Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω κανει ακομη, θελω να μαζεψω καμια γνωμη πρωτα και ηθελα να δω αν εχουν κι αλλοι το ιδιο προβλημα και πως το αντιμετωπισαν. Αν δεν βρω λυση αυτο θα κανω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τελικά το παρήγγειλα.. το περιμένω σε 1-3 μέρες. Samsung Galaxy S4 i9506 Black Mist. Θα σας πω εντυπώσεις όταν με το καλό το έχω στα χέρια μου.
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παρεις!!Κατοχος και εγω πλεον S4 i9506...

αυτο με τον καιρο η μαυριλα υπαρχει ακομα!το κινητο ειναι ελληνικο αλλα με filmware Germany (vodafone)εχει κατι λογοτυπα μεσα στο menu vodafone!θα περασω την nordic countries..για δοκιμαστε στο widget καιρου να βαλετε μονο μια περιοχη..π.χ athens μονο!δν κανει μαυριλα,ισως με τις πολλες πολεις να μπλοκαρει!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παρεις!!Κατοχος και εγω πλεον S4 i9506...

αυτο με τον καιρο η μαυριλα υπαρχει ακομα!το κινητο ειναι ελληνικο αλλα με filmware Germany (vodafone)εχει κατι λογοτυπα μεσα στο menu vodafone!θα περασω την nordic countries..για δοκιμαστε στο widget καιρου να βαλετε μονο μια περιοχη..π.χ athens μονο!δν κανει μαυριλα,ισως με τις πολλες πολεις να μπλοκαρει!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

24 ωρες στα χερια μου...αψογο παιδια....πιστευω οτι νωρις ειναι να πω καποια κριτικη...αν κ φαινεται το κινητο φυσαει...

 

ΥΓ:Αν σας ειναι ευκολο να μου πειτε για τις πρωτες φορτισεις.Εχω ακουσει οτι για τις πρωτες φορτισεις οταν πεφτει 10-15% το φορτιζουμε μεχρι 100%?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

σήμερα παρέλαβα το Samsung Galaxy S4 i9506 και μόλις τώρα πήγα να το φορτίσω (κλειστό όπως είναι). Το έβαλα στον φορτιστή, τον φορτιστή στο ρεύμα και το κινητό δείχνει μία μπαταρία εντελώς άδεια και κάθε 2-3 δευτερόλεπτα δονείται (vibrating)..

 

ΘΑ πρέπει να ανησυχώ? ή μόλις φορτίσει λίγο θα σταματήσει?

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

σήμερα παρέλαβα το Samsung Galaxy S4 i9506 και μόλις τώρα πήγα να το φορτίσω (κλειστό όπως είναι). Το έβαλα στον φορτιστή, τον φορτιστή στο ρεύμα και το κινητό δείχνει μία μπαταρία εντελώς άδεια και κάθε 2-3 δευτερόλεπτα δονείται (vibrating)..

 

ΘΑ πρέπει να ανησυχώ? ή μόλις φορτίσει λίγο θα σταματήσει?

 

Ευχαριστώ!

 

 

δοκιμασε με αλλο φορτιστη η βαλτο στον υπολογιστη να φορτιση.. δεν πρεπει να κανει δονηση..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με αλλο φορτιστη η βαλτο στον υπολογιστη να φορτιση.. δεν πρεπει να κανει δονηση..

 

Tελικά έβγαλα τον φορτιστή απο την πρίζα, τον ξαναέβαλα και τότε μου έδειξε η μπαταρία στην οθόνη ότι είναι κάτι λιγότερο απο τη μέση φορτισμένη. Το άφησα όλο το βράδυ για φόρτιση και τώρα είναι μια χαρά!

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω 5μερες το κινητό και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα πρώτον η ραμ είναι πάντα στο 75 τοις εκατό και οπότε ξεκλειδώσω την συσκευή ανοίγει πάντα η τελευταία εφαρμογή μπορεί να βοηθήσει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ξανα!

Βρεθηκε καμμια λυση που μαυριζουν καποια widget οπως του καιρου καλη ωρα?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ι9506 (dtm) t-mobile αναβαθμιση σε 4.4.2!!!Μεσω kies και over the air.

Product Code: DTM

PDA: I9506XXUCNI1

CSC: I9506DTMCNI1

MODEM: I9506XXUCNF3

Edited by KSENTOUKAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ξανα!

Βρεθηκε καμμια λυση που μαυριζουν καποια widget οπως του καιρου καλη ωρα?

 

οχι φιλε μου ακομη και σε εμενα το ιδιο ειναι με nordic countries!!!δεν ξερω αν ειναι και σε αλλα επισημα filmware!!καλο ειναι να μας λενε και οι υπολοιποι τι filmware φορανε αν το κανει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα! Επειδή είχα γλυκαθεί πολύ στο προηγούμενό μου κινητό (Samsung Galaxy S2 - τι κινητό Θεέ μου! - :) ) με την NeatROM, η οποία προσέφερε ταχύτητα, χώρο στη μνήμη, no bloatware και......ΜΠΑΤΑΡΙΑ.. Υπάρχει NeatROM για το Galaxy S4? Και γενικά.. υπάρχουν Custom ROMs ή έχουμε μπλέξει με αυτό το Knox?

 

(συγνώμη που ρωτάω πράγματα που ΣΙΓΟΥΡΑ έχουν ειπωθεί, αλλά ειλικρινά δεν έχω καθόλου χρόνο!)

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ : Το κινητό (i9506) το έχω 3 μέρες τώρα και είναι ΤΡΟΜΕΡΟ. Υπερευχαριστημένος!

 

ΥΓ2 : Επίσης, ποιό Kies κατεβάζουμε?

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ακομη και σε εμενα το ιδιο ειναι με nordic countries!!!δεν ξερω αν ειναι και σε αλλα επισημα filmware!!καλο ειναι να μας λενε και οι υπολοιποι τι filmware φορανε αν το κανει!!!

 

ΜΕ ΤΗΝ 4.4.2 T MOBILE ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΑΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ 4.3. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΟΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ. ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΝΩ?

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΗΝ 4.4.2 T MOBILE ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΑΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ 4.3. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΟΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ. ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΝΩ?

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι το εξής. Να κάνεις ένα backup ότι σου χρειάζεται, να κάνεις ένα factory reset, να περάσεις την ROM που θέλεις από Sammobile με Odin και μετά να ξανακάνεις ένα factory reset. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό θα σου λύσει τα προβλήματα που έχεις ή αν είναι άσχετα με αυτό αλλά είναι ο πιο "καθαρός" τρόπος για να κάτσει καλά μια καινούρια ROM.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΗΝ 4.4.2 T MOBILE ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΑΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΡΓΟ ΑΠΟ ΤΗΝ 4.3. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΟΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ. ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΙΟΡΘΏΝΩ?

 

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι αυτο που σου ειπε και ο φιλος super f!!αυτο με το widget καιρου ισχυει και στα αλλα filmware!!!καλο ειναι να βαλεις την nordic countries απο εδω!!!

http://www.sammobile.com/firmwares/download/35528/I9506XXUCNI1_I9506NEECNI1_NEE.zip/

κανε και ενα factory reset μετα απο odin οπωσδηποτε!μεχρι να δωζουν καποιο update!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ιδιοκτητης S4 9506 Nordic countries κι εγω, εδω κι ενα μηνα, προερχομενος απο S3.

Με καλυπτει απολυτα και περιμενω Lolipop για το ρουταρω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοκτητης S4 9506 Nordic countries κι εγω, εδω κι ενα μηνα, προερχομενος απο S3.

Με καλυπτει απολυτα και περιμενω Lolipop για το ρουταρω μετα.

μαλλον με το lolipop σταματαει και το root. Βεβαια το καλο ειναι οτι θα μας δωσουν το νεο touchwiz

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα να με βοηθήσετε.

Το κινητό το έχω εδώ κι ένα χρόνο περίπου με μερικές "ενοικιάσεις" στην αδερφή μου αλλά το πρόσεχε σαν τα μάτια της. Το θέμα όμως είναι το εξής: Ενώ εδώ και δυο βδομάδες το φόρτιζα κανονικά και όλα ήταν εντάξει, τις τελευταίες μέρες γυρίζω σπίτι για πολύ λίγο και μπορώ να το φορτίζω μόνο μέχρι το 70-80% αλλά πάντα το βάζω μόλις πέσει στο 20, το πολύ 15% αλλιώς το κλείνω αν δεν μπορώ να το φορτίσω, η μπαταρία δηλαδή δεν αδειάζει πάρα μόνο σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις. Απ'όταν λοιπόν άρχισα να το φορτίζω έτσι, η μπαταρία έχει χαλάσει κατά πολύ, μπορεί να μου βγάλει μια μιση ώρα οθόνη και η μπαταρία να είναι στο 30.

Ειδικά σήμερα το πρωί που είχα ρεπό το άφησα να πάει στο 100%, μίλησα κάνα μισάωρο με μόνο 3G, πήγε στο 90%, το άφησα έτσι χωρίς τίποτα να τρέχει από πίσω και μετά από 30-45 λεπτά, η μπαταρία έπεσε στο 70.

Καμία σκέψη;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το να τα έχει παίξει η μπαταρία , μπορεί κάποια εφαρμογή να σου κάνει την ζημιά.

Δες ποιες έχεις εγκαταστήσει πρόσφατα και ίσως να βρεις ποια φταίει, βάλε και κάποιο πρόγραμμα που να σου δείχνει περισσοτερες λεπτομέρειες για την μπαταρία (GSam Battery monitor).

Η τελευταία λύση είναι το factory reset., και στήσιμο από την αρχή.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Στο θέμα των εφαρμογών τώρα, με gsam σε άλλη μια πλήρη φόρτιση αυτό που φαίνεται να καταναλώνει μπαταρία είναι το σύστημα android, και από εφαρμογές μου φαίνεται πολύ δύσκολο να υπάρχει κάτι περίεργο μιας και όταν μου το έδωσε η αδερφή μου έκανα ένα στήσιμο από την αρχή (πιο πολύ για να σετάρω το δικό μου gmail) και οι μόνες εφαρμογές που έχω είναι fb, insta και δυο τρία παιχνίδια. Ακόμα όμως και με αυτές τις εφαρμογές, επειδή δεν έχω mb από το πρόγραμμά μου έχω αποσυνδεθεί από όλες.

Σήμερα, μόλις το έβγαλα από τη φόρτιση, με τη χρήση που το κάνω εγώ άλλες φορές θα ήμουν στο 99 με 15 λεπτά screen on, τώρα είχα 90 με 10 λεπτά screen on, μόνο 2G, κλειστά data/wifi/συγχρονισμό κτλ. Αλλά είχα αρκετή ώρα μόνο 3G με φουλ σήμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Τους χρόνους ανοιχτής οθόνης πάντως πού δίνει το gsam μην τους πιστεύει κανείς...παραείναι ευνοϊκοι....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ήρθε η ώρα να απαλλαγώ από τον παππού galaxy s και να πάρω και εγώ ένα s 4, μακάρι να το βρω unbranded. Σε περίπτωση που είναι branded, Για να περάσω Nordic countries πρέπει να είμαι ροοτ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...