Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να συνδεσω το τηλεφωνο με το xiaomi mi band μεσω bluetooth και δεν συνδεεται με τιποτα οτι κι αν δοκιμασα.

Η συσκευη απαιτει απο το τηλεφωνο να εχει ΒΤ 4

Αρα δεν εχουμε απο αυτο εχουμε το 2

Link to comment
Share on other sites

Το μεταφέρεις στο /system/priv-app με rw-r-r.

Δεν το κάνεις εγκατάσταση!

Με ποιο προγραμα το περναω ?

Οταν ενοεισ rw-r-r ! Δηλαδη τα φωτα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμα το περναω ?

Οταν ενοεισ rw-r-r ! Δηλαδη τα φωτα σου :)

 

Με ''root browser''

αντιγραφη

επικολληση

δεξι κλικ --> permissions -->δες εικονα απο κατω

και μετα επανεκκινηση

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμα το περναω ?

Οταν ενοεισ rw-r-r ! Δηλαδη τα φωτα σου :)

 

Αν μιλάς γι'αυτό, τότε εγώ το έκανα κανονικά και μόνο εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει ο αδελφός μου το κινητό αυτο και στα καλά μάθουμενα του κόλλησε , του είχε πέσει αρκετές φορές κάτω. Τέλος πάντων το ανοίγεις βγάζει το λογότυπο του inew και δεν ανοίγει. Εκείνος μου είπε ότι το εχει ρουταρει και μπαίνοντας μεσα στις επιλογές το fast boot δεν κάνει τίποτα. Μπορεί να κάνει κάτι άλλο για ανοίξει το κινητό ;. Ευχαριστω εκ των προτερων. Καληνύχτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει ο αδελφός μου το κινητό αυτο και στα καλά μάθουμενα του κόλλησε , του είχε πέσει αρκετές φορές κάτω. Τέλος πάντων το ανοίγεις βγάζει το λογότυπο του inew και δεν ανοίγει. Εκείνος μου είπε ότι το εχει ρουταρει και μπαίνοντας μεσα στις επιλογές το fast boot δεν κάνει τίποτα. Μπορεί να κάνει κάτι άλλο για ανοίξει το κινητό ;. Ευχαριστω εκ των προτερων. Καληνύχτα.

Προσπάθησε να αλλάξεις ρομ...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να αλλάξεις ρομ...

 

σε ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση σου ! Πως θα μπορέσει να το κάνει αυτο ; προσπαθούσε να βρει λυση sto youtube αλλά τελικa δεν τα κατάφερε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση σου ! Πως θα μπορέσει να το κάνει αυτο ; προσπαθούσε να βρει λυση sto youtube αλλά τελικa δεν τα κατάφερε.

 

Υπάρχουν οδηγοί στην πρώτη σελίδα. Επιπλέον, ας διαβάσει τις τελευταίες ~10 σελίδες όπου γίνεται αναφορά στις KK. Φυσικά, είμαστε και εμείς εδώ. Γενικά, θα χρειαστεί SP Flash Tools ή/και κάποια recovery (CWM, TWRP...), MTK Droid Tools για backup τηλεφώνου (κυρίως nvram) και την κατάλληλη rom. Υπάρχουν πολλές και διάφορες στο needrom.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι μια γνώμη, γιατί έχει αρχίσει να με τρελαίνει άσχημα το V3 μου.

Πρίν κανά 2 βδομάδες έκανα το λάθος και του πέρασα το GSam Battery Monitor αλλά και το GSam Battery - Root Companion.

( Ήθελα να δώ αναλυτικά στατιστικά για την μπαταρία Leagoo Lead 5 )

Απο την στιγμή που το έκανα ξεκίνησε να συμπεριφέρεται τελείως αλλοπρόσαλλα το V3.

Επανεκκινήσεις απο του πουθενά, ιδιαίτερα όταν προσπαθούσε να συνδεθεί σε κάποιο δίκτυο ( Wifi, H+ κτλ.. )

Format All + Download στην ΚιτΚατ αλλά καμια αλλαγή. Σε 1.0.8, πάλι τα ίδια. Σε άλλη ΚιτΚατ, τπτ.

Όποια ROM και αν δοκίμασα, το κινητό δεν φτιάχνει. Bootαρει στην ROM, ( αν τα καταφέρει ) και μετά είτε παγώνει, είτε κάνει κανα 2-3 restart και bootαρει σε airplane mode. Υπάρχουν στιγμές που δεν με αφήνει να μπώ ούτε καν μέσα στην recovery αφού του έχω περάσει μόλις κάποια ROM.

Έχεις κανείς καμία ιδέα - πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρειάζομαι μια γνώμη, γιατί έχει αρχίσει να με τρελαίνει άσχημα το V3 μου.

Πρίν κανά 2 βδομάδες έκανα το λάθος και του πέρασα το GSam Battery Monitor αλλά και το GSam Battery - Root Companion.

( Ήθελα να δώ αναλυτικά στατιστικά για την μπαταρία Leagoo Lead 5 )

Απο την στιγμή που το έκανα ξεκίνησε να συμπεριφέρεται τελείως αλλοπρόσαλλα το V3.....

Έχεις κανείς καμία ιδέα - πρόταση;

 

Μήπως τα προβλήματα ξεκίνησαν λόγω της μπαταρίας ή την έχεις καιρό δοκιμασμένη; Αν επιστρέψεις στην εργοστασιακή του μπαταρία, τα ίδια; Ίσως να μην παίζει ρόλο, αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.Απλά μια σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Με ''root browser''

αντιγραφη

επικολληση

δεξι κλικ --> permissions -->δες εικονα απο κατω

και μετα επανεκκινηση

Βημα βημα οπωσ τα ειπεσ αλλα βρηκα μονο system / app εκανα επικοληση τησ ρυθμισεισ που προανεφερεσ εκανα restart την βρησκω την εφαρμογη στο κινητο αλλα μου ανοιξε. ......

Εχω 1.0 8gps fix μηπωσ παιζει καποιο ρολο

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς γι'αυτό, τότε εγώ το έκανα κανονικά και μόνο εγκατάσταση.

 

Ναι αυτο αλλα δε δουλευει ακομα ποια ρομ φορασ ?

Εγω παντοσ εχω 1.0.8gps fix

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, χρειάζομαι μια γνώμη, γιατί έχει αρχίσει να με τρελαίνει άσχημα το V3 μου.

Πρίν κανά 2 βδομάδες έκανα το λάθος και του πέρασα το GSam Battery Monitor αλλά και το GSam Battery - Root Companion.

( Ήθελα να δώ αναλυτικά στατιστικά για την μπαταρία Leagoo Lead 5 )

Απο την στιγμή που το έκανα ξεκίνησε να συμπεριφέρεται τελείως αλλοπρόσαλλα το V3.

Επανεκκινήσεις απο του πουθενά, ιδιαίτερα όταν προσπαθούσε να συνδεθεί σε κάποιο δίκτυο ( Wifi, H+ κτλ.. )

Format All + Download στην ΚιτΚατ αλλά καμια αλλαγή. Σε 1.0.8, πάλι τα ίδια. Σε άλλη ΚιτΚατ, τπτ.

Όποια ROM και αν δοκίμασα, το κινητό δεν φτιάχνει. Bootαρει στην ROM, ( αν τα καταφέρει ) και μετά είτε παγώνει, είτε κάνει κανα 2-3 restart και bootαρει σε airplane mode. Υπάρχουν στιγμές που δεν με αφήνει να μπώ ούτε καν μέσα στην recovery αφού του έχω περάσει μόλις κάποια ROM.

Έχεις κανείς καμία ιδέα - πρόταση;

Η μπαταρια σου κραταει λιγο περισοτερο? Τελικα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο αλλα δε δουλευει ακομα ποια ρομ φορασ ?

Εγω παντοσ εχω 1.0.8gps fix

 

Αναφερόμουν σε ΚΚ ρομ. Με JB (που έχεις) η 3.5.6..... μου δούλευε άψογα. Για δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα προβλήματα ξεκίνησαν λόγω της μπαταρίας ή την έχεις καιρό δοκιμασμένη; Αν επιστρέψεις στην εργοστασιακή του μπαταρία, τα ίδια; Ίσως να μην παίζει ρόλο, αλλά δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.Απλά μια σκέψη...

Ναι, έβαλα την εργοστασιακή κατευθείαν θέλοντας να τσεκάρω αν είναι θέμα μπαταρίας ή κάτι άλλο.

Δεν είναι θέμα μπαταρίας, αλλά κάτι άλλο. Ούτε μπρικαρισμένο είναι το κινητό.

Καμία ιδέα ;

Η μπαταρια σου κραταει λιγο περισοτερο? Τελικα :)

Ναι, όπως είπα και σε ένα προηγούμενο post, είδα περίπου +25-30%. Ειδικά με την Rom του batsilos την V7.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έβαλα την εργοστασιακή κατευθείαν θέλοντας να τσεκάρω αν είναι θέμα μπαταρίας ή κάτι άλλο.

Δεν είναι θέμα μπαταρίας, αλλά κάτι άλλο. Ούτε μπρικαρισμένο είναι το κινητό.

Καμία ιδέα ;

 

Αγαπητέ kokofli....αντιμετωπίζεις καταστάσεις στις οποίες έχει καταρρεύσει το σύμπαν ολάκερο. Δεν έχω τις γνώσεις για να σου πω τις πταίει, όμως, έκτακτες καταστάσεις απαιτούν έκτακτα μέτρα, και συνεπώς θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να φλασάρεις τη βάση του αρχηγού batsilos στο κινητό σου. Ως γνωστόν, αντιμετώπισα προβλήματα με διάφορες ΚΚ (μερικές σελίδες πίσω) και αποφάσισα να πειραματιστώ (δική μου θεωρία), φλασάροντας πρώτα τη βάση και μετά ΚΚ ρομς. Φάνηκε να βοηθά. Άρα, δοκίμασε σε παρακαλώ:

1. "Added Flash Base for Flash Tools- Not for those who don't know what they are doing!", από το παραπάνω link. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την zopo ρομ, ακολουθάς όλα τα βήματα (στο τέλος που μιλάει για zopo ρομ και update1.zip), διαφορετικά...

2. Βάζεις άλλη ΚΚ που εσύ θέλεις, με παρόμοιο τρόπο, όπως η zopo.

***Δώσε προσοχή στα βήματα και περισσότερο στα 4) & 7). Στο 7) να γίνουν όλα με τη σειρά που αναφέρει!***

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς γι'αυτό, τότε εγώ το έκανα κανονικά και μόνο εγκατάσταση.

Απο την στηγμη που χρησιμοποιησα το" root browser "

Οποτε κανω επανεκινηση μου βγαζει το παρακατω μηνυμα στην οθονη στιγμιαια

Το αντροιτ αναβαθμιζεται "εκινηση εφαρμογησ "

Εσβησα το root.browser παλι το βγαζει σημαινει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Απο την στηγμη που χρησιμοποιησα το" root browser "

Οποτε κανω επανεκινηση μου βγαζει το παρακατω μηνυμα στην οθονη στιγμιαια

Το αντροιτ αναβαθμιζεται "εκινηση εφαρμογησ "

Εσβησα το root.browser παλι το βγαζει σημαινει κατι ?

 

Aυτό το μύνημα το βγάζει επειδή βλέπει καινούρια εφαρμογή στο system/apps.

Διέγραψε την εφαρμογή που έβαλες και θα στσματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το μύνημα το βγάζει επειδή βλέπει καινούρια εφαρμογή στο system/apps.

Διέγραψε την εφαρμογή που έβαλες και θα στσματήσει.

 

Εισαι θεος ευχαριστω .... Αυτο ηταν δεν ειχα σβησει την εφαρμογη .

Παντωσ την lenονo super camera δε μπορεσα να την κανω να δουλεψει .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφερόμουν σε ΚΚ ρομ. Με JB (που έχεις) η 3.5.6..... μου δούλευε άψογα. Για δες εδώ.

Τισ κατεβασα αλλα δεν ανοιγουν κανονικα . να δοκιμασω με root browser που ανεφερει πιο πισω μελοσ του φορουμ .

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ kokofli....αντιμετωπίζεις καταστάσεις στις οποίες έχει καταρρεύσει το σύμπαν ολάκερο. Δεν έχω τις γνώσεις για να σου πω τις πταίει, όμως, έκτακτες καταστάσεις απαιτούν έκτακτα μέτρα, και συνεπώς θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να φλασάρεις τη βάση του αρχηγού batsilos στο κινητό σου. Ως γνωστόν, αντιμετώπισα προβλήματα με διάφορες ΚΚ (μερικές σελίδες πίσω) και αποφάσισα να πειραματιστώ (δική μου θεωρία), φλασάροντας πρώτα τη βάση και μετά ΚΚ ρομς. Φάνηκε να βοηθά. Άρα, δοκίμασε σε παρακαλώ:

1. "Added Flash Base for Flash Tools- Not for those who don't know what they are doing!", από το παραπάνω link. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την zopo ρομ, ακολουθάς όλα τα βήματα (στο τέλος που μιλάει για zopo ρομ και update1.zip), διαφορετικά...

2. Βάζεις άλλη ΚΚ που εσύ θέλεις, με παρόμοιο τρόπο, όπως η zopo.

***Δώσε προσοχή στα βήματα και περισσότερο στα 4) & 7). Στο 7) να γίνουν όλα με τη σειρά που αναφέρει!***

Thanks for fast reply. ;)

Το προσπάθησα, αλλά δεν τα κατάφερα να σου πω την αλήθεια. Το Flash_tool μου έβγαζε πρόβλημα.

( Δεν θυμάμαι τι, μιας και είμαι δουλειά τώρα, θα το ξαναδώ το βράδυ. ) Πάντως δεν ξεκίναγε κάν την όλη διαδικασία.

Το How to, μήπως και κάνω κάτι λάθος.

Κατεβάζω τα Flash base for format nand και recovery και unzip σε έναν φάκελο.

Προσθέτω τα δικά μου nvram.bin και secro.img , load το scatter μέσα απο τον φάκελο, και format all and download.

Μετά boot στην recovery, τα σχετικά swap και φορτώνεις όποια ROM από batsilos. ( Για εμένα η καλύτερη είναι η V7 )

Σωστά; Ή έχω χάσει κάτι;

Επίσης, έχεις κλικαρισμένο το DA DL All with Checkdum ή όχι όταν το έκανες?

Δεν αναφέρει κάπου αν πρέπει να φλασάρουμε τα partitions μαζί με τα checksums.

http://s28.postimg.org/8tqcyp2tp/spflashtool1.png

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

Thanks for fast reply. ;)

Το προσπάθησα, αλλά δεν τα κατάφερα να σου πω την αλήθεια. Το Flash_tool μου έβγαζε πρόβλημα.

( Δεν θυμάμαι τι, μιας και είμαι δουλειά τώρα, θα το ξαναδώ το βράδυ. ) Πάντως δεν ξεκίναγε κάν την όλη διαδικασία.

Το How to, μήπως και κάνω κάτι λάθος.

Κατεβάζω τα Flash base for format nand και recovery και unzip σε έναν φάκελο.

Προσθέτω τα δικά μου nvram.bin και secro.img , load το scatter μέσα απο τον φάκελο, και format all and download.

Μετά boot στην recovery, τα σχετικά swap και φορτώνεις όποια ROM από batsilos. ( Για εμένα η καλύτερη είναι η V7 )

Σωστά; Ή έχω χάσει κάτι;

Επίσης, έχεις κλικαρισμένο το DA DL All with Checkdum ή όχι όταν το έκανες?

Δεν αναφέρει κάπου αν πρέπει να φλασάρουμε τα partitions μαζί με τα checksums.

http://s28.postimg.org/8tqcyp2tp/spflashtool1.png

 

Ίσως το λάθος του SP να σχετίζεται με το "recovery12.img" (που κατέβασες).... θέλει μετονομασία σε recovery.img. Το έχεις κάνει αυτό; Σωστά τα περιγράφεις, πάντως. Όσο για το "DA DL All with Checkdum", νομίζω ότι έτσι το είχα. Σωστά τα λες τα βήματα. Για μια ακόμη φορά, όμως, προσοχή στα wipes (να γίνουν σωστά και με τη σειρά που αναφέρει), στο βήμα 7). Έτσι, πέρασα και εγώ τη V7.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπροστινη καμερα εχει θολωσει και εχει πιασει σκονη απο μεσα ..με αποτελεσμα να βγαζω θολεσ "selfies " καμια ιδεα να το καθαρισω συγκεκριμενα αρχισε απο τοτε που κολησα την οθονη πανω στο πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγοί στην πρώτη σελίδα. Επιπλέον, ας διαβάσει τις τελευταίες ~10 σελίδες όπου γίνεται αναφορά στις KK. Φυσικά, είμαστε και εμείς εδώ. Γενικά, θα χρειαστεί SP Flash Tools ή/και κάποια recovery (CWM, TWRP...), MTK Droid Tools για backup τηλεφώνου (κυρίως nvram) και την κατάλληλη rom. Υπάρχουν πολλές και διάφορες στο needrom.

 

καλησπέρα σε ευχαριστω πολύ για όλα. Το κκ; τι είναι ; θα κρατήσω πρωτα back up ; πριν κάνω κάτι ;. Δηλαδη θα του κάνω αναβάθμιση και θα τα χάσω όλα ; δεν μπορεί να ανοίξει όπως πάλια ;. Το sp flash tools το εγκαθιστώ και το βάζω και το κάνει μόνο του ; , δεν το έχω ξανά κάνει εγώ προσωπικά και δεν έχω ιδέα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ευχαριστω πολύ για όλα. Το κκ; τι είναι ; θα κρατήσω πρωτα back up ; πριν κάνω κάτι ;. Δηλαδη θα του κάνω αναβάθμιση και θα τα χάσω όλα ; δεν μπορεί να ανοίξει όπως πάλια ;. Το sp flash tools το εγκαθιστώ και το βάζω και το κάνει μόνο του ; , δεν το έχω ξανά κάνει εγώ προσωπικά και δεν έχω ιδέα.

 

Καλημέρα....παρακαλώ. Το ΚΚ (KitKat) είναι έκδοση Android, και η νεότερη για το κινητό μας....η αμέσως επόμενη από αυτή με την οποία μας είχε έρθει (δηλ. την JellyBean). Το Back up κρίνεται χρήσιμο, αν όχι απαραίτητο (προσωπικά δεδομένα στο κινητό, nvram, imei, rom που φοράει). Προτείνω MTKDroid Tools (διάβασε στα links που σου έχω παραθέσει στην προηγούμενη απάντησή μου). Άρα, προτού επιχειρήσεις κάτι, ξεκινάς με back up της ρομ σου, nvram & imei. Φρόντισε να googlareis για παραπάνω πληροφορίες (δες και βιντεάκια στο YouTube). To SP Flash Tools το τρέχεις (είναι portable) ως διαχειριστής, από το φάκελό του. Χρειάζεται να ορίσεις μερικά πραγματάκια, όπως το scatter file (φαντάσου ένα χάρτη που θα ορίσει τα partitions και το που θα εγκατασταθούν). Πρέπει, όμως να διαβάσεις και για το SP (videakia κτλ). Δεν είναι κάτι δύσκολο, απλά θέλει την προσοχή του. Μη βιαστείς. Ξεκίνα με: 1. Διάβασμα 2. ΜΤΚ Droid Tools Back up 3. SP Flash Tools. Κάποιες roms τις περνάμε χωρίς SP, αλλά μέσω custom (συνήθως) recovery (π.χ. CWM, TWRP). Θα χρειαστεί να αφιερώσεις χρόνο στο να καταλάβεις τα βήματα, επειδή, όπως λες, δεν το έχεις ξαναδοκιμάσει. Αν κολλήσεις κάπου ρώτα...βήμα-βήμα.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...