Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Χρησιμοποιώ το tunellbear για να μπω στο google.co.uk (είμαι συνδεδεμένος με το account) και ενώ βλέπω τη σελίδα για την αγορά του Nexus 5, μου γράφει τιμή HK$3198!

Πατάω στο Buy, και στις επιλογές (Google Play, Carphone Warehouse, O2 και 3) επιλέγω το Google Play και τότε μου βγάζει το μήνυμα "Sorry! Devices on Google Play is not available in your country yet. We're working to bring devices to more countries as quickly as possible. Please check back again soon."

 

Μπορείτε να μου πείτε τί κάνω λάθος, και κυρίως κάποιος που μπορεί και μπαίνει στη σελίδα, αν είναι πλέον διαθέσιμη η έκδοση των 16Gb ή υπάρχει έλλειψη;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρωτοχρονιά κατεβαίνει γνωστός από Γερμανία και θα μου φέρει το nexus.Επειδή 350 δεν είναι λίγα και το έχω ψάξει πολύ,αυτά που γνωρίζω είναι ότι :

1)Αν πάθει τίποτα ( χτύπα ξύλο) πρέπει να το στείλω Γερμανία γιατί Ελλάδα δεν ισχύει η εγγύηση.

2)θα λειτουργεί κανονικά στο Ελληνικό δίκτυο και αργά η γρήγορα θα παίρνω κανονικά τα upload της συσκευής.

3) Θα έχει την ελληνική γλώσσα.

Θέλω να ρωτήσω λοιπόν εάν οτιδήποτε έγραψα πιο πάνω ισχύει,και εάν είναι κάτι που πρέπει να γνωρίζω για την αγορά αυτή επειδή είναι εκτός Ελλάδας.

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει κανονικά στην Ελλάδα από Ιανουάριο που θα το φέρει επίσημα η LG Hellas .

Το κινητό έχει όλες τις γλώσσες μέσα και εφόσον πήρες ευρωπαϊκό δουλεύει στη Ελλάδα σε όλα τα δίκτυα . Κανονικά θα έχεις και 4g

Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης ότι η αγορά θα γίνει μέσω google store.Αν όντως ισχύει αυτό με την εγγύηση ,τι να πω φίλε,μου έφτιαξες την μέρα!Ευχαριστώ!

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης ότι η αγορά θα γίνει μέσω google store.Αν όντως ισχύει αυτό με την εγγύηση ,τι να πω φίλε,μου έφτιαξες την μέρα!Ευχαριστώ!

 

Η εγγύηση σίγουρα ισχύει πανευρωπαϊκά από τη στιγμή που θα διατεθεί επίσημα στην Ελλάδα. Ότι είπε ο φίλος ισχύει. Δεν αλλάζει τίποτα είτε το φέρεις από Γερμανία Αγγλία κτλ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

επισημα η εγγυηση ισχυει απο την ημερα που θα εισαχθει επισημα στην ελλαδα

ανεπισημα ισχυει απο τωρα:p:p:p:p

:)
Link to comment
Share on other sites

kosmasgr εχεις αναφέρει κάπου πως το πήρες , ή στο έφερε γνωστός ? Επίσης κάποιος που το έφερε απο Αγγλία ποσο του κόστισε συνολικά ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Χρησιμοποιώ το tunellbear για να μπω στο google.co.uk (είμαι συνδεδεμένος με το account) και ενώ βλέπω τη σελίδα για την αγορά του Nexus 5, μου γράφει τιμή HK$3198!

Πατάω στο Buy, και στις επιλογές (Google Play, Carphone Warehouse, O2 και 3) επιλέγω το Google Play και τότε μου βγάζει το μήνυμα "Sorry! Devices on Google Play is not available in your country yet. We're working to bring devices to more countries as quickly as possible. Please check back again soon."

 

Μπορείτε να μου πείτε τί κάνω λάθος, και κυρίως κάποιος που μπορεί και μπαίνει στη σελίδα, αν είναι πλέον διαθέσιμη η έκδοση των 16Gb ή υπάρχει έλλειψη;

 

Ευχαριστώ.

Προφανώς δεν λειτουργεί σωστά το tunnelbear και δεν σου δίνει αγγλική ip. Μου συνέβαινε κι εμένα κάποιες φορές, δεν είναι και το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα... Δοκίμασε ξανά και κάνε πριν έναν έλεγχο στο google "what is my ip"

Link to comment
Share on other sites

kosmasgr εχεις αναφέρει κάπου πως το πήρες , ή στο έφερε γνωστός ? Επίσης κάποιος που το έφερε απο Αγγλία ποσο του κόστισε συνολικά ?

 

Έδωσα χρήματα σε φίλο μου που μένει Γερμανία , το πήρε με το λογαριασμό του και μου το στειλε

Link to comment
Share on other sites

kosmasgr εχεις αναφέρει κάπου πως το πήρες , ή στο έφερε γνωστός ? Επίσης κάποιος που το έφερε απο Αγγλία ποσο του κόστισε συνολικά ?

 

Εμένα το πήρε φίλος από Αγγλία και μου το έστειλε.Σύνολο μου βγήκε 410 ευρώ, £299 το κινητό £9,90 από τη google στο φίλο και £11 περίπου από Αγγλία στην Ελλάδα.£320 στοίχισε και έφτασε τα 410 ευρω μαζί με τις προμήθειες της τράπεζας

Αν προσθέσεις και τον ανταπτορα για το ρεύμα αξίζει η αγορά από Αγγλία σε σχέση με το skroutz?

Link to comment
Share on other sites

350 Γερμανία εμένα + 14 μεταφορικά με dhl

 

Το πούλησα όμως :confused:

 

Πόσο έκανε να έρθει από Γερμανία; Το δικό μου το έχει στείλει από την Παρασκευή και ακόμη λέει ότι είναι στη Γερμανία.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έκανε να έρθει από Γερμανία; Το δικό μου το έχει στείλει από την Παρασκευή και ακόμη λέει ότι είναι στη Γερμανία.

 

Τι δικό μου έκανε να έρθει από Γερμανία 7 εργάσιμες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Τι δικό μου έκανε να έρθει από Γερμανία 7 εργάσιμες ημέρες

 

Ελπίζω να έρθει τουλάχιστον, καθώς θυμάμαι τις άσχημες εντυπώσεις που είχαν πολλοί (και εγώ) από τις αγορές του Amazon με τα γερμανικά ταχυδρομεία.

 

Σήμερα ήταν η 4 εργάσιμη. Στο tracking τι σου έβγαζε;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

350 Γερμανία εμένα + 14 μεταφορικά με dhl

 

Το πούλησα όμως :confused:

Απο που το πειρες φιλε μου 350 γιατι εχω ανθρωπο στηνΓερμανια που μπορει να μου το φερει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει ηλεκτρονική αγορά μεσώ ιταλικού google play και το πιο βασίκο αν το πακέτο περιέχει φορτιστή που να ταιριάζει για τις πρίζες μας. Προφανώς απο Αγγλία αν αγοράσουμε θα χρειαστούμε αντάπτορα..
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πειρες φιλε μου 350 γιατι εχω ανθρωπο στηνΓερμανια που μπορει να μου το φερει ευχαριστω

 

Από το google playstore

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έρθει τουλάχιστον, καθώς θυμάμαι τις άσχημες εντυπώσεις που είχαν πολλοί (και εγώ) από τις αγορές του Amazon με τα γερμανικά ταχυδρομεία.

 

Σήμερα ήταν η 4 εργάσιμη. Στο tracking τι σου έβγαζε;

 

το tracking είχε κολλήσει στην αποστολή απο Γερμανία για 6 ημέρες. Μόλις έγραψε ότι ήρθε Ελλάδα την επόμενη, το παρέλαβα. Να σημειώσω ότι ήταν απλό συστημένο ταχυδρομείο και όχι express.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο :) εγώ αποχωρω και πηγαίνω στο forum του note 3 αλλά θα βοηθάω και εδώ ότι χρειαστεί
Link to comment
Share on other sites

το tracking είχε κολλήσει στην αποστολή απο Γερμανία για 6 ημέρες. Μόλις έγραψε ότι ήρθε Ελλάδα την επόμενη, το παρέλαβα. Να σημειώσω ότι ήταν απλό συστημένο ταχυδρομείο και όχι express.

Είχες κάποιον γνωστό στη Γερμανία για να σου το αγοράσει ή χρησιμοποίησες υπηρεσία τύπου f2m?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...