Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε αυτή την Nvram με MTKDROID και μετα την επανεκκίνηση τα δικά σου ΙΜΕΙ....

https://drive.google.com/open?id=0BwGNmbmMrFiBMklBNjJSWFE1SkU&authuser=0

 

Κανονικά θέλει χτίσιμο , απο την αρχή η NVRAM με το MAUI META 3G.

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντυπωσιακό! Με ή χωρίς τα data (wi-fi, 3g); Ακολούθησες και τα γνωστά gps βήματα του batsilos ή αυτές οι επιδόσεις είναι out-of-the-box με την παραπάνω ρομ; Επίσης, με τη φόρτιση δεν έχεις προβλήματα (με αυτή την ΚΚ), γιατί εγώ συνέχιζα και να είχα.

Με data (3g), το μόνο που έκανα, ήταν να βάλω το γνωστό gps.config στον φάκελο etc με rw-r-r- permissions για να βρεί άμεσα το gps δορυφόρους.

Δεν χρειάστηκε να ακολουθήσω τα γνωστά gps βήματα του batsilos , μιάς και λόκαρε αμέσως.

Επίσης, πλήρης φόρτιση έκανε 2-2.5 ώρες επίσης, όπως και με άλλες ΚΚ.

 

Μια λεπτομέρεια, για να μην χάσει IMEI, MAC Address κτλ κτλ ( δεν ειναι δικό μου το συγκεκριμένο V3) το έκανα αναβάθμιση με:

Software Update + κλικαρισμένο το DA DL All with Checkdum

 

Όλα αυτά τα προβλήματα μου μυρίζουν NVRAM partition . θα σας δώσω ένα οδηγό για να το "στρώσετε".

http://cdn.meme.am/instances/500x/21850771.jpg

 

Κανονικά θέλει χτίσιμο , απο την αρχή η NVRAM με το MAUI META 3G.

Όταν εννοείς χτίσιμο, εννοείς κάτι τέτοιο;

Επαναφορά IMEI με MAUI META 3G v6.

https://drive.google.com/file/d/0B3p9T-5IMeDudTFsWG5nbWRWZGM/view?pli=1

ή κάτι διαφορετικό; Και οκ, με την MAC τι κάνουμε; Κάποιος τρόοπος να μετατρέψουμε την JB NVRAM σε KK NVRAM υπάρχει;

 

Επίσης, batsilos στην βάση σου για update σε ΚΚ, να υποθέσω ότι μπορούμε να βάλουμε το IK.bin του wilsey για παλιές ΚΚ + touchscreens σωστά;

( Στο V3 της φίλης μου αναβάθμισα, μόνο με αυτό έπαιξε το touch. ) http://www.needrom.com/download/inew-v3-kitkat-twrp/

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την Nvram με MTKDROID και μετα την επανεκκίνηση τα δικά σου ΙΜΕΙ....

https://drive.google.com/open?id=0BwGNmbmMrFiBMklBNjJSWFE1SkU&authuser=0

 

Κανονικά θέλει χτίσιμο , απο την αρχή η NVRAM με το MAUI META 3G.

 

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Το έχω χρησιμοποιήσει αυτό το αρχείο σου στο παρελθόν, όπως και το iNew v3 NVRAM download backup , που είχες προτείνει στα σχόλια του needrom (στο διάλογό σου με τον brizoles & rizalcr). Εκεί ακριβώς, είχες αναφέρει ότι:

 

"All the problems you describe point to the fact that your nvram need upgrading too! You have the old pre 1.04 4.2.2 version phone…..

Inew had posted an upgrade with 1.08 rom. And again with Kitkat. You can't use old nvram data with Kitkat."

 

(όχι ότι κατάλαβα τι ακριβώς @@ρια είχε κάνει η iNew...αλλά τέλος πάντων). Αν και το δικό μου είναι 1.0.4 (και δεν είμαι σίγουρος αν το συμπεριλαμβάνεις στην κατηγορία), είπα να το δοκιμάσω πάλι χθες. Το αποτέλεσμα ήταν ενδιαφέρον. Λειτούργησε το gps κάπως καλύτερα, κλείδωσε στο 4λέπτο (με τα longitutde&latitude tricks σου), ΑΛΛΑ, με 3g data να μην ανοίγουν καν και φυσικά τα ίδια με την φόρτιση. Ξαναδοκίμασα σήμερα το αρχείο που μου έδωσες..μπας και...βλέπει 6 δορυφόρους στο τσακ-μπαμ...δεν κλειδώνει όμως ποτέ (το SNR μένει στο 0 σταθερά). Επιστρέφοντας στο iNew v3 NVRAM download backup (από το Chinahonearena)...τώρα δε βλέπει καν δορυφόρους (5 λεπτά στο on). Ότι να'ναι συμπεριφορά!!!

 

Ως προς το Maui, είχα διαβάσει πριν ένα μήνα περίπου εδώ περί IMEI, είχα παίξει λίγο μαζί του...αλλά δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς "χτίσιμο από την αρχή της nvram". Αν θέλεις, όταν έχεις χρόνο, θα με ενδιέφερε να μου πεις τα βήματα. Θα το διερευνήσω, μήπως και βρω την άκρη είτε εγώ είτε κάποιος άλλος, διαβάζοντας την εμπειρία μου.

 

Τέλος, τα αναφέρω όλα αυτά για να καταχωρηθούν στο myphone.gr, και ίσως βοηθήσουν συμπάσχοντες που έχουν παρόμοια προβλήματα με τη μετάβαση σε KK από JB. Νομίζω ότι από τα πολυπληθή πειράματά μου φαίνεται ότι, για κάποιους από εμάς με τα "παλιότερα" V3, τα προβλήματα έγκειται στην nvram.

 

....

Και οκ, με την MAC τι κάνουμε; Κάποιος τρόπος να μετατρέψουμε την JB NVRAM σε KK NVRAM υπάρχει;....

Για το πρώτο που ρωτάς, αν περάσεις το WIFI αρχείο (/data/nvram/APCFG/APRDEB/WIFI), με τα ίδια permissions, διατηρεί τη δική σου MAC. Προϋποθέτει ότι έχεις κρατήσει λειτουργικό backup. Το δοκίμασα, όταν μου άλλαξε το MAC λόγω nvram restore των αρχείων που αναφέρω παραπάνω. Δε γνωρίζω βέβαια αν αυτός ο τρόπος που σκέφτηκα είναι μπακαλίστικος ή δημιουργεί άλλα προβλήματα (όπως και τη διαφορά του από το WIFI_CUSTOM στο ίδιο φάλελο). Για το δεύτερο, είναι κάτι που με ενδιαφέρει και εμένα, διότι η nvram της 1.0.4 JB δε μου παρουσιάζει τα προβλήματα των άλλων.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την 900 baseband version?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με data (3g), το μόνο που έκανα, ήταν να βάλω το γνωστό gps.config στον φάκελο etc με rw-r-r- permissions για να βρεί άμεσα το gps δορυφόρους.

Δεν χρειάστηκε να ακολουθήσω τα γνωστά gps βήματα του batsilos , μιάς και λόκαρε αμέσως.

Επίσης, πλήρης φόρτιση έκανε 2-2.5 ώρες επίσης, όπως και με άλλες ΚΚ.

 

Μια λεπτομέρεια, για να μην χάσει IMEI, MAC Address κτλ κτλ ( δεν ειναι δικό μου το συγκεκριμένο V3) το έκανα αναβάθμιση με:

Software Update + κλικαρισμένο το DA DL All with Checkdum

 

 

http://cdn.meme.am/instances/500x/21850771.jpg

 

 

Όταν εννοείς χτίσιμο, εννοείς κάτι τέτοιο;

Επαναφορά IMEI με MAUI META 3G v6.

https://drive.google.com/file/d/0B3p9T-5IMeDudTFsWG5nbWRWZGM/view?pli=1

ή κάτι διαφορετικό; Και οκ, με την MAC τι κάνουμε; Κάποιος τρόοπος να μετατρέψουμε την JB NVRAM σε KK NVRAM υπάρχει;

 

Επίσης, batsilos στην βάση σου για update σε ΚΚ, να υποθέσω ότι μπορούμε να βάλουμε το IK.bin του wilsey για παλιές ΚΚ + touchscreens σωστά;

( Στο V3 της φίλης μου αναβάθμισα, μόνο με αυτό έπαιξε το touch. ) http://www.needrom.com/download/inew-v3-kitkat-twrp/

 

To LK.bin , ναί θα βοηθήσει , εφόσον όμως δεν λειτουργεί το δικό μου.

Χτίσιμο είναι να πάρεις το BPLU αρχείο και να το περάσεις με MAUI αφόυ όμως πριν έχεις περάσει ένα fake nvram.bin (γεμάτο μηδενικά) στην Nvram με flash tools και χωρίς μπαταρία! Βασικά το ιδανικό είναι αμέσως μετά το system format!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την 900 baseband version?

Χτίσιμο είναι να πάρεις το BPLU αρχείο και να το περάσεις με MAUI αφόυ όμως πριν έχεις περάσει ένα fake nvram.bin (γεμάτο μηδενικά) στην Nvram με flash tools και χωρίς μπαταρία! Βασικά το ιδανικό είναι αμέσως μετά το system format!

WCDMA850/2100

GSM850/900/1800/1900

V4.0

Υπάρχουν 2 BPLU αρχεία σε εμένα με την ίδια ακριβώς ονομασία. Είναι φυσιολογικό αυτό; Αυτό το fake nvram.bin, το έχεις εύκαιρο;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι V4 βάλε το δικό μου (Είναι απο V4 επισής). Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο!

Κατά την μετάβαση σε KK format&Download χωρίς checksum! (Δεν το βάζω ποτέ!)

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 BPLU αρχεία σε εμένα με την ίδια ακριβώς ονομασία. Είναι φυσιολογικό αυτό; Αυτό το fake nvram.bin, το έχεις εύκαιρο;

Σε εμένα, σε JB και το δύο λειτουργούσαν με MAUI, σε ΚΚ το ένα χτύπαγε καθώς δεν ήταν το ίδιο με του κινητού, και το άλλο δούλεψε κανονικά.

 

Εδώ(NStorm) επίσης έχει κάποιες πληροφορίες για το HARD-IMEI και SOFT-IMEI. To restore HARD-IMEI in NVRAM hidden partition use SN Write Tool or Maui META 3G. They are able to write hard IMEI and calibration to NVRAM partition.

 

Ερώτηση: Εάν από ένα iNewV3 με εργοστασιακό ΚΚ, πάρουμε backup την NVRAM του, την φορτώσουμε στο δικό μας ( που απο JB το κάναμε ΚΚ ) αλλάξουμε τα HARD-IMEI με MAUI και την MAC αντικαθιστώντας το WIFI αρχείο (/data/nvram/APCFG/APRDEB/WIFI), τότε δεν θα έχουμε μια σωστή KK NVRAM με τα δικά μας στοιχεία? ( Πολύ μπακαλίστικο μου κάνει όλο αυτό, αλλά αν ισχύει μπορούμε να φτιάξουμε μια καθαρή KK NVRAM και μετά να την "γεμίζουμε" με τα δικά μας στοιχεία. )

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει ήδη αρκετός καιρός (πάνω από μήνας), από τότε που προτείναμε για δοκιμή την "2800 mAh"μπαταρία του Lead 5. Για όσους την έχουν τεστάρει...υπάρχει αισθητή διαφορά στην αυτονομία; Aξίζει τελικά; Ποια είναι τα καταληκτικά συμπεράσματα;

 

Πήρα σήμερα την μπαταρία και την τοποθέτησα με χαρτάκια γιατί ήταν μικρότερη τελικά.

Δείχνει να φορτίζει κανονικά. Ελπίζω να μην μου σκάσει στα μούτρα....

Με την δική του πέρναγα μια μέρα με τη χρήση που του έκανα.

Τώρα θα το δω και θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, σε JB και το δύο λειτουργούσαν με MAUI, σε ΚΚ το ένα χτύπαγε καθώς δεν ήταν το ίδιο με του κινητού, και το άλλο δούλεψε κανονικά.

 

Εδώ(NStorm) επίσης έχει κάποιες πληροφορίες για το HARD-IMEI και SOFT-IMEI. To restore HARD-IMEI in NVRAM hidden partition use SN Write Tool or Maui META 3G. They are able to write hard IMEI and calibration to NVRAM partition.

 

Ερώτηση: Εάν από ένα iNewV3 με εργοστασιακό ΚΚ, πάρουμε backup την NVRAM του, την φορτώσουμε στο δικό μας ( που απο JB το κάναμε ΚΚ ) αλλάξουμε τα HARD-IMEI με MAUI και την MAC αντικαθιστώντας το WIFI αρχείο (/data/nvram/APCFG/APRDEB/WIFI), τότε δεν θα έχουμε μια σωστή KK NVRAM με τα δικά μας στοιχεία? ( Πολύ μπακαλίστικο μου κάνει όλο αυτό, αλλά αν ισχύει μπορούμε να φτιάξουμε μια καθαρή KK NVRAM και μετά να την "γεμίζουμε" με τα δικά μας στοιχεία. )

 

Καλή ιδέα ακούγεται, πάντως αν καταφέρεται να λύσετε το θέμα φόρτιση των συσκευών 1η φουρνιάς, κερνάω μπύρες :D

 

Batsilos, αμα είναι να κάνεις τα μαγικά σου, να έρθουμε εμείς να βοηθήσουμε με τα ενυδρεία και τους κλιματισμούς

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα την μπαταρία και την τοποθέτησα με χαρτάκια γιατί ήταν μικρότερη τελικά.

Δείχνει να φορτίζει κανονικά. Ελπίζω να μην μου σκάσει στα μούτρα....

Με την δική του πέρναγα μια μέρα με τη χρήση που του έκανα.

Τώρα θα το δω και θα σας πω...

 

Την έχω και εγώ. Φρόντισε να της κάνεις μερικούς κύκλους φόρτισης. Με ποια rom είσαι; Μία μέρα και με τη δική μου χρήση (με τη μαμίσια).

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω για οποιον ενδιαφερεται οτι

υστερα απο τιτανο-προσπαθεια και φλασαρισμα σχεδον ολων των rom που υπαρχουν στο needrom(δεν προλαβα να τις φλασαρω ολες)αφου καταφερα να διαγραψω απο την μνημη του τηλεφωνου φωτογραφιες και τραγουδια(ποιος την ακουει τη γυναικα το πρωι) καταφερα να συνδεσω το xiaomi mi band με το τηλεφωνο στην rom του batsilos Inew V3 Zopo 1000s port.Πανω στην τελευταια δοκιμη λιγο πριν κανω wipe και restore απο TWRP και παω για υπνο γιατι κοντευω να ξημερωθω συνδεθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Με τον απεχθέστατο & έντονο background θόρυβο, στις βίντεο ηχογραφήσεις, βρέθηκε ποτέ μόνιμη λύση ή έστω κάποια βελτιωτική μέθοδος; Σε ΚΚ (που εξακολουθώ και δοκιμάζω), έχω την εντύπωση ότι είναι κάκιστος. Το "meeting mode" (στις επιλογές), δε βοηθάει.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναί , όσες τουλάχιστον μπαίνουν απο recovery! Η μόνη διαφορά είναι νομίζω η μικρότερη εσωτερική μνήμη. (16 vs 4) και η κάμερα. Δεν πρέπει να έχει NFC.

Κάνε backup και δοκίμασε!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό Πάσχα!

 

Έχω ένα θεματάκι τελευταία με την zoppo rom του batsilos. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο μέχρι και πριν καμια εβδομάδα, όταν πλησίαζα το κινητό στο αυτί, η οθόνη έκλεινε κανονικά! Τώρα τελευταία, μετά από χρήση μιας μέρας ας πούμε, ενώ δουλεύει κανονικά, δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατάω διάφορα ή με το που κάνω κλήση πριν βάλω το κινητό στο αυτί σβήνει η οθόνη και γενικά δεν το έκανε αυτό μέχρι πρόσφατα. Είναι σπαστικό ειδικά για μένα που μιλάω πολύ στο κινητό, αν και μετά από επανεκκίνηση επανέρχεται. Έψαξα μήπως υπάρχει κάτι στο κινητό, κάποια επιλογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω να "πειράξω" το κινητό κανα 3μηνο αφού μετά από αυτή την ρομ όλα δούλευαν ρολόι, οπότε δεν έκανα κάτι εγώ. Ξέρει κανείς κάτι ή να αλλάξω ρομ?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναί , όσες τουλάχιστον μπαίνουν απο recovery! Η μόνη διαφορά είναι νομίζω η μικρότερη εσωτερική μνήμη. (16 vs 4) και η κάμερα. Δεν πρέπει να έχει NFC.

Κάνε backup και δοκίμασε!

 

Το κινητο το παραγγειλα χτες οποτε δεν μπορω να δοκιμασω....το Custom Recovery του V3 θα δουλεψει στο V3C ή πρεπει να βρω συγκεκριμενο;και αν δουλεψει,ποιες ειναι οι πιθανοτητες να Brickαρω το κινητο;Επισης με την καμερα θα εχω προβλημα αν βαλω απο την κανονικη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ. Φρόντισε να της κάνεις μερικούς κύκλους φόρτισης. Με ποια rom είσαι; Μία μέρα και με τη δική μου χρήση (με τη μαμίσια).

 

H μπαταρία τελικά έχει διαφορά.. άξιζε τον κόπο..

Στον δεύτερο κύκλο φόρτισης, με ελαφριά σχετικά χρήση (όπως έκανα δηλαδή και πριν με τη δική του μπαταρία, δηλαδή σχεδόν όλη μέρα wifi, σχεδόν μία ώρα ομιλία, λίγο viber, λίγο email, λίγο εφημερίδες, όχι παιχνίδια, και το βράδυ 6-7 ώρες περίπου σε λειτουργία πτήσης γιατί το έχω για ξυπνητήρι δίπλα στο μαξιλάρι μου) το κινητό έσβησε μετά απο 62 ώρες.

Στον τρίτο κύκλο φόρτισης που είμαι τώρα (η χρήση ήταν ακόμα πιο ελαφριά γιατί δούλευα στον υπολογιστή και δεν το χρησιμοποιούσα, ελάχιστο wifi την ημέρα, περίπου μισή ώρα ομιλία και λειτουργία πτήσης 6-7 ώρες) το κινητό έχει ήδη 74 ώρες ανοικτό και το επίπεδο μπαταρίας αυτή τη στιγμή 63%...δηλαδή θα βγάλει και τέταρτη μέρα ολόκληρη και θα μπει στην πέμπτη

Τεράστια διαφορά με την προηγούμενη που με την ίδια χρήση δεν είχε βγάλει ποτέ πάνω απο μιάμιση μέρα

ΤΟ κινητό είναι όπως το πήρα χωρίς root, cxq_inew_v3w_v1.0.10

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το παραγγειλα χτες οποτε δεν μπορω να δοκιμασω....το Custom Recovery του V3 θα δουλεψει στο V3C ή πρεπει να βρω συγκεκριμενο;και αν δουλεψει,ποιες ειναι οι πιθανοτητες να Brickαρω το κινητο;Επισης με την καμερα θα εχω προβλημα αν βαλω απο την κανονικη εκδοση;

Όταν σου έρθει με το καλό θα τα δούμε όλα μαζί....

Πιθανότητες τουβλαρίσματος 0 - μηδέν - zero! Τα MTK δεν τουβλάρωνται με τίποτα , εκτός αν χαλάσει το hardware.

Η κάμερα του V3 έχει άλλες αναλύσεις , οπότε μάλλον ναι , αλλά τίποτα που δεν φτιάχνει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και καλό Πάσχα!

 

Έχω ένα θεματάκι τελευταία με την zoppo rom του batsilos. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο μέχρι και πριν καμια εβδομάδα, όταν πλησίαζα το κινητό στο αυτί, η οθόνη έκλεινε κανονικά! Τώρα τελευταία, μετά από χρήση μιας μέρας ας πούμε, ενώ δουλεύει κανονικά, δεν σβήνει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατάω διάφορα ή με το που κάνω κλήση πριν βάλω το κινητό στο αυτί σβήνει η οθόνη και γενικά δεν το έκανε αυτό μέχρι πρόσφατα. Είναι σπαστικό ειδικά για μένα που μιλάω πολύ στο κινητό, αν και μετά από επανεκκίνηση επανέρχεται. Έψαξα μήπως υπάρχει κάτι στο κινητό, κάποια επιλογή αλλά δεν βρήκα κάτι. Έχω να "πειράξω" το κινητό κανα 3μηνο αφού μετά από αυτή την ρομ όλα δούλευαν ρολόι, οπότε δεν έκανα κάτι εγώ. Ξέρει κανείς κάτι ή να αλλάξω ρομ?

Κάνε απο ΕΜ calibration το proximity sensor.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρθει με το καλό θα τα δούμε όλα μαζί....

Πιθανότητες τουβλαρίσματος 0 - μηδέν - zero! Τα MTK δεν τουβλάρωνται με τίποτα , εκτός αν χαλάσει το hardware.

Η κάμερα του V3 έχει άλλες αναλύσεις , οπότε μάλλον ναι , αλλά τίποτα που δεν φτιάχνει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε απο ΕΜ calibration το proximity sensor.

 

Σοβαρα δεν τουβλαρει;Γαματο!οποτε οι διαφορες ειναι καμερα κ NFC μονο......Επειδη root και Custom Recovery εχω ηδη βρει,αν φλασαρω το Cyanogenmod11 του V3 θα μπουταρει και απλα δεν θα δουλευει η καμερα ή θα κανει bootloop?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απο ΕΜ calibration το proximity sensor.

 

Οκ μπήκα engineer mode - hardware testing - sensor - light/proximity sensor - PS Calibration - Calibration και πατάω calibration αλλά βγάζει fail και γενικά ότι και να πατήσω, πχ calculate min kai max value όλο fail. Ξέρεις πως γίνεται?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει μηπως και αλλος προβλημα με την σιμ; την κανονικη δεν μου την διαβαζει ετσι ξαφνικα μονο την micro, δεν ειναι μεγαλο θεμα καθως δεν χρησιμοποιω 2 αλλα δεν ξερω τι επαυε root,roms και αυτα δεν το εχω πειραξει ποτε

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ μπήκα engineer mode - hardware testing - sensor - light/proximity sensor - PS Calibration - Calibration και πατάω calibration αλλά βγάζει fail και γενικά ότι και να πατήσω, πχ calculate min kai max value όλο fail. Ξέρεις πως γίνεται?

 

γίνεται και απο ένα πρόγραμμα απο το Play

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.androidsensorbox&hl=el

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου. Διαβάζω τα πόστ στο φόρουμ και έχω κάποιες απορίες. Δεν καταλαβαίνω ποιος είναι αυτός ο θείος που αναφέρεται και επίσης αυτός ευθύνεται πού δεν βρίσκω το gps.cοnf Edited by vagelander
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου. Διαβάζω τα πόστ στο φόρουμ και έχω κάποιες απορίες. Δεν καταλαβαίνω ποιος είναι αυτός ο θείος που αναφέρεται και επίσης αυτός ευθύνεται πού δεν βρίσκω το gps.cοnf

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...