Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει κάποιος από birdphone συσκευή αυτές τις μέρες; Είναι unbranded ; Αλλιώς κάποια πρόταση για άλλο κατάστημα για Ευρωπαικό unbranded 16αρι; Το θέλει φίλος άμεσα, ευχαριστώ.

 

edit : Στο birdphone βλέπω 2 διαφορετικές τιμές για τα 16αρια 357 και 430. Τι διαφορά έχουν;

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κάποιον που ρώτησε για kaizer, χτες πήρα το τελευταίο από kaizer.gr και ήταν παρτίδα 402, οπότε αν το ξαναδείτε διαθέσιμο στο site θα είναι σίγουρα νέα παραλαβή.

Σε ερώτηση μου από ποια χώρα έρχεται το κιν, ο λεβέντης εκεί μου δήλωσε με καμάρι ότι "μόνο από Γερμανία φέρνω εγώ".

Το κουτί απ'έξω όμως γράφει LG Polska... :P

Τεσπα, δυστυχώς όπως έγραψα και πιο πίσω, έχω ένα dead pixel και ο kaizer μου είπε να το πάω στο Ν.Ψυχικό, στην Procordia με την απόδειξη αγοράς για επισκευή.

Για ότι νεώτερο, θα σας ενημερώσω αύριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit : Στο birdphone βλέπω 2 διαφορετικές τιμες για τα 16αρια 357 και 430. Τι διαφορά έχουν;

 

357 Ευρωπαικό (εισαγωγής από κάποια Ευρ.χώρα)

430 Ελληνικό

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πάρεις το Ελληνικό ;)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι μεγάλη η διαφορά Πολωνία-Γερμανία, ένα τσιγάρο δρόμος :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά και εγώ στον πωλητή που μου το'πε δεν το σχολίασα καν, αλλά όταν δεν ξέρεις, καλύτερα να μασάς, παρά να λες ότι σου κατέβει... :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Στα 499 ευρώ πλέον η τιμή στο Πλαίσιο στα multirama και στο public ...

Άρα όπου να ναι ερχεται το lg g pro 2 και κοιτανε σιγά σιγά να κατεβάσουν την τιμή.

 

Μέχρι τα 350 ευρώπουλα που το δίνουν στα skoutzομάγαζα έχουν δρόμο ακόμη....................:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με root θα χάσω την εγγύηση. Κάτι που δεν το θέλω.

Και με unroot την εχεις παλι πισω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω απο kaizer στην Γ Σεπτεμβριου 1, στο hondos. ρωτησα 4-5 φορες αν εχω εγγυηση και μου ειπε ναι. το κουτι απο εξω γραφει Polska αλλα απο κατω γραφει οτι "η συσκευη προοριζεται για χρηση σε ολες τις ευρωπαικες χωρες." το κακο ειναι οτι και οι οδηγιες δεν ειναι στα ελληνικα, τεσπα αυτα!
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω ξαναπεί και οχι μόνο εγω αλλα και αλλα παιδιά. Οταν γράφει προορίζεται για ολες τιε ευρωπαϊκές χώρες εχεις εγγύηση και ολα καλα. Δεν παει να εχει και κινέζικα στα χαρτιά του μόνο.

Στην περίπτωση της lg μονο το 32αρι δεν εχεθ εγγύηση απο LG hellas.

 

Οσον αφορά το ρουτ που ρώτησε ο φίλος πιο πίσω. Κανεις ρουτ χάνεις εγγύηση ξεκάνεις ρουτ, τσουπ να σου παλι η εγγύηση σου βαράει την πόρτα. Μονο η sammy τα χαλασε σε αυτόν το τομέα.

 

Εχω παρτίδα 310 και δεν εχω κανενα θεμα με το τηλέφωνο. Όλες οι παρτίδες τώρα ειναι μια χαρά. Τα προβλήματα στο βίντεο κλπ ειναι θεμα που δεν νομίζω να αλλάζει απο παρτίδα σε παρτίδα. Επίσης πιστεύω οτι το θεμα gps σταμάτησε να υπάρχει στα νέα. Αυτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος από birdphone συσκευή αυτές τις μέρες; Είναι unbranded ; Αλλιώς κάποια πρόταση για άλλο κατάστημα για Ευρωπαικό unbranded 16αρι; Το θέλει φίλος άμεσα, ευχαριστώ.

 

edit : Στο birdphone βλέπω 2 διαφορετικές τιμές για τα 16αρια 357 και 430. Τι διαφορά έχουν;

 

Παρέλαβα σήμερα απο birdphone το G2, πήρα φυσικά το ευρωπαϊκό και είναι απο Πολωνία με παρτίδα 402. Η συσκευή είναι unbranded χωρίς κανένα λογότυπο άλλης εταιρείας κλπ.

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στο μαγαζί ήταν άψογοι σε όλα τους, μετά την παραγγελία με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν για ότι τους ρώτησα και μου είπαν επίσης πως ισχύει το DOA για 7 ημέρες, πως αν έχει ή πάθει κάτι το κινητό μέσα σε 7 ημέρες τους το γυρίζω σε αυτούς και αυτοί αναλαμβάνουν για την διαδικασία αντικατάστασης, μετά την πάροδο των 7 ημερών επικοινωνία με επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Με μια πρώτη ματιά το κινητό είναι φανταστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος με 402, ας πει αν έχει πρόβλημα με GPS. Έχει ρωτηθεί πολλές φορές στις τελευταίες σελίδες αλλά κανείς δεν απάντησε :O

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα απο πολλωνια ειναι, παρτιδα 402 λογικα αν ειναι το s/n παρτιδα. Τι προβλημα εχουν με το gps? Οχι πως το χρησιμοποιω αλλα να ξερουμε.. Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος με 402, ας πει αν έχει πρόβλημα με GPS. Έχει ρωτηθεί πολλές φορές στις τελευταίες σελίδες αλλά κανείς δεν απάντησε :O

 

Με την πλοήγηση της google και ανοικτά δεδομένα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα για μια διαδρομή που έκανα. Σήμα βρίσκει γρήγορα. Με το TomTom μετά από πέντε λεπτά έχασε το σήμα. Πολωνικό 402 έχω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει NEU. Οντως, δεν εχω ξανασυναντησει 6NE Για να εχει ομως Σκανδιναβικα το δικο σου, τετοιο πρεπει να ειναι. Στην τελικη παρε τηλεφωνο την LG και πες το IMEI να σου πουν για ποια αγορα προοριζεται.

 

Τελικά μάθαμε τι είναι 6ΝΕ; Γιατί και εμένα 6ΝΕ είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε τι είναι 6ΝΕ; Γιατί και εμένα 6ΝΕ είναι...

 

Netherlands (Ολλανδία) μου είπαν από την LG όταν τους ρώτησα αν και εγώ ξέρω ότι είναι NL και όχι NE.

Edited by tsourisg
Link to comment
Share on other sites

North Europe.

Το λες με σιγουρια; Κι εγω αυτο πιστευω και ειναι και λογικο αλλα δεν το γνωριζω απο κατι επισημο.

Αν ισχυει, τοτε τελικα το 6NE ειναι ιδιο με το NEU.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το θέμα. Έκανα μία γρήγορη αναζήτηση και δεν το βρίσκω όμως και ψιλοβιάζομαι. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το link για να τσεκάρω το imei μιας συσκευής; Ευχαριστώ πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το θέμα. Έκανα μία γρήγορη αναζήτηση και δεν το βρίσκω όμως και ψιλοβιάζομαι. Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το link για να τσεκάρω το imei μιας συσκευής; Ευχαριστώ πολύ! :)

 

http://sndeep.info/en

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι, ξέχασα να ρωτήσω επίσης στο προηγούμενο μήνυμά μου από που βλέπω την παρτίδα του τηλεφώνου. :lol:

Είναι τα 3 πρώτα ψηφία του S/N;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και πάλι, ξέχασα να ρωτήσω επίσης στο προηγούμενο μήνυμά μου από που βλέπω την παρτίδα του τηλεφώνου. :lol:

Είναι τα 3 πρώτα ψηφία του S/N;

 

Ναι είναι τα τρία πρώτα ψηφία του S/N.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο Kaiser Shop και μου έδωσαν αυτό το imei συσκευής 358635054833802. Το βάζω στο http://sndeep.info/en και δεν μου δείχνει τίποτα παραπάνω από το S/N που είναι 483380. Ούτε από πια χώρα προέρχεται, ούτε πότε κατασκευάστηκε ούτε τίποτα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δεν είναι πολύ παράξενο; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα το βγαζει με το ιμει στο παραπανω λινκ..

Τραβα παρτο αδερφε και μη το κουραζεις πολυ ρωτα εκει 5-6 φορες αν εχω εγγυηση δες και το κουτι να το γραφει και παρτο..

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...