Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις σκοπό να το φορτώσεις με παιχνίδια κυρίως που πιάνουν πολύ χώρο , μια χαρά είναι και τα 16gb. Από την άλλη πρέπει να είσαι safe και από πλευράς εγγύησης, το κυριότερο και αυτό στο εξασφαλίζει το 16αρι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή γενικά επειδή είμαι και λίγο άσχετος από smartphones, από ότι διάβαζα σε site και forums από τα 16gb σου μένουν 11gb και όλοι λέγαν ότι είναι πολύ λίγα at the end of the day και ότι 32gb θα πρέπει να είναι minimum για κάποιον pou θέλει να το κράτηση. δεν nomizo να έχω άπειρα πράγματα πάνω αλλα θέλω να το παίξω safe.

10,62 σου μενουν.

κι εγω το 16αρι εχω, αν δεν το τιγκαρεις με μουσικη και παιχνιδια, νομιζω θα εισαι οκ.

4.87 ελευθερα εχω σημερα, τον περισσοτερο χωρο τον πιανουν το τιτανιουμ (1.9 Gb) και το Ναβιγκον (720mb).

Link to comment
Share on other sites

hmm έχετε δίκαιο αλλα δεν ξέρω πραγματικά είμαι πολύ διχασμένος. το άλλο που σκέφτομαι είναι το HTC One αλλα άκουσα πολύ κακά σχολεια για την εταιρία που προσφέρει εγγύηση στην ελλάδα όπως επίσης και οι photos άμα γίνουν zoomed είναι αηδία

 

διάβαζα κάτι άρθρα που λέγαν ότι μπορείς να κανεις save space ανεβάζοντας τα αρχεία σε dropbox η cloud η κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται για την Kinitomania τι προέλευσης είναι τα G2 ? Διότι δεν διευκρινίζει απο που είναι kinitomania-LG2 Εχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα ?

 

Thanks

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήλθε η σειρά μου να πάρω και εγώ το εν λογο κινητο μετα από την βοήθεια των παιδιών εδώ μέσα, επειδή το 32 giga είναι ακριβό για έμενα λέω να πάρω από skroutz το16αρι η από ebay 32αρι.απο ποιο μαγαζί λέτε να το πάρω και πως χωρίς τελωνείο και καλή τιμή. φυσικά να έχει Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται για την Kinitomania τι προέλευσης είναι τα G2 ? Διότι δεν διευκρινίζει απο που είναι kinitomania-LG2 Εχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα ?

 

Thanks

 

Για το G2 δε ξέρω αλλά είχα πάρει παλιά ένα galaxy S3.Και παρ'όλο που τους το τόνισα πολλές φορές ότι θέλω να είναι Ευρωπαϊκό μου είχαν φέρει ασιατικό.

Άσχημη εμπειρία και στα τηλέφωνα και μόνο μετά από απειλή μου για περαιτέρω βρήκα άκρη.

Αν και ξέρω και φίλο που έχει μείνει ικανοποιημένος εγώ προσωπικά ποτέ ξανά απ'αυτό το μαγαζί

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για το G2 δε ξέρω αλλά είχα πάρει παλιά ένα galaxy S3.Και παρ'όλο που τους το τόνισα πολλές φορές ότι θέλω να είναι Ευρωπαϊκό μου είχαν φέρει ασιατικό.

Άσχημη εμπειρία και στα τηλέφωνα και μόνο μετά από απειλή μου για περαιτέρω βρήκα άκρη.

Αν και ξέρω και φίλο που έχει μείνει ικανοποιημένος εγώ προσωπικά ποτέ ξανά απ'αυτό το μαγαζί

 

Μάλιστα κατάλαβα , πάντως εγω τούς πήρα τηλέφωνο το πρωί και μου είπαν οτι είναι αγγλικό το τηλέφωνο . Δέν ξέρω τι παίζεται με τα αγγλικά ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε το πυροτεχνημα στο σκρουτζ προ ολιγου; εμφανιστηκε τιμη στα 286,10 για κανενα 20λεπτο στο 16αρι. Δεν ξερω αν οντως ισχυε, οπως και να' χει δεν το προλαβα!!

Τρελη τιμη παντως, αλλα γενικα η πτωση της τιμης στο κινητο ειναι αρκετα γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Το central shop που τωρα το εχει 358,99. Λες να το τσιμπησε κανενας πιο γρηγορος σε εκεινη την τιμη;

κανω υπομονη (αν μπορεσω) μεχρι το Μαιο και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη έχω βρεί εδώ G2 απλά μου κάνει εντύπωση στα χαρακτηριστικά λέει καλώδιο φόρτωσης ΟΧΙ και επίσης σαν κατάστημα πώς είναι ?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη έχω βρεί εδώ G2 απλά μου κάνει εντύπωση στα χαρακτηριστικά λέει καλώδιο φόρτωσης ΟΧΙ και επίσης σαν κατάστημα πώς είναι ?

 

 

Ευχαριστώ

 

Το λέει έτσι γιατί είναι usb το καλώδιο και δεν είναι ο κλασσικός παλιός μονοκόμματος φορτιστής που είχαν τα κινητά παλιά. Την τρίτη το πήρα από αυτό το μαγαζί. Όλα τα έχει μέσα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το central shop που τωρα το εχει 358,99. Λες να το τσιμπησε κανενας πιο γρηγορος σε εκεινη την τιμη;

κανω υπομονη (αν μπορεσω) μεχρι το Μαιο και βλεπουμε

Εχει ξαναγινει αυτο με καποιο αλλο μαγαζι και αυτοι που προλαβαν να παραγγηλουν τους τα μασαγε το μαγαζι και ελεγε οτι εκανε λαθος και οι παραγγελιες ακυρωθηκαν. Κατι τετοιο, δε θυμαμαι ακριβως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λέει έτσι γιατί είναι usb το καλώδιο και δεν είναι ο κλασσικός παλιός μονοκόμματος φορτιστής που είχαν τα κινητά παλιά. Την τρίτη το πήρα από αυτό το μαγαζί. Όλα τα έχει μέσα.

 

Αααα!!!!...ωραία αύριο τότε θα το χτυπήσω

 

 

Thanks Vaggelis

Link to comment
Share on other sites

Για πες τε μου ρε παλληκάρια ένα σκρουτζομάγαζο που να έχει φρέσκο πράμα με καλό GPS χωρίς προβλήματα...χα!χα!χα!....

 

η διαφορά δεν είναι ακριβώς 200Ε ... ήταν 150(600-450) και τώρα είναι 170Ε !

βέβαια , εδώ και πολύ καιρό υπάρχει το κουπόνι των 100Ε που δεν έχουν στα σκρουτζομαγαζα .. οπότε τελικά η διαφορά είναι 70 Ευρώ !

 

επίσης , το πλαίσιο και τα άλλα καταστήματα έχουν ατοκες δόσεις .. νομίζω τα σκρουτζομάγαζα δεν

 

όπως και να χει , θα μπορούσαν να το έχουν πιο φθηνα σε πλαίσιο , public κλπ

κακό δικό τους :p:p

 

Χθες πήρα τηλέφωνο στο open365.gr γιατι ειναι από τα λίγα σκρουτζομάγαζα που κάνουν δόσεις (δυστυχως μόνο με αυτον τον τροπο θα μπορουσα να το αποκτήσω).Τον ρωτησα για το πότε ειναι κατασκευασμενα λόγω του θεματος με το gps και από που ερχονται και αν εχουν κάποιο λογότυπο επάνω.

Μου ειπε λοιπόν πώς δεν γνωριζει πότε κατασκευάστηκαν, έχει παραλαβή από Γερμανια κάθε 2 μερες περίπου και δεν έχουν λογοτυπο επάνω ( από ότι μου ειπε αν ειχαν θα το έγραφε στο site του)

Τα μεγάλα καταστηματα όντως με την δωροεπιταγή των 100 ευρω ή την έκπτωση ειναι σαν να το δινουν 499 απλά το καλό σε αυτο που ειπαν και άλλα παιδια ειναι το ότι κάνουν μεχρι και 40 δόσεις σε κάποιες περιπτώσεις και βεβαια υπάρχει συμφωνια με την lg hellas για αυτο και κρατιεται ψηλά η τιμή. Όταν δωσει το οκ η lg εδω θα πέσει και σε αυτά η τιμη αλλά αυτο μάλλον θα αργήσει ακόμα να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα τηλέφωνο στο open365.gr γιατι ειναι από τα λίγα σκρουτζομάγαζα που κάνουν δόσεις

 

 

Eσύ πήρες το τελευταίο διαθέσιμο.... Σκεφτόμουν να το "χτυπήσω" χθες αλλά το άφησα για σήμερα. Πάω στο σκρουτζ και πουθένα το open365.... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το πηρα εγω.Μακαρι να το επερνα.Δεχεται ολες τις αλλες καρτες εκτος της Εθνικης Τραπεζας και δυστυχως δεν ειναι ο μονος.Ουτε το Πλαισιο κανει δοσεις με καρτες Εθνικης

Τον πηρα τηλεφωνο την Τεταρτη και ειχε τιμη 379 και την επομενη μερα ανεβηκε 10 ευρω.Χθες αργα το βραδυ που μπηκα να δω δεν υπηρχε πουθενα.Τωρα ή του τελειωσαν ή εχει καποιο θεμα με το site ...δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το πηρα εγω.Μακαρι να το επερνα.Δεχεται ολες τις αλλες καρτες εκτος της Εθνικης Τραπεζας και δυστυχως δεν ειναι ο μονος.Ουτε το Πλαισιο κανει δοσεις με καρτες Εθνικης

Τον πηρα τηλεφωνο την Τεταρτη και ειχε τιμη 379 και την επομενη μερα ανεβηκε 10 ευρω.Χθες αργα το βραδυ που μπηκα να δω δεν υπηρχε πουθενα.Τωρα ή του τελειωσαν ή εχει καποιο θεμα με το site ...δεν ξερω

 

 

Δοκίμασα από το VNP shop πριν λίγο που κάνει μέχρι 36 δόσεις και δεν δέχεται χρεωστική της Alpha Bank... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ενα αξιοπιστο και δοκιμασμενο μαγαζι σστο σκρουτζ ειναι το tokinito

Εγω απο εκει το πηρα και ολα καλα.Ευρωπαικο και μεσα ειχε αποδειξη κανονικ με ΙΜΕΙ κλπ.Εκανα παραγγελια στις 2 το μεσημερι και την επομενη ημερα στις 9 το πρωι το ειχα.Χωρις κανενα θεμα και με ζελατινες παντου το τηλεφωνο(εχει ακουστει οτι μερικα δεν εχουν τις κιτρινες ταινιες στο ακουστικο) και ταινια ασφαλειας στο κουτι. http://tokinito.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=533

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από το VNP shop πριν λίγο που κάνει μέχρι 36 δόσεις και δεν δέχεται χρεωστική της Alpha Bank... :cry:

 

Αν δεν κάνω λάθος το μαγαζι αυτο φερνει ασιατικά και όχι ευρωπαικα (αν κάνω λάθος διορθώστε με ..)

 

Όντως τωρα τελευταια με τις κάρτες υπάρχει γενικά ένα θεμα.Στο πλαισιο σταματησαν λέει τη συνεργασια με την εθνικη γιατι τους χρωστάει λεφτά...!!

 

Μετά λένε γιατι εχει πατωσει η αγορά.Αφου δεν βοηθανε οι τράπεζες να μπορεσει ο κοσμος να αγοράσει πώς να μην πατωσουν τα καταστηματα?Δεν υπάρχει πλέον μετρητό για αγορές και η καρτα με δόσεις σε πολλές περιπτώσεις ειναι η μονη λύση.

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από το VNP shop πριν λίγο που κάνει μέχρι 36 δόσεις και δεν δέχεται χρεωστική της Alpha Bank... :cry:

 

χρεωστική ; ποιο κατάστημα στην Ελλάδα δέχεται δόσεις με χρεωστική ;

και πως λειτουργεί αυτό ; φορτώνεις την κάρτα , γίνεται η αγορά με δόσεις και μετά ; δεν μπορείς να κάνεις ανάληψη όλο το ποσό ;

 

πρώτη φορά ακούω για δόσεις με χρεωστική ... πολύ ενδιαφέρον αν ισχύει κάτι τέτοιο ! :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται για την Kinitomania τι προέλευσης είναι τα G2 ? Διότι δεν διευκρινίζει απο που είναι kinitomania-LG2 Εχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα ?

 

Thanks

φιλε το πηρα εγω απο εκει το στειλανε αμεσως σε μια μερα το ειχα ολα καλα με ζελατινες και φορτισμενο 90% και ειναι εισαγωγη απο Γερμανια σ/ν 401 KPMZ.. 6DE

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από το VNP shop πριν λίγο που κάνει μέχρι 36 δόσεις και δεν δέχεται χρεωστική της Alpha Bank... :cry:

 

δοκιμασε κ το play47..ειχα παρει απο εκει ενα s3 i9305..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

αγορασα απο σκρουτζ ενα G2 και στην αποδειξη λεει g2 klp... EU

 

alla στο κουτι λεει ΝΕ

 

apo poy einai? ειναι εντος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...