Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο τρώει πολύ μπαταρία και κλειστό ακόμη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν αξίζει να το αγοράσει κανείς. Είναι το μόνο του μειονέκτημα, σε όλους τους άλλους τομείς είναι ίσως από τα καλύτερα τηλέφωνα, για τα λεφτά του πάντα.

Π.χ. χθες το βράδυ το φόρτισα και μετά το έκλεισα κατευθείαν με 100% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που το άνοιξα έγραφε 95%. 2-3 μηνών, δηλαδή καινούργιο τηλέφωνο και να τρώει 5% μπαταρία μέσα σε 8-9 ώρες ενώ είναι κλειστό δεν μου ακούγετε και πολύ ωραίο.

Με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το Xperia T όταν το άνοιγα το πρωί έγραφε 99% η μπαταρία και ήταν κι αυτό για την εποχή του από τα ενεργοβόρα τηλέφωνα και με πολύ μικρότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο τρώει πολύ μπαταρία και κλειστό ακόμη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν αξίζει να το αγοράσει κανείς. Είναι το μόνο του μειονέκτημα, σε όλους τους άλλους τομείς είναι ίσως από τα καλύτερα τηλέφωνα, για τα λεφτά του πάντα.

Π.χ. χθες το βράδυ το φόρτισα και μετά το έκλεισα κατευθείαν με 100% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που το άνοιξα έγραφε 95%. 2-3 μηνών, δηλαδή καινούργιο τηλέφωνο και να τρώει 5% μπαταρία μέσα σε 8-9 ώρες ενώ είναι κλειστό δεν μου ακούγετε και πολύ ωραίο.

Με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το Xperia T όταν το άνοιγα το πρωί έγραφε 99% η μπαταρία και ήταν κι αυτό για την εποχή του από τα ενεργοβόρα τηλέφωνα και με πολύ μικρότερη μπαταρία.

 

Αυτό που λες δεν είναι λογικό...τουλάχιστον σε εμένα δεν συμβαίνει. Μάλλον έχεις ελλατωματική μπαταρία. Μίλησε με το service

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο τρώει πολύ μπαταρία και κλειστό ακόμη, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν αξίζει να το αγοράσει κανείς. Είναι το μόνο του μειονέκτημα, σε όλους τους άλλους τομείς είναι ίσως από τα καλύτερα τηλέφωνα, για τα λεφτά του πάντα.

Π.χ. χθες το βράδυ το φόρτισα και μετά το έκλεισα κατευθείαν με 100% μπαταρία. Σήμερα το πρωί που το άνοιξα έγραφε 95%. 2-3 μηνών, δηλαδή καινούργιο τηλέφωνο και να τρώει 5% μπαταρία μέσα σε 8-9 ώρες ενώ είναι κλειστό δεν μου ακούγετε και πολύ ωραίο.

Με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα το Xperia T όταν το άνοιγα το πρωί έγραφε 99% η μπαταρία και ήταν κι αυτό για την εποχή του από τα ενεργοβόρα τηλέφωνα και με πολύ μικρότερη μπαταρία.

 

Καλά, αυτό που περιγράφεις μπορεί να γίνεται λόγω της επανεκκίνησης.. Στην διάρκεια της ημέρας, τι χρήση κάνεις και πόσες ώρες σου βγάζει;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου κρατάει κατά μέσο όρο περίπου 30 ώρες (από 100% ως τα 10-15%) με μέτρια χρήση αλλά πολύ κακό σήμα τηλεφωνίας, δηλαδή μέσα στο σπίτι δεν έχω σχεδόν καθόλου σήμα και αυτό σημαίνει πως πολλές φορές το τηλέφωνο είναι σε αναζήτηση δικτύου κάτι που τρώει αρκετή ενέργεια. Τα δεδομένα τα έχω μόνιμα ανοιχτά όπως και την εξοικονόμηση ενέργειας. Όλοι οι αισθητήρες πλην αυτού της περιστροφής της οθόνης είναι κλειστοί. Κατά μέσο όρο δεν μιλάω παραπάνω από 15-20 λεπτά την ημέρα, καμιά ώρα το πολύ internet συνήθως με wifi, τακτικοί έλεγχοι για email και χειροκίνητοι συγχρονισμοί για τα email μέσω exchange,σπάνια κανένα παιχνιδάκι και γενικά το σκαλίζω αρκετά άρα ανοίγει η οθόνη της οποίας την φωτεινότητα έχω στο +3 και αυτόματη αυξομείωση της έντασης της.

Δεν μπορώ να πω πως κρατάει λίγο η μπαταρία για τη χρήση που της κάνω, αυτό που λέω είναι πως θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα αν είχε καλύτερο πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας όπως π.χ. το stamina της sony ή κάτι αντίστοιχο και το ότι δεν ξέρω γιατί τρώει τόσο ρεύμα όταν είναι κλειστό.

Αυτό που θέλω να κάνω κάποια στιγμή και δεν ξέρω πότε θα το καταφέρω είναι να το φορτίσω και να το αφήσω τουλάχιστον 24 ώρες κλειστό και να δω μετά πόση μπαταρία θα έχει φάει.

Επίσης δεν θέλω να το πάω στο service γι’ αυτό το λόγο μόνο επειδή ως 9506 που είναι πιστεύω πως θα το αργήσουν οπότε το αφήνω και αν βγάλει κάτι άλλο στην πορεία τότε θα το πάω.

Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει φιλε μου το εχω εγω

thnx, με ψηνει το ατιμο..

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου κατι παιδες. Τι χωρας είναι το i9506; Γιατι απο οτι ειδα δεν βγαινει και για πολλες χωρες.
TCe
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα απο μπερτφον και είναι τσεχία.

Εγώ όταν το φορτίζω ανοιχτό και σε 5-6 ώρες έχει πάει στο 95-96% και νομίζω οτι σε αυτό οφείλετε το κακό σήμα που έχω απο τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ, είπα να αλλάξω σε S4 maxi αντί του mini Που έχω αλλα είδα ότι δεν έχει ράδιο.

Αυτό είναι οριστικό, δεν έχει καν δέκτη ή με καμια εφαρμογούλα παίζει ραδιάκι ???

 

Ευχαριστώωωωωωωω:lol:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει δέκτη για ράδιο ,μόνο ιντερνικο ή με κάποιο Bluetooth Headset με ενσωματωμένο ράδιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει δέκτη για ράδιο ,μόνο ιντερνικο ή με κάποιο Bluetooth Headset με ενσωματωμένο ράδιο .

 

:(:mad:

Αρα με βλέπω να μένω στο Mini Μου :(

Απλά ήθελα καλύτερη camera............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

:(:mad:

Αρα με βλέπω να μένω στο Mini Μου :(

Απλά ήθελα καλύτερη camera............

το mini εχει ραδιοφωνο το 4g? Γενικα νομιζω κανενα 4g δεν εχει ραδιοφωνο

Link to comment
Share on other sites

το mini εχει ραδιοφωνο το 4g? Γενικα νομιζω κανενα 4g δεν εχει ραδιοφωνο

 

Έχει και παραέχει............ :lol:

 

Το κακό είναι ότι έχει την παλαιά κάμερα, του S3 .........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Λέω να επιστρέψω πάλι.το θέμα είναι η μπαταρία πού ήταν σκέτη απογοήτευση και χειρότερη κι από το απλό μοντέλο.

Με την kit Kat έχουμε καλύτερή απόδοσή?κι αν ναι για τι χρόνους μιλάμε?

Έστω καμία μπαταρία τούμπανο?πού να μην αλλάζει όμως το μέγεθος του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να βρω άλλο τηλ που να μου αρέσει για να αλλάξω το S3 και τελικά σήμερα πήγα στον kaiser.gr και πήρα το Ι9506 σε black edition. Μόλις είδα ότι έχει εγκατεστημένη την Κιτκατ 4.4.2. Το παράξενο είναι ότι ενώ μου είπε ότι είναι Branded απο Γερμανία, (Δεν θυμάμαι πάροχο.) δεν είδα μήνυμα στην αρχή ούτε και εξτρα εφαρμογές (?).

Μέχρι στιγμής όλα καλά κι αν δω ότι η μπαταρία τελειώνει γρήγορα παίρνω και 2η. Ακριβώς ότι έκανα με το S3.

(Άχρηστη πληροφορία: Μου έδινε αν ήθελα 120€ για το S3 αλλά τελικά το πούλησα σε φίλο)

Edited by JohnDoe954
Προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να βρω άλλο τηλ που να μου αρέσει για να αλλάξω το S3 και τελικά σήμερα πήγα στον kaiser.gr και πήρα το Ι9506 σε black edition. Μόλις είδα ότι έχει εγκατεστημένη την Κιτκατ 4.4.2. Το παράξενο είναι ότι ενώ μου είπε ότι είναι Branded απο Γερμανία, (Δεν θυμάμαι πάροχο.) δεν είδα μήνυμα στην αρχή ούτε και εξτρα εφαρμογές (?).

Μέχρι στιγμής όλα καλά κι αν δω ότι η μπαταρία τελειώνει γρήγορα παίρνω και 2η. Ακριβώς ότι έκανα με το S3.

(Άχρηστη πληροφορία: Μου έδινε αν ήθελα 120€ για το S3 αλλά τελικά το πούλησα σε φίλο)

 

αφου δεν ειναι απο γερμανια απο που ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ειναι απο γερμανια απο που ειναι?

Θα σου απαντήσω μόλις το ψάξω από kies. Οι οδηγίες του καθώς και η προεπιλεμένη γλώσσα ήταν κάτι ακαταλαβίστικα σλαβικού στυλ. Πάντως γερμανικά δεν ήταν...

Σφαίρα το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω μόλις το ψάξω από kies. Οι οδηγίες του καθώς και η προεπιλεμένη γλώσσα ήταν κάτι ακαταλαβίστικα σλαβικού στυλ. Πάντως γερμανικά δεν ήταν...

Σφαίρα το κινητό!

 

ok.....................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τις οδηγίες αλλά το KIES διαφωνεί μαζί μου για το όνομα του μοντέλου. Λέει συγκεκριμένα: Please check the model name and enter it. Το μήνυμα το βγάζει αφού γράψω το S/N. Το model name το γράφει από κάτω με αχνά γράμματα. Το έχει δεχτεί ήδη από το προηγούμενο παράθυρο. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει πλέον αυτός ο τρόπος με το kies, κατέβασε το phone info από το play για να δεις χώρα προέλευσης και ότι άλλες πληροφορίες θέλεις

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ! Το κατέβασα και το έτρεξα αλλά δεν καταλαβαίνω που στο καλό αναφέρει την πληροφορία που ψάχνουμε. Μπορείς να βοηθήσεις και σ' αυτό μήπως;

Άκυρο.

Κατέβασα το Phone Info *Samsung* που είναι πιο σαφές και εύκολο. Τέλος. Είναι Τσέχικο το τηλέφωνο (ETL)

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις εκεί που γράφει csc country.

Σ' ευχαριστώ και πάλι. Σε πρόλαβα στο τσακ. Διόρθωσα το από πάνω μου μήνυμα. Όλα κομπλέ.

Μου λύθηκε η απορία.

 

Το μόνο που με χάλασε σε έλεγχο που έκανα στην ταινία ασφαλείας είναι ότι έχει δεύτερη κολλημένη από πάνω (διακρίνεται δύσκολα). Συμπέρασμα: Είχε ανοιχτεί το κουτί και πριν ανοιχτεί μπροστά μου. Δεν έχω λόγο να γκρινιάζω ιδιαίτερα αν και από περιέργεια θα ήθελα να μάθω τον λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ! Το κατέβασα και το έτρεξα αλλά δεν καταλαβαίνω που στο καλό αναφέρει την πληροφορία που ψάχνουμε. Μπορείς να βοηθήσεις και σ' αυτό μήπως;

Άκυρο.

Κατέβασα το Phone Info *Samsung* που είναι πιο σαφές και εύκολο. Τέλος. Είναι Τσέχικο το τηλέφωνο (ETL)

 

δεν βλεπω στο samfirmware τσεχικο τηλεφωνο firmware ομως??????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ειναι απο γερμανια απο που ειναι?

 

Nordic και μενα γερμανιας μου ειπε το συγκεκριμενο καταστημα αλλα μ βγαζει Φιλανδικο και δεν εχω λογοτυπα. Αξιολογο μαγαζι αν και δεν δουλευω εκει και πολυ εξυπηρετικοι. Η αληθεια ειναι οτι χαρηκα που δεν ειχε λογοτυπα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...