Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες τη βοηθεια σας! εχς παραγγειλει ΕΝΑ nexus 16gb στις 22 νοεμβρη. και την ιδια μερα μου σεμευσε τα χρηματα απο την καρτα. Σημερα μου τα ξαναδεσμευσε! δηλ μου εχει δεσμευδη 720 ευρω. ετσι παει το πραγμα ? τι γινεται ?μου λεει στο google play σε εκκρεμοτητα και αποστολη 11 δεκεμβρη. αλλα δεν εχει ερθει mail οτι εγινε shipped. ξερει κανεις τι παιζει ?

 

Φιλε μην αγχωνεσαι... Κιεμενα το ιδιο μου εκανε. Πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι ηρωτη χρεωση ειναι η δεσμευση και η δευτερη ειναι η πραγματικη. Απλα καμια φορα η τραπεζα αργει να επεξεργαστει την αποδεσμευση.

Πραγματι πριν λιγο ειδα οτι η πρωτη χρεαση επιστραφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην αγχωνεσαι... Κιεμενα το ιδιο μου εκανε. Πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι ηρωτη χρεωση ειναι η δεσμευση και η δευτερη ειναι η πραγματικη. Απλα καμια φορα η τραπεζα αργει να επεξεργαστει την αποδεσμευση.

Πραγματι πριν λιγο ειδα οτι η πρωτη χρεαση επιστραφηκε.

 

να σαι καλα φιλε. και γω πηρα στην τραπεζα και δεν καταλαβαιναν και πολυ. απλως εκανα την παραγγελια μεσω φιλου στο εξωτερικο αλλα με την δικη μου καρτα (ελληνική)

λεω μηπως ξαναεκανα μια χρέωση λόγω αλλης διευθυνσης κτλπ. Τεσπα θα του πω να παρει και αυριο καμια google και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε. και γω πηρα στην τραπεζα και δεν καταλαβαιναν και πολυ. απλως εκανα την παραγγελια μεσω φιλου στο εξωτερικο αλλα με την δικη μου καρτα (ελληνική)

λεω μηπως ξαναεκανα μια χρέωση λόγω αλλης διευθυνσης κτλπ. Τεσπα θα του πω να παρει και αυριο καμια google και βλεπουμε.

 

Χωρίς να θέλω να σε ενθουσίασε, ο τύπος στο support μου είπε οτι αυτό γίνεται όταν η συσκευή φεύγει νωρίτερα απο οτι υπολόγιζαν απο την αποθήκη.

 

Να σημειωσω επίσης οτι και Αυστραλία ομαλοποιειται η διάθεση. Το είχαν παραγγείλει αρκετοί στο γραφείο και όλοι παραλαβανε μέσα στην εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε ενθουσίασε, ο τύπος στο support μου είπε οτι αυτό γίνεται όταν η συσκευή φεύγει νωρίτερα απο οτι υπολόγιζαν απο την αποθήκη.

 

Να σημειωσω επίσης οτι και Αυστραλία ομαλοποιειται η διάθεση. Το είχαν παραγγείλει αρκετοί στο γραφείο και όλοι παραλαβανε μέσα στην εβδομαδα.

 

μακάρι. βεβαια χριστουγεννα θα κατεβει ο φιλος μου οποτε το ιδιο ειναι :P

Link to comment
Share on other sites

Το UK πρεπει να εχει full stock για παραγελια που εγινε στις 4 του μηνα την επομενη κιολα εφυγε απο την αποθηκη, ασχετα αν ελεγε οτι θα φυγει στις 11/12

 

περιμενω ενα moto x απο USA και ενα Ν5 να δουμε ποιο θα ειναι ειναι ο νικητης...

Link to comment
Share on other sites

Το UK πρεπει να εχει full stock για παραγελια που εγινε στις 4 του μηνα την επομενη κιολα εφυγε απο την αποθηκη, ασχετα αν ελεγε οτι θα φυγει στις 11/12

 

περιμενω ενα moto x απο USA και ενα Ν5 να δουμε ποιο θα ειναι ειναι ο νικητης...

 

Στο site λέει οτι φεύγει απο την αποθήκη το αργότερο στις 11 οποτε ειναι παλι σε στοκ κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην αγχωνεσαι... Κιεμενα το ιδιο μου εκανε. Πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι ηρωτη χρεωση ειναι η δεσμευση και η δευτερη ειναι η πραγματικη. Απλα καμια φορα η τραπεζα αργει να επεξεργαστει την αποδεσμευση.

Πραγματι πριν λιγο ειδα οτι η πρωτη χρεωση επιστραφηκε.

 

Καλησπερα...το ιδιο ακριβως επαθα και εγω...τελικα δεν δεχτηκε την αγορα μιας και χρειαζοταν να εχω εις διπλουν τα χρηματα μεσα και φυσικα δεν υπηρχαν 1650 ευρω μεσα μιας και ειχα παραγγειλει δυο οποτε η συναλλαγη μου ακυρωθηκε...Παντως 12 μερες μετα δεν μου εχουν αποδεσμευτει ακομα τα πρωτα 825 ευρω...Ξερει κανεις σε ποσο καιρο περιπου αποδεσμευονται? εχουμε κανενα link για να στειλω ερωτηση σε αυτους γτ στο help ολο κατι βλακεις βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...το ιδιο ακριβως επαθα και εγω...τελικα δεν δεχτηκε την αγορα μιας και χρειαζοταν να εχω εις διπλουν τα χρηματα μεσα και φυσικα δεν υπηρχαν 1650 ευρω μεσα μιας και ειχα παραγγειλει δυο οποτε η συναλλαγη μου ακυρωθηκε...Παντως 12 μερες μετα δεν μου εχουν αποδεσμευτει ακομα τα πρωτα 825 ευρω...Ξερει κανεις σε ποσο καιρο περιπου αποδεσμευονται? εχουμε κανενα link για να στειλω ερωτηση σε αυτους γτ στο help ολο κατι βλακεις βγαζει...

 

Εμένα μου έχει δεσμευμένα τα χρήματα από τις 7/11 , αν και η παραγγελία ακυρώθηκε (επειδή η κάρτα ήταν ελληνική) μερικές μέρες μετά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δεσμευμένα τα χρήματα από τις 7/11 , αν και η παραγγελία ακυρώθηκε (επειδή η κάρτα ήταν ελληνική) μερικές μέρες μετά...

 

Και σου τα εχει ακομα δεσμευμενα σχεδον ενα μηνα τωρα? Και εμενα μου τα εχει απο τις 20/11..Δεν σε ανησυχει καθολου το γεγονος? Οχι τπτ αλλο αλλα χρειαζομαι την καρτα για αλλες αγορες και δεν μπορω να την χρησιμοποιησω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δεσμευμένα τα χρήματα από τις 7/11 , αν και η παραγγελία ακυρώθηκε (επειδή η κάρτα ήταν ελληνική) μερικές μέρες μετά...

 

Στο τσακ ειμαι να ακυρωσω την παραγγελια... ελεος με της μ...ς της google. Τοσες φορες εχω ψωνισει απο ιντερνετ γιατι να σου δεμευσει 2 φορες τα χρηματα ? Αφου δεν το εχουν με το εμποριο οι ανθρωποι ας τα δινουν σε κανενα αμαζον να τα πουλαει. 1 μηνας και εκατο προβληματα για να απρεις ενα κινητο.. ουτε σπιτι να επερνες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Alpha Bank.

Μου είπε ότι έγινε μια κίνηση για αποδέσμευση του ποσού από την Google μια βδομάδα μετά, αλλά κάπου κώλυσε, οπότε τώρα περιμένω να περάσει το χρονικό περιθώριο που δίνει η τράπεζα στην επιχείρηση για να πάρει τα λεφτά. Εφόσον δεν κάνει καμία κίνηση ακυρώνεται αυτόματα η συναλλαγή και στα αποδεσμεύει η τράπεζα. Μέχρι τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

 

Και το περιθώριο αυτό?? 25 εργάσιμες μέρες από την ημέρα δέσμευσης του ποσού....:wacko:

 

Υπομονή!!! :X

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Alpha Bank.

Μου είπε ότι έγινε μια κίνηση για αποδέσμευση του ποσού από την Google μια βδομάδα μετά, αλλά κάπου κώλυσε, οπότε τώρα περιμένω να περάσει το χρονικό περιθώριο που δίνει η τράπεζα στην επιχείρηση για να πάρει τα λεφτά. Εφόσον δεν κάνει καμία κίνηση ακυρώνεται αυτόματα η συναλλαγή και στα αποδεσμεύει η τράπεζα. Μέχρι τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

 

Και το περιθώριο αυτό?? 25 εργάσιμες μέρες από την ημέρα δέσμευσης του ποσού....:wacko:

 

Υπομονή!!! :X

 

LOL....25 εργασιμες? αν ειναι δυνατον...Εμ βεβαια...μονο στο ελλαδισταν αυτα...που και δλδ καποιος να χρειαζοταν τα λεφτα...οτι να'ναι..

Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσημότητα στο UK είναι πλέον στο 100% μιας και τα Χριστούγεννα είναι δίπλα. Αγοράζεις σήμερα και παραλαμβάνεις αύριο!

 

Για Γερμανία πότε υπολογίζουμε/υποθέτουμε; Μην πάει το τηλέφωνο και έχουν κατέβει οι συγγενείς Ελλάδα :lol: Χτές έγινε η παραγγελία.

 

Και από Γερμανία τελικώς, ενώ έλεγε για 2-3 βδομάδες, έγινε shipped χτές , την επόμενη μέρας της παραγγελίας :)

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου παραγγελία έγινε τη Δευτέρα, Τέταρτη έφυγε και λογικά σήμερα θα παραδωθεί σύμφωνα με το tracking της FedEx.

 

Όσο για τις διπλοχρεωσεις μην αγχωνεστε, γίνονται και άλλου αυτα όπως ανεφερα παραπανω. Δεν είναι αποκλειστικό ελληνικό φαινόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου είναι στα χέρια του συγγενή μου. Αύριο θα τα στείλει Ελλάδα. Άντε να δούμε πόσο θα κάνουν για να έρθουν.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε ενθουσίασε, ο τύπος στο support μου είπε οτι αυτό γίνεται όταν η συσκευή φεύγει νωρίτερα απο οτι υπολόγιζαν απο την αποθήκη.

 

Να σημειωσω επίσης οτι και Αυστραλία ομαλοποιειται η διάθεση. Το είχαν παραγγείλει αρκετοί στο γραφείο και όλοι παραλαβανε μέσα στην εβδομαδα.

 

Τελικα δικιο ειχες σημερα μου ηρ8ε μαιλ οτι εφυγε η παραγγελια! γνωριζεις σε ποσο καιρο αποδεμευονται τ α χρηματα (η διπλοχρεωση ποθυ λεγαμε) ΄ειναι αποκλειστικα θεμα τραπεζας ? να εχουμε και κανενα ψιλό χριστουγεννα ερχονται :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δικιο ειχες σημερα μου ηρ8ε μαιλ οτι εφυγε η παραγγελια! γνωριζεις σε ποσο καιρο αποδεμευονται τ α χρηματα (η διπλοχρεωση ποθυ λεγαμε) ΄ειναι αποκλειστικα θεμα τραπεζας ? να εχουμε και κανενα ψιλό χριστουγεννα ερχονται :P

 

Άντε με το καλό να στο φέρουν!

Στο support μου είπε 1-3 μέρες αλλά εμένα την επόμενη μέρα απόδεσμεύτηκαν. Δεν ξέρω αν αλλάζει απο τράπεζα σε τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Νέος κάτοχος κι εγώ από προχτές. Βρέθηκα στην Αμερική λόγω δουλειάς και δεν αντιστάθηκα στον πειρασμό να το χτυπήσω παρότι δεν θα έχω 4G (οκ, έχω wind) και εγγύηση.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας. Κατάφερα να το παραγγείλω με χρεωστική κάρτα της Eurobank απλά βάζοντας σαν billing και shipping address τη διεύθυνση του ξενοδοχείου που μένω. Πράγματι το κινητό μου ήρθε σε 2 μέρες μαζί με τον ασύρματο φορτιστή και τη bumper case που παρήγγειλα! Χτες μου ζήτησε ο κουμπάρος μου να του πάρω και αυτού ένα αλλά όταν πάτησα "αγορά" δεν μου δέχτηκε την κάρτα!

 

Την πρώτη παραγγελία που ήταν επιτυχής την έκανα Τετάρτη και μόλις τρεις μέρες μετά δεν μου δέχτηκε την κάρτα για δεύτερη παραγγελία. Δοκίμασα να καθαρίσω cache και να φτιάξω καινούργιο λογαριασμό google μήπως τα καταφέρω αλλά τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω; Με e-prepaid λέτε να δουλέψει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απ' ό,τι βλέπω το έχουν φέρει και 3-4 σκρουτζομάγαζα σε τιμή περίπου 100 ευρώ παραπάνω απ' το Play Store. Το 'χει πάρει κανείς από κει; Τόσο πιστεύω θα το φέρουν και εδώ (469) τα γνωστά καταστήματα αν κρίνουμε απ' τον προκάτοχο. Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απ' ό,τι βλέπω το έχουν φέρει και 3-4 σκρουτζομάγαζα σε τιμή περίπου 100 ευρώ παραπάνω απ' το Play Store. Το 'χει πάρει κανείς από κει; Τόσο πιστεύω θα το φέρουν και εδώ (469) τα γνωστά καταστήματα αν κρίνουμε απ' τον προκάτοχο.

 

Μόλις το φέρουν θα πέσει λίγο η τιμή στο Σκρουτζ

Αυτα που πουλάνε λογικά θα είναι αγγλικά ή γερμανικά οποτε κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το παρέλαβα από μαγαζί στο Σκρουτζ, έχω την εντύπωση οτι η συσκευή είναι από Ιταλία (πως το κοιτάζω αυτό, αλήθεια; ). Όλα καλά, το πακέτο σφραγισμένο και το τηλέφωνο άριστο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το παρέλαβα από μαγαζί στο Σκρουτζ, έχω την εντύπωση οτι η συσκευή είναι από Ιταλία (πως το κοιτάζω αυτό, αλήθεια; ). Όλα καλά, το πακέτο σφραγισμένο και το τηλέφωνο άριστο.

 

ποσο πηγε το μαλι???????

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...