Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Εκανα την διαδικασία με το gps κ πλεον κλειδωνει ... αν και κάνει 2-3 λεπτά.

 

Τα data, τα έχεις ανοιχτά; Είσαι σε εξωτερικό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλή συνέχεια, φίλε leros2004. Θα μας λείψει η παρουσία σου. Σε τί μηχάνημα έχεις περάσει;

 

Asus Zenfone 2 το 4αρη..

 

Μάλλον σε iPhone τον κόβω...

 

Με τίποτα, τα απεχθάνομαι :X

Link to comment
Share on other sites

Τα data, τα έχεις ανοιχτά; Είσαι σε εξωτερικό χώρο;

 

Χωρίς data σε εξωτερικό χώρο.

Νομίζω βελτιώθηκε κ άλλο. Εχει κατέβει στο λεπτο.

Εχουμε και πολλά βουνά εδώ.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς data σε εξωτερικό χώρο.

Νομίζω βελτιώθηκε κ άλλο. Εχει κατέβει στο λεπτο.

Εχουμε και πολλά βουνά εδώ.. χαχα

 

Εντάξει. Μια χαρά είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακόμη ένα θεματακι να επιλύσω.

Το κινητό είδα ότι στην φόρτιση πάει περίπου στο 88΄% λίγο κολάει και μετά αμέσως πάει 100%.Και στην εκφόρτιση το ίδιο.. πέφτει απο 100 πολυ γρήγορα ως το 88.

Διάβασα σε διάφορα φορουμ, νομίζω κ εδώ μέσα,ότι το κάνει σχεδόν σε όλα τα inew v3. Έκανα μια δοκιμή και το φόρτισα με εξωτερικό φορτιστή μόνο την μπαταρία.

Νομίζω ότι πλεον είναι καλύτερα. Στην πρώτη φόρτιση πάνω στο κινητό(χθες βράδυ) πήγε κανονικα 100 και βλέπω τώρα ότι κατεβαίνει σχετικά αργά.

Επίσης παρατηρώ ότι έχει ακόμη ένα θέμα το οποίο δεν βλέπω να υπάρχει λύση.,

Αν η μπαταρία πέσει κάτω απο 25% και το βάλεις στην πρίζα ξεκινάει να φορτίζει αλλά συνέχεια κάνει φορτιση-σταματημα μέχρι να περάσει το 30%.

Υπάρχει κάποια λύση για αυτο;Το έχει παρατηρήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε KITKAT...... τέλος!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε KITKAT...... τέλος!

 

Θέμα φόρτισης, ενδέχεται να υπάρχει και με ΚΚ σε (κάποια;;; ) V3's. Έχει αναφερθεί σε πολλές συζητήσεις στο παρελθόν. Κάτι παρόμοιο, με αυτό που αντιμετωπίζει ο φίλος πιο πάνω, με το σταμάτημα-ξεκίνημα (με την οθόνη μάλιστα να αναβοσβήνει, ώσπου να σταθεροποιηθεί μετά από κάποιο x ποσοστό μπαταρίας), το έχω δει και εγώ σε διάφορες ΚΚ. Όπως και να'χει, προτείνεται η δοκιμή ΚΚ!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Έχει η σχέση η ρομ ρε παιδια.. Ανοιχτό - κλειστό το ίδιο κάνει.

Τέλος πάντων.. Θα δώ .. ίσως περάσω κκ κάποια στιγμη.

Αν έχεις κ εσύ κάποια κκ να προτείνεις θα μου κανες πολύ καλό,

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει η σχέση η ρομ ρε παιδια.. Ανοιχτό - κλειστό το ίδιο κάνει....

 

Δε σε κατάλαβα. Τέλος πάντων, δοκίμασε την V3-V7 rom του batsilos, που έχω αναφέρει πιο πάνω. Την έχουν περάσει αρκετοί και έτσι θα υπάρχει κοινό σημείο αναφοράς για συγκρίσεις.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Δε σε κατάλαβα. Τέλος πάντων, δοκίμασε την V3-V7 rom του batsilos, που έχω αναφέρει πιο πάνω. Την έχουν περάσει αρκετοί και έτσι θα υπάρχει κοινό σημείο αναφοράς για συγκρίσεις.

 

Ανοιχτο και κλειστο εννοώ την συσκευή. Παίζει ρόλο η ρομ για παράδειγμα αφου μου το κάνει και με κλειστό το τηλέφωνο.

Δοκίμασα την http://www.needrom.com/download/inew-v3-kitkat-twrp/comment-page-3/#comments αλλα αυτη την στιμγή προσπαθώ να το κάνω root με framaroot αλλα δεν το κάνει..

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτο και κλειστο εννοώ την συσκευή. Παίζει ρόλο η ρομ για παράδειγμα αφου μου το κάνει και με κλειστό το τηλέφωνο.

Δοκίμασα την http://www.needrom.com/download/inew-v3-kitkat-twrp/comment-page-3/#comments αλλα αυτη την στιμγή προσπαθώ να το κάνω root με framaroot αλλα δεν το κάνει..

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Παίζει ρόλο, για παράδειγμα στο δικό μου, όποια κιτ κατ του έβαζα η φόρτιση αργούσε απελπιστικά πολύ, είτε ανοιχτό το φόρτιζα είτε κλειστό πάλι αργούσε

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερώτηση .. Μπορώ να βάλω την ρομ που μου προτεινεις v3-v7 με το recovery που έχει ηδη από την προηγούμενη κιτκατ γιατι μέσω θειου δεν με αφηνει να αλλάξω recovery.

 

Ok ok την έβαλα έτσι.Ευχαριστώ για την βοήθεια

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

....Ok ok την έβαλα έτσι.Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Πες μας εντυπώσεις, και συγκεκριμένα στο θέμα με την φόρτιση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[quote=geoanto555;6150682....

Δοκίμασα την http://www.needrom.com/download/inew-v3-kitkat-twrp/comment-page-3/#comments αλλα αυτη την στιμγή προσπαθώ να το κάνω root με framaroot αλλα δεν το κάνει..

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

Με KingoRoot.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πω ότι φόρτισε κανονικά ως το 100%

Περιμένω να φτάσει κάτω απο 20 για να δοκιμάσω.

Υπάρχει κανας τρόπος να κάνω το supersu αναβαθμιση; Εχω δοκιμασει πολλά αρχεια μέσω απο recovery και το μονο που κάνουν είναι να εξαφανίζουν το supersu.

Mετα απο αυτο πρεπει να το ξανα εγκαταστήσω απο πλαυστορε..

 

Τελικά με 3-4 φορές που το βαλα το βγαλα έμεινα με το παλιό και δεν ζητάει πλέον αναβάθμιση..Θα δείξει στο μέλλον.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πω ότι φόρτισε κανονικά ως το 100%

Περιμένω να φτάσει κάτω απο 20 για να δοκιμάσω.

....

 

Ακριβώς, άστο να πέσει κάτω από 20%, και φόρτισέ το. Μετά πες μας πως φορτίζει. Χρησιμοποιείς το δικό του φορτιστή; Είσαι με την V3-V7, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, άστο να πέσει κάτω από 20%, και φόρτισέ το. Μετά πες μας πως φορτίζει. Χρησιμοποιείς το δικό του φορτιστή; Είσαι με την V3-V7, έτσι;

 

Το αφησα να πέσει κάτω απο 20% συγκεκριμένα στο 15%.

Εκανα μια επανακίνηση και το βαλα για φόρτιση.

Ξεκίνησε κανονικά μεχρι το 18 περίπου και μετά ξεκινούσε - σταματούσε η φόρτιση. Τώρα πέρασε το 30 και φορτίζει κανονικά.

Είμαι με v3-v7 .. Φαντάζομαι εννοείς αυτη http://www.needrom.com/download/inew-v3-port-from-official-inew-v7/

Δεν χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστή γιατι δεν τον έχω. Δοκίμασα όμως 3 διαφορετικούς.. απο 700mah ως 1000mah.

Εχω την εντύπωση ότι μόνο απο το Pc-usb με max 500mah φορτίζει κανονικά χωρίς να είμαι σίγουρος γιατι το δοκίμασα για λίγο.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Το αφησα να πέσει κάτω απο 20% συγκεκριμένα στο 15%.

Εκανα μια επανακίνηση και το βαλα για φόρτιση.

Ξεκίνησε κανονικά μεχρι το 18 περίπου και μετά ξεκινούσε - σταματούσε η φόρτιση. Τώρα πέρασε το 30 και φορτίζει κανονικά.

Είμαι με v3-v7 .. Φαντάζομαι εννοείς αυτη http://www.needrom.com/download/inew-v3-port-from-official-inew-v7/

Δεν χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστή γιατι δεν τον έχω. Δοκίμασα όμως 3 διαφορετικούς.. απο 700mah ως 1000mah.

Εχω την εντύπωση ότι μόνο απο το Pc-usb με max 500mah φορτίζει κανονικά χωρίς να είμαι σίγουρος γιατι το δοκίμασα για λίγο.

 

Ναι, αυτή του δικού μας batsilos, εννοώ. Συμφωνώ με τα πορίσματά σου. Το start-stop effect το έχω και εγώ. Σου αναβοσβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια αυτή; (για παρατήρησέ το και ανέφερε σχετικά...άστο να πάει στο 0% σχεδόν αυτή τη φορά, δοκίμασε και με τελείως κλειστό). Δοκίμασα και εγώ πολλούς φορτιστές (διάφορα mAh), όλοι τα ίδια ΕΚΤΟΣ από έναν HTC. Δε γνωρίζω γιατί! Από τον υπολογιστή, έχεις δίκιο, η φόρτιση είναι κανονική! Το ίδιο, φυσικά, και με φόρτιση στο αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνει η οθόνη ναι.. Γιατι μπαινει σε φόρτιση - αποφορτιση.

Το πιο λογικο είναι ότι η πλακέτα του κινητού δεν δέχεται πολλά mah σε συνδιασμό με 5,χ volt όταν η μπαταρία είναι κάτω απο ένα όριο σε volt.

Οταν το περάσει αυτό στρώνει.

Ισως κάποιοι φορτιστές είναι σταθερά 5v και για αυτό μπορούν και το φορτίζουν κανονικά όπως και το usb απο υπολογιστή.

 

Aσχετο.. Το wifi μου είναι αρκετά αδύναμο.. είναι θεματάκι του κινητού η μόνο το δικό μου το έχει;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνει η οθόνη ναι.. Γιατι μπαινει σε φόρτιση - αποφορτιση.

Το πιο λογικο είναι ότι η πλακέτα του κινητού δεν δέχεται πολλά mah σε συνδιασμό με 5,χ volt όταν η μπαταρία είναι κάτω απο ένα όριο σε volt.

Οταν το περάσει αυτό στρώνει.

Ισως κάποιοι φορτιστές είναι σταθερά 5v και για αυτό μπορούν και το φορτίζουν κανονικά όπως και το usb απο υπολογιστή.

...

 

Με μια σημαντική λεπτομέρεια: το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν παρουσιάζεται σε JB roms, μόνο σε ΚΚ (και από ότι έχω καταλάβει, όχι σε όλα τα V3).

Link to comment
Share on other sites

Με μια σημαντική λεπτομέρεια: το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν παρουσιάζεται σε JB roms, μόνο σε ΚΚ (και από ότι έχω καταλάβει, όχι σε όλα τα V3).

 

Αν καταλαβα καλά εννοέις το πρόβλημα με το wifi;

Εγώ και τα 2 θέματα και φόρτιση και wifi τα έχω και στις 2 περιπτώσεις, Και jb και kk.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλά εννοέις το πρόβλημα με το wifi;

Εγώ και τα 2 θέματα και φόρτιση και wifi τα έχω και στις 2 περιπτώσεις, Και jb και kk.

 

Αναφέρομαι στο θέμα της περίεργης φόρτισης (όχι τα σκαλοπάτια στη φόρτιση, αυτά υπάρχουν σε JB και είναι γνωστά, αλλά στο start-stop της φόρτισης, και συνεπώς το αναβόσβημα της οθόνης, που υπάρχει μόνο σε ΚΚ, τουλάχιστον για κάποιους).

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Δεν προσεξα το κείμενο.. Πάντως η κκ του v3-v7 είναι αρκετά καλή. Αν εξαιρέσεις ότι ο laucher πρέπει να αλλάχτεί .

Είδα διαφορά και στην αυτονομία της συσκευης..

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.. Δεν προσεξα το κείμενο.. Πάντως η κκ του v3-v7 είναι αρκετά καλή. Αν εξαιρέσεις ότι ο laucher πρέπει να αλλάχτεί .

Είδα διαφορά και στην αυτονομία της συσκευης..

 

O launcher σε εμένα, κράσαρε με κάθε reboot!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοώ.

Κάποια στιγμή θα κάνω κάποιες δοκιμές για την φόρτιση. Να δω στα πόσα volt kai A έχει θέμα.

Αν βρω άκρη θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει απαντηθεί δεν έδινα σημασία αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα. Η οθόνη αλλάζει αν σπάσει; καλύτερα να πω το touch
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...