Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα..θα το ξαναπαρω αυριο αν εχουν ευρωπαικα.. :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα επικοινωνησα μαζι τους μεσω fb. εχεις δικιο απαντανε αμεσα. γενικα μπορω να πω οτι εχουν ανεβει πολυ στην υπολοψη μου απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα αλλα και απο τις απαντησεις που μου εδωσαν. δεν εχουν paypal, μονο τραπεζικη καταθεση που επελεξα εν τελη..

 

εγω παντως αγορασα απο mobile14 ενα 32αρι και επειδη διαπιστωσα προβλημα στη καμερα μου το κανανε αντικατασταση χωρις να πιεσω καθολου. Τους εστειλα ενα μαιλ με το προβλημα στις φωτογραφιες και μου ειπανε αμεσως να το στειλω πισω και αυριο περιμενω το καινουριο! Ηδη το κινητο βρισκεται στη πολη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει αν το κινητό απο e-shop.gr εχει εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας?

Και αν ειναι ελληνικο γιατι το e shop αναφερει στα χαρακτηριστικά του πώς έχει αγγλικό μενού?

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007586

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει αν το κινητό απο e-shop.gr εχει εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας?

Και αν ειναι ελληνικο γιατι το e shop αναφερει στα χαρακτηριστικά του πώς έχει αγγλικό μενού?

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007586

 

Κατά 99,9% είναι παραεισαγωγή μιας και το e-shop το συνηθίζει, τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια. Εγγύηση θα έχει μόνο αν είναι ευρωπαικό. Τώρα γιατί γράφουν ότι έχει αγγλικό μενού άγνωστο, μπορεί να κάνουν και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Tους έστειλα mail να δώ τι θα μου απαντήσουν...

Επίσης τους ρωτάω από ποιά χώρα είναι άν δεν ειναι ελληνικο....Για να δουμε τι θα μου πούν.

Link to comment
Share on other sites

Πανω δεξια εχει τρυπουλα που ξετρυπωνει η κεραια πογ ειναι μεσα του.

 

 

Στο 3:38 αν δεν σε πάει κατευθείαν.

 

 

ευχαριστω παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας

θέλω και γω να πάρω το G2 αλλά προβληματίζομαι ως προς την έκδοση

1. LG G2 EU 16GB 380€

2. LG G2 EU 32GB 450€

3. LG G2 GR 16GB 450€; (αν είναι ελληνικά σ'αυτη την τιμή)

υπολογίζοντας την μνήμη, το κόστος και το service, σαν μινι ψηφοφορία....

δεν ξέρω αν είμαι off ....

Link to comment
Share on other sites

αναλογως το ποσο που θα μπορουσες να διαθεσεις αλλα και τις αναγκες σου σε χωρο

 

..αν δεν ειχα θεμα χρηματων και χωρου θα πηγαινα 3-->1-->2 καθαρα για να χω το κεφαλι μου ησυχο σε θεματα εγγυησης..

διαφορετικα, αν δεν με προβληματιζε ο χωρος αλλα με προβληματιζαν τα χρηματα τοτε 1-->3-->2.

αν ομως ο χωρος ειναι πραγματικο προβλημα για σενα τοτε, αν και μονον αν ηξερα πως το καταστημα ειναι αξιοπιστο και θα με καλυψει σιγουρα με εγγυηση τοτε 2-->3-->1

 

απο τι τηλεφωνο ερχεσαι;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας

θέλω και γω να πάρω το G2 αλλά προβληματίζομαι ως προς την έκδοση

1. LG G2 EU 16GB 380€

2. LG G2 EU 32GB 450€

3. LG G2 GR 16GB 450€; (αν είναι ελληνικά σ'αυτη την τιμή)

υπολογίζοντας την μνήμη, το κόστος και το service, σαν μινι ψηφοφορία....

δεν ξέρω αν είμαι off ....

Δεν βλέπω τον λόγο για το gr. Τα ευρωπαϊκά έχουν πάντα εγγύηση. Και να μην έχει Ελληνικά το μονο ευκολο. More locale και καθάρισες. Το θεμα της μνήμης είναι πολύ προσωπικό

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τον λόγο για το gr. Τα ευρωπαϊκά έχουν πάντα εγγύηση. Και να μην έχει Ελληνικά το μονο ευκολο. More locale και καθάρισες. Το θεμα της μνήμης είναι πολύ προσωπικό

Για τα 70 ευρώ του ευρωπαϊκού-ελληνικού ούτε λόγος.

Και θα πάρεις και πιο γρήγορα ενημερώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Xperia neo v το μοντέλο που έχω. Θέμα χώρου όπως όλοι, δηλαδή όχι τίποτε το ιδιαίτερο αλλά δεν θέλω να είμαι συνέχεια στο άδειασε την μνήμη. Θέμα χρημάτων έχω, αλλά το ΦΠΑ πάει άλλου οπότε τα καταφέρνω. Το ελληνικό έχει doa σε σχέση με το ευρωπαϊκό. Αυτά τα λίγα... Α και δεν ξέρω αν τα ευρωπαϊκά έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως τα ελληνικά. Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Xperia neo v το μοντέλο που έχω. Θέμα χώρου όπως όλοι, δηλαδή όχι τίποτε το ιδιαίτερο αλλά δεν θέλω να είμαι συνέχεια στο άδειασε την μνήμη. Θέμα χρημάτων έχω, αλλά το ΦΠΑ πάει άλλου οπότε τα καταφέρνω. Το ελληνικό έχει doa σε σχέση με το ευρωπαϊκό. Αυτά τα λίγα... Α και δεν ξέρω αν τα ευρωπαϊκά έχουν 2 χρόνια εγγύηση όπως τα ελληνικά.

 

ποιος σου ειπε φιλε μου πως και τα ευρωπαικα και τα ασιατικα δεν εχουν DOA? ειναι θεμα καθαρα απο ποιο καταστημα θα το παρεις και αν σε καλυπτει στο θεμα DOA! εγω πηρα 32αρι ασιατικο απο το mobile14 και μια χαρα με καλυψανε απο DOA και μαλιστα μου στειλανε νεο κινητο μεσα σε 2 μερες!

Link to comment
Share on other sites

δεν ολοκληρωθηκε ακομα η συναλλαγη μου με το mobile14 αλλα ως αυτη τη στιγμή εχω να πω ότι ειχα την καλύτερη αντιμετώπιση, απο οποιαδήποτε αλλη αγορά που εκανα απο skroutz..λογικα αυριο θα εχω την παραγγελία μου και θα ενημερωσω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω τον ιδιο προβληματισμο με τον χωρο εμαθα ομως οτι διαβαζει απο εξωτερικο στικακι, το θεμα ειναι μπορει καποιος να κατεβασει να αποθηκευσει και να τρεξει παιχνιδια και εφαρμογες απο το στικακι η μονο διαβαζει ταινιες και μουσικη?
Link to comment
Share on other sites

μονο με ρουτ γινεται αυτο που θελεις..αν παιζεις πολλα μεγαλα παιχνιδια μπορει να εχεις προβλημα με το 16αρι...αν οχι επαρκεί ο χώρος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε φιλε μου πως και τα ευρωπαικα και τα ασιατικα δεν εχουν DOA? ειναι θεμα καθαρα απο ποιο καταστημα θα το παρεις και αν σε καλυπτει στο θεμα DOA! εγω πηρα 32αρι ασιατικο απο το mobile14 και μια χαρα με καλυψανε απο DOA και μαλιστα μου στειλανε νεο κινητο μεσα σε 2 μερες!

 

εδώ ακριβώς είναι το θέμα, ότι εξαρτάται από το κατάστημα η αντικατάσταση. αν για κάποιο λόγο στραβώσει έχεις Αθήνα, Λονδίνο, Χογκ Κογκ. από Ασία με 2 ευρώ σου στέλνουν δέμα που Ελλάδα το ίδιο δέμα με 2 ευρώ το στελνεις στον γείτονα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως ίσως έχω πρόβλημα. Αγόρασα το G2 και το κουτί γράφει 6NE..ποια χώρα είναι αυτή; Δεν μοιάζει Ευρωπαϊκή..τα βιβλιαράκια πάντως μέσα είναι γραμμένα στις Σκανδιναβικές γλώσσες (Σουηδικά, Νορβηγικά κτλ). Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως ίσως έχω πρόβλημα. Αγόρασα το G2 και το κουτί γράφει 6NE..ποια χώρα είναι αυτή; Δεν μοιάζει Ευρωπαϊκή..τα βιβλιαράκια πάντως μέσα είναι γραμμένα στις Σκανδιναβικές γλώσσες (Σουηδικά, Νορβηγικά κτλ). Γνωρίζει κανείς;

 

North Europe;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως ίσως έχω πρόβλημα. Αγόρασα το G2 και το κουτί γράφει 6NE..ποια χώρα είναι αυτή; Δεν μοιάζει Ευρωπαϊκή..τα βιβλιαράκια πάντως μέσα είναι γραμμένα στις Σκανδιναβικές γλώσσες (Σουηδικά, Νορβηγικά κτλ). Γνωρίζει κανείς;

Παντως το NEU ειναι North Europe οπως ειπε ο φιλος πιο πανω. Και μενα τετοιο ειναι και το βιβλιαρακια ειναι στις Σκανδιναβικες γλωσσες.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως το NEU ειναι North Europe οπως ειπε ο φιλος πιο πανω. Και μενα τετοιο ειναι και το βιβλιαρακια ειναι στις Σκανδιναβικες γλωσσες.

 

Όταν λες οτι και σενα τέτοιο είναι, εννοείς οτι σου γράφει NE ή NEU; Αν όμως το NEU σημαίνει North Europe τότε δεν είναι λίγο χλωμό το NE να σημαίνει το ίδιο; Γιατί να το έχουν γραμμένο με 2 διαφορετικούς κωδικούς; Αυτό είναι που με ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε παιδιά ; κάθε μέρα πέφτουν οι τιμές ; 377Ε από Mobile14!

αυτός είναι ανταγωνισμός :) :) :)

 

δηλαδή όταν βγει το G3 τι θα γίνει ; αξίζει να περιμένω ;

το καλό είναι ότι ούτε βιάζομαι , ούτε χρειάζομαι πάνω απο 16gb !

και το μόνο σίγουρο , ότι το G2 θα είναι το επόμενο κινητό μου :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτο περιμενω, να πέσουν λίγο οι τιμες και να το χτυπήσω.Αν και δεν βλέπω πριν το επόμενο φθινόπωρο να βγάζει καινουργιο μοντέλο...είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι και σενα τέτοιο είναι, εννοείς οτι σου γράφει NE ή NEU; Αν όμως το NEU σημαίνει North Europe τότε δεν είναι λίγο χλωμό το NE να σημαίνει το ίδιο; Γιατί να το έχουν γραμμένο με 2 διαφορετικούς κωδικούς; Αυτό είναι που με ανησυχεί.

Εμενα γραφει NEU. Οντως, δεν εχω ξανασυναντησει 6NE Για να εχει ομως Σκανδιναβικα το δικο σου, τετοιο πρεπει να ειναι. Στην τελικη παρε τηλεφωνο την LG και πες το IMEI να σου πουν για ποια αγορα προοριζεται.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι και σενα τέτοιο είναι, εννοείς οτι σου γράφει NE ή NEU; Αν όμως το NEU σημαίνει North Europe τότε δεν είναι λίγο χλωμό το NE να σημαίνει το ίδιο; Γιατί να το έχουν γραμμένο με 2 διαφορετικούς κωδικούς; Αυτό είναι που με ανησυχεί.

 

ρίξε μια ματιά εδω να δεις τι θα σου βγάλει...

θα βάλεις το imei και αν δεν σου βγάλει πολλές πληροφορίες θα βάλεις το serial number

http://sndeep.info/en

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

πρίν λίγο μου ήρθε ενα g2 σε μαυρο αυτη τη φορα απο mobile14. αγγλικο unbranded με κωδικο 6gb. άριστη εμπειρία με το συγκεκριμένο κατάστημα! Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...