Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρον. Γενικά δεν ακούω ποτέ απλά είχα την εντύπωση ότι τα lte chips που υπάρχουν τώρα δεν έχουν radio

 

Δυστυχως ακουω γενικα ραδιοφωνο και με την περιορισμενη μνημη, σε περιπτωση αγορας τελικα της εκδοσης με τα 16GB θα ηταν καλη λυση.

 

Τελικα για να αγορασουμε την 32GB εκδοση, γινεται μονο εξωτερικο και για φθηνοτερα, μονο απο google play, εχοντας καποιον γνωστο να το παραγγειλει με τη δικη του καρτα, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορείς να δοκιμάσεις και μέσω e-bay.co.uk αλλά θα πρέπει να προσέξεις τον πωλητή. Μπορεί και να πετύχεις καλύτερη τιμή αν είσαι τυχερός...
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δοκιμάσεις και μέσω e-bay.co.uk αλλά θα πρέπει να προσέξεις τον πωλητή. Μπορεί και να πετύχεις καλύτερη τιμή αν είσαι τυχερός...

Ευχαριστω για την απαντηση σου

Μεχρι στιγμης απο τιμες βλεπω 450++ euro :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου

Μεχρι στιγμης απο τιμες βλεπω 450++ euro :(

 

Η WIND θα το φέρει στα 399€ το 16αρι μεχρι τέλος του μηνός λογικά :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω πως με ελληνικη χρεωστικη και παραγγελια απο Γερμανια απο φιλο, περασε κανονικα η παραγγελια(χωρις btw να εχω το διπλο ποσο στη καρτα).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω πως με ελληνικη χρεωστικη και παραγγελια απο Γερμανια απο φιλο, περασε κανονικα η παραγγελια(χωρις btw να εχω το διπλο ποσο στη καρτα).

 

Για το play store εννοεις ε? Απλα δηλωσες να παει στη διευθυνση του φιλου σου με τα στοιχεια της καρτας σου, σωστα?

Τι καρτα εχεις? Απο ποια τραπεζα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...μια ερωτηση θελω να κανω...

τι rev ειναι τα ασπρα 16aria αν καποιος πχ εχει παραλαβει προσφατα θα χαιρομουν να με πληροφορησει.

Ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπέρα.σε λιγες μερες ξεφορτωνομαι οριστικα το παλιο μου iphone4.παρασκευη πρωι αγοραζω! πως σας φαινεται εδω?

υπαρχει καποια εκδοση-παρτιδα ή κατι που πρεπει να προσεξω?ευχαριστω!

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=78010

Edited by skatzivas
λαθοι ορθρογραφικα
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπέρα.σε λιγες μερες ξεφορτωνομαι οριστικα το παλιο μου iphone4.παρασκευη πρωι αγοραζω! πως σας φαινεται εδω?

υπαρχει καποια εκδοση-παρτιδα ή κατι που πρεπει να προσεξω?ευχαριστω!

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=78010

καμια βοηθεια λεβεντες;

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια λεβεντες;

 

Μια Χαρά φαίνεται το 821 συμβολίζει ότι είναι ευρωπαϊκό ρώτα τους για την εγγύηση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για το play store εννοεις ε? Απλα δηλωσες να παει στη διευθυνση του φιλου σου με τα στοιχεια της καρτας σου, σωστα?

Τι καρτα εχεις? Απο ποια τραπεζα?

 

Ναι playstore. Διευθυνση δηλωσε ο φιλος μου την δικη του στη Γερμανια(χωρις να χρειαστει να αλλαξω κατι εγω στα στοιχεια της καρτας).

 

Εχω χρεωστικη/μισθοδοσιας MasterCard απο Eurobank.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειαζεται διευθυνση αποστολης και billing να ειναι της ιδιας χωρας με του playstore. ετσι το πηρα και εγω και ολα καλα, η google το παρεδωσε, τωρα το περιμενω απο την φιλη μου.
Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα...

 

σημερα το πρωι εκανα την παραγγελια για το κινητο...ασπρο 16αρι στο google play Italia.

 

Πριν λιγο μου ερχεται mail οτι το εστειλαν και οτι τις επομενες 3 μερες ειναι στα χερια μου..

Απο ο,τι καταλαβα δεν αγοραζει σχεδον κανενας το ασπρο... :lol:

 

Tην πρωτη φορα που το ειχα αγορασει η διαδικασια αυτη κρατησε χρονικα 4 μερες και σημερα λιγες ωρες....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα...

 

σημερα το πρωι εκανα την παραγγελια για το κινητο...ασπρο 16αρι στο google play Italia.

 

Πριν λιγο μου ερχεται mail οτι το εστειλαν και οτι τις επομενες 3 μερες ειναι στα χερια μου..

Απο ο,τι καταλαβα δεν αγοραζει σχεδον κανενας το ασπρο... :lol:

 

Tην πρωτη φορα που το ειχα αγορασει η διαδικασια αυτη κρατησε χρονικα 4 μερες και σημερα λιγες ωρες....

 

Μπα. Απλά περάσαν οι γιορτές και έχουν επανέλθει όλα τα στοκ σε κανονικά επίπεδα! Κι εγώ την Πέμπτη ξαναβρέθηκα Αμερική λόγω δουλειάς και τσίμπησα άλλο ένα 32άρι μαύρο για τη γυναίκα μου και το στείλανε αμέσως, από σήμερα το πρωί το έχω. Γενικά όλα τα Ν5 ανεξαρτήτως χωρητικότητας και χρώματος είναι in stock.

 

EDIT: Παρεπιπτόντως επειδή το καινούργιο είναι με το νέο hardware rev δοκίμασα να δω αν έχει διαφορά στον ήχο σε σχέση με το δικό μου. Καταρχήν να πω ότι η διαφορά στις τρύπες είναι απειροελάχιστη και πρέπει να τα έχεις δίπλα δίπλα για να την καταλάβεις. Στον ήχο η διαφορά είναι επίσης απειροελάχιστη. Βάζοντας τον ίδιο ήχο στο ένα και μετά στο άλλο δεν κατάλαβα διαφορά. Εκεί που κατάλαβα μια μικρή διαφορά ήταν όταν έβαλα να παίξουν τον ίδιο ήχο εντελώς ταυτόχρονα και κράτησα το ένα κινητό δεξιά και το άλλο αριστερά μου. Εκεί μου φαινόταν ότι έρχεται πιο έντονα από το καινούργιο. Αυτό μόνο (για να μην αναφέρω ότι το παλιό βρισκόταν μέσα στη λαστιχένια google bumper case που όλο και κάτι θα κόβει κι αυτή :p).

Edited by Vigor
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αγωσται αι βουλαι της google...μετα απο δεκα μερες απειρων προσπαθειων κ ψαξιματος να δω τι φταιει κ δεν παιρνει ην παραγγελια χθες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα καταφερα.!!!κ μαλιστα με την πρωτη!!!ηρθε κ το alert χρεωσης της πιστωτικης οποτε τωρα περιμενουμε για τα καλουδια:nexus 7 16gb,nexus 5 32gb k bumber case...αν ερθουν κ μεχρι τις 20/01 θα ειναι ενα πολυ καλο δωρο.!δεν ξερω αν βοηθαει αλλα η τελευταια αλλαγη που εκανα ηταν να γινει το kepard vpn paid,συνδρομη για 1 μηνα.κατα αλλα η διαδικασια ηταν η γνωστη δηλαδη,καινουργιο gmail μεσω vpn με δ\νση forwardtome,wallet με ελληνικη πιστωτικη καρτα κ billing &shipping address απο forward to me κ εισοδος στο playstore με chrome.τωρα αναμενουμε νεοτερα απο forwardtome ελπιζοντας να συνεχισουν ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειαζεται διευθυνση αποστολης και billing να ειναι της ιδιας χωρας με του playstore. ετσι το πηρα και εγω και ολα καλα, η google το παρεδωσε, τωρα το περιμενω απο την φιλη μου.

 

H billing adress στην καρτα δεν αλλαξε καθολου, την αφησα οπως ειναι ελληνικη. Shipping εβαλε ο φιλος μ τη δικη του. Το θεμα ειναι αλλο τωρα.

Ενω η google το εστειλε με UPS κανονικα(τα χρηματα χρεωθηκαν οριστικα), παρακολουθουσα το tracking , το κινητο εφτασε στο Μοναχο, αλλα πλεον γραφει η UPS οτι θελει σωστο παραληπτη και οτι δεν μπορει να επικοινωνησει μαζι του και κατι τετοια :/

Σημερα θα τους παρει ο φιλος μου να δει τι προβλημα υπαρχει. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη βρεθω χωρις κινητο και -360 ευρω στα ξαφνικα :(

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αγωσται αι βουλαι της google...μετα απο δεκα μερες απειρων προσπαθειων κ ψαξιματος να δω τι φταιει κ δεν παιρνει ην παραγγελια χθες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα καταφερα.!!!κ μαλιστα με την πρωτη!!!ηρθε κ το alert χρεωσης της πιστωτικης οποτε τωρα περιμενουμε για τα καλουδια:nexus 7 16gb,nexus 5 32gb k bumber case...αν ερθουν κ μεχρι τις 20/01 θα ειναι ενα πολυ καλο δωρο.!δεν ξερω αν βοηθαει αλλα η τελευταια αλλαγη που εκανα ηταν να γινει το kepard vpn paid,συνδρομη για 1 μηνα.κατα αλλα η διαδικασια ηταν η γνωστη δηλαδη,καινουργιο gmail μεσω vpn με δ\νση forwardtome,wallet με ελληνικη πιστωτικη καρτα κ billing &shipping address απο forward to me κ εισοδος στο playstore με chrome.τωρα αναμενουμε νεοτερα απο forwardtome ελπιζοντας να συνεχισουν ολα καλα.

 

Επειδη μπορει να το κανω κι εγω ετσι, ενημερωσε μας για την εξελιξη της παραγγελιας!:)

Κατι ακομη, το καινουργιο mail το εφτιαξες οντας συνδεδεμενος στο vpn μεσω chrome, αλλα σε κανονικο mode ή incognito?

Επισης, οταν λες wallet εννοεις το google wallet?

Γνωριζεις αν θα περασει με προπληρωμενη καρτα απο Τραπεζα Πειραιως?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να το κανω κι εγω ετσι, ενημερωσε μας για την εξελιξη της παραγγελιας!:)

Κατι ακομη, το καινουργιο mail το εφτιαξες οντας συνδεδεμενος στο vpn μεσω chrome, αλλα σε κανονικο mode ή incognito?

Επισης, οταν λες wallet εννοεις το google wallet?

Γνωριζεις αν θα περασει με προπληρωμενη καρτα απο Τραπεζα Πειραιως?

Το mail δημιουργηθηκε αφου ειχα περασει το vpn,tunellbear free για αρχη κ μετα kepard paid για 1 μηνα,σε chrome σε κανονικο mode.φυσικα με την εγκατασταση του vpn εγινε αμεσα ελεγχος με whatismyip,για να ξερω τι γινεται.με tunnellbear κ πιστωτικ καρτα τρ.Πειραιως visa ενω εμπαινα κανονικα playstore κ επελεγα το προιον στη διαδικασια της πληρωμης με ακυρωνε συνεχεια.Υποψιν η καρτα ειναι αχρησιμοποιητη κ η billing&sending address ειναι ιδιες κ στο google wallet η καρτα προστεθηκε με vpn ανοιχτο.Με την ιδια καρτα κ αλλαγη vpn σε kepard paid η παραγγελια εγινε δεκτη με την πρωτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μαλιστα η πλακα ειναι οτι ειχα σιγουρη την ακυρωση στη χθεσινη προσπαθεια,οποτε στο καλαθι αγορων προσθεσα οτι θα ηθελα σαν δωρο για μενα κ ξαφνικα πατωντας πληρωμη βλεπω οτι το κανει δεκτο κ μενω μ.....ς!!!αρκετο το κοστος αλλα ευχαριστο μεν (οσο μπορει να ειναι)!!!

Link to comment
Share on other sites

Το mail δημιουργηθηκε αφου ειχα περασει το vpn,tunellbear free για αρχη κ μετα kepard paid για 1 μηνα,σε chrome σε κανονικο mode.φυσικα με την εγκατασταση του vpn εγινε αμεσα ελεγχος με whatismyip,για να ξερω τι γινεται.με tunnellbear κ πιστωτικ καρτα τρ.Πειραιως visa ενω εμπαινα κανονικα playstore κ επελεγα το προιον στη διαδικασια της πληρωμης με ακυρωνε συνεχεια.Υποψιν η καρτα ειναι αχρησιμοποιητη κ η billing&sending address ειναι ιδιες κ στο google wallet η καρτα προστεθηκε με vpn ανοιχτο.Με την ιδια καρτα κ αλλαγη vpn σε kepard paid η παραγγελια εγινε δεκτη με την πρωτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μαλιστα η πλακα ειναι οτι ειχα σιγουρη την ακυρωση στη χθεσινη προσπαθεια,οποτε στο καλαθι αγορων προσθεσα οτι θα ηθελα σαν δωρο για μενα κ ξαφνικα πατωντας πληρωμη βλεπω οτι το κανει δεκτο κ μενω μ.....ς!!!αρκετο το κοστος αλλα ευχαριστο μεν (οσο μπορει να ειναι)!!!

 

Οπου billing&sending address η διευθυνση που αγορασες απο το forward2me ε?

Χαχαχαχ :lol: ελπιζω να σου ερθει κανονικα!

Αρα τωρα περιμενεις να σταλει στην forward2me και μετα σε σενα.

Συνολικο κοστος της ολης διαδικασιας?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,billing & sending address ειναι απο την εγγραφη στο forward to me.Μεχρι στιγμης δειχνει οτι προχωραει κανονικα,ια δειξει,ελπιζω να πανε ολα καλα.κοστος αν θυμαμαι καλα 579£,περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τιμη απο DHL Γερμανια-Ελλαδα στο περιπου αν το στειλει φιλος μου;

 

Διαβασα εδω και κει κατι τρελες τιμες 60-80 ευρω ισχυει; Πως να μου το στειλει καλυτερα ;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,billing & sending address ειναι απο την εγγραφη στο forward to me.Μεχρι στιγμης δειχνει οτι προχωραει κανονικα,ια δειξει,ελπιζω να πανε ολα καλα.κοστος αν θυμαμαι καλα 579£,περιπου.

Ωπα γιατι μολις ειδα το κοστος επαθα ενα μινι εγκεφαλικο :P

579£ :shock::shock:

Αν οντως ηθελες να γραψεις λιρες, βγαινει περιπου 700 euros

Αν ηθελες να γραψεις euro, τοτε και παλι μου φαινονται πολλα :(

Δηλαδη απ'οσα υπολογισα το forward2me με τις διαστασεις του κουτιου και το βαρος δινει (20.+ ~) 21 pounds + 20% VAT βγαινει περιπου 24.5 pounds, που σε ευρω ειναι 30.

+ 407.5 ευρω που κανει το κινητο παμε στα 440.

Τωρα για την αποστολη απο το store στην διευθυνση forward2me δεν γνωριζω το ποσο..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ και πόσα posts ότι βασανίζεστε με ξένες διευθύνσεις, vpn και άλλες κομπίνες, δεν ξέρετε αν θα γίνει δεκτή η κάρτα, πόσο θα σας κοστίσει και πότε θα ρθει αν δεν ακυρωθεί κλπ κλπ.

 

Εξηγήστε μου κάτι. Γιατί δεν το παίρνετε 420-430 από ένα σκρουτζομάγαζο να βρείτε την υγειά σας; Ένα απλό τηλεφώνημα είναι η όλη διαδικασία ενώ εσείς περνάτε το Γολγοθά για να το πάρετε από εξωτερικό.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα με ενδιαφερει το 32GB μοντελο, γι αυτο. Εδω υπαρχει ενα μονο μαγαζι που το πουλαει, το mobile14 και ειναι στα 500 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...