

 

Την περιμενω απο αλι και ειδωμεν συμφουριτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω παρει 3 απο το ali ολες βγηκαν πολυ καλες, πωλητης vifocal.

 

Εχεισ δει διαφορα απο την μαμισια

Link to comment
Share on other sites

Την περιμενω απο αλι και ειδωμεν συμφουριτη.

 

Στο αλί τη βλέπω στα....8 ευρώ τη πιο φθηνή. Πόσο την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ας απαντήσει κάποιο παιδι που έχει πάρει την μπαταρία του lead αξίζει η αγορά της? Εχει διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, μετά από μία θριαμβευτική πτώση του V3 και σπάσιμο της οθόνης, παράγγειλα το V3C από pandawill. Υπάρχει καμία rom που να του κάνει ?? Το πρόβλημα του είναι στο otg. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ας απαντήσει κάποιο παιδι που έχει πάρει την μπαταρία του lead αξίζει η αγορά της? Εχει διαφορά?

 

Ναι! Έχουν, βέβαια, απαντήσει αρκετοί στο παρελθόν. Όταν έχεις το gps on, μην περιμένεις όμως πολλά, διότι απλά τη ρουφάει. Όπως και να'χει είναι καλύτερη από τη μανίσια. Σε συνδιασμό με τη V7 ΚΚ ρομ του batsilos, ακόμα καλύτερα. Σίγουρα προτείνεται.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Έχουν, βέβαια, απαντήσει αρκετοί στο παρελθόν. Όταν έχεις το gps on, μην περιμένεις όμως πολλά, διότι απλά τη ρουφάει. Όπως και να'χει είναι καλύτερη από τη μανίσια. Σε συνδιασμό με τη V7 ΚΚ ρομ του batsilos, ακόμα καλύτερα. Σίγουρα προτείνεται.

Οι τάσεις κλπ είναι ίδιες? Δλδ το κινητό μπορεί να την φορτίζει πλήρη?

Link to comment
Share on other sites

Οι τάσεις κλπ είναι ίδιες? Δλδ το κινητό μπορεί να την φορτίζει πλήρη?

 

Την έχω φορτίσει, κατά καιρούς, με 5 διαφορετικούς φορτιστές. Κανένα πρόβλημα. Μονάχα μην περιμένεις πραγματικά 2800 mAh.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το περίμενα αυτό με την καμια. Είχα αγοράσει κ με 2300mah αλλά η διάφορα εν τέλη ηταν μικρή με την μαμισια.
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το περίμενα αυτό με την καμια. Είχα αγοράσει κ με 2300mah αλλά η διάφορα εν τέλη ηταν μικρή με την μαμισια.

 

Δεν μπορώ να σου δώσω μια universal απάντηση, διότι εξαρτάται το πως χρησιμοποιεί ο καθένας το κινητό του. Για παράδειγμα, εγώ δεν παίζω παιχνίδια, κάνω μια απλή έως μέση χρήση, με λίγα τηλέφωνηματα, λίγο wi-fi/3g-data, μέτριο gps, ότι δε χρειάζομαι είναι απενεργοποιημένο και μόνο όταν το χρειαστώ το ανοίγω, auto φωτεινότητα συνήθως, με greenify και clean master κτλ...σε ΚΚ που αναφέρω πιο πάνω είμαι στις 4 μέρες @35%. Τώρα αυτό μην το πάρεις και σαν κανόνα, μονάχα ως ένα reference point. Οπωσδήποτε, έχει διαφορά (μετά από μερικές φορτίσεις) σε σχέση με την μητρική του, αλλά δε μπορώ να γνωρίζω τις προσδοκίες του καθενός :).

Υ.Γ. Είμαι βέβαια ακόμη σε κατάσταση ΚΚ testing (είχα κάποια σοβαρά θέματα), οπότε περισσότερα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...