Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος κι εγώ από χθες ενός Samsung Galaxy S4 I9506 Deep Black Edition . Το αγόρασα από birdphone, είναι unbranded και είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας. Τρέχει Android 4.4.2.

 

Θέλω εδώ να πω πως τις προηγούμενες μέρες διάβαζα εδώ στο forum και με βοηθήσατε πάρα πολύ στο να μην κάνω βιαστικές κινήσεις και να πάρω τελικά αυτό που πήρα. Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Ηλίας

καλοριζικο

εκανες μια πανεξυπνη αγορα με μια συσκευη στο σωστο μεγεθος (το μικροτερο 5ιντσο) τουμπανο επεξεργαστη καρτα γραφικων (ανετα κοντραρει ναυαρχιδες των 500+ ευρω) οθοναρα και τιμη σοκ

προσωπικα θα το αλλαζα μονο για note 3 ή 4 αλλα θα πρεπει να κανω υποχωρησεις στο μεγεθος και φυσικα να ξυλωθω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα, μια ξαδερφη μου πηγε να κανει αναβαθμιση στο κινητο και κολλησε. Το εσωσα μονο με περασμε official rom με odin και δεν το εψαξα παραπανω γιατι το κινητο το βιαζοταν. Το θεμα ειναι οτι εχασε καποιες φωτογραφιες. Υπάρχει καμία περίπτωση με κανένα πρόγραμμα να σώσουμε καμία; Ηταν ολες στην εσωτερική μνημη. Edited by michkal91
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, μια ξαδερφη μου πηγε να κανει αναβαθμιση στο κινητο και κολλησε. Το εσωσα μονο με περασμε official rom με odin και δεν το εψαξα παραπανω γιατι το κινητο το βιαζοταν. Το θεμα ειναι οτι εχασε καποιες φωτογραφιες. Υπάρχει καμία περίπτωση με κανένα πρόγραμμα να σώσουμε καμία; Ηταν ολες στην εσωτερική μνημη.

 

Πολύ δύσκολα θα τις ανακτήσεις....ελπίζω να βρείς τον τρόπο μέσω pc και πρόγραμμα από το νετ γιατί αν πάς σε μαγαζί να σου κάνουν ανάκτηση είναι πολύ μεγάλο το κόστος*.Εγώ από την κάρτα μνήμης μου δεν μπόρεσα να ανακτήσω τίποτα με ότι πρόγραμμα δοκίμασα.

 

*(11gb μπόρεσαν να ανακτήσουν από εξωτερικό δίσκο του διευθυντή με κόστος 450ε κάπου στην Αγ.Παρασκευή το μαγαζί)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολα θα τις ανακτήσεις....ελπίζω να βρείς τον τρόπο μέσω pc και πρόγραμμα από το νετ γιατί αν πάς σε μαγαζί να σου κάνουν ανάκτηση είναι πολύ μεγάλο το κόστος*.Εγώ από την κάρτα μνήμης μου δεν μπόρεσα να ανακτήσω τίποτα με ότι πρόγραμμα δοκίμασα.

 

*(11gb μπόρεσαν να ανακτήσουν από εξωτερικό δίσκο του διευθυντή με κόστος 450ε κάπου στην Αγ.Παρασκευή το μαγαζί)

 

εγώ πάλι από κάρτα μνήμης 16gb τα ανέκτησα σχεδόν όλα

http://www.z-a-recovery.com/tutorials/digital-image-recovery.aspx

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χθες μολις εκανα την αναβαθμιση στο ι9506 4.4.2 και εχω ορισμενα θεματα και θα ηθελα να με βοηθησετε αν ξερετε!Πρωτα απο ολα κατι apps οχι αγορασμενα αλλα κατεβασμενα απο το ιντερνετ δεν δουλευουν, δεν ξερω γιατι.Και δευτερον μεσω της εφαρμογης airdroid προσπαθησα να περασω καποια αρχεια στην καρτα micro sd μου αλλα μου ανεφερε οτι δεν μπορω να μεταφερω,να σβησω,γενικα να κανω οσες ενεργειες μπορουσα πριν.Τι παιζει τελικα? μπορω να παρακαμψω κατι για να μεταφερω αυτα τα αρχεια? Βασικα κλειδωσαν την καρτα micro sd? Τι μπορω να κανω???heeeeeeeeeeeeelp!!!!:(

 

Βασικά αν διάβαζες δύο τρεις σελίδες πριν θα λυνοντουσαν όλες οι απορίες σου :wink: δεν πειράζει όμως, στην 4.4.2 έχουν κλειδωθεί λειτουργίες σε εφαρμογές τρίτων όπως π.χ. στο airdroid που δοκίμασες, κανένα πρόβλημα όμως χρησιμοποιησε το μανισιο ''τα αρχεία μου" και κάνε τα πάντα που έκανες και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε i9505 και i9506. Βλέπω πως η τιμή του βρίσκεται στα 330 με 340 ευρώ. Αξίζει έναντι του i9505 (είναι 60 ευρώ τουλάχιστον πιο πάνω ε..)

 

Ευχαριστώ σας!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα 30€ βλέπω εγώ την διαφορά https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=samsung+galaxy+s4&from=autocomplete

 

Νομίζω αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για τον snap 800.

http://www.anandtech.com/show/7082/snapdragon-800-msm8974-performance-preview-qualcomm-mobile-development-tablet/7

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στα 30€ βλέπω εγώ την διαφορά https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=samsung+galaxy+s4&from=autocomplete

 

Νομίζω αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για τον snap 800.

http://www.anandtech.com/show/7082/snapdragon-800-msm8974-performance-preview-qualcomm-mobile-development-tablet/7

 

Δικό μου λάθος που δεν σας είπα οτι θέλω το μαύρο.. Παντού έχει μείνει το λευκό ****το.. :( Το μαύρο το βλέπω μόνο στα 334.. :(

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους παιδια,επειδη μου ειναι λιγακι δυσκολο λογω χρονου να διαβασω 40 και βαλε σελιδες...Θα ζητουσα την γνωμη σας για αυτην εδω την εκδοση της Samsung.Γνωριζω μονο οτι αλλαγες εγιναν στον επεξεργαστη σ σχεση με την παλια εκδοση.Το συγκεκριμενο τηλεφωνο τ εχω βρει στο skroutz(kaizershop) στα 320 σε χρωμα ασπρο.Μπορει να μου απαντησει καποιος κατοχος αν εχει μεινει ευχαριστημενος με το τηλ?αν υπηρχε εγγυηση?και αν μπορει να συναγωνιστει η εκδοση i9506 το s5?Βρισκομαι σε διλλημα αυτην την στιγμη i9506 η s5?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς απο το Kinito.gr ? Έχει το i9506 που θέλω.. αλλά φοβάμαι λίγο.. Εντωμεταξύ δεν ξέρω ποιό εννοεί? το Black Edition ή το Black Mist? Εγώ θέλω το Black Mist..

 

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=815

 

Μπορώ να το βρώ κ αλλού εκτός skroutz?

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς απο το Kinito.gr ? Έχει το i9506 που θέλω.. αλλά φοβάμαι λίγο.. Εντωμεταξύ δεν ξέρω ποιό εννοεί? το Black Edition ή το Black Mist? Εγώ θέλω το Black Mist..

 

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=815

 

Μπορώ να το βρώ κ αλλού εκτός skroutz?

 

Ευχαριστώ!

Το αγόρασα από το μαγαζί αυτό για τον αδερφό μου, και όλα έγιναν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το μαγαζί αυτό για τον αδερφό μου, και όλα έγιναν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Το black mist είναι τελικά?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

jimm13, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 9506 και το προτίμησα κυρίως λόγω μεγέθους/σχεδίασης από το S5 και λιγότερο λόγω χρημάτων. Νομίζω ότι για τα χρήματα του είναι πολύ καλή επιλογή. Απ' όσο γνωρίζω είναι πολύ κοντά σε επιδόσεις με το S5.

Το πήρα σε Black edition και είναι φανταστικό.

@ultraxmode δεν βρίσκω λόγο να φοβάσαι το κατάστημα που αναφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος δεν αναφέρει ρητά, black edition, λογικά αναφέρεται σε black mist.

Link to comment
Share on other sites

jimm13, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από το 9506 και το προτίμησα κυρίως λόγω μεγέθους/σχεδίασης από το S5 και λιγότερο λόγω χρημάτων. Νομίζω ότι για τα χρήματα του είναι πολύ καλή επιλογή. Απ' όσο γνωρίζω είναι πολύ κοντά σε επιδόσεις με το S5.

Το πήρα σε Black edition και είναι φανταστικό.

@ultraxmode δεν βρίσκω λόγο να φοβάσαι το κατάστημα που αναφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος δεν αναφέρει ρητά, black edition, λογικά αναφέρεται σε black mist.

 

Eυχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Samsung I9506 Galaxy S4 LTE+ White Frost EU απο το kaizershop εγω παιδια θα το παραγγειλω...Ειναι αξιοπιστο ετσι? αυτο το LTE με τι σχεση εχει να κανει? μηπως ειναι το 4g?
Link to comment
Share on other sites

Samsung I9506 Galaxy S4 LTE+ White Frost EU απο το kaizershop εγω παιδια θα το παραγγειλω...Ειναι αξιοπιστο ετσι? αυτο το LTE με τι σχεση εχει να κανει? μηπως ειναι το 4g?

 

Αυτο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρατε αφοβα για το i9506..ειναι πολυ καλο κινητο!!!και 5 ιντζες,και 800 snap,και φωτο rs,(αισθητηρα)313 ευρω..!!!η μπαταρια ειναι κανονικη!!!τι αλλο να ζητησουμε δηλ.....????
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το i9506.

 

1. H μπαταρία του τελειώνει πολύ πιο εύκολα συγκριτικά με αυτή του i9505?

2. Σε περίπτωση που θέλω να του κάνω root και να παίξω με ROMs, μπορώ? ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε σύγκριση με το i9505?

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

α! επίσης, έχει όντως Exmor RS αισθητήρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ειναι.

 

Το i9505 δεν είναι 4G ?.. :confused:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το i9506.

 

1. H μπαταρία του τελειώνει πολύ πιο εύκολα συγκριτικά με αυτή του i9505?

2. Σε περίπτωση που θέλω να του κάνω root και να παίξω με ROMs, μπορώ? ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε σύγκριση με το i9505?

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

α! επίσης, έχει όντως Exmor RS αισθητήρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το i9505 δεν είναι 4G ?.. :confused:

Φυσικα και ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους υπερηφανους κατοχους S4 I 9506! Σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με ολα τα μελη για το ποσο φοβερο τηλεφωνο ειναι, για τη σχεση τιμης και επιδοσεων και για τις δυνατοτητες που εχει, αλλωστε συμβουλευτηκα πολλες φορες το forum διαβαζοντας τα posts μεχρι να το αγορασω! Ετσι και γω το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον εχει αμφιβολιες για την αγορα του ή σκεφτεται να το αποκτησει. Το μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια, καθως σπανια μου κραταει πανω απο ημερα. Γενικα, ειμαι ενας μετριος χρηστης του κινητου, χωρις για την ωρα να το εχω πειραξει, αφου με καλυπτει αρκετα για τη χρηση που του κανω. Πριν μερικες ημερες μου ηρθε η αναβαθμιση σε KitKat 4.4.2, και ειμαι απο τους τελευταιους που την πηραν αφου το κινητο ειναι Czech Rebublic Vodafone. Ετσι οπως ηρθε, χωρις να κανω κατι αλλο, την κατεβασα και την περασα. Μετα την αναβαθμιση, αρχισαν να εχουν τα widgets προβλημα, να μαυριζουν, οπως διαβασα και σε αλλους εδω ή να εμφανιζεται σε ολα το ιδιο widget κτλ και επισης, οπως διαβασα σε καποιον αλλον τα γραμματα στην οθονη γινονται τετραγωνακια στα παντα. Το προβλημα λυνεται ειτε με επαννεκινηση ειτε του κανω μερικες απανωτες εκκαθαρισεις μνημης, ομως καποια στιγμη επανερχεται το προβλημα Ακομη δεν εχω βρει μια αλληλουχια πραγματων που να το δημιουργει αυτο . Για να μην κουρασω αλλο, θα ηθελα να ρωτησω

Εχω κανει καποιο λαθος στην εγκατασταση της αναβαθμισης? Επρεπε να κανω κατι αλλο πιο πριν ή μετα, οπως wipe που αναφερθηκε? Ή η KitKat για το S4 εχει bugs?

Τι ειναι αυτο που το δημιουργει αυτο? Οι αλλες εκδοσεις 4.4.2 πχ nordic ειναι χωρις προβληματα?

Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα ή εχει βρει λυση?

 

Να προσθεσω πως δεν εχω καποια "περιεργη" εφαρμογη που να υποπτευομαι πως δημιουργει καποιο προβλημα.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει? Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μολις το παραγγειλα και πιστευω σε ενα 48ωρο το πολυ θα το εχω στα χερια μου..:O:).Φανταζομαι σιγουρα θα εχει ειπωθει κατι για τις πρωτες φορτισεις...κατι στο οποιο θα ηθελα να με ξεμπερδεψετε....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους υπερηφανους κατοχους S4 I 9506! Σε γενικες γραμμες θα συμφωνησω με ολα τα μελη για το ποσο φοβερο τηλεφωνο ειναι, για τη σχεση τιμης και επιδοσεων και για τις δυνατοτητες που εχει, αλλωστε συμβουλευτηκα πολλες φορες το forum διαβαζοντας τα posts μεχρι να το αγορασω! Ετσι και γω το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον εχει αμφιβολιες για την αγορα του ή σκεφτεται να το αποκτησει. Το μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια, καθως σπανια μου κραταει πανω απο ημερα. Γενικα, ειμαι ενας μετριος χρηστης του κινητου, χωρις για την ωρα να το εχω πειραξει, αφου με καλυπτει αρκετα για τη χρηση που του κανω. Πριν μερικες ημερες μου ηρθε η αναβαθμιση σε KitKat 4.4.2, και ειμαι απο τους τελευταιους που την πηραν αφου το κινητο ειναι Czech Rebublic Vodafone. Ετσι οπως ηρθε, χωρις να κανω κατι αλλο, την κατεβασα και την περασα. Μετα την αναβαθμιση, αρχισαν να εχουν τα widgets προβλημα, να μαυριζουν, οπως διαβασα και σε αλλους εδω ή να εμφανιζεται σε ολα το ιδιο widget κτλ και επισης, οπως διαβασα σε καποιον αλλον τα γραμματα στην οθονη γινονται τετραγωνακια στα παντα. Το προβλημα λυνεται ειτε με επαννεκινηση ειτε του κανω μερικες απανωτες εκκαθαρισεις μνημης, ομως καποια στιγμη επανερχεται το προβλημα Ακομη δεν εχω βρει μια αλληλουχια πραγματων που να το δημιουργει αυτο . Για να μην κουρασω αλλο, θα ηθελα να ρωτησω

Εχω κανει καποιο λαθος στην εγκατασταση της αναβαθμισης? Επρεπε να κανω κατι αλλο πιο πριν ή μετα, οπως wipe που αναφερθηκε? Ή η KitKat για το S4 εχει bugs?

Τι ειναι αυτο που το δημιουργει αυτο? Οι αλλες εκδοσεις 4.4.2 πχ nordic ειναι χωρις προβληματα?

Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα ή εχει βρει λυση?

 

Να προσθεσω πως δεν εχω καποια "περιεργη" εφαρμογη που να υποπτευομαι πως δημιουργει καποιο προβλημα.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει? Ευχαριστω πολυ!!

 

Δοκιμασες να κανεις factory reset??

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μολις το παραγγειλα και πιστευω σε ενα 48ωρο το πολυ θα το εχω στα χερια μου..:O:).Φανταζομαι σιγουρα θα εχει ειπωθει κατι για τις πρωτες φορτισεις...κατι στο οποιο θα ηθελα να με ξεμπερδεψετε....

Δεν χρειαζεται κάτι ιδιαίτερο ,άστο να πάει στο 10-15% και φόρτισε το κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...