Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρεωστική ; ποιο κατάστημα στην Ελλάδα δέχεται δόσεις με χρεωστική ;

και πως λειτουργεί αυτό ; φορτώνεις την κάρτα , γίνεται η αγορά με δόσεις και μετά ; δεν μπορείς να κάνεις ανάληψη όλο το ποσό ;

 

πρώτη φορά ακούω για δόσεις με χρεωστική ... πολύ ενδιαφέρον αν ισχύει κάτι τέτοιο ! :D:D

 

Η χρεωστικη καρτα ειναι αυτη που κανουμε αναληψη απο ΑΤΜ.

Πιστωτικη ειναι η καρτα που κανουμε δοσεις.Για αυτο και δεν την δεχεται το καταστημα αφου δεν ειναι πιστωτικη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα παρακαλούσα για την βοήθειά σας.

Βρήκα το συγκεκριμένο τηλέφωνο (16gb) στο expansys, στην τιμή των 303,00€ (ενδοκοινοτική συναλλαγή χωρίς ΦΠΑ), θέλω να θέσω είναι τα εξής ερωτήματα:

1. Γράφει B-Stock, μήπως γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό, πρόκειται για επισκευασμένο, μεταχειρισμένο. Γιατί απ' ότι βλέπω το επόμενο διαθέσιμο, μαζί με την quik windows case, κοστίζει 100,00€ παραπάνω.

2. Για εγγύηση, θεωρώ ότι καλύπτομαι κανονικά, από την LG Hellas, για επισκευές, όχι όμως αντικατάσταση.

3. Θέμα συμβατότητας, θεωρώ ότι δεν υπάρχει με τα ελληνικά δίκτυα (αναφέρει η ιστοσελίδα έκδοση UK), δηλ. δεν χρειάζεται κάποια "παρέμβαση", από μέρους μου, καθότι άσχετος από αυτά.

4. Θέματα αναβαθμίσεων δεν τίθεται, αφού θεωρώ ότι είναι ίδιο μ' αυτά που εισάγονται στην χώρα.

5. Αν έχει κάποιο άλλο μέλος, της κοινότητας έχει προμηθευτεί την συσκευή, από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλει να μας μεταφέρει τις εμπειρίες του, θα του ήμουν υπόχρεος.

Ζητώ την κατανόησή σας, αν τα ερωτήματά μου φαίνονται αστεία ή έχουν απαντηθεί, σε κάποιες σελίδες πίσω, αλλά η ασχετοσύνη και το μεγάλο πλήθος των μηνυμάτων, με δυσκολεύουν.

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by XRYSLAM
Link to comment
Share on other sites

Το expansys είναι εγγύηση..παρε άφοβα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα για την βοήθειά σας.

Βρήκα το συγκεκριμένο τηλέφωνο (16gb) στο expansys, στην τιμή των 303,00€ (ενδοκοινοτική συναλλαγή χωρίς ΦΠΑ), θέλω να θέσω είναι τα εξής ερωτήματα:

1. Γράφει B-Stock, μήπως γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό, πρόκειται για επισκευασμένο, μεταχειρισμένο. Γιατί απ' ότι βλέπω το επόμενο διαθέσιμο, μαζί με την quik windows case, κοστίζει 100,00€ παραπάνω.

2. Για εγγύηση, θεωρώ ότι καλύπτομαι κανονικά, από την LG Hellas, για επισκευές, όχι όμως αντικατάσταση.

3. Θέμα συμβατότητας, θεωρώ ότι δεν υπάρχει με τα ελληνικά δίκτυα (αναφέρει η ιστοσελίδα έκδοση UK), δηλ. δεν χρειάζεται κάποια "παρέμβαση", από μέρους μου, καθότι άσχετος από αυτά.

4. Θέματα αναβαθμίσεων δεν τίθεται, αφού θεωρώ ότι είναι ίδιο μ' αυτά που εισάγονται στην χώρα.

4. Αν έχει κάποιο άλλο μέλος, της κοινότητας έχει προμηθευτεί την συσκευή, από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλει να μας μεταφέρει τις εμπειρίες του, θα του ήμουν υπόχρεος.

Ζητώ την κατανόησή σας, αν τα ερωτήματά μου φαίνονται αστεία ή έχουν απαντηθεί, σε κάποιες σελίδες πίσω, αλλά η ασχετοσύνη και το μεγάλο πλήθος των μηνυμάτων, με δυσκολεύουν.

Ευχαριστώ πολύ.

 

1. Δεν το ξερω. Ρωτα τους καλυτερα.

2. Σωστα.

3. Σωστα.

4. Αλλη ROM τα αγγλικα αλλη τα ελληνικα αλλα ειναι ολόιδιες. Απλως καποιες μικρες αναβαθμισεις καποιος θα τις περνει νωριτερα και καποιος αργοτερα ή ποτε. Μιλαμε για τις μικρες αναβαθμισεις a,b,c,d,... που κανενας δεν εχει καταλαβει τη διαφορα τους.

5. Κι εμενα απο expansys ειναι 32άρι και ειναι σκανδιναβικο (ΝΕU). Το καταστημα, οπως λεει και ο φιλος gsir ειναι εγγυηση!

Οποτε με αυτην την τελεια τιμη μην κολλας και χτυπα το αφου πρωτα ξεδιαλυνεις τί ειναι το B-stock.

 

Υ.Γ. Εχεις βαλει δύο "4".

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν η συσκευη ειναι πχ από Γερμανια αλλά αγορασμενη από εδω από από καποιο σκρουτζομάγαζο και τυχει να θες να το πάς στο service θα δεχτουν αντικατάσταση συσκευης αν εχει κάτι που δεν επισκευάζεται??
Link to comment
Share on other sites

Το Β-stock είναι ανοιγμένο είτε από επιστροφή είτε από επισκευη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από play247 έχει αγοράσει κανεις να μας πει από που ειναι η συσκευή?

 

Ελληνική συσκευή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική συσκευή είναι.

 

Να υποθεσω πως το εχεις παρει απο εκει και το γνωριζεις σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως το εχεις παρει απο εκει και το γνωριζεις σιγουρα.

 

είναι όντως Ελληνικά...και εγω από εκεί έχω πάρει το δικό μου :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

είναι όντως Ελληνικά...και εγω από εκεί έχω πάρει το δικό μου :)

 

απο birdphone το εχεις παρει εσυ?ολα κομπλε?σου ηρθε μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

απο birdphone το εχεις παρει εσυ?ολα κομπλε?σου ηρθε μια χαρα?

 

από birdphone έχω αγοράσει άλλο κινητό και δεν είχα κανένα πρόβλημα...

το G2 το πήρα από play247!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

απο birdphone το εχεις παρει εσυ?ολα κομπλε?σου ηρθε μια χαρα?

 

Από το birdphone το πήρα εγώ. Κανένα πρόβλημα. Την μια μέρα το παρήγγειλα,την επόμενη ήρθε. Έχω αγοράσει πολλά κινητά από εκεί και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Από το birdphone το πήρα εγώ. Κανένα πρόβλημα. Την μια μέρα το παρήγγειλα,την επόμενη ήρθε. Έχω αγοράσει πολλά κινητά από εκεί και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

ελληνικο με καινουργια παρτιδα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον δεν έχουν απόθεμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μάλλον μόλις ειδανε τι εβγαλε η samsung έτρεξαν να αγοράσουν όλοι το g2....:p

 

Μα έτσι ακριβώς όμως :p

 

Ίδια specs, πολύ πιο ωραίο το G2, και είναι ήδη δοκιμασμένο. Πραγματικά τι σκέφτονται -αν σκέφτονται δηλαδή- εκεί πέρα στην Samsung :rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασατε με νεα παρτιδα (401)μπορειτε να μας πειτε ποτε ειναι κατασκευασμενα?

 

εμένα είναι 24/1/14

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...