Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς;;;;

 

Δεν πρεπει να φταιει αυτο.Περυσι τη τελευταια φορα που παρηγγειλα το bumper με tunnelbear και διευθυνση f2me μου εκοψαν τη παραγγελια.Φετος με αλλο vpn και την ιδια διευθυνση f2me το nexus 5 μου ηρθε κανονικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

''...we recommend that your billing and shipping addresses match what is on file with your bank...''

 

Μετά από μεγάλη προσπάθεια -tunnelbear UK ip, αγορά συσκευής, χρήση νέου UK gmail, διεύθυνση από forward2me.com και χρήση ελληνικής πιστωτικής (το τονίζω)- μου απορρίπτει κι εμένα την πληρωμή η Google. Φαίνεται πως ελέγχει την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην πιστωτική μου και την διεύθυνση παράδοσης στο forward2me. Και επειδή αυτά τα 2 δεν συμπίπτουν, δεν προχωράει η παραγγελία. Μπορεί να μας πει κάποιος που το αγόρασε από Αγγλία αλλά μέσω tunnelbear, τι πιστωτική χρησιμοποίησε?

Link to comment
Share on other sites

''...we recommend that your billing and shipping addresses match what is on file with your bank...''

 

Μετά από μεγάλη προσπάθεια -tunnelbear UK ip, αγορά συσκευής, χρήση νέου UK gmail, διεύθυνση από forward2me.com και χρήση ελληνικής πιστωτικής (το τονίζω)- μου απορρίπτει κι εμένα την πληρωμή η Google. Φαίνεται πως ελέγχει την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην πιστωτική μου και την διεύθυνση παράδοσης στο forward2me. Και επειδή αυτά τα 2 δεν συμπίπτουν, δεν προχωράει η παραγγελία. Μπορεί να μας πει κάποιος που το αγόρασε από Αγγλία αλλά μέσω tunnelbear, τι πιστωτική χρησιμοποίησε?

 

Δοκιμάστε με prepaid :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με prepaid :)

 

Κάποια που να δουλεύει σίγουρα? Άϋλη (εικονική-χωρίς πλαστικό) ή πλαστική? Τράπεζα? Άϋλη σε Eurobank και Πειραιώς μπορείς να βγάλεις και online σε 5 λεπτά αν έχεις e-banking.

Sorry που ρωτάω πολλά...απλά η χρέωση για φόρτωση-εκφόρτωση χρημάτων είναι συνολικά 4€ έως 7€ οπότε η κάθε δοκιμή κοστίζει!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια που να δουλεύει σίγουρα? Άϋλη (εικονική-χωρίς πλαστικό) ή πλαστική? Τράπεζα? Άϋλη σε Eurobank και Πειραιώς μπορείς να βγάλεις και online σε 5 λεπτά αν έχεις e-banking.

Sorry που ρωτάω πολλά...απλά η χρέωση για φόρτωση-εκφόρτωση χρημάτων είναι συνολικά 4€ έως 7€ οπότε η κάθε δοκιμή κοστίζει!

 

Εγώ με αγροτικής πλαστική είχα πάρει πριν κανένα 8μηνο (2 τεσσαρια) μια χαρά όλα. Με τις πιστωτικές πολλές φορές τις μπλοκάρει και η ίδια η τράπεζα γιατί θεωρεί την συναλλαγή ύποπτη.Το παιδί όμως δοκίμασε με προπληρωμένη γράφει από επάνω και του κόλλησε.

 

Με prepaid δοκίμασα εγώ αλλά είχα αρνητικά αποτελέσματα. Έκανα κι άλλη πρσπάθεια και περιμένω...

 

Έφτιαξες νέο gmail?

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και σε ξένα forum πως πριν το καλοκαίρι δεν υπήρχαν θέματα, δηλαδή η google προχωρούσε στη χρέωση πιστωτικών/χρεωστικών/prepaid χωρίς να ελέγχει τη διεύθυνσή τους. Φέτος όμως (μετά το Σεπτέμβρη), ελέγχει και αυτή την παράμετρο με συνέπεια να απορρίπτονται οι πληρωμές από άτομα που παραγγέλνουν μέσω forwarding υπηρεσιών (mailbox.de, forward2me.com κτλ). Ελπίζω κάποιος να παρήγγειλε επιτυχώς (δηλαδή να παρέλαβε) φέτος Nexus συσκευή και να μας πει τι κάρτα χρησιμοποίησε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και σε ξένα forum πως πριν το καλοκαίρι δεν υπήρχαν θέματα, δηλαδή η google προχωρούσε στη χρέωση πιστωτικών/χρεωστικών/prepaid χωρίς να ελέγχει τη διεύθυνσή τους. Φέτος όμως (μετά το Σεπτέμβρη), ελέγχει και αυτή την παράμετρο με συνέπεια να απορρίπτονται οι πληρωμές από άτομα που παραγγέλνουν μέσω forwarding υπηρεσιών (mailbox.de, forward2me.com κτλ). Ελπίζω κάποιος να παρήγγειλε επιτυχώς (δηλαδή να παρέλαβε) φέτος Nexus συσκευή και να μας πει τι κάρτα χρησιμοποίησε.

 

Κανονικη πιστωτικη eurobank και διευθυνση forward2me.Απλα δεν χρησιμοποιησα tunnelbear και το καινουργιο gmail το εφτιαξα χρησιμοποιωντας τον kepard vpn client (paid) .Και αυτο που λενε οτι απο Σεπτεμβρη αλλαξε δεν ισχυει.Περυσι τον Μαρτιο με τα ιδια στοιχεια αλλα με tunnelbear ειχα φαει ακυρο στη παραγγελια bumper.Φετος το n5 μου ηρθε κανονικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κανονικη πιστωτικη eurobank και διευθυνση forward2me.Απλα δεν χρησιμοποιησα tunnelbear και το καινουργιο gmail το εφτιαξα χρησιμοποιωντας τον kepard vpn client (paid) .Και αυτο που λενε οτι απο Σεπτεμβρη αλλαξε δεν ισχυει.Περυσι τον Μαρτιο με τα ιδια στοιχεια αλλα με tunnelbear ειχα φαει ακυρο στη παραγγελια bumper.Φετος το n5 μου ηρθε κανονικα

 

Μακάρι να φταίει το Tunnelbear, γιατί εγώ δοκίμασα με αυτό και με πιστωτική Eurobank και έφαγα άκυρο. Θα το δοκιμάσω σήμερα με το πρόγραμμα που λες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχές του μήνα έκανα παραγγελία, κάνοντας χρήση tunnelbear και σαν διεύθυνση forward2me. Δημιούργησα νέο λογαριασμό Gmail. Η πιστωτική της ΕΤΕ (Visa). Παρασκευή βράδυ (1/11) έβαλα την παραγγελία, και 5/11 ήταν στο σπίτι. Δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Κι εγώ με τη σειρά μου, το έκανα forward στον αδελφό της γυναίκας μου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω... κατάφερε κανείς να παραγγείλει το Ν5 έχοντας παραγγείλει στο παρελθόν το Ν4 στο ίδιο όνομα και στην ίδια διεύθυνση f2me έχοντας χρησιμοποιήσει (τότε) τον ελληνικό gmail λογαρισμό του (με τον οποίο τώρα δεν μπορεί να δει το αγγλικό play store ακόμα και με την χρήση VNP) ???

 

Δηλαδή με απλά λόγια, μήπως έχουν σε black list ονόματα ή/και διευθύνσεις f2me (που τους είχαν "εξαπατήσει" με το Ν4) και όσο και αν χτυπιόμαστε με νέο gmail, διάφορες κάρτες και vnp προγράμματα είμαστε "banαρισμένοι"???

 

Αν κάποιος το έχει καταφέρει αυτό ας το γράψει για να το αποκλείσουμε τουλάχιστον σαν ενδεχόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγορασει το nexus 5, αλλα μια χαρα βλεπω το Αγγλικο Play store, χωρις VPN, με τον ελληνικο gmail λογαριασμο που ειχα χρησιμοποιησει για την αγορα του nexus 4.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι τελικα το φερατε απο Play store πόσο σας κοστισε;;;τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα....;;;;ευχαριστω Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανία εμένα 359 η αγορά με τα μεταφορικά της google και + 14ευρω deutsche post συστημένο και ασφαλισμένο το δέμα
Link to comment
Share on other sites

Οσοι τελικα το φερατε απο Play store πόσο σας κοστισε;;;τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα....;;;;ευχαριστω

 

428€ το 32αρι απο αγγλια (ξαδερφη, χωρις το f2me)

Edited by kargeo
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παρηγγειλα απο expansys τελικα με ενδοεταιρικο αφμ και μου βγηκε 400 ακριβως με μεταφορικα.

Η παραγγελια εγινε χθες και σημερα ειναι shipped κιολας η κατασταση :) :)

I'm so happy :lol: :p :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παρηγγειλα απο expansys τελικα με ενδοεταιρικο αφμ και μου βγηκε 400 ακριβως με μεταφορικα.

Η παραγγελια εγινε χθες και σημερα ειναι shipped κιολας η κατασταση :) :)

I'm so happy :lol: :p :D

 

Το 16αρι λογικά..

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι λογικά..

 

Ο ναι. Το 16αρι, δεν μου χρειαζεται παραπανω αφου τα δουλευουμε ολα cloud πλεον , και stream.

Σημερα ηδη εφυγα απο leipzig Γερμανιας για Αθηνα :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ο ναι. Το 16αρι, δεν μου χρειαζεται παραπανω αφου τα δουλευουμε ολα cloud πλεον , και stream.

Σημερα ηδη εφυγα απο leipzig Γερμανιας για Αθηνα :) :)

 

Ας οψετε που γλιτωνω 50 ευρώ απο Αγγλία λόγω φίλου γιατί βαρέθηκα να περιμένω να έρθει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ας οψετε που γλιτωνω 50 ευρώ απο Αγγλία λόγω φίλου γιατί βαρέθηκα να περιμένω να έρθει.

 

Το 16αρι παντως πανω κατω ιδια λεφτα βγαινει. αφου 350 εψει εξω+10 ευρω , παμε 360 +15 ευρω αν το στειλει φιλος, παμε στα 375.

Απο f2me ποσο βγαινει? παλι κοντα 400. για 20 ευρω κολλαμε τωρα? 13 ευρω πληρωσα μεταφορικα και ηρθε σε λιγοτερο απο 24 ωρες απο Αγγλια..!!

Link to comment
Share on other sites

Το 16αρι παντως πανω κατω ιδια λεφτα βγαινει. αφου 350 εψει εξω+10 ευρω , παμε 360 +15 ευρω αν το στειλει φιλος, παμε στα 375.

Απο f2me ποσο βγαινει? παλι κοντα 400. για 20 ευρω κολλαμε τωρα? 13 ευρω πληρωσα μεταφορικα και ηρθε σε λιγοτερο απο 24 ωρες απο Αγγλια..!!

 

Συμφωνώ αλλά θα το φέρει ο ίδιος σε εμένα.. Οπότε όλα τα λοιπά έξοδα τα γλιτωνω.. Αν εφτανα τα 400 θα κοίταζα πολύ πιθανόν το g2 λόγω μπαταρίας κυρίως.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Οσοι τελικα το φερατε απο Play store πόσο σας κοστισε;;;τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα....;;;;ευχαριστω

 

440 απο Αγγλια μαζι με εξοδα τραπεζας για να στειλω τα χρηματα στον φιλο.

Link to comment
Share on other sites

Η γουγλε τα κλειδωσε ολα.Για καποιο λογο καμια πιστωτικη δεν περναει.Τις κανει κατευθειαν reject τις αγορες.Μιλαω για τη λυση του vpn

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η γουγλε τα κλειδωσε ολα.Για καποιο λογο καμια πιστωτικη δεν περναει.Τις κανει κατευθειαν reject τις αγορες.Μιλαω για τη λυση του vpn

 

Κακό αυτο :( γιατί έτσι ,δεν θέλει άλλα money ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...