Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ήρθε σήμερα η κινητάρα μου απο eshop made in korea λέει 401 version το άνοιξα και είχε γλώσσα κανονικά Eλληνικά προεπιλεγμένη!!! To κουτί του είναι απο Ελλάδα κανονικά έχει 2 χρόνια εγγύηση και doa !!!

Aυτά πάω να το λιώσω !!!

Περιεργα πραγματα...Πριν ενα μηνα τους ειχα ρωτησει γιατι αναφερουν στο site τους οτι δεν εχει Ελληνικα και να μου πουν απο που ερχεται η συσκευη και δεν ηξεραν να μου απαντησουν.Καποιοι απο εδω μεσα ειχαν πει πως το e shop δεν φερνει ελληνικες συσκευες αλλα εσυ λες οτι ειναι Ελληνικη.Δεν μπορω να καταλαβω τελικα τι παιζει με τα μαγαζια εδω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι τη 4.4.2 πριν το δώσεις :D

 

Λες???θα δείξει:-P

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,πριν απο λιγο εφεραν στο birdphone σε μαυρο ευρωπαικο και με παρτιδα 402,το πηρα κατεθειαν.πιστευω να βγει καλο.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η 401 ή 402 παρτιδα δεν αναφερεται μονο στα Ελληνικα τηλεφωνα αλλα ισχυει και για τα ευρωπαικα?
Link to comment
Share on other sites

Ενα τηλεφωνο δεν εξελισεται σε χαρακτηριστικα στις διαφορες παρτιδες.Αυτο ομως που διορθωνεται ειναι τα διαφορα μικροπροβληματακια που εντοπιζουν στη γραμμη παραγωγης τα οποια και διορθωνουν με τις παρτιδες.Το θεμα ειναι οτι τα καταστηματα που κανουν την εισαγωγη εδω φερνουν απο τον προμηθευτη τους οτι αυτος εχει διαθεσιμο την καθε στιγμη.Ισως για αυτο και τη μια φορά το ταδε καταστημα εχει την μια παρτιδα και την επομενη φερνει την αλλη.
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια που ειχα πριν απο 2 ωρες με την lg τους ρωτησα εαν γνωριζουν για προβλημα στο gps αυτο που μου ειπαν ειναι οτι γνωριζουν οπως γνωριζουν οτι εχει κυκλοφορησει νεα εκδοση lg g2 εαν θυμαμαι καλα ειπε revision2 που διορθωνει μαλλον το προβλημα με το gps ενω στην ερωτηση μου για το ποιες εκδοσεις κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη (οι νεοτερες του ανεφερα για την 402) μου ειπε οσο πιο καινουργιο τοσο καλυτερα οσο για την 402 ειναι εκδοση του Φεβρουαριου του 2014 οποτε οτι πιο καινουργιο.Δεν μενει τιποτα αλλο νομιζω απο το να μας πουνε οι κατοχοι της 401-402 εκδοσης εαν το προβλημα συνεχιζεται.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα κι εγώ,σε 32αρι όμως και βλέπουμε.

 

Εσύ δεν ήσουν που είχες πάει σε νεξους 5; Πώς και γύρισες σε g2 τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η 401 ή 402 παρτιδα δεν αναφερεται μονο στα Ελληνικα τηλεφωνα αλλα ισχυει και για τα ευρωπαικα?

Πως βλέπουμε αυτο το 402 η 401 κλπ ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αυτο το 402 η 401 κλπ ρε παιδια?

 

με αυτό το νούμερο ξεκινάει το s/n!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ήσουν που είχες πάει σε νεξους 5; Πώς και γύρισες σε g2 τελικά;

Τα ιδια εκανε και με το 4X...:):)

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ήσουν που είχες πάει σε νεξους 5; Πώς και γύρισες σε g2 τελικά;

 

Κόλλημα με το nexus...κάτι με προβλημάτισε και το έδωσα.

Έκανα υπομονή μετά να δω τι θα παρουσιάσει η samsung,είδα,απογοητεύτηκα,πήρα το g2 κι ίσως πάω και σε z1 compact.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με αυτό το νούμερο ξεκινάει το s/n!

Εμένα τι είναι δηλαδη? tmobile 16αρι ειναι, δειτε την φωτο απο το κουτι

 

http://oi60.tinypic.com/312ebup.jpg

 

Ποιο ειναι το s/n?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τι είναι δηλαδη? tmobile 16αρι ειναι, δειτε την φωτο απο το κουτι

 

http://oi60.tinypic.com/312ebup.jpg

 

Ποιο ειναι το s/n?

 

από την άλλη μεριά μήπως??γιατί εκεί δεν το βλέπω πουθενά...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την επειγουσα βοηθεια σας εχω μεινει χωρις κινητο και λεω εντος της ημερας να παρω ενα μεταχειρο lg g2 που εχω βρει καποια εχω κανει καποια τηλ... Το θεμα ειναι επειδη ακουω για προβλημα στο gps και για παρτιδες νεες -παλιες τι να προσεξω στο μεταχειρο για να μου βγει καλο και να μην εχει προβλημα το gps του ?? Παρτιδα 401 - 402 κατι αλλο εχει knox counter να δω μηπως και εχει μετρησει και γενικα η lg hellas δεχεται για service τα ευρωπαικα-σκρουτζικα μαγαζια οπως π.χ καιζερ η κανει νερα και δεχεται για εγγυηση μονο αυτα που ειναι ελληνικα και γενικα τι πρεπει να προσεξω ?? Παρακαλω οσο γινεται γρηγορα την βοηθεια σας γιατι ειμαι χωρις κινητο και θελω αν γινεται και σημερα να παρω ενα!!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Knox ή κάτι τέτοιο δεν έχει. Αυτό το προνόμοιο το έχουν μόνο τα samsung. Το service δέχεται όλα τα 16άρια που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά της ένωσης. Οπότε κοίτα από ποια χώρα είναι μιας και κυκλοφορούν πολλά από σκρουτζομάγαζα που είναι ασιατικά. Πάρε όποια παρτίδα θέλεις. Καλύτερο δε θα βρεις. Όποιο πρόβλημα αντιμετωπίσεις απλά θα πας στο service.

 

Ευχαριστω φιλε αυτο που βρηκα ειναι απο πλαισιο οποτε παω για αγορα.... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ψηνω απο βδομαδα για αγορα του g2, στα σκρουτζομαγαζα βλεπω παιζει στα 350 στις μεγαλες αλυσιδες αστο....

απο που να το παρω ρε παιδια ωστε να εχω εγγυηση αν και βλεπω να γραφει "EU" που να το καταλαβω εκεινη την στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά θα τους πάρεις τηλέφωνο και θα τους ρωτήσεις!!!!!! Αν δεν το κάνεις,όταν το παραλάβεις θα δεις στο κουτί τρία γράμματα και θα καταλάβεις από που είναι,κάτω δεξιά είναι.

τι γραμματα;

στη φωτο που ανεβασε ο φιλος πιο πανω που ειναι αυτα τα γραμματα;

http://oi60.tinypic.com/312ebup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή αποκριά!!!

 

Θα πάρω και εγώ το G2 και ψάχνομαι απο ποιο skroutz-ομάγαζο να το πάρω. Υπάρχει η Ελληνική έκδοση σε κάποιο απο αυτά με τιμή μέχρι 370€ ή όλα είναι ευρωπαϊκά εισαγωγής???

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Ελληνικό Βρες από κανένα παιδί που το πήρε και δεν βολεύτηκε,εγώ έτσι το πήρα Ελληνικό 15 ημερών και 300 ευρώ,αλλιώς στο Σκρουτζ θέλει προσοχή γιατί κυκλοφορούν και πολλά Ασιατικα,προτίμησε μαγαζιά που γράφουν Eu.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν ισχύει ακόμη η προσφορά της lg Ελλάς για μείον 100 ευρώ; Θέλω να το αγοράσω από το on line κατάστημα της cosmote...

 

γνωρίζει κάποιος;

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Παρείγγειλα το g2 f320 από merimobiles.com στα 382€ μαζί με μεταφορικά, μαυρο.Ήμουν διστακτικός λόγω κεραίας αλλά τελικά το προσπέρασα.
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά. Τις τελευταίες μέρες ο "συναγωνισμός" για το ποιος έχει την φθηνότερη τιμή στο Skroutz, έχει κάνει άλματα... :lol:

Από χτες το βράδυ, έπεσε 3 ολόκληρα ευρώ, ενώ τόσες μέρες η πτώση ήταν κάποια λεπτά ανά ημέρα....

Λέτε να γίνει κανα ΜΠΑΜ και να το βγάλει κανα Mediamarkt στα 300€?

Θα περιμένω λίγο ακόμα γιατί φαίνεται να "τρέχει" το πράμα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά. Τις τελευταίες μέρες ο "συναγωνισμός" για το ποιος έχει την φθηνότερη τιμή στο Skroutz, έχει κάνει άλματα... :lol:

Από χτες το βράδυ, έπεσε 3 ολόκληρα ευρώ, ενώ τόσες μέρες η πτώση ήταν κάποια λεπτά ανά ημέρα....

Λέτε να γίνει κανα ΜΠΑΜ και να το βγάλει κανα Mediamarkt στα 300€?

Θα περιμένω λίγο ακόμα γιατί φαίνεται να "τρέχει" το πράμα... :rolleyes:

λες; εχω δωσει το iphone και ειμαι με samsung με 1 ιντσα οθονη που δεν εχει ουτε ραδιοφωνο και εχω τρελαθει..

ελεγα αυριο μεθαυριο να παω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο.. μακαρι να γινει αυτο το μπαμ αυριο μεθαυριο! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα αν δεν βγαλει νεο μοντελο η lg σε κυκλοφορια μην περιμενετε να πεσει η τιμη 300 ευρω κατω στα ελληνικα μαγαζια-αλυσιδες.

Ειναι προτιμοτερη η αγορα του απο σκρουτζομαγαζο με ευρωπαικη συσκευη και καλες κριτικες παρα να περιμενετε να πεσει η τιμη του.Εξαλλου πολλα σκρουτζομαγαζα εχουν ελληνικη συσκευη στα 430 περιπου ευρω που θεωρω οτι ειναι πολυ καλη ευκαιρια σε σχεση με τα 599 των μεγαλων αλυσιδων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...