Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο στο Kaiser Shop και μου έδωσαν αυτό το imei συσκευής 358635054833802. Το βάζω στο http://sndeep.info/en και δεν μου δείχνει τίποτα παραπάνω από το S/N που είναι 483380. Ούτε από πια χώρα προέρχεται, ούτε πότε κατασκευάστηκε ούτε τίποτα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δεν είναι πολύ παράξενο; :wacko:

 

Σου έχουν πει λάθος serial number. Έχει πολλά.κανονικά πρέπει να ξεκινάει πχ 310 ή 311 312 401 402 που είναι κ η τελευταία μέχρι τώρα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου έχουν πει λάθος serial number. Έχει πολλά.κανονικά πρέπει να ξεκινάει πχ 310 ή 311 312 401 402 που είναι κ η τελευταία μέχρι τώρα.

 

To imei μου δώσανε. Το S/N είναι το μόνο στοιχείο που μου εμφανίζει το sndeep.

Link to comment
Share on other sites

To imei μου δώσανε. Το S/N είναι το μόνο στοιχείο που μου εμφανίζει το sndeep.

 

Ναι αλλά για να δεις παρτίδα αμέσως πρέπει να χεις serial

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Tις πληροφορίες όλες τις εμφανίζει ΚΑΙ με το imei!!!! Δε χρειάζεται το Sn.

 

Αυτό ξέρω και εγώ. Έχω δοκιμάσει παλαιότερα μόνο το imei και μου εμφανίζει τα πάντα. Αυτό το imei δεν μου δίνει στοιχεία. Μήπως μπορείς να το δοκιμάσεις και εσύ; :)

Link to comment
Share on other sites

πια είναι καλύτερη παρτίδα , 357 ή 311? βρήκα 2 LG με αυτες τις 2 παρτίδες , για αυτό σας ρωτάω για αυτές τις 2.

πια παρτίδα να μην πάρω? πια έχει πρόβλημα με το GPS?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

πια είναι καλύτερη παρτίδα , 357 ή 311? βρήκα 2 LG με αυτες τις 2 παρτίδες , για αυτό σας ρωτάω για αυτές τις 2.

πια παρτίδα να μην πάρω? πια έχει πρόβλημα με το GPS?

 

357 παρτίδα δεν υπάρχει. Η παρτίδα είναι τα 3 πρώτα γράμματα του s/n και το νούμερο δηλώνει την ημερομηνία κατασκευής. 311 είναι 2013(το 3) Νοέμβριος (11), 402 είναι 2014 Φεβρουάριος. Δεν είναι βέβαιο το ποιες παρτίδες έχουν θέμα με το GPS και ποιες όχι αλλά γενικά στις πιο καινούργιες δεν ακούστηκαν παράπονα που ίσως όμως δεν το έχουν αντιληφθεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ειχε εμφανισει πληροφοριες με τον ΙΜΕΙ. Ηθελε το SN
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ειχε εμφανισει πληροφοριες με τον ΙΜΕΙ. Ηθελε το SN

Σε μερικους ετσι κανει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα απο birdphone το G2, πήρα φυσικά το ευρωπαϊκό και είναι απο Πολωνία με παρτίδα 402. Η συσκευή είναι unbranded χωρίς κανένα λογότυπο άλλης εταιρείας κλπ.

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στο μαγαζί ήταν άψογοι σε όλα τους, μετά την παραγγελία με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν για ότι τους ρώτησα και μου είπαν επίσης πως ισχύει το DOA για 7 ημέρες, πως αν έχει ή πάθει κάτι το κινητό μέσα σε 7 ημέρες τους το γυρίζω σε αυτούς και αυτοί αναλαμβάνουν για την διαδικασία αντικατάστασης, μετά την πάροδο των 7 ημερών επικοινωνία με επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Με μια πρώτη ματιά το κινητό είναι φανταστικό!!!

 

Συμφωνώ απολύτως στα λεγόμενα σου..Και εγώ από εκεί το πήρα την ίδια μέρα και όλα άψογα όπως τα περιγράφεις..Και εμένα Πολωνικό είναι..Στα 358€ το πήρα

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, στον Κωτσόβολο στο the mall προχθές το είχε στα 399€. Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, στον Κωτσόβολο στο the mall προχθές το είχε στα 399€.

Μωρε μπραβο..

Παντως ξενερωσα ενω κοιτουσα αγγελιες για κατι σε καλη τιμη και δεν εβρισκα τιποτα, τωρα βλεπω 16αρια και 32αρια κλειστα στα κουτια 300 ευρω.. :-/

Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπραβο..

Παντως ξενερωσα ενω κοιτουσα αγγελιες για κατι σε καλη τιμη και δεν εβρισκα τιποτα, τωρα βλεπω 16αρια και 32αρια κλειστα στα κουτια 300 ευρω.. :-/

 

Πάντως απ' ότι μου είπε ένας γνωστός, πρέπει να ήταν προσφορά για δύο μέρες και λογικά τώρα πρέπει να έχει πάει στα 499€ που πλέον μάλλον αποτελεί την νέα επίσημη τιμή της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Πάντως μόλις είδα τα 399€ έφαγα τρελό ξενέρωμα γιατί το πήρα πριν 1,5 μήνα στα 599€!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' ότι μου είπε ένας γνωστός, πρέπει να ήταν προσφορά για δύο μέρες και λογικά τώρα πρέπει να έχει πάει στα 499€ που πλέον μάλλον αποτελεί την νέα επίσημη τιμή της ελληνικής αντιπροσωπείας.

Πάντως μόλις είδα τα 399€ έφαγα τρελό ξενέρωμα γιατί το πήρα πριν 1,5 μήνα στα 599€!

Κακώς πήρες ελληνικό με τόσα λεφτά. 360 το πήρα Εγώ από Σκρουτζ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κακώς πήρες ελληνικό με τόσα λεφτά. 360 το πήρα Εγώ από Σκρουτζ

 

Τότε στο σκρουτζ είχαν πάει κοντά στα 420€ τα παραεισαγωγής και μάλλον ήταν όλα branded, ενώ και το λευκό χρώμα που ήθελα ήταν λίγο δυσεύρετο στις χαμηλές τιμές. Οπότε επειδή ήθελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, τα έσκασα...και τώρα βλέποντας τις σημερινές τιμές έχω "σκάσει" εγώ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασε από birdphone ο φίλος μου, σήμερα. Από Πολωνία , 402 παρτίδα. Κατενθουσιασμένος με την συσκευή.

 

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Να τσεκάρει το gps και να μας πεί αν κάνει τα κουλά που κάνει σε άλλους μιας και ειναι νέα παρτίδα το τηλέφωνό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,αναμένω απο ένα "φίλο" να φέρει ένα σφραγισμένο LG G2 32gb στα 300 την ερχόμενη Πεμπτη, αλλά δεν ξέρω ακόμα ΙΜΕΙ κτλ.

Το θέμα είναι βασικά απο ότι καταλαβαίνω δεν με καλύπτει η εγγύηση σωστά?Και στην περίπτωση αυτή ποια είναι η διαδικασία?

Δεν είχα ακούσει οτι υπάρχουν θέματα με το gps ,με ενδιαφέρει αρκετά, γνωρίζετε τις πιθανότητες να έχω πρόβλημα? Τώρα για παρτίδες κτλ φαντάζομαι θα ξέρω σε λίγες μέρες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,αναμένω απο ένα "φίλο" να φέρει ένα σφραγισμένο LG G2 32gb στα 300 την ερχόμενη Πεμπτη, αλλά δεν ξέρω ακόμα ΙΜΕΙ κτλ.

Το θέμα είναι βασικά απο ότι καταλαβαίνω δεν με καλύπτει η εγγύηση σωστά?Και στην περίπτωση αυτή ποια είναι η διαδικασία?

Δεν είχα ακούσει οτι υπάρχουν θέματα με το gps ,με ενδιαφέρει αρκετά, γνωρίζετε τις πιθανότητες να έχω πρόβλημα? Τώρα για παρτίδες κτλ φαντάζομαι θα ξέρω σε λίγες μέρες!!

 

Αισιοδοξία. Πιστεύω δεν θα εχεις. Οι νέες παρτίδες δεν έχουν θέμα

οσον αφορά την εγγύηση δεν Καλυπτεσαι απο lg hellas. Θα μιλήσεις με το κατάστημα που το πήρε το παιδι σε τυχόν πρόβλημα και εκείνοι θα σου πουν τι θα κάνεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που ειχες με το ηχειο το εφτιαξες?

 

Τότε το είχα αντικαταστήσει εντός του χρονικού ορίου του doa και το καινούργιο δεν έκανε αυτό τον θόρυβο στο ηχείο. Όχι ότι δεν κάνει ποτέ αλλά μάλλον είναι φυσιολογικός ή θέμα δικτύου αφού τον κάνει σχετικά σπάνια και ακούγεται σαν να είναι διαφορετικός θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

Τότε το είχα αντικαταστήσει εντός του χρονικού ορίου του doa και το καινούργιο δεν έκανε αυτό τον θόρυβο στο ηχείο. Όχι ότι δεν κάνει ποτέ αλλά μάλλον είναι φυσιολογικός ή θέμα δικτύου αφού τον κάνει σχετικά σπάνια και ακούγεται σαν να είναι διαφορετικός θόρυβος.

Με το ακουστικό Είχες;ή το ηχείο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...