Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα όταν το παρήγγειλα στις 8/11 έλεγα διαθεσιμότητα σε 4-5 εβδομάδες. Όμως το τηλέφωνο από την Παρασκευή που μας πέρασε 22/11 ταξιδεύει από Γερμανία για Ελλάδα και το περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα όταν το παρήγγειλα στις 8/11 έλεγα διαθεσιμότητα σε 4-5 εβδομάδες. Όμως το τηλέφωνο από την Παρασκευή που μας πέρασε 22/11 ταξιδεύει από Γερμανία για Ελλάδα και το περιμένω.

 

Όταν μπαίνεις στο Google play λέει ναι μεν 2-3 βδομάδες αλλά αν μπεις μέσα στη παραγγελία έχει συγκεκριμένη ημερομηνία. Μακάρι όμως για όλους να έρθει νωρίτερα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το στοκ που είχε η Google έχει τελειώσει προ πολλού. Περιμένει νέα φουρνιά για αυτό και όλες οι παραγγελίες από 12-13 Νοεμβρίου και μετά (και μέχρι και χθες) γράφει οτι θα γίνει αποστολή στις 11 Δεκεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! παρηγγειλα και γω το nexus απο γερμανια μεσω μιας φιλης που μενει εκει και θα μου το φερει μαλλον χριστουγεννα. πληρωσα με τη δικη μου καρτα ομως, (χρεωστική) και ενω μου εχει δεσμευσει το ποσο απο την παρασκευη δεν εχει προσωρησει η διαδικασια. ξερει κανεις τι παιζει ? η απλα το παει λαου λαου το θεμα h google? κριμα γτ θα ακτεβει και σε 10 μερες ελλαδα αλλα δεν νομιζω να προλαβει να εχει ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! παρηγγειλα και γω το nexus απο γερμανια μεσω μιας φιλης που μενει εκει και θα μου το φερει μαλλον χριστουγεννα. πληρωσα με τη δικη μου καρτα ομως, (χρεωστική) και ενω μου εχει δεσμευσει το ποσο απο την παρασκευη δεν εχει προσωρησει η διαδικασια. ξερει κανεις τι παιζει ? η απλα το παει λαου λαου το θεμα h google? κριμα γτ θα ακτεβει και σε 10 μερες ελλαδα αλλα δεν νομιζω να προλαβει να εχει ...

 

Γράφει ότι τα λεφτά τα τραβάει με την παράδοση γιατί μπορείς να το ακυρώσεις αν θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μπηκα με ισπανικη Ip αλλα δεν μπορω να μπω να δω το κινητο τι κανω λαθος

δειτε φωτο

https://docs.google.com/file/d/0B4JbG-4HUYBTS0tCalE0endabXM/edit

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον να μεταφερθεί το "leaves warehouse on" νωρίτερα ή αργότερα?

 

 

Εμένα το είχε παραγγήλει φίλος στην Αγγλία στις 11//11, έλεγε για αποστολή σε 1-3 εργάσιμες από τις 22/11 αλλά 15/11 το είχε στα χέρια του. Από αύριο θα το έχω και εγώ στα δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια

Ενώ έχω ισπανικη ip δεν μπορώ να μπω να αγοράσω

 

Δέιτε φωτο νεα απο το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια

Ενώ έχω ισπανικη ip δεν μπορώ να μπω να αγοράσω

 

Δέιτε φωτο νεα απο το ταμπλετ

με chrome προσπαθεις???????????

:)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δοκίμασα και έτσι μισό να δω

 

 

 

Ειμαι απο το κινητο και με παταει απο υην ανώνυμη και με παει στο play store και πάλι στον Chrome σε κανονική περιήγηση

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δοκίμασα και έτσι μισό να δω

 

 

 

Ειμαι απο το κινητο και με παταει απο υην ανώνυμη και με παει στο play store και πάλι στον Chrome σε κανονική περιήγηση

 

αποσυνδεσε το λογαριασμο σου απο τον Chrome η¨ ανωνυμη περιηγηση γιατι αλλιως σε καταλαβαινει

:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. παρηγγειλα το νεξους απο γερμανια μεσω μιας φίλης που μενει εκει για αν μου το φέρει. της εδωσα την δικη μου καρτα (ελληνική). παίζει προβλημα με αυτό? γτ κατι τετοιο πηρε το ματι μου. βεβαια δεν μου εχει ακυρώσει την παραγγελια (την εκανα 22/11) αλλα λεει ακομα σε εκρεμότητα. οποιος ξλερει κάτι ας δώσει τα φώτα του!
Link to comment
Share on other sites

κι άλλο άκυρο από την google!!!

 

από την αρχή ομως πάλι έκανα νέο mail (μέσω αγγλικής ip) ακολούθησα όλες τις διαδικασίες, ενημέρωσα το wallet και πάω να κάνω εκ νέου την παραγγελία. ΔΕΝ με αφήνει, μου την ακυρώνει αμέσως και μου λέει να δοκιμάσω σε 24 ώρες!!!! Τι στον @#@$@%@ συμβαίνει δεν ξέρω...

 

Ως έσχατη λύση λέω να δοκιμάσω να το παραγγείλω μέσω του Carphone Warehouse όπου λέει ότι το 16άρι μαύρο υπάρχει στοκ και sim free. Η χρέωση είναι 30 λίρες παραπάνω! Τι λέτε να το κάνω από εκεί αν δεν τα καταφέρω μέσω play store?

Link to comment
Share on other sites

κι άλλο άκυρο από την google!!!

 

από την αρχή ομως πάλι έκανα νέο mail (μέσω αγγλικής ip) ακολούθησα όλες τις διαδικασίες, ενημέρωσα το wallet και πάω να κάνω εκ νέου την παραγγελία. ΔΕΝ με αφήνει, μου την ακυρώνει αμέσως και μου λέει να δοκιμάσω σε 24 ώρες!!!! Τι στον @#@$@%@ συμβαίνει δεν ξέρω...

 

Ως έσχατη λύση λέω να δοκιμάσω να το παραγγείλω μέσω του Carphone Warehouse όπου λέει ότι το 16άρι μαύρο υπάρχει στοκ και sim free. Η χρέωση είναι 30 λίρες παραπάνω! Τι λέτε να το κάνω από εκεί αν δεν τα καταφέρω μέσω play store?

 

Φιλέ δεν δέχεται την κάρτα ""billing address""

Έχω φίλο στην Ισπανία με ελληνική κάρτα και του κάνει τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Κατι τέτοιο έχει γίνει

Εμένα ο φίλος θα πάει να βγάλει χρεωστική ισπανική να μου το φέρει

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι μαυρο το εχει και το amazon.co.uk και το στελνει το amazon.Για δειτε το

 

http:// http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GDD9N60?ie=UTF8&force-full-site=1&ref_=aw_bottom_links

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

κι άλλο άκυρο από την google!!!

 

από την αρχή ομως πάλι έκανα νέο mail (μέσω αγγλικής ip) ακολούθησα όλες τις διαδικασίες, ενημέρωσα το wallet και πάω να κάνω εκ νέου την παραγγελία. ΔΕΝ με αφήνει, μου την ακυρώνει αμέσως και μου λέει να δοκιμάσω σε 24 ώρες!!!! Τι στον @#@$@%@ συμβαίνει δεν ξέρω...

 

Ως έσχατη λύση λέω να δοκιμάσω να το παραγγείλω μέσω του Carphone Warehouse όπου λέει ότι το 16άρι μαύρο υπάρχει στοκ και sim free. Η χρέωση είναι 30 λίρες παραπάνω! Τι λέτε να το κάνω από εκεί αν δεν τα καταφέρω μέσω play store?

 

Φίλε μου νομίζω ότι τα Carphones το έχουν sim free πάνω από £400...

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι μαυρο το εχει και το amazon.co.uk και το στελνει το amazon.Για δειτε το

 

http:// http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GDD9N60?ie=UTF8&force-full-site=1&ref_=aw_bottom_links

 

Eligible European Destinations (Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Finland, Gibraltar, Iceland, Ireland, Portugal, Sweden and Poland)

 

Το στέλνει μόνο UK και στις παραπάνω χώρες, αλλά και πάλι μαζί με τα μεταφορικά θα ήταν πολύ πάνω από την κανονική του τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω ότι τα Carphones το έχουν sim free πάνω από £400...

 

£329 έχει το 16αρι.

Δεν στέλνουν Ελλάδα όμως.

Link to comment
Share on other sites

και τα άκυρα έρχονται απανωτά!!!

Με ακύρωσε και το carphone λόγω πιστωτικής - χρεωστικής κάρτας.

 

Το amazon το στέλνει μόνο Αγγλία (έχω το f2me, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα) αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή, με τα μεταφορικά βγαίνει σχεδόν 460 ευρώ! Ήμουν διατεθιμένος να δώσω τις 30 λίρες παραπάνω που ζητάει το carphone αλλά όχι τις 60 του amazon!

Στερεύουν όμως οι λύσεις... Μετά κέφτομαι το e-bay αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι. Ειδάλλως....έχε για nexus 5!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...