Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μετά απο αρκετή σκέψη αποφάσισα και εγώ να πάρω το LG G2. Δεν έχω αγοράσει ποτε απο σκρουτζομάγαζα γι'αυτο έχω τις ανησυχίες μου αλλά τι να κάνουμε; Η τιμές είναι ασύλληπτα χαμηλότερες. Κοίταζα τις αξιολογήσεις και παρατήρησα οτι το birdphone έχει τις καλύτερες καθώς και πολλά θετικά σχόλια γενικά σε forums. Αμέσως μετά απο το birdphone, πολλές θετικές αξιολογήσεις έχει το open365 αλλά παρατήρησα οτι δεν αναφέρεται ιδιαίτερα σε forums. Γνωρίζει κανείς τίποτα για το συγκεκριμένο λόγω προσωπικής αγοράς ή γενικά αν άκουσε τίποτα απο φίλο/συγγενή;

 

το birdphone, φιλε μου ειναι ποιο εμπιστο και με doa κιολας εγω παντος απο εκει το πηρα οπως και το kaizershop.gr ειναι πολυ καλο αλλα εχει ευρωπαικα ενω το birdphone θερνει και ελληνικα οπως το δικο μου. εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο MOBILE14? Το media-ram το εχει 429 το 32αρι! κ ειναι ΕU

 

Εξακριβωμένο;

 

Αντώνη (gsir) περασα χτες απο media ram και μιλησα μαζι τους και μου ειπανε οτι ειναι Ευρωπαικο 32αρι θα υπαρχει στο τελος του μηνα τιμη 429 σε ασπρο εαν λενε ψεματα ψεματα σας λεω παντος για αυτους που μενουν θεσσαλονικη εαν θελουν πανε μια βολτα απο εκει για οποια αμφιβολια

Link to comment
Share on other sites

το birdphone, φιλε μου ειναι ποιο εμπιστο και με doa κιολας εγω παντος απο εκει το πηρα οπως και το kaizershop.gr ειναι πολυ καλο αλλα εχει ευρωπαικα ενω το birdphone θερνει και ελληνικα οπως το δικο μου. εσυ αποφασιζεις

 

Μωρέ έμπιστο και καλό μπορει να ειναι δεν λέω αλλά χάθηκε ο κόσμος να κάνει και μερικες δόσεις με κάρτα, έστω και με επιβαρυνση να μπορουμε και εμεις που δεν εχουμε όλα τα λεφτά να το πάρουμε?

Μήπως εχουν ξεχάσει τελικά ότι δεν εχει μετρητά ο κόσμος?....Ή μήπως έχει τελικά??....:rolleyes:

Αλήθεια όσοι το έχετε αγοράσει (μετρητοις φανταζομαι οι περισσότεροι) έχετε άλλα έξοδα? Οικογένεια, παιδιά κλπ...ή ειστε όλοι πιτσιρικάδες που μαζευουν τα λεφτά μηνα-μήνα και κάποια στιγμη τα ακουμπάνε και το αγοράζουν?

Δεν το λέω κακοπροέραιτα μή με παρεξηγειτε απλά το έχω απορία πραγματικά γιατι και εγω θελω να αλλάξω τη μπακατέλα μου με κάτι καλύτερο αλλα από τις 10 του μηνα ειμαι με 20 ευρω στην τσεπη.Για αυτο και ο μόνος τροπος που θα μπορουσα να το αποκτήσω ειναι με δόσεις.

Συγνωμη για το off topic.

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ έμπιστο και καλό μπορει να ειναι δεν λέω αλλά χάθηκε ο κόσμος να κάνει και μερικες δόσεις με κάρτα, έστω και με επιβαρυνση να μπορουμε και εμεις που δεν εχουμε όλα τα λεφτά να το πάρουμε?

Μήπως εχουν ξεχάσει τελικά ότι δεν εχει μετρητά ο κόσμος?....Ή μήπως έχει τελικά??....:rolleyes:

Αλήθεια όσοι το έχετε αγοράσει (μετρητοις φανταζομαι οι περισσότεροι) έχετε άλλα έξοδα? Οικογένεια, παιδιά κλπ...ή ειστε όλοι πιτσιρικάδες που μαζευουν τα λεφτά μηνα-μήνα και κάποια στιγμη τα ακουμπάνε και το αγοράζουν?

Δεν το λέω κακοπροέραιτα μή με παρεξηγειτε απλά το έχω απορία πραγματικά γιατι και εγω θελω να αλλάξω τη μπακατέλα μου με κάτι καλύτερο αλλα από τις 10 του μηνα ειμαι με 20 ευρω στην τσεπη.Για αυτο και ο μόνος τροπος που θα μπορουσα να το αποκτήσω ειναι με δόσεις.

Συγνωμη για το off topic.

Φανταζομαι οτι υπαρχουν και τα δυο ειδη που λες.

Υπαρχουν καποιοι που εχουν λεφτα οποτε δεν τους ενδιαφερει να δοσουν ακομα και 600€.

Υπαρχουν καποιοι που πουλανε την περσινη ή προ εξαμηνου τους ναυαρχιδα και παιρνουν την επομενη τσονταροντας καποιο ποσο.

Υπαρχουν καποιοι που εχουν βαλει στοχο και κρατανε απο το μισθο τους καποιο ποσο και σε λιγους μηνες το παιρνουν.

Υπαρχουν καποιοι που εχουν το μικροβιο του gadgetάκια και αν και δυσκολευονται οικονομικα κοβουνε πραματα, το οποιο φαινεται οτι δεν αξιζει, για να παρουν τη συσκευη.

Υπαρχουν και αλλοι που ειναι ασχετοι απο κινητη τεχνολογια και δεν εχουν καθολου αναγκη μια ναυαρχιδα και ειτε εχουν λεφτα ειτε δεν εχουν θα την παρουν για να κανουν μοστρα. (Τετοια ατομα συνηθως επιλεγουν iphone ή galaxy).

Προσωπικα επελεγα συσκευες το πολυ 150€. Ποτε δε φανταζομουν οτι θα μπορουσα και θα τολμουσα να παρω μια ναυαρχιδα. Τα τελευταια ομως χρονια που αρχισα να ασχολουμαι με android και το οτι φετος ειμαι τυχερος γιατι εχω αρκετα ιδιαιτερα μαθηματα και λιγα εξοδα αποφασισα να κανω τη μεγαλη κινηση και να σκασω 400€. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω πραγματικη αναγκη μια τετοια συσκευη(αληθεια, πόσοι την εχουν πραγματικα αναγκη; ) αλλα ειναι μια επιλογη η οποια με ικανοποιει και εχω σκοπο να κρατησω τη συσκευη ακομα και 3 χρονια ή και πιο πολυ, θα δειξει.

 

Προσοχη για να μην παρεξηγηθω, δεν κατηγορω καμια ομαδα. Ο καθενας κανει αυτο που θελει και δεν εχει σημασια αν θα το εκανα ή δε θα το εκανα εγω ή αν μου φαινεται ή οχι υπερβολη.

 

Φιλε μου επειδη οπως λες δυσκολευεσαι οικονομικα πρεπει να βαλεις προτεραιοτητες και να κατσεις να σκεφτεις αν αξιζει να στριμωχτεις για τοσους μηνες για να μαζεψεις το ποσο και επισης αν αξιζει να το δωσεις για ενα κινητο. Στα λεω αυτα γιατι πριν λιγους μηνες ημουν σε δυσκολη κατασταση και δε σκεφτομουν καν να αλλαξω κινητο. Επισης σκεφτομουν οτι αν εκανα τον κοπο να μαζεψω 400+ € θα προτιμουσα να παω δυο φορες διακοπες!

Ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων και ο καθενας κανει την επιλογη του.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το birdphone, φιλε μου ειναι ποιο εμπιστο και με doa κιολας εγω παντος απο εκει το πηρα οπως και το kaizershop.gr ειναι πολυ καλο αλλα εχει ευρωπαικα ενω το birdphone θερνει και ελληνικα οπως το δικο μου. εσυ αποφασιζεις

 

Συμφωνώ με αυτο που λές φίλε μου αλλά τουλάχιστον προς το παρόν, το κινητό στο birdphone είναι περίπου 35 ευρώ ακριβότερο απο άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτο που λές φίλε μου αλλά τουλάχιστον προς το παρόν, το κινητό στο birdphone είναι περίπου 35 ευρώ ακριβότερο απο άλλα καταστήματα.

 

ναι , αλλά ελληνικό !

 

υπάρχει και αυτό που είναι ευρωπαϊκο http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/LG-D802-G2-16GB-Black-T-Mobile-EU.aspx και έχει 397Ευρώ ! δηλαδή οσο και στα υπόλοιπα :):)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εψαξα και εγω λιγο αυτο το site. Aμα δεις εχει 2 τιμες..το πρωτο ειναι Eυρωπαικο..το δευτερα και λιγο ποιο ακριβο ειναι το Eλληνικο(κατα 99%) γτ εχει και εγχειριδιο στα ελληνικα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο απο seven spot γιατι δεχεται american express. Έχει κανείς πρότερη εμπειρία από τη συγκεκριμένη αλυσίδα? Γενικώς οι χρήστες του g2 ειναι ευχαριστιμένοι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάστημα από σκρουτζ που να είστε ικανοποιημενοι ?

 

φιλε μου αν θελεις το 32αρι τοτε mobile14 με κλειστα ματια! αψογη εξυπηρετηση και πολυ καλη καλυψη στην εγγυηση! Σημερα παρελαβα απο εκει και επειδη η καμερα του κινητου ειχε ενα θεμα τους εστειλα φωτογραφια και αμεσως μου ειπανε να το στειλω πισω για αντικατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει κατι ακομα!Ολα κομπλε μου φαίνονται !!!:)

 

GPS test με Nanigon 4.9.2 ...κλειδωμα δορυφορων πριν μπει στο κεντρικο μενου !!!20λεπτη πλοηγηση χωρις ''κενα'', ολα αυτα χωρις τη χρηση δεδομενων!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε μου λίγο ρε παιδιά επειδή θέλω να το χτυπήσω και εγώ το G2 το οποίο βλέπω έχει υποχωρήση αρκετά η τιμή του. Βλέπω να γίνεται λόγος για Ελληνική και Ευρωπαική συσκευή . Γιατί να πάρω Ελληνική συσκευή αντί Ευρωπαική ή και το αντίστροφο ?

 

Ευχαριστώ καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε μου λίγο ρε παιδιά επειδή θέλω να το χτυπήσω και εγώ το G2 το οποίο βλέπω έχει υποχωρήση αρκετά η τιμή του. Βλέπω να γίνεται λόγος για Ελληνική και Ευρωπαική συσκευή . Γιατί να πάρω Ελληνική συσκευή αντί Ευρωπαική ή και το αντίστροφο ?

 

Ευχαριστώ καλημέρα

 

Δεν υπάρχει κάποια διαφορά στο θέμα της εγγύησης, την ευρωπαϊκή θα την πάρεις αρκετά φτηνότερα. Για τα 16gb μιλάμε πάντα, γιατί την 32αρα αρνείται να την καλύψει το σέρβις της LG (επίσημα τουλάχιστον ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο απο seven spot γιατι δεχεται american express. Έχει κανείς πρότερη εμπειρία από τη συγκεκριμένη αλυσίδα? Γενικώς οι χρήστες του g2 ειναι ευχαριστιμένοι?

 

εγώ το πήρα από seven. το παρήγγειλα σάββατο που είναι η αποθήκη τους κλειστά και την πέμπτη το παρέλαβα. όλα καλά. επαγγελματίες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής?Με το gps αντιμετωπισες κανένα θέμα γιατι έχω δει αρκετά προβλήματα να αναφέρονται!ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος για κανένα εκπτωτικό κουπονάκι από eglobaldigitalstore.co.uk? Θυμάμαι κάτι για ένα κουπόνι 5 λιρών αγγλίας. Θα το παραγγείλω μέσω ενός φίλου που ζει εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Τί γινεται ρε παιδιά? Η τιμή του LG2 ακολουθεί την πτώση του Χρηματιστηρίου Αθηνών !!!!....χα!χα!

 

έχεις δίκιο άρχισε να πέφτει απότομα πιστεύω θα σταθεροποιηθεί στα 370 μέχρι την άφιξη του s5 κ.λ.π.....

 

το galaxy s4 πάντως ακόμα κρατιέται.....

 

και το note 3 θα πέσει

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από seven. το παρήγγειλα σάββατο που είναι η αποθήκη τους κλειστά και την πέμπτη το παρέλαβα. όλα καλά. επαγγελματίες!

 

Ελληνικό ή ευρωπαικό είναι των seven;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος για κανένα εκπτωτικό κουπονάκι από eglobaldigitalstore.co.uk? Θυμάμαι κάτι για ένα κουπόνι 5 λιρών αγγλίας. Θα το παραγγείλω μέσω ενός φίλου που ζει εκεί.

 

Φίλε θα έλεγα να αποφύγεις να αγοράσεις από εκεί. Το έψαξα και εγώ κάποια στιγμή καθώς έχω γνωστό Αγγλία αλλά από ότι μου είπε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα καθώς παίζει τελωνείο που πληρώνεις εσύ. Η πλάκα με αυτούς είναι ότι δίνουν και δώρο μία κάρτα μνήμης 8GB με αγορά της 32άρας έκδοσης σε τηλέφωνο που δεν παίρνει κάρτα μνήμης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα έλεγα να αποφύγεις να αγοράσεις από εκεί. Το έψαξα και εγώ κάποια στιγμή καθώς έχω γνωστό Αγγλία αλλά από ότι μου είπε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα καθώς παίζει τελωνείο που πληρώνεις εσύ. Η πλάκα με αυτούς είναι ότι δίνουν και δώρο μία κάρτα μνήμης 8GB με αγορά της 32άρας έκδοσης σε τηλέφωνο που δεν παίρνει κάρτα μνήμης :lol:

 

Φίλε μου το εχω πάρει εγώ από εκεί όλα καλά. Με DHL ήρθε σπίτι μου (Λονδίνο) χωρίς τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...