Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και λογοτυπα να εχει στην εκκινηση-κλεισιμο, τα εξαφανιζετε σε 10 λεπτα παιδια. Τα branded πλεον δεν εχουν σχεση με τα παλια οπου ειχαν σταμπα στα πλαστικα της συσκευης. Οποτε μην αγχωνεστε αδικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και λογοτυπα να εχει στην εκκινηση-κλεισιμο, τα εξαφανιζετε σε 10 λεπτα παιδια. Τα branded πλεον δεν εχουν σχεση με τα παλια οπου ειχαν σταμπα στα πλαστικα της συσκευης. Οποτε μην αγχωνεστε αδικα

 

πως τα εξαφανίζουμε φιλε μου μπορεις να μας πεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει οδηγιες στο xda το ειχα κανει πριν καιρο, ειναι πανευκολο, αλλα εννοειται πρεπει να εισαι root (γινεται χωρις knox void αν ψαξεις). Επισης μπορεις πολυ απλα και ευκολα να αλλαξεις firmware με odin
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση σε nordic το τηλεφωνο εγινε ακομα καλυτερο με πολυ καλυτερη διαχειρηση και αποκριση
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία:

Είχα προβληματιστεί με αυτά που διάβαζα εδώ για την αυτονομία της μπαταρίας αλλά τώρα, τέταρτη μέρα χρήσης, απορώ με αυτά. Σήμερα από τις 9 το πρωί του πίνω το αίμα. Με WiFi και Bluetooth μόνιμα ανοιχτά, λίγη ομιλία, πολύ (βαρύ) παιχνίδι, λίγο φωτογραφία, έχει σχεδόν 40% ακόμα. Το S3 τα έπαιζε με τα μισά απ' αυτά. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Να πω βέβαια ότι έχω απενεργοποιημένα: τις περισσότερες αυτόματες ενημερώσεις, αισθητήρες, φωνητικές, επιλογές έξυπνης οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/cm-11-nightlies-gs4-i905-gs5-g900-529976/

 

μπορει να βοηθησει καποιος τι ακριβως ειναι αυτο αν το εχει κατεβασει και πως το περναμε

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρεται ο αδερφός μου, και μιας το 9506 και το απλό 9505 έχουν πλέον 20 ευρώ διαφορά, ποιο αξίζει να πάρει? Συγκεκριμένα ρωτάω για την μπαταρία με το 9506 σε σχέση με το απλό s4, μιας και νομίζω είναι το μόνο πρόβλημα που έχετε οι περισσότεροι εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρεται ο αδερφός μου, και μιας το 9506 και το απλό 9505 έχουν πλέον 20 ευρώ διαφορά, ποιο αξίζει να πάρει? Συγκεκριμένα ρωτάω για την μπαταρία με το 9506 σε σχέση με το απλό s4, μιας και νομίζω είναι το μόνο πρόβλημα που έχετε οι περισσότεροι εδώ μέσα.

καμμια σχεση με κλειστα ματια το 6.η μπαταρια κραταει ακριβως το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση για Nordic

 

15179993338_10414c374a.jpg

 

αλλα και με odin http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35528

 

Εντυπωση μου κανει που η γερμανικη tmobile εχει μεινει ακομα στην 4.3 τοσο καιρο.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια ειναι τοσο χαλια?

Επισης ζεσταινεται ευκολα που λενε καποιοι?

 

Ειμαι αναμεσα σε G2 και S4 και πρεπει να το εχω μεσα στη βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

s4 i9506 με κλειστα ματια!!!θα τρελαθεις!!

 

Xαιρομαι να ακουω τετοια γιατι ειμαι χρονια σε samsung και δε θελω να αλλαξω γιατι της εχω εμπιστοσυνη.

Φιλε μου εισαι κατοχος του παραπανω κινητου?

Καποιοι μιλησαν για υπερβολικη υπεθερμανση στο 9506 λογο snap 800 ισχυει κατι τετοιο?

Για μπαταρια ειναι σχετικο το ξερω αλλα δε πιστευω να ειναι και μαυρο χαλι.

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο δεν εχω παρει ακομα..το εχουν φιλοι μου και ειναι πολυ ενθουσιασμενοι!!!ειμαι κατοχος ενος s4 i9500 octacore και ενος lg g2 white,εδωσα το g2 και πηρα htc one black!!!η μπαταρια κανονικη ειναι αναλογα με την χρηση που κανεις...εχει ταχυτατο επεξεργαστη 800,camera rs,i9506!!!μια συσκευη που κοντραρει στα ισια τις τωρινες ναυρχιδες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όσοι το έχετε 4μιση ώρες οθόνη σε κανονική χρήση με ελάχιστο Gaming, και με χρήση κυρίως browsing σε WiFi και λίγο 3g βγάζει?
Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο δεν εχω παρει ακομα..το εχουν φιλοι μου και ειναι πολυ ενθουσιασμενοι!!!ειμαι κατοχος ενος s4 i9500 octacore και ενος lg g2 white,εδωσα το g2 και πηρα htc one black!!!η μπαταρια κανονικη ειναι αναλογα με την χρηση που κανεις...εχει ταχυτατο επεξεργαστη 800,camera rs,i9506!!!μια συσκευη που κοντραρει στα ισια τις τωρινες ναυρχιδες

+1000

Σε προκαλεί να του πιεις το αίμα. Είμαι ενθουσιασμένος με το κινητό. Το περίμενα καλό αλλά όχι τόσο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με βλεπω εδω να καταληγω και εμενα.

Διαβασα στο τοπικ του G2 οτι και μεχρι τις σειρες τις τελευταιες υπηρξαν προβληματα με το gps και λεω να το αποφυγω.

 

Mε νοιαζει το αν "καιει" μετα απο πολυ χρηση οπως ειπαν καποιοι.

Μπαταρια περνω και μια δευτερη μαζι και τελος.Ιδια με το 9505 δε παιρνει?

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με βλεπω εδω να καταληγω και εμενα.

Διαβασα στο τοπικ του G2 οτι και μεχρι τις σειρες τις τελευταιες υπηρξαν προβληματα με το gps και λεω να το αποφυγω.

 

Mε νοιαζει το αν "καιει" μετα απο πολυ χρηση οπως ειπαν καποιοι.

Μπαταρια περνω και μια δευτερη μαζι και τελος.Ιδια με το 9505 δε παιρνει?

 

Κι εγώ μεταξύ αυτών των 2 ήμουν και κατέληξα στο S4 λόγω διαστάσεων, όχι πως το LG είναι κακό ή μεγάλο... Πάντως δικαιώθηκα. Από ζέσταμα δεν έχω προσέξει πέραν του φυσιολογικού και η μπαταρία με κάλυψε σε πολύ μεγάλο βαθμό. Απ' όσο ξέρω είναι ίδια με του Ι9505. Γενικά το θεωρώ καλή επιλογή και κοντράρει το S5 σε επιδόσεις χωρίς να είναι ενοχλητικά μεγάλο και έχει αρκετά καλή τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το black edition τα σπάει σε εμφάνιση με το πίσω καπάκι να κερδίζει πολλούς πόντους!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω θεμα με το widget του καιρου. Ξαφνικα διχως λογο μαυριζει. Ενω αν το κλικαρω μ ανοιγει και μ δειχνει τον καιρο. Καμι ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το ιδιο θεμα με τον καιρό και το ξεκινησε μετα την αναβάθμιση. Οταν κλείνω ολες τις εφαρμογές και κανω και ενα καθαρισμό μνήμης επανέρχεται! Δεν βρήκα αλλη λυση για την ώρα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Νεα αναβαθμιση για Nordic

 

15179993338_10414c374a.jpg

 

αλλα και με odin http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35528

 

Εντυπωση μου κανει που η γερμανικη tmobile εχει μεινει ακομα στην 4.3 τοσο καιρο.

 

και μένα το Σάββατο που μας πέρασε μου ήρθε αναβάθμιση αλλά δεν βρήκα ακόμη χρόνο να την περάσω. Το δικό μου είναι από τον πάροχο της Orange. Θα είναι κάποια αναβάθμιση του παρόχου φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

εσεις με τον καιρο που εχετε το προβλημα πηγαινεται ρυθμισεις.ολα ειναι δυο εικονιδια που πρεπει να κανετε εκκαθαριση!!το εικονιδειο καιρου και το αλλο unified daemon
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!

επειδη σκεφτομαι να παρω στην γυναικα μου ενα κινητο για την γιορτη της το Ι9506 σε γενικες γραμμες τι λεει!!

καλυπτεται απο την ευρωπαικη εγγυηση της samsung?

και επειδη γλυκοκοιταει το note 3 μου αλλα κολλαει στο μεγεθος αξιζει αυτο η να παω στο απλο s4??

αλλαzει μονο ο επεξεργαστης η εχει και αλλες διαφορες απο το απλο s4?

ευχαριστω!!

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!

επειδη σκεφτομαι να παρω στην γυναικα μου ενα κινητο για την γιορτη της το Ι9506 σε γενικες γραμμες τι λεει!!

καλυπτεται απο την ευρωπαικη εγγυηση της samsung?

και επειδη γλυκοκοιταει το note 3 μου αλλα κολλαει στο μεγεθος αξιζει αυτο η να παω στο απλο s4??

αλλαzει μονο ο επεξεργαστης η εχει και αλλες διαφορες απο το απλο s4?

ευχαριστω!!

 

φιλε μου ιδια περιπτωση με μενα. Εχω Note 3 και πηρα στη γυναικα μου το s4 i9506 (με τον 800 επεξεργαστη). Εχει ξετρελαθει. Το κινητο ειναι σφαιρατο. Θα το δεις και ο ιδιος. Σε bench χτυπαει στα ισα το Note 3. Οπως επισης και σε εμπειρια χρησης.

TCe
Link to comment
Share on other sites

τελεια σε ευχαριστω πολυ!!!

αντε μπας και ηρεμησω επιτελους!!!:lol::lol::lol:

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκτος του οτι μαυρίζει το widget του καιρου τωρα χαλαει και η γραμματοσειρα! Ξαφνικα παντου στο μενου και στην αρχικη οθονη ειχε τετράγωνα αντι για γραμματα. Αλλαξα γραμματοσειρα και στανιαρε. Γιατι ομως τα κανει αυτα; εχει κανενας το ιδιο προβλημα;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...