Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η διαφορα ελληνικο και ευρωπαικο; δεν εχεις θεμα στην εγγυηση ετσι;

 

Στα 16αρια κατα 99.99% χεν έχει

Στα 32αρια αν είναι απέξω δεν έχει εγγύηση και πρέπει να μιλήσεις με το κατάστημα που αγόρασες το κινητό.

Η επίσημη θεση της lg hellas ειναι οτι επειδή δεν τα εισάγουν οι ίδιοι δεν κάνουν σέρβις. Φαουλ μεγαλο γιατί κατι τέτοιο δεν έχει βάση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ελληνικο και ευρωπαικο; δεν εχεις θεμα στην εγγυηση ετσι;

 

Καλυπτεσαι κανονικα αφου ισχυει η πανευρωπαικη εγγυηση για δυο χρονια.Για αυτο και σε αυτα τα μαγαζια (σκρουτζ) αναγραφουν 2χρονια εγγυηση χωρις να αναφερουν το "επισημης αντιπροσωπειας"

Προσοχη ομως γιατι τα 16αρια Ασιας δεν τα δεχονται εδω και γενικα οτι δεν ειναι EU...

Link to comment
Share on other sites

Καλυπτεσαι κανονικα αφου ισχυει η πανευρωπαικη εγγυηση για δυο χρονια.Για αυτο και σε αυτα τα μαγαζια (σκρουτζ) αναγραφουν 2χρονια εγγυηση χωρις να αναφερουν το "επισημης αντιπροσωπειας"

Προσοχη ομως γιατι τα 16αρια Ασιας δεν τα δεχονται εδω και γενικα οτι δεν ειναι EU...

 

Μονο τα 16αρια απο lg hellas. Το ξαναγράφω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ας μας πει ρε παιδια καποιος πως καταλαβαινουμε πως ειναι ευρωπαικο, γιατι ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα δεν ηταν σαφης.
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο λεω και εγω.Τα 16 αρια απο ευρωπη τα δεχεται για επισκευη η lg hellas.

 

 

Οκ νόμιζα οτι έλεγες γενικά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η παρτίδα φαίνεται απο το serial number σωστα;πήρα τηλ να μου πουν το σειριακό και ηταν άσχετο με αυτά που γράφουμε εδώ πχ 401,402κλπ
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η παρτίδα φαίνεται απο το serial number σωστα;πήρα τηλ να μου πουν το σειριακό και ηταν άσχετο με αυτά που γράφουμε εδώ πχ 401,402κλπ

 

Έτσι λενε τα παιδιά εδω. Οτι ειναι τα τρία πρώτα γράμματα στο sn

Στο tokinito πήρες? Τι αριθμό σου ειπαν?

Εγω πάντως που το πήρα απο εκεί ήταν ολα άψογα. Ευρωπαϊκό με ελληνικά με απόδειξη με ΙΜΕΙ με τα ολα του. Σφραγισμένο κουτί κλπ κλπ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λενε τα παιδιά εδω. Οτι ειναι τα τρία πρώτα γράμματα στο sn

Στο tokinito πήρες? Τι αριθμό σου ειπαν?

Εγω πάντως που το πήρα απο εκεί ήταν ολα άψογα. Ευρωπαϊκό με ελληνικά με απόδειξη με ΙΜΕΙ με τα ολα του. Σφραγισμένο κουτί κλπ κλπ

 

Ελα θοδωρή καλημέρα,απο κει ναι! Μου είπε ενα σειριακό που ξεκίναγε απο 1052 κάτι τέτοιο. Μάλλον θα ναι άλλος αριθμός που δίνει παρτίδα. Το χει στείλει, λογικά μεσημέρι που θα πάω σπίτι θα το έχω!θα ενημερωσω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ελα θοδωρή καλημέρα,απο κει ναι! Μου είπε ενα σειριακό που ξεκίναγε απο 1052 κάτι τέτοιο. Μάλλον θα ναι άλλος αριθμός που δίνει παρτίδα. Το χει στείλει, λογικά μεσημέρι που θα πάω σπίτι θα το έχω!θα ενημερωσω

 

Καλημερες σορυ για την καθυστέρηση αλλα τρεχω για κτεο ολο το πρωινό.

Ρε συ καλως να σου έρθει. Γενικα φιλε Δημήτρη ειμαι πολυ ευχαριστησμενος απο τη συσκευή που μου έστειλαν. Εύχομαι και σε εσενατο ίδιο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στα 499 ευρώ πλέον η τιμή στο Πλαίσιο στα multirama και στο public ...

Άρα όπου να ναι ερχεται το lg g pro 2 και κοιτανε σιγά σιγά να κατεβάσουν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Στα 499 ευρώ πλέον η τιμή στο Πλαίσιο στα multirama και στο public ...

Άρα όπου να ναι ερχεται το lg g pro 2 και κοιτανε σιγά σιγά να κατεβάσουν την τιμή.

 

μπα δεν ειναι ετσι,απλα ο ανταγωνισμος απο τα skroutzoμαγαζα τους εχει ξεσκισει και θα κοιταξουν σιγα σιγα να συμαζεψουν τα ασυμμαζευτα.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ρε τι κανουν για να φαινονται πρωτοι στο σκρουτζ, το ριχνουν 0,20 :lol: λετε να πεσει τωρα στα κοντα η να το παρω τωρα; Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Στις ετικέτες που είναι στη φωτό πρέπει κάτω δεξιά να έχει τρια γράμματα και από κάτω το χρώμα του τηλεφώνου ,για παράδειγμα το δικό μου έγραφε NEU black black....!! Πολλούς κωδικούς έχει του φίλου μας.....

 

Οχι δεν γραφει τιποτα αλλο το κουτι του.

Εβαλα σε αυτο το λινκ στο τελος το ιμει μου και μου εβγαλε τα στοιχεια που δεν γραφει πανω το κουτι

Μου βγάζει το s/n που ξεκιναει απο 310 οποτε το κιν ειναι τον 10ο του 2013 και επισης A6MDBK που ειναι Τμοβιλε γερμανια

Ετσι για την ενημερωση :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ρε τι κανουν για να φαινονται πρωτοι στο σκρουτζ, το ριχνουν 0,20 :lol: λετε να πεσει τωρα στα κοντα η να το παρω τωρα;

 

Και να πέσει 5 ή 10 ευρω στο τέλος του μήνα δεν νομιζω ότι θα κερδίσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ρε παιδια; βλεπω γραφεται για αριθμους απο παρτιδες κτλ..

και ας πει καποιος τι στο καλο γραφει στο κουτι για να καταλαβουμε οτι ειναι ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γράφει 357 δηλ. Ποιος μηνας;

 

Επειδή πριν λίγο μίλησα με sevenspot, για να αγοράσω από εκεί, και μου έδωσε imei, που ξεκινάει από 357246, από τον έλεγχο που έκανα, πρόκειται για τηλέφωνο κατασκευασμένο τον Οκτώβριο του 2013.

Θα ήθελα την γνώμη σας, αν πρέπει να αγοράσω συσκευή τεσσάρων μηνών (ευρωπαϊκό - Αγγλικό μοντέλο) ή να κοιτάξω αλλού για πιο καινούριο. Οι παρτίδες αυτές είχαν θέματα με το Gps, και αν ναι θα το καλύψει η lg hellas?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται σε περίπτωση που είναι branded αν το γράφει το κουτί ή πρέπει να το ανοίξω; Πήρα στο http://www.kaizershop.gr/ και μου είπαν ότι άμα το ανοίξω δεν μπορώ να το επιστρέψω.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου γράφει 357 δηλ. Ποιος μηνας;

Αυτο ειναι το IMEI. Εμεις λεμε για το S/N.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται σε περίπτωση που είναι branded αν το γράφει το κουτί ή πρέπει να το ανοίξω; Πήρα στο http://www.kaizershop.gr/ και μου είπαν ότι άμα το ανοίξω δεν μπορώ να το επιστρέψω.

Και γιατί σε νοιάζει αν είναι branded? Δεν έχεις κάποιον περιορισμό. Όσον αφορά την αρχική σου ερώτηση τα T-Mobile δεν γράφουν κωδικό χώρας ούτε σειριακό αριθμό πάνω στο κουτί, οπότε μπορείς να τα καταλάβεις έτσι. Για άλλα δεν γνωρίζω.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά αισθητικά δεν μου αρέσει να γράφει το όνομα της εταιρείας σε διάφορα σημεία. Δεν ξέρω κι αν μπορούν να βγουν τυχών εφαρμογές που έχουν περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά αισθητικά δεν μου αρέσει να γράφει το όνομα της εταιρείας σε διάφορα σημεία. Δεν ξέρω κι αν μπορούν να βγουν τυχών εφαρμογές που έχουν περάσει.

Ολα, μα ολα, βγαινουν με root.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...