Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αφου δεν υπαρχει τελωνειο εντος Ευρωπης. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

M' αρέσει που συζητάμε περί τελωνείων..βίζας...διαβατηρίων... λες και μπήκαμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση τα...Θεοφάνεια...του 2014!:dash:

Ποιος ειπε για βιζα και διαβατηριο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'πιασες! Άντε να κάνω άλλη μιά προσπάθεια: "M' αρέσει που συζητάμε περί τελωνείων! Σε λίγο θα συζητήσουμε και περί...βίζας...διαβατηρίων... λες και μπήκαμε στην Ευρωπαϊκή Ένωση τα...Θεοφάνεια...του 2014!"

Μαλιστα.

Ενταξει, τί να κανουμε; Καποια παιδια δε γνωριζουν οτι δεν παιζει τελωνειο εντος Ευρωπης γι'αυτο κι εγω τους το θυμισα με ηρεμο τροπο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο εντός ευρώπης δεν υπάρχει. Όμως το site αυτό είναι το γνωστό μας DWI και στέλνει μόνο αγγλία προιόντα που τα εισάγει από Ασία. Τελωνείο υπάρχει για την εισαγωγή των προιόντων στην Αγγλία και όχι για την αποστολή τους στην Ελλάδα από την Αγγλία. Δείτε τι έχει γίνει και τι reviews υπάρχουν http://www.reviewcentre.com/Online-Camera-Shops/eGlobaL-Digital-Store-www-eglobaldigitalstore-co-uk-reviews_1825903
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, πρόκειται περί απατεώνων και απορώ πως δεν έχουν παρέμβει οι βρετανικές αρχές. Το site τους λέει ότι λειτουργούν στο Η.Β...και υποσημείωση επί υποσημείωσης λένε ότι η αποθήκη τους είναι στο Χονγκ-Κονγκ!

 

http://www.eglobaldigitalstore.co.uk/about-our-company.html

Ελα ντε! Κι εγω αυτο διαβαζα τωρα.

 

Shipping Location

We currently offer shipping to the entire United Kingdom from our Hong Kong warehouse.*This includes England, Scotland, Wales, Great Britain, Northern Ireland, London, Edinburgh, Cardiff and Belfast., as well as*including shipping services to Guernsey and Jersey. However this does not include Isle of Man.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήθελα να πάω στο 32αρι και διάβασα από πολλά μέλη εδώ ότι η συγκεκριμένη εταιρεία από ebay έστειλε πολλά τηλέφωνα εδώ χωρίς να περάσουν τελωνείο θέλησα να το πάρω από αυτούς. Βέβαια διάβαζα και την αγωνία των χρηστών εδώ για το τελωνείο και βλέποντας ότι είχαν και site στην Αγγλία και έχοντας γνωστούς εκεί είπα να το πάρω από εκεί για να γλιτώσω την αγωνία αλλά και την στραβή που μπορεί να γίνει και να πληρώσω τελωνείο και τελικά να κοστίσει πιο ακριβά και να πρέπει να το στείλω στην άλλη άκρη της γης εάν κάτι πάει στραβά με τη συσκευή. Οι γνωστοί μου με άνοιξαν τα μάτια και έκανα πίσω.

Διαβάζοντας σε κάποιο άλλο φόρουμ (δεν έχω εύκαιρο το link) είδα τα πάντα. Κάποιοι απλά πλήρωσαν το τελωνείο, άλλοι πλήρωσαν με την υπόσχεση ότι η εταιρεία θα καλύψει τα έξοδα όπως έχει σε κάποιους αλλά με κόπο και μετά από κάποιο διάστημα (σε κάποιους μήνες), άλλοι δεν παραλάμβαναν και αναγκάστηκε η εταιρεία να πληρώσει το τελωνείο ενώ κάποιος δικηγόρος τους έφαγε !!! Δήλωσε ότι ήταν προβληματικό το προιόν και έπρεπε να το επιστρέψει και καθώς τα έξοδα αποστολής τα χρεώνονταν αυτός ζήτησε από paypal πίσω τα χρήματα του καθώς βάση αγγλικής νομοθεσίας δεν γίνεται να χρεώνεται αυτός επιστροφή προιόντος και μάλιστα εκτός Αγγλίας σε εταιρεία που με βάση το site τους είναι αγγλική. Πήρε λοιπόν τα χρήματα του πίσω και δεν επέστρεφε το προιόν εάν δεν του έστελνε το DWI πίσω τα έξοδα τελωνείου με αποτέλεσμα να έχει πάρει πίσω τα χρήματα της αγοράς του και να έχει το προιόν !!!

Επί της ουσίας όσο και αν είναι πολύ καλή η τιμή, όσο και αν το DWI πληρώσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το τελωνείο δεν νομίζω ότι αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση έχω να κάνω γιατί έχω λιώσει στα γέλια .Πριν 3 ώρες παρέλαβα από merimobiles το g2 korean version. Όλα στο κουτί και το κινητό γράφουν lg g2 αλλά το κορυφαίο είναι ότι έχει ΚΕΡΑΙΑ (συγχνώμη για τα κεφαλαία αλλά ακόμα κλαίω :lol: ) Λέω μήπως πιάστηκα μ...? Έσκασα και 400€ , εάν με κορόιδεψαν θα γίνει της κορέας σίγουρα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση έχω να κάνω γιατί έχω λιώσει στα γέλια .Πριν 3 ώρες παρέλαβα από merimobiles το g2 korean version. Όλα στο κουτί και το κινητό γράφουν lg g2 αλλά το κορυφαίο είναι ότι έχει ΚΕΡΑΙΑ (συγχνώμη για τα κεφαλαία αλλά ακόμα κλαίω :lol: ) Λέω μήπως πιάστηκα μ...? Έσκασα και 400€ , εάν με κορόιδεψαν θα γίνει της κορέας σίγουρα. Ευχαριστώ.

 

Άν έχει κεραία φίλε μου έτσι νομίζω θα εχεις όμως Αποσπωμενη μπαταρια sd card kit kat ... Στο πούλησαν για universal? Μπες και δες και στις πληροφορίες μέσα στο κιν να δεις είναι το 802d?

Link to comment
Share on other sites

στειλε μας το λινκ που το αγορασες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Άν έχει κεραία φίλε μου έτσι νομίζω θα εχεις όμως Αποσπωμενη μπαταρια sd card kit kat ... Στο πούλησαν για universal? Μπες και δες και στις πληροφορίες μέσα στο κιν να δεις είναι το 802d?

 

Ναι εγώ ζήτησα το κορεάτικο με sd και μπαταρία αποσπόμενη αλλά πως βλέπω το μοντέλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στειλε μας το λινκ που το αγορασες..

 

http://www.merimobiles.com/lg-g2-f320s-korean-version-sdcard-removable-battery_p/meri8205.htm

Το merimobiles είναι να τα κλαίω τα λεφτά μου?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια χαρά στο στείλανε!!

Όπως λέμε ότι τα ευρωπαϊκά είναι τα D802, έτσι εσένα είναι το κορεάτικο με ονομασία F320!

Η κεραία υπάρχει γιατί εκεί πέρα μπορείς να δεις και τηλεόραση με το κινητό!

Εδώ Ευρώπη απ'ότι διάβασα όμως είναι άχρηστη, μιας και δεν πιάνει τις συχνότητές μας...

 

Καλοδούλευτω και μην ανησυχείς! Είναι γνησιότατο!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε. μια χαρα στο στειλανε. καμια απατεωνια απο μερους του μαγαζιου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια μου έφυγε το άγχος οτι πηρα μαϊμού, προς στιγμήν νόμιζα οτι αντί για lg g2 μου πουλησαν gigi g2 στα πρωτυπα της abibas :-)
Link to comment
Share on other sites

400E έδωσες ; γιατί τώρα λέει 590$ χωρίς να έχω δει για μεταφορικά !

 

όταν το τεστάρεις , αν γίνεται να μας ενημερώσεις για τυχόν προβλήματα , gps κλπ κλπ :):):)

 

σε πόσες μέρες ήρθε ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εχει εκπτωση 5% με το κουπονι CINCO, βγαινει 410 περιπου, και μ ενα με ενδιαφερει το κορεατικο!! οταν λες ειχε κεραια ενσωματωμενη;; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο media-ram http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/lg-el/lg-g2-16gb-white-eu.html πούλησε πολλά LG G2 στα 429€ ( ; )

και είπε να ρεφάρει λίγο στα 450€

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μάλον συγκρίνει εαυτόν με expansys!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει εκπτωση 5% με το κουπονι CINCO, βγαινει 410 περιπου, και μ ενα με ενδιαφερει το κορεατικο!! οταν λες ειχε κεραια ενσωματωμενη;; :wacko:

Πανω δεξια εχει τρυπουλα που ξετρυπωνει η κεραια πογ ειναι μεσα του.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει εκπτωση 5% με το κουπονι CINCO, βγαινει 410 περιπου, και μ ενα με ενδιαφερει το κορεατικο!! οταν λες ειχε κεραια ενσωματωμενη;; :wacko:

 

Στο 3:38 αν δεν σε πάει κατευθείαν.

.
Link to comment
Share on other sites

400E έδωσες ; γιατί τώρα λέει 590$ χωρίς να έχω δει για μεταφορικά !

 

όταν το τεστάρεις , αν γίνεται να μας ενημερώσεις για τυχόν προβλήματα , gps κλπ κλπ :):):)

 

σε πόσες μέρες ήρθε ;

 

Καλημέρα σήμερα θα το δοκιμάσω εδωσα 430 € με μεταφορικά ems και ασφάλεια για τη μεταφορά 6-8 εργασιμες μου είπαν και τελικά ήρθε σε 6 με 2 μπαταρίες και θήκη σιλικόνης δώρο .Απλά κάθε μέρα αλλάζει η τιμή λόγω ισοτιμίας ευρώ δολαρίου αλλά είναι μικρή διαφορά . φυσικά να τονίσεις στην παραγγελία αν θες ή όχι root γιατί δέκα φορές τους είπα όχι και τελικά είναι root

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...γνωρίζει κανεις αν το mobile14 δεχεται paypal προς αποφυγη αντικαταβολης;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...γνωρίζει κανεις αν το mobile14 δεχεται paypal προς αποφυγη αντικαταβολης;

 

Δεν γράφουν κάτι στο site τους αλλά φαντάζομαι ότι πιθανόν εσύ να χρεώνεσαι τα επιπλέον έξοδα όπως γίνεται και με την πιστωτική κάρτα. Στείλε mail και θα σου απαντήσουν γιατί το τηλέφωνο έχει πρόβλημα (είχε τουλάχιστον). Σίγουρα πάντως με τραπεζική κατάθεση δεν έχεις επιπλέον χρέωση

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο αλλα μεχρι τις 5 απαντουν, γι αυτο ρωτησα εδω..στο site τους κατω αριστερα υπαρχει το σημα της paypal αλλα το αναφερει στους τροπους πληρωμης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...γνωρίζει κανεις αν το mobile14 δεχεται paypal προς αποφυγη αντικαταβολης;

 

φιλε μου στειλε τους ενα mail και σε λιγα λεπτα θα σου εχουν απαντησει! εχω παθει πλακα σχετικα με το ποσο γρηγορα σου απαντανε οτι ωρα και να ειναι!

Link to comment
Share on other sites

βασικα επικοινωνησα μαζι τους μεσω fb. εχεις δικιο απαντανε αμεσα. γενικα μπορω να πω οτι εχουν ανεβει πολυ στην υπολοψη μου απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα αλλα και απο τις απαντησεις που μου εδωσαν. δεν εχουν paypal, μονο τραπεζικη καταθεση που επελεξα εν τελη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

βασικα επικοινωνησα μαζι τους μεσω fb. εχεις δικιο απαντανε αμεσα. γενικα μπορω να πω οτι εχουν ανεβει πολυ στην υπολοψη μου απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα αλλα και απο τις απαντησεις που μου εδωσαν. δεν εχουν paypal, μονο τραπεζικη καταθεση που επελεξα εν τελη..

Εψησες φιλο ε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...