Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1 μέρα χωρίς σκάλισμα;; :wacko:

 

Χωρίς πολυ σκάλισμα έγραψα.

Έχω δει και 5 ώρες οθόνη με σερφάρισμα Facebook YouTube με wifi αλλά έχω δει και 2:30 ώρες με τα ίδια αλλά 4g.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τελικά και έβαλα χθες το βράδυ την Nordic countries ΝΕΕ 4.4.2 I9506XXUCNG3 με το Odin χωρίς να κάνω factory reset ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση επειδή έχω αγορασμένο το Don’t Panic (GPS) και υποστηρίζει συγκεκριμένο αριθμό ενεργοποιήσεων, αν τις ξεπεράσω θα πρέπει να το ξαναγοράσω…

Το κινητό μου φόραγε την Germany DTM (T-Mobile) 4.3 I9506XXUBNA2 από μαμά, το αποτέλεσμα του όλου εγχειρήματος είναι να δουλεύουν όλα τα προγράμματα ή τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, να μπορώ να μεταφέρω προγράμματα στην sd, να μπορώ να γράφω και να διαβάζω από την sd ανεξάρτητα προγράμματος όπως και πριν.

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω πια είναι το να κρύβω τα εικονίδια των εφαρμογών που δεν θέλω να φαίνονται, κάτι που γινότανε με την 4.3.

Ένα άλλο που δεν ξέρω ακόμα είναι το αν το τηλέφωνο θα υποστηρίζει πλέον αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ λόγω των πολλαπλών CSC κωδικών αλλά αυτό θα το αντιμετωπίσω όταν θα έρθει η ώρα.

 

Μετά την επαναφορά του τηλεφώνου, όχι από το μενού αλλά με wipe data κατά το μπουτάρισμα το πολλαπλό CSC εξαφανίστηκε και έγινε original ΝΕΕ CSC code τώρα. Άρα θα έχω και ΟΤΑ updates τώρα; Ελπίζω…

Την επαναφορά την έκανα γιατί μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 η μπαταρία κράταγε πολύ λιγότερο απ’ ότι πριν.

Περιμένω να περάσουν λίγες μέρες για να δω τώρα αν θα βελτιωθεί καθόλου η αυτονομία του.

Μόνο το Wakelock Detector-Save Battery δεν δουλεύει απ’ όσα προγράμματα είχα εγκαταστήσει. Σε kitkat θέλει root access.

Edited by nasbar
Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά του τηλεφώνου, όχι από το μενού αλλά με wipe data κατά το μπουτάρισμα το πολλαπλό CSC εξαφανίστηκε και έγινε original ΝΕΕ CSC code τώρα. Άρα θα έχω και ΟΤΑ updates τώρα; Ελπίζω…

Την επαναφορά την έκανα γιατί μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 η μπαταρία κράταγε πολύ λιγότερο απ’ ότι πριν.

Περιμένω να περάσουν λίγες μέρες για να δω τώρα αν θα βελτιωθεί καθόλου η αυτονομία του.

Μόνο το Wakelock Detector-Save Battery δεν δουλεύει απ’ όσα προγράμματα είχα εγκαταστήσει. Σε kitkat θέλει root access.

 

OTA θα έχεις κανονικά μιας και όταν βγήκε η 4.4.2 εγω ήμουν με tmobile πέρασα με Odin την παλιά Nordic 4.3 και μέσω ota μου ήρθε η καινούργια.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν τελικά θα κυκλοφορήσει κάποια KitKat Black Edition ROM.

Σε 4.3 τουλάχιστον μέχρι σήμερα δεν βγήκε.

Για το 9505 έχει γεμίσει ο τόπος ενώ για το δικό μου 9506 που είναι και Black Edition η συσκευή δεν υπάρχει τίποτα, ούτε καν όταν το αγόρασα δεν φορούσε Black Edition ROM.

Αλήθεια υπάρχει κανένας που να έχει το 9506 και να φοράει την Black Edition ROM;

Της Samsung official βέβαια όχι πειραγμένη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι με germany tdm και θελω να παω σε 4.4.2 τι μπορω να κανω για να μην γραψει ο knox και να εχω κανονικα τα ota updates?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το Kies 3 από εδώ, το Firmware και το Odin από εδώ, εναλλακτικά το Firmware υπάρχει κι εδώ.

Οδηγίες υπάρχουν εκεί που θα κατεβάσεις το Odin ή αν θέλεις στα Ελληνικά εδώ.

Μην ξεχάσεις πρώτα-πρώτα να κάνεις BackUp σε επαφές, sms, αρχεία, να εγκαταστήσεις το Kies 3 πριν γιατί αλλιώς δεν θα δει το τηλέφωνο το Odin και να κάνεις επαναφορά μετά.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

κάνει το firmware Nordic countries?

 

Και βέβαια.

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33021

 

Μην ξεχάσεις πριν και μετά να κανεις factory reset.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω 4.4.2. χτες με odin κι εκανα και καποιες διορθωσεις οπως: tcwm recovery, root, αλλαγη του buildprop για να εχω την quick settings bar του s5 που μου αρεσε, αφαιρεσα knox και ολο το bloat, εκανα να δουλευει η extsdcard οπως πριν γιατι ο ΚΚ εχει προβλημα με καποιες apps και το εστησα οπως πριν με titanium.

 

Μεχρι στιγμης ολα καλα, οχι πως υπηρχε προβλημα πριν βεβαια. Το μονο που θα ηθελα κι ελπιζω ειναι να βελτιωθει η αυτονομια.

 

Παντως το θεωρω στα πρωτα 5 καλυτερα κινητα αυτη τη στιγμη, για να μην πω μεσα στην τριαδα.

 

Και 36601 στο antutu πολυ δυναμη.

 

(Ηθελα να βαλω και 2 screenshots απο quicksettings κλπ αλλα δε με αφηνει το forum μεσω tapatalk δε ξερω γιατι)

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

ειναι ηδη στην τριαδα με τα ποιο τοπ κινητα!!!δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο τις νεες ναυαρχιδες!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα 9506 θα πανε σε ΚΚ. Αν δε θελεις να περιμενεις βαλε την ΝΕΕ μεσω odin. Δεν θα εχεις το bloat της Tmobile και ουτε τα λογοτυπα στο boot.

 

Μεχρι στιγμης με ΚΚ βλεπω αρκετα καλυτερη αυτονομια με αρκετη χρηση παντα και ακομα πιο γρηγορες ταχυτητες internet

Link to comment
Share on other sites

Παντως το θεωρω στα πρωτα 5 καλυτερα κινητα αυτη τη στιγμη, για να μην πω μεσα στην τριαδα.

 

Και 36601 στο antutu πολυ δυναμη.

 

Εγω ακομη μετα απο δυο μηνες χρηση περιμενω κατι να μην δουλευει σωστα.

Δεν ειναι μονο η δυναμη που του δινει ο snapdragon 800.

Αυτο το κινητο δικαιωνει απολυτα την εμπιστοσυνη που εδειξα στην samsung.

Ειναι σημαντικο για μια συσκευη να μην εχει θεματα ειτε στο software ειτε στο hardware.

Διαβαζω γυρω γυρω μια για προβληματικες παρτιδες (hardware) μια για εφαρμογες που δεν παιζουν (software).

Ναι θα ηθελα και εγω καλυτερη αυτονομια αλλα ηταν κατι που το ηξερα απο πριν.

Μια πραγματικα δυνατη και απροβληματιστη συσκευη.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαστε ειλικρινεις το κινητο ειναι ξυραφι σε ολα και το καλυτερο ισως vfm και τα μοναδικα του θεματα ειναι η αυτονομια και οι αυξημενες θερμοκρασιες στην πλατη αλλα και στην οθονη σε βαριες εφαρμογες. Αλλα αυτα ειναι πταισματα σε σχεση με αυτα που προσφερει
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα 9506 θα πανε σε ΚΚ. Αν δε θελεις να περιμενεις βαλε την ΝΕΕ μεσω odin. Δεν θα εχεις το bloat της Tmobile και ουτε τα λογοτυπα στο boot.

 

Μεχρι στιγμης με ΚΚ βλεπω αρκετα καλυτερη αυτονομια με αρκετη χρηση παντα και ακομα πιο γρηγορες ταχυτητες internet

τι εννοεις οταν λες NEE? πηγα και εγω σε 4.4.2 αλλα η μπαταρια μου ειναι σε ασχημη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις το παρέλαβα και εγώ σήμερα (255 ευρώ από ebay Γερμανίας - καινούργιο unbranded). Σε σχέση με άλλα κινητά που έιχα πριν , αιώνες μπροστά είναι. Δεν προβλέπεται να το σκαλίσω πριν από την επόμενη εβδομάδα, οπότε θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι ένας κάτοχος ενός S4 mini.

Κ σκεφτόμουν να δω κ το S4 το κανονικό.

Κοιτάζοντας σήμερα είδα ότι είναι 2 εκδόσεις. Η 9506 και η 9505, που έχουν κ μια διαφορά τιμής.

Μπορεί να το έχετε ξαναπεί, αλλα κάποιος μπορεί να μου πει τις διαφορές???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ...

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5371&idPhone2=5542

 

ρε παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάποιος κάπου (dropbox π.χ.) την 4.4.2 nordic countries? σε όλα τα download sites με regular μέθοδο θέλει 13-14 ώρες να κατέβει...βάζουν όριο 30kb/s..

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οταν λες NEE? πηγα και εγω σε 4.4.2 αλλα η μπαταρια μου ειναι σε ασχημη κατασταση

 

Σε ποσο ασχημη κατασταση δηλαδη ;

 

Αυτη η εικονα ειναι με 4 ωρες serfαρισμα youtube και τρεις κλησεις συνολικης διαρκειας 15 λεπτων.

Δυο ωρες με wifi και αλλες δυο με h+/3g

Η ψωτεινοτητα στο 75% και τα location services ανοικτα.

 

14728068769_06e2823a71_z.jpg

14911662291_94964c54ca_z.jpg

14891745966_563364df9b_z.jpg

 

Παίδες είμαι ένας κάτοχος ενός S4 mini.

Κ σκεφτόμουν να δω κ το S4 το κανονικό.

Κοιτάζοντας σήμερα είδα ότι είναι 2 εκδόσεις. Η 9506 και η 9505, που έχουν κ μια διαφορά τιμής.

Μπορεί να το έχετε ξαναπεί, αλλα κάποιος μπορεί να μου πει τις διαφορές???

 

Η μονη διαφορα ειναι οτι το 9506 φοραει το πιο γρηγορο chipset της qualcomm snapdragon 800.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...