Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους, μετά από μία θριαμβευτική πτώση του V3 και σπάσιμο της οθόνης, παράγγειλα το V3C από pandawill. Υπάρχει καμία rom που να του κάνει ?? Το πρόβλημα του είναι στο otg. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

Η απάντηση απο http://www.inewmobile.com

 

From chris at 4/28/15 1:58 PM

 

I bought the phone from pandawill. Otg was not working. What can I do;

iNew Mobile:

Thank you for your mail.

Sorry but we are not the iNew official manufacturer, we suggest you to contact with your phone reseller, for we only support repair and replace we sold out items. we appreciate your kindly understanding.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο αλί τη βλέπω στα....8 ευρώ τη πιο φθηνή. Πόσο την πήρες;

 

Αν υπολογισουμε συν το 1€ που κραταει το αλι 8,30 € μου βγηκε

Τωρα με αυτην θα εχω 4 δηλαδη 2 μαμμισιεσ, 1 tlh w8 φορεμενη μονιμα και lead 5

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογισουμε συν το 1€ που κραταει το αλι 8,30 € μου βγηκε

Τωρα με αυτην θα εχω 4 δηλαδη 2 μαμμισιεσ, 1 tlh w8 φορεμενη μονιμα και lead 5

 

Στα 6,41€.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Θέλω να μπασταρδέψω μια ρομ με μία άλλη, δλδ:

Θέλω να περάσω τα αρχεία που είναι υπεύθυνα για το σήμα κινητής τηλεφωνίας (3g, 2g) απο την 1.04 sthn 1.13 (Και οι 2 είναι Jelly Bean).

Πόσο δύσκολο είναι να το κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεισ αυτη τι θηκη σιλικονησ ...? Ψηνομαι να την παρω εχω την παλια απο τισ πρωτεσ αλλα το κινητο ειναι τοσο ομορφο χωρισ αυτο αλλα και τοσο ευαλωτο .

Το κανει να δειχνει πολυ παχυ και στην πλατη αρχιζει να φουσκωνει χαλια...

Ενω απο τισ καινουργιεσ βλεπω ειναι λιγο πιο λεπτεσ στο πλαι .

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη αλλα απο bangood πρωσοπικα δεν ξαναπαιρνω τιποτα,μια μπαταρια inew v3 εκανε 55 μερεσ να ερθει με china air mail .

 

Σταθερά στις 4 εβδομάδες για μένα, όπως και η μπαταρία Lead 5.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεισ αυτη τι θηκη σιλικονησ ...? Ψηνομαι να την παρω εχω την παλια απο τισ πρωτεσ αλλα το κινητο ειναι τοσο ομορφο χωρισ αυτο αλλα και τοσο ευαλωτο .

Το κανει να δειχνει πολυ παχυ και στην πλατη αρχιζει να φουσκωνει χαλια...

Ενω απο τισ καινουργιεσ βλεπω ειναι λιγο πιο λεπτεσ στο πλαι .

 

Έχω πάρει την άσπρη. Είναι αρκετά πιο εμφανίσιμη από την παλιά θήκη και δεν του προσδίδει πολύ όγκο. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω για τη συγκεκριμένη είναι ότι τα πλαϊνά κουμπιά πλέον δεν προεξέχουν καθόλου και χάνονται, οπότε για να τα πατήσεις τα ψάχνεις. Κάτι που δεν θυμάμαι να το είχα αντιμετωπίσει με την παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει την άσπρη. Είναι αρκετά πιο εμφανίσιμη από την παλιά θήκη και δεν του προσδίδει πολύ όγκο. Το μόνο αρνητικό που έχω να πω για τη συγκεκριμένη είναι ότι τα πλαϊνά κουμπιά πλέον δεν προεξέχουν καθόλου και χάνονται, οπότε για να τα πατήσεις τα ψάχνεις. Κάτι που δεν θυμάμαι να το είχα αντιμετωπίσει με την παλιά.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου το βασικο για μενα ηταν να δειχνει πιο λεπτο με καλυψεσ αρκετα. θα το παραγγειλω μεσα στη βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες σας κανει και εσας αποσυνδεσει απο το wifi; εδω και 3-5 μερες περιπου ανα 2-3 λεπτα αποσυδεση μου κανει και το ρουτερ εινια διπλα σχεδον στο ιδιο δωμάτιο ξερετε τι πεζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά δεν κλείσαμε χρόνο μαζί και ράγισε η οθόνη. Αν αγοράσω αυτό http://www.aliexpress.com/item/IN-STOCK-100-Original-New-inew-v3-Touch-Screen-Digitizer-For-INEW-V3-Front-Glass/2013904672.html πώς θα μπορέσω να το επισκευάσω;
Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο γιατι ειναι κολιμενο με την οθονη θελει πολυ προσοχη να το ξεκολησεις. Παρε μαζι με την οθονη για να εισαι σιγουρος. Παρε και ενα ακουστικο γιατι μπορει να χαλασει την ωρα που το ξεκολας 4$ εχει
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλά δεν κλείσαμε χρόνο μαζί και ράγισε η οθόνη. Αν αγοράσω αυτό http://www.aliexpress.com/item/IN-STOCK-100-Original-New-inew-v3-Touch-Screen-Digitizer-For-INEW-V3-Front-Glass/2013904672.html πώς θα μπορέσω να το επισκευάσω;

Δεν υπαρχει περιπτωση να χωρισεις το digitizer απο την lcd, δηλαδη αν το κανεις το OGS εχασε το νοημα του, τωρα θα μου πεις γιατι τα πουλανε και χωριστα? ελα μου ντε! Μαλλον για να τα εγκαταστησεις χωριστα....λεω.....:wacko:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Θα ήθελα την βοηθεια σας. Εχω το INEW V3 και εγω εναμιση χρονο τωρα. Δεν το εχω πειράξει καθολου και μια χαρα δουλευει για την ωρα. Το προβλημα που μου εμφανισε πριν κανα δεκαρια μερες ειναι οτι δεν φορτιζει. Το βαζω στη usb και ενω δειχνει να ανεβοκατεβαινει η μπαταρια δεν φορτιζει. Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να παιζει???

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Θα ήθελα την βοηθεια σας. Εχω το INEW V3 και εγω εναμιση χρονο τωρα. Δεν το εχω πειράξει καθολου και μια χαρα δουλευει για την ωρα. Το προβλημα που μου εμφανισε πριν κανα δεκαρια μερες ειναι οτι δεν φορτιζει. Το βαζω στη usb και ενω δειχνει να ανεβοκατεβαινει η μπαταρια δεν φορτιζει. Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να παιζει???

 

ευχαριστω πολυ

 

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και να την αφήσεις εκτός για λίγη ώρα ... Μήπως ξεμπλοκάρει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!! Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με τη συσκευη μου. Την ωρα που πραγματοποιω κληση δεν ακουω απολυτως τιποτα ενω το ατομο που καλω με ακουει μια χαρα. Αυτο μου το κανει αρκετα συχνα μεσα στη μερα κ ειτε του ακανω restart η το απενεργοποιω παλι τα ιδια. Εχει αντιμετοπισει καποιος το ιδιο προβλημα κ αν ναι υπαρχει λυση;

έχω και εγω το ιδιο προβημα . Άλλαξα την παλιά SIM με νεα , αλλα τιποτα.

Επίσης παρατήρησα οτι δεν το κανει οταν ο συνομιλιτής σου μιλά από σταθερό. Μονο από ή προς κληση σε κινητό.

Και όχι σε συγκεκριμενους Αριθμούς.

 

Ποιός μπορεί να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την αμεση απαντηση. Κατι τετοιο δεν νομιζω να παιζει γιατι εχω βγαλει παρα πολλες φορες την μπαταρια μιας και την φορτιζω πλεον με καλωδιο... βγαζοντας το καπακι καθημερινα. Εχω την εντυπωση οτι η θηρα usb τα παιξε... μπορει να αλλαχτει?? και αν ναι εχετε ιδεα το κοστος???

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

@batsilos

καταρχην φιλε συγχαρητήρια για τις δημιουργίες σου στις ρομ

Ερώτηση επειδή είδα οτι προχώρησες με την miui και επειδή θεωρώ την miui καλυτερη και απο το vanilla android και επειδή τρώγομαι γενικότερα Αυτο το port της Miui δουλευει καλα? απο καταναλωση μπαταρίας? έχει τα ota updates που εχει γενικα η miui (τις stable οχι τις dev/weekly)?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Χερεται παιδες!!Σημερα μετα απο καιρο παρελαβα το I new V3© απο panda will.....Καταρχην να πω οτι η συσκευη ειναι πανεμορφη!!!ειναι γρηγορο και μου αρεσει πολυ.Επειδη ομως εκτος των αλλω,μου αρεσει να πειραζω το κινητο,μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εγκαταστησω Custom Recovery,καθως και ποια ρομ να προτιμησω;
Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η μονη διαφορα ειναι το NFC που δεν υπαρχει στο v3c....ολα τα αλλα ειναι ιδια.Και η καμερα μου βγαζει 13/5 οποτε ειναι ιδια με το ν3....αν του περασω απο το ν3 το cyanigenmod 11 θα υπαρξει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις που μπορουμε να κανουμε service στο INew , εδώ στην Ελλάδα;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ωρα που πραγματοποιω κληση δεν ακουω απολυτως τιποτα ενω το ατομο που καλω με ακουει μια χαρα. Το παρουσιάζει μονο όταν σε καλούν ή καλεις σε κινητό. Οχι σε σταθερό και όχι σε συγκεκριμένο νουμερο.

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις που μπορουμε να κανουμε service στο INew , εδώ στην Ελλάδα;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ωρα που πραγματοποιω κληση δεν ακουω απολυτως τιποτα ενω το ατομο που καλω με ακουει μια χαρα. Το παρουσιάζει μονο όταν σε καλούν ή καλεις σε κινητό. Οχι σε σταθερό και όχι σε συγκεκριμένο νουμερο.

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;;;;;;;

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει Flash την ROM.

Σε περίπτωση που και πάλι δεν επανέρθει τότε μιλάμε για hardware πρόβλημα και μάλλον το speaker του κινητού παραγγέλνεις ένα και το αλλάζεις.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω για να ξέρετε.

Το κινητό το είχα 10 μήνες.

1) Αντιμετώπισα το πρόβλημα με τα κινέζικα γράμματα στις ελληνικές επαφές μου με πολύ χακαρισμα.

2) Το GPS ακόμα κι όταν έβαλα την τελευταία ROM, και έκανα 2-3 tweeks από το δίκτυο, ήταν προβληματικότατο. Κλείδωνε την πρώτη με υπομονή αλλά με το SYGIC (το μοναδικό που το αναγνώριζε) ξεκινούσε και μετά ...χαιρετίσματα.

3) Άρχισε να ξεκολλάει η πάνω δεξια γωνία της οθόνης. Λίγο λίγο καταλάβαινα ότι δεν δούλευε ο proximity sensor μάλλον από σκόνη που έμπαινε από το άνοιγμα.

4) Κάποια μέρα το βρήκα να δουλεύει αλλά με μαύρη και γκρι οθόνη. Εφόσον πλέον πέθανε και δεν είχα πιθανότητα εγγύησης (αγορά to2c) προχώρησα σε νεκροτομή. Το πόρισμα είναι επειδή ξεκόλλησε η οθόνη παλάτζαρε ένα χιλιοστό. Κάτω από την οθόνη διπλώνει το καλώδιο-ταινία της οθόνης. Εκεί που δίπλωνε - ξεδίπλωνε από το παλατσάρισμα η ταινία ράγισε εσωτερικά. Η ταινία δεν επιδιορθώνεται ούτε αλλάζεται.

Η λύση είναι 50 ευρώ νέα οθόνη αλλά φοβάμαι να την αλλάξω γιατί προϋποθέτει κολλητήρι.

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ

Για τα 1) και 2) προβλήματα ξεπερνιούνται με υπομονή.

Για 3) και 4) αν δείτε να ξεκολλάει η οθόνη βρείτε τρόπο να την κολλήσετε αμέσως για να μη φτάσετε στο 4).

Είναι γαμάτο κινητό κατά τα άλλα και μου λείπει ήδη, γιατί πέρασα με αυτό ατελείωτες ώρες κι εγώ και τα παιδιά μου(5 κ 9 χρονών).

Το είχα χωρίς κάλυμμα λόγω Gorilla και άντεξε και κάτι πτώσεις. Δεν κόλλησε πουθενά εκτός από το GPS.

Για όσους δεν τρελαίνονται με το GPS το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...