Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω sd κάρτα στο κινητό αλλά πίστευα ότι ισχύει με την 4.4.2 για το 9506 ισχύει και για το note 3.

Ισχυει για ολα οσα εχουν kitkat ταχει κλειδωσει η Google

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχυει για ολα οσα εχουν kitkat ταχει κλειδωσει η Google

 

Τι ακριβώς έχει κλειδώσει η Google; εγώ έχω το 9506 με 4.4.2 CSC Nordic και μια 64gb microsd στην οποία μπορώ να αποθηκεύσω φωτογραφίες και βίντεο, να μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια (όχι όλα αυτό γινόταν και πριν όμως), να δημιουργήσω και να διαγράψω φακέλους όπως και αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έχει κλειδώσει η Google; εγώ έχω το 9506 με 4.4.2 CSC Nordic και μια 64gb microsd στην οποία μπορώ να αποθηκεύσω φωτογραφίες και βίντεο, να μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια (όχι όλα αυτό γινόταν και πριν όμως), να δημιουργήσω και να διαγράψω φακέλους όπως και αρχεία

Ολα τα παραπανω που λες γινονονται κανονικα.

Αυτο που δεν γινεται ειναι το εξης:

Πηγαινε στην εφαρμογη τα αρχεια μου-----ολα τα αρχεια------sb memory card και εκει δημιουργησε εναν νεο φακελλο.Αν το κανει αυτο μετεφερε ενα πχ excell αρχειο απο την μνημη του τηλεφωνου στον φακελλο που εκανες να δεις αν το κανει.

Εγω χρησιμοποιω το x-plore για διαχειριση αρχειων το ιδιο και εκει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα χρησιμοποιωντας μάλιστα και το file manager του κινητού (Τα αρχεία μου) μετεφερα ένα αρχείο docx από τη μνήμη του κινητού στην κάρτα microsd, επίσης έκανα και αντιγραφή ένα παρόμοιο αρχείο, εννοείται αρχικά δημιούργησα και νέο φάκελο στη microsd στον οποίο μετεφερα-αντεγραψα αυτά τα αρχεία.

 

update: μόλις κατέβασα και ένα αρχείο Excel και το κάνει κανονικά ΚΑΙ αυτό μετακίνηση -αντιγραφή

Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός ισχύει για εφαρμογές τρίτων (market) και όχι για τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της εκάστοτε συσκευής.

 

Αν δοκιμάσεις με άλλον explorer όπως Es, Solid ή άλλη εφαρμογή γραφείου να κάνεις επεξεργασία ένα έγγραφο που είναι ήδη στην sd card, όταν θα πας να το αποθηκεύσεις δεν θα σε αφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν αφήνει να κάνεις μετονομασία,αντιγραφή και αποκοπή των αρχείων με εφαρμογές τρίτων, αλλά αυτό δεν είναι και πολύ μεγάλος περιορισμός από τη στιγμή που σε αφήνει να το κάνεις με τον μαμά Explorer, επεξεργασία του αρχείου excell με αφήνει παντως να το κάνω και μετά να το αποθηκεύσω στη μνήμη του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα βασισμένος στα δικά σου λεγόμενα όπου έγραψες πως είχες το ίδιο πρόβλημα ακόμη και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων χωρίς να περάσεις κάποια εφαρμογή.

Αφού έγινε η δουλειά σου χωρίς να χρειαστεί service ακόμη καλύτερα.

 

@George1966 Να ελέγξεις στις ρυθμίσεις της συσκευής, στις πληροφορίες εάν γράφει κάπου για Knox κλπ αν θα είναι 0χ0.

Αν δεν γράφει κάτι σχετικό θα πρέπει να μπεις σε Download mode (κάτω πλήκτρο έντασης και πλήκτρο κλειδώματος πατημένα παρατεταμένα μέχρι να μπεις στο συγκεκριμένο mode) όπου εκεί θα δεις Knox counter. Αν είναι 0χ1 είναι εκτός εγγύησης.

Επίσης δοκιμάζεις τα βασικά, κάμερα, ακουστικό, ηχείο, κλήσεις.

 

Κανένα πρόβλημα πουθενά παιδιά. Το πρόβλημα το προκαλούσε το all call recorder. Πραγματικά δεν έβαζα καμμία εφαρμογή αλλά από ότι κατάλαβα όταν έκανα factory reset στην επανεκκίνσηση τα έβαζε μόνο του από backup που κρατούσε στο samsung account.

Link to comment
Share on other sites

Στα settings του S4 και συγκεκριμένα στα Περισσότερα Δίκτυα υπάρχει η επιλογή για να φτοιάξεις VPN δίκτυο.Όταν όμως πάτησα να ρυθμίσω το VPN μου ζήτησε κωδικό πρόσβασης για το χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.Εγώ δεν είχα βάλει ποτέ κανένα τέτοιο κωδικό όσο θυμάμαι...Πως το παρακάμπτω τώρα αυτό; (εκτός της γνωστής λύσης του hard reset).

Μήπως έχει κανένα default κωδικό από μόνο του; Έχω την έκδοση 4.3 του android

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά black edition ή deep black (αυτό με το faux leather anyway), το έχει πετύχει κανείς unbranded?

Το παρηγγειλα σήμερα απο kaizerstore το black edition. Δεν ανέφερε στο τίτλο του προϊόντος στο kaizerstore αν ειναι branded. Παίζει να ειναι branded?:(

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα σήμερα απο kaizerstore το black edition. Δεν ανέφερε στο τίτλο του προϊόντος στο kaizerstore αν ειναι branded. Παίζει να ειναι branded?:(

 

Φιλε μου επειδη διαβασα ολες τις σελιδες του thread, τα παιδια λενε οτι τα black edition 9506 ειναι branded κυριως απο t mobile. Μακαρι να εχει αλλαξει αυτο και να εισαι πιο τυχερος αλλα και να πεσεις σε branded μη σκας. Στην αρχικη οθονη λενε οτι εχει το logo του provider (ειναι λιγο ξενερωτικο) και απο εκει και περα δεν εχει κατι ιδιαιτερο, μερικες εφαρμογες μονο. Μπορεις να περασεις και την εκδοση για nordic χωρες και να ειναι μια χαρα. Ψαξε το θεμα αν θελεις. Ενημερώσε μας οταν παραλαβεις!

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

98 % θα ειναι branded!!δεν εχει διαφορα ομως δν θα το καταλαβεις,του φλασαρεις την nordic countries και τελιωσες!!!το τηλ ειναι απιστευτο,το επιασα προχθες στα χερια μου και επαθα πλακα!!επειδη εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου για να μν βγουμε και εκτος θεματος το τηλ...το σπαει!!παρα πολυ καλη επιλογη!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στο black mist εχει δοκιμασει κανεις να βαλει το back cover του black edition που πωλειται ξεχωριστα; Ταιριαζει χρωματικα-αισθητικα με την εμπρος πλευρα;
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο γτ βαριεμαι να ψαχνω, τις τελευταιες μερες ο googe play σε διαφορες φασεις πεταει το παραθυρο "σταματησε να λειτουργει" και το κανει και σε ενα φιλο μου το ιδιο. Εχετε ψαξει καθολου τι φταιει? Γιατι λογικα το κανει και σε αλλους με ΚΚ και την τελευταια εκδοση του playstore? Αν εχει κανενας καποιο fix ας πει τι φταιει ειδαλλως μεθαυριο που εχω χρονο να ασχοληθω να το φτιαξω Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογης βρες το εικονιδειο του playstore κανε εκκαθαριση δεδομενων
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη διαβασα ολες τις σελιδες του thread, τα παιδια λενε οτι τα black edition 9506 ειναι branded κυριως απο t mobile. Μακαρι να εχει αλλαξει αυτο και να εισαι πιο τυχερος αλλα και να πεσεις σε branded μη σκας. Στην αρχικη οθονη λενε οτι εχει το logo του provider (ειναι λιγο ξενερωτικο) και απο εκει και περα δεν εχει κατι ιδιαιτερο, μερικες εφαρμογες μονο. Μπορεις να περασεις και την εκδοση για nordic χωρες και να ειναι μια χαρα. Ψαξε το θεμα αν θελεις. Ενημερώσε μας οταν παραλαβεις!

Τελικά φίλε το κινητό δεν ειναι branded.Το μόνο θέμα ήταν όταν το bootara για πρώτη φορά μου έβγαλε ξένη γλώσσα και αναγκάστηκα έπειτα να το γυρίσω στα Ελληνικά. Το κινητό σε γενικές γραμμές τα σπάει , έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απο την αγορά :D:D

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε το κινητό δεν ειναι branded.Το μόνο θέμα ήταν όταν το bootara για πρώτη φορά μου έβγαλε ξένη γλώσσα και αναγκάστηκα έπειτα να το γυρίσω στα Ελληνικά. Το κινητό σε γενικές γραμμές τα σπάει , έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απο την αγορά :D:D

 

Ωραίος, καλοδούλευτο!!

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χθες μολις εκανα την αναβαθμιση στο ι9506 4.4.2 και εχω ορισμενα θεματα και θα ηθελα να με βοηθησετε αν ξερετε!Πρωτα απο ολα κατι apps οχι αγορασμενα αλλα κατεβασμενα απο το ιντερνετ δεν δουλευουν, δεν ξερω γιατι.Και δευτερον μεσω της εφαρμογης airdroid προσπαθησα να περασω καποια αρχεια στην καρτα micro sd μου αλλα μου ανεφερε οτι δεν μπορω να μεταφερω,να σβησω,γενικα να κανω οσες ενεργειες μπορουσα πριν.Τι παιζει τελικα? μπορω να παρακαμψω κατι για να μεταφερω αυτα τα αρχεια? Βασικα κλειδωσαν την καρτα micro sd? Τι μπορω να κανω???heeeeeeeeeeeeelp!!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χθες μολις εκανα την αναβαθμιση στο ι9506 4.4.2 και εχω ορισμενα θεματα και θα ηθελα να με βοηθησετε αν ξερετε!Πρωτα απο ολα κατι apps οχι αγορασμενα αλλα κατεβασμενα απο το ιντερνετ δεν δουλευουν, δεν ξερω γιατι.Και δευτερον μεσω της εφαρμογης airdroid προσπαθησα να περασω καποια αρχεια στην καρτα micro sd μου αλλα μου ανεφερε οτι δεν μπορω να μεταφερω,να σβησω,γενικα να κανω οσες ενεργειες μπορουσα πριν.Τι παιζει τελικα? μπορω να παρακαμψω κατι για να μεταφερω αυτα τα αρχεια? Βασικα κλειδωσαν την καρτα micro sd? Τι μπορω να κανω???heeeeeeeeeeeeelp!!!!:(

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις. Το ίδιο έχω και εγώ και στο S4 και στο Note 3.

Με το kit Kat η Google έχει κλειδώσει την δυνατότητα αυτή δυστυχώς.

Θα κάνεις τα αρχεία σου στην μνήμη του τηλεφώνου ότι αλλαγές θέλεις και θα μεταφέρεις μετά το αρχείο στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να το συνδεω με το καλωδιο ε? γιατι με το app airdroid απο οτι ειδα δεν μπορω να κανω τπτ οθτε να διαγραψω φακελο μπορω...!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να το συνδεω με το καλωδιο ε? γιατι με το app airdroid απο οτι ειδα δεν μπορω να κανω τπτ οθτε να διαγραψω φακελο μπορω...!

 

ΟΧΙ με καλώδιο. Στην μνήμη του τηλεφώνου μπορείς να δημιουργήσει να διαγραψεις ότι θες. Στην εξωτερική κάρτα μνήμης δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χθες ενός Samsung Galaxy S4 I9506 Deep Black Edition . Το αγόρασα από birdphone, είναι unbranded και είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας. Τρέχει Android 4.4.2.

 

Θέλω εδώ να πω πως τις προηγούμενες μέρες διάβαζα εδώ στο forum και με βοηθήσατε πάρα πολύ στο να μην κάνω βιαστικές κινήσεις και να πάρω τελικά αυτό που πήρα. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου και σένα. Δεν το χορταίνω με τίποτα εγώ. Πιστεύω θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...