Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα πέφτει για πολύ ακόμα πιστεύω..

 

Kάτσε να αρχιζουν να ερχονται τα εκαθαριστικα της εφοριας (απο φετος φορολογουνται ολοι από το πρωτο ευρώ) και θα σου πώ που θα πάει οχι μονο το τηλέφωνο αλλά και πόσα μαγαζια θα κλεισουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόνο Skroutz βλέπετε;

Ρωτάω γιατί εγώ παρακολουθώ και Skroutz αλλά και BestPrice και στο 2ο, εδώ και 3 μέρες υπάρχει το τηλέφωνο στα 360€

http://www.bestprice.gr/item/2153601080/lg-g2-optimus-16gb

 

Μήπως το κατάστημα που το δίνει είναι μη αξιόπιστο;

 

 

Αν εννοείς το flashaki διάβασε μερικές σελίδες πίσω (περίπου σελίδα 30 και μετά) το παρόν νήμα. Είχε δημιουργηθεί ένα θέμα με το συγκεκριμένο που πουλούσε 16αρια για 32αρια. Βρίσκεις όμως και άλλες απόψεις που δεν είχαν προβλήματα. Γενικότερα , διάβασε το νήμα όσο πιο πολύ μπορείς θα βρεις πολλές απόψεις και για διάφορα μαγαζιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο Skroutz βλέπετε;

Ρωτάω γιατί εγώ παρακολουθώ και Skroutz αλλά και BestPrice και στο 2ο, εδώ και 3 μέρες υπάρχει το τηλέφωνο στα 360€

http://www.bestprice.gr/item/2153601080/lg-g2-optimus-16gb

 

Μήπως το κατάστημα που το δίνει είναι μη αξιόπιστο;

 

Αν είναι ευρωπαϊκό, παρτο από το flashaki.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αύριο θα κάνω την κίνηση να το πάρω και γω. Θέλω το άσπρο και βλέπω οτι κάτω από 400 ευρώ το έχει το galaxy store. Το έχει πάρει κανείς από εκεί; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο κατάστημα;

 

Το 16αρι θα πάρω.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τον τελευταίο μήνα πέφτει σχεδόν κάθε μέρα η τιμή του, πότε πιστεύετε ότι θα σταθεροποιηθεί;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω με τον ερχομό του g3. Δεν θα ρίξουν περισσότερο πιστεύω τότε τη τιμή του g2 γιατι όλοι θα παρουν αυτό..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τον τελευταίο μήνα πέφτει σχεδόν κάθε μέρα η τιμή του, πότε πιστεύετε ότι θα σταθεροποιηθεί;

 

Μαλλον θα σταθεροποιηθει οταν ανακοινωθεί το g3 σε λίγο καιρό. Δεν νομίζω κάτω από 350 να πέσει. Θα κυμανθεί 330-350. Προσωπική άποψη

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα σταθεροποιηθει οταν ανακοινωθεί το g3 σε λίγο καιρό. Δεν νομίζω κάτω από 350 να πέσει. Θα κυμανθεί 330-350. Προσωπική άποψη

 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Κυρίως όμως τα λεφτά αυτά τα αξίζει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τα seven το εχουν 415€ https://www.skroutz.gr/products/show/14253164. μηπως ξερει καποιος ποιας χωρας ειναι?

 

Πάντως παιδιά έχουν αναφέρει ότι από birdphone (αυτό με τα 427) που το πήραν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας. Για τα seven για ένα s4 που είχα ρωτήσει μου είχαν πεί ότι φέρνουν ευρωπαϊκά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις επιδοτηση vodafone για να παρω το κινητο απο skrouzomagaza? Εχω βρει cosmote και Wind....
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πώς μπορουν τα skroutzομαγαζα να εχουν ελληνικα κινητα με τιμες -200€;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε πώς μπορουν τα skroutzομαγαζα να εχουν ελληνικα κινητα με τιμες -200€;

 

Στο κουτί απ'έξω γράφει 6GR και στο πλάι έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει:

 

Εισαγωγέας

LG ELECTRONICS ΕΛΛΑΣ Α.Ε

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί απ'έξω γράφει 6GR και στο πλάι έχει ένα αυτοκόλλητο που λέει:

 

Εισαγωγέας

LG ELECTRONICS ΕΛΛΑΣ Α.Ε

Ναι. Οκ. Δεν αμφισβητω αυτο.

Θελω να μαθω, αν καποιος ξερει, με ποιον συνεννοειται η καθε εταιρια, σε τί τιμες και το γιατι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Οκ. Δεν αμφισβητω αυτο.

Θελω να μαθω, αν καποιος ξερει, με ποιον συνεννοειται η καθε εταιρια, σε τί τιμες και το γιατι.

 

η διαφορά δεν είναι ακριβώς 200Ε ... ήταν 150(600-450) και τώρα είναι 170Ε !

βέβαια , εδώ και πολύ καιρό υπάρχει το κουπόνι των 100Ε που δεν έχουν στα σκρουτζομαγαζα .. οπότε τελικά η διαφορά είναι 70 Ευρώ !

 

επίσης , το πλαίσιο και τα άλλα καταστήματα έχουν ατοκες δόσεις .. νομίζω τα σκρουτζομάγαζα δεν

 

όπως και να χει , θα μπορούσαν να το έχουν πιο φθηνα σε πλαίσιο , public κλπ

κακό δικό τους :p:p

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

η διαφορά δεν είναι ακριβώς 200Ε ... ήταν 150(600-450) και τώρα είναι 170Ε !

βέβαια , εδώ και πολύ καιρό υπάρχει το κουπόνι των 100Ε που δεν έχουν στα σκρουτζομαγαζα .. οπότε τελικά η διαφορά είναι 70 Ευρώ !

 

επίσης , το πλαίσιο και τα άλλα καταστήματα έχουν ατοκες δόσεις .. νομίζω τα σκρουτζομάγαζα δεν

 

όπως και να χει , θα μπορούσαν να το έχουν πιο φθηνα σε πλαίσιο , public κλπ

κακό δικό τους :p:p

 

599 είναι η λ.τ που συμφωνήθηκε με τα καταστήματα ώστε με επιδοτήσεις- δώρα κλπ να τους βγει 450€ και να τους μείνει το κέρδος ολόκληρο!!!!

Και φυσικά κακό δικό τους όταν στην Γερμανία βγήκε 100€ φτηνότερα και είναι πιο άνετοι οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έστειλα email στο mobile14 και μου είπαν ότι LG G2 32GB αυτά που έχουν in stock είναι από slovakia. μου είπε ότι με καλύπτουν αυτοί από θέμα εγγύησης για 2 χρονια κλπ. Τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο χαρτί που να λέει αν με καλύπτει Η LG Slovakia η κάτι άλλο για να είμαι καλυμμένος και μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και ότι δεν είναι σίγουρο αν σε καλύπτει LG SLovakia γιατί πολύ απλά τα 32gb LG G2 were made για τον Asian Market.

 

Όλα καλά θεωρητικά ως εδώ, έχω μια απορία όμως. Αν το mobile14 δεν υπάρχει σε 1 χρόνο η κάτι, τι γίνετε? Δεν ξέρω ποσο αξιόπιστο είναι και τι credibility έχει in the long term.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλα με φοβίζει λίγο αυτό με την εγγύηση και σκέφτομαι να παο για SG 4 μονο και μονο για το warranty τις samsung στην ελλάδα αλλα από την άλλη είναι ******* γιατί λατρεύω το G2 και είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έστειλα email στο mobile14 και μου είπαν ότι LG G2 32GB αυτά που έχουν in stock είναι από slovakia. μου είπε ότι με καλύπτουν αυτοί από θέμα εγγύησης για 2 χρονια κλπ. Τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο χαρτί που να λέει αν με καλύπτει Η LG Slovakia η κάτι άλλο για να είμαι καλυμμένος και μου είπε ότι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και ότι δεν είναι σίγουρο αν σε καλύπτει LG SLovakia γιατί πολύ απλά τα 32gb LG G2 were made για τον Asian Market.

δεν γινεται η lg σλοβακιας να μην καλυπτει κινητο που εισαγει επισημα, αρα μαλλον μπουρδες σου λεει το Mobile14.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται η lg σλοβακιας να μην καλυπτει κινητο που εισαγει επισημα, αρα μαλλον μπουρδες σου λεει το Mobile14.

 

βασικά μου είπε ότι ο προμηθευτής είναι από slovakia, δικό μου λάθος. να τον ρωτήσω από που είναι το τηλέφωνο originally?

 

να υποθέσω ότι θα είναι ασιατικό το τηλέφωνο? και να μην το σκεφτώ καν?

Edited by Prastis
Link to comment
Share on other sites

βασικά μου είπε ότι ο προμηθευτής είναι από slovakia, δικό μου λάθος. να τον ρωτήσω από που είναι το τηλέφωνο originally?

 

να υποθέσω ότι θα είναι ασιατικό το τηλέφωνο? και να μην το σκεφτώ καν?

ασιατικο θα ειναι. γιατι δεν κοιτας το 16αρι? τοσο μεγαλο θεμα εχεις με την χωρητικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

επειδή γενικά επειδή είμαι και λίγο άσχετος από smartphones, από ότι διάβαζα σε site και forums από τα 16gb σου μένουν 11gb και όλοι λέγαν ότι είναι πολύ λίγα at the end of the day και ότι 32gb θα πρέπει να είναι minimum για κάποιον pou θέλει να το κράτηση. δεν nomizo να έχω άπειρα πράγματα πάνω αλλα θέλω να το παίξω safe.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...