Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ, είμαι κάτοχος εδώ και 3 ημέρες του 06. Θα ήθελα να αγοράσω αυτό http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-K600BUWESTA γιατί τυχαίνει να είμαι σε σημεία χωρίς ρεύμα, υπάρχει περίπτωση να ξέρετε που μπορώ να το βρω και να είναι γνήσιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα σε όλους

Έχω το S4 I9506 εδώ και δύο μήνες και μου κάνει κάποιο πρόβλημα σχεδόν από την αρχή πουτο πήρα. Άν κάνω restart στη συσκευή ή Shutdown τότε μετά την επανεκκίνηση όταν κάνω κλήση σε οποιοδήποτε αριθμό δεν ακούω καθόλου ήχο κλήσης παρόλο που η κλήση γίνεται κανονικά και αν ο άλλος απαντήσει στην κλήση εγώ δεν τον ακούω. Κάποια στιγμή φτιάχνει από μόνο του και ακούω κανινικά τις κλήσεις. Ξαφνικά σταματά και πάλι για λίγο και επανέρχεται. Ξέρει κανένας τι μπορώ να κάνω? Δεν τολμώ ούτε για αστείο να κάνω restart πλέον. Μήπως αν πάω στην 4.4.2. να γίνει το θαύμα? (το κινητό το πήρα από Ελλάδα αλλά η Samsung μου είπε ότι είναι από Γερμανία). Επίσης υπάρχει τρόπος να μάθω ποιου Γερμανικού παρόχου είναι?

Ευχαριστώ πολύ όλους

Edited by superftp
Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις ότι στοιχειά θελεις για την συσκευή σου βάλε το phone info απο το play store .Τώρα για το πρόβλημα σου ,μπορείς να κάνεις ένα wipe data ( θα χαθούν όλα όσα εχεις στη εσωτερική sd ) και αν δεν φτιάξει περνάς με odin την τελευταία επίσημη rom που υπάρχει για την συσκευή σου .

Αν παρόλαυτά το πρόβλημα συνεχίζει τότε πρέπει να πάει για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις ότι στοιχειά θελεις για την συσκευή σου βάλε το phone info απο το play store .Τώρα για το πρόβλημα σου ,μπορείς να κάνεις ένα wipe data ( θα χαθούν όλα όσα εχεις στη εσωτερική sd ) και αν δεν φτιάξει περνάς με odin την τελευταία επίσημη rom που υπάρχει για την συσκευή σου .

Αν παρόλαυτά το πρόβλημα συνεχίζει τότε πρέπει να πάει για service .

 

Το wipe data είναι σαν format, σαν factory settings? και πως το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι .

Ρυθμίσεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφάλειας> επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι .

Ρυθμίσεις> λογαριασμοι > δημιουργια αντιγραφων ασφάλειας> επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων .

 

Τελικά φίλε έβαλα το phone info και βρήκα ότι είναι από T-Mobile Γερμανίας. Θα επικοινωνίσω για να μάθω πότε θα βγει το update τους και αν δεν πάρω απάντηση θα κάνω αυτό που μου είπες

Ευχαριστώ για όλα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε έβαλα το phone info και βρήκα ότι είναι από T-Mobile Γερμανίας. Θα επικοινωνίσω για να μάθω πότε θα βγει το update τους και αν δεν πάρω απάντηση θα κάνω αυτό που μου είπες

Ευχαριστώ για όλα

 

Απο tmobile εχει ερθει η αναβαθμιση. Μηπως εκανες root και πειραξες τιποτα π.χ. csc?

Link to comment
Share on other sites

Απο tmobile εχει ερθει η αναβαθμιση. Μηπως εκανες root και πειραξες τιποτα π.χ. csc?

 

Όχι φίλε δεν έχει έρθει ακόμα από T-mobile. Κάθε μέρα το ψάχνω. Δεν πείραξα τίποτα αφού ήμουν μια ζωή με iphone δεν ξέρω καθόλου το android και τώρα το μαθαίνω. Τι είναι το csc?.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν έχει έρθει ακόμα από T-mobile. Κάθε μέρα το ψάχνω. Δεν πείραξα τίποτα αφού ήμουν μια ζωή με iphone δεν ξέρω καθόλου το android και τώρα το μαθαίνω. Τι είναι το csc?.

 

Ειναι αρχειο απο την περιοχη που ειναι το τηλεφωνο. Ουτε φλασαρες αλλη ρομ? Και μενα tmobile ειναι ετσι μ ειπαν και μου την εβγαλε αλλα δεν την εκανα την αναβαθμιση. Τσεκαρε samsung live updates και εδω http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9506

Ενταξει ειμαι πολυ μακακας! ειναι φιλανδικο το δικο μου. Απο tmobile μου ειπαν ηταν. Συγγνωμη

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησεις για την kitkat ΑΠΑΙΣΙΑ!!!

1. Πολυ πιο βαρια απο την σφαιρατη 4.3

2. Πιο βαρια και για την ram

3. Εικονιδια διογκωμενα

4. Αδυνατη η δυνατοτητα να αποκρυψεις εικονιδια εκτος αν βαλεις εφαρμογη απο 3

5. Μου εβγαλε ενα θεμα με το sygic επειδη μετεφερα τους χαρτες manual στην sd

 

 

Πλεονεκτημα: Η καμερα πλεον ανοιγει ταχυτατα και η μετακινηση των εφαρμογων στην sd γινεται πολυ γρηγορα.

 

Γνωμη μου? Μην αναβαθμισετε ΠΟΤΕ!!!!(εχω κανει και wipe πριν κανω εγκατασταση το kitkat και wipe μετα την εγκατασταση του kitkat μεινετε εκει που ειστε)

Link to comment
Share on other sites

Με βρισκεις αντιθετο, δεν ειναι σε καμμια περιπτωση πιο βαρια απο την 4.3

Επισης εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Δεν βρισκω τον λογο να μην προβει καποιος σε update. Εμφανη διαφορά δεν υπαρχει παντως. Για το θεμα της sd το εχουμε αναφερει πολλες φορες πως υπαρχει περιορισμος με την ΚΚ το οποιο λυνεται πολυ ευκολα με καποιες εφαρμογες οπως nextapp sdfix κλπ.

 

Το τηλ ετσι κι αλλιως ηταν σφαιρα κι απροβληματιστο, το ιδιο συμβαινει και με το update

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θα έπρεπε να αφαιρέσουν την επιλογή απόκρυψης εφαρμογών - εικονιδίων από την kk. Ήταν κάτι πραγματικά χρήσιμο. Κατά τ' αλλά τώρα το τηλ. είναι καλύτερο, γρηγορότερο και η μπαταρία κρατάει και λίγο περισσότερο νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Για 4.4.2 υπαρχει οδηγος αναλυτικοτατος πως να κανουμε root? Σκεφτομαι να κανω καποια στιγμη αλλα δεν υπαρχει ακριβης οδηγος στο χδα οχι clockworkmod για να βαλω greenify να βγαλω το bloatware και να το κανω σφαιρατο Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Για 4.4.2 υπαρχει οδηγος αναλυτικοτατος πως να κανουμε root? Σκεφτομαι να κανω καποια στιγμη αλλα δεν υπαρχει ακριβης οδηγος στο χδα οχι clockworkmod για να βαλω greenify να βγαλω το bloatware και να το κανω σφαιρατο

 

Δοκίμασε με towelroot ,αν δεν δουλέψει τότε μόνο με cf auto root ,υπάρχει οδηγός εδω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως αξίζει τον κόπο για αναβάθμιση σε ΚΚ; Είμαι root 4.3 και το θεωρώ λίγο ταλαιπωρία να περάσω manual την νέα stock ROM αν δεν έχει κάποιες σημαντικές διαφορές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως αξίζει τον κόπο για αναβάθμιση σε ΚΚ; Είμαι root 4.3 και το θεωρώ λίγο ταλαιπωρία να περάσω manual την νέα stock ROM αν δεν έχει κάποιες σημαντικές διαφορές...

Εχει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας ομως εμενα η jellybean μου φαινοταν πιο γρηγορη. Ισως να με επηρρεαζει που οταν τερματιζω τις εφαρμογες μου γραφει οτι εκλεισαν 45 εφαρμογες ενω πιο πριν εβγαζε 21 νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά!

Το s4 black edition υπάρχει σε -06 ή είναι μόνο σε -05?

 

υπαρχει φιλε μου το εχω εγω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες σκεφτομαι να το παρω το s4 i9506 για τη γυναικα μου. Ξερω οτι ειναι ταχυτατο, με πολυ καλη καμερα και αριστη οθονη. Απο μπαταρια πως τα παει; Βγαζει 1,5 μερα με απλη καθημερινη χρηση;
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...