Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωπα γιατι μολις ειδα το κοστος επαθα ενα μινι εγκεφαλικο :P

579£ :shock::shock:

Αν οντως ηθελες να γραψεις λιρες, βγαινει περιπου 700 euros

Αν ηθελες να γραψεις euro, τοτε και παλι μου φαινονται πολλα :(

Δηλαδη απ'οσα υπολογισα το forward2me με τις διαστασεις του κουτιου και το βαρος δινει (20.+ ~) 21 pounds + 20% VAT βγαινει περιπου 24.5 pounds, που σε ευρω ειναι 30.

+ 407.5 ευρω που κανει το κινητο παμε στα 440.

Τωρα για την αποστολη απο το store στην διευθυνση forward2me δεν γνωριζω το ποσο..

 

Η παραγγελια περιεχει n5 32gb,n7 16gb και bumper case

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα καλα παραλαβαμε σημερα.!!!και τα δυο ειναι πραγματικα αψογα.μια ερωτηση για κατοχους nexus 5:το πλαινο πληκτρο του υχου παιζει αρκετα δεξια αριστερα,ειναι ετσι απο κατασκευης;το on/off δειχνει πιο σταθερο.οχι οτι σημαινει κατι αλλα να ξερω τι μου γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα παραλαβαμε σημερα.!!!και τα δυο ειναι πραγματικα αψογα.μια ερωτηση για κατοχους nexus 5:το πλαινο πληκτρο του υχου παιζει αρκετα δεξια αριστερα,ειναι ετσι απο κατασκευης;το on/off δειχνει πιο σταθερο.οχι οτι σημαινει κατι αλλα να ξερω τι μου γινεται.

 

Ναι έτσι είναι. Έγω έχω σταματήσει να το σκέφτομαι πλέον! Απόλαυσε το κινητό σου!!:)

:D
Link to comment
Share on other sites

Σκεψεις για επιστροφη δεν υπηρχαν καν,απλα ηθελα να ξερω αν ειμαι τοσο γκαντεμης ή απλα ετυχε.παντως ειναι απιθανο,το εχω λιωσει ηδη.κ οι τυποι στο forward to meπραγματικα απιστευτοι,χθες παραλαβαν,πληρωσα τα μεταφορικα χθες το μεσημερι κ σημερα παρελαβα με dhl.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με γερμανικά ταχυδρομεία; Το έστειλε ο φίλος μου σήμερα αλλά δεν κατάλαβε σωστά εγώ του είπα DHL κουριερ αλλά αυτός μάλλον το έστειλε με απλό ταχυδρομείο γιατί τα έξοδα ήταν ΜΟΝΟ 4 ευρώ. Έχω αγχωθει πολύ γιατί ούτε tracking του έδωσαν οπότε φοβάμαι πως θα αργήσει πολύ και χωρίς δυνατότητα εντοπισμού μήπως χαθεί κιόλας :-(

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με γερμανικά ταχυδρομεία; Το έστειλε ο φίλος μου σήμερα αλλά δεν κατάλαβε σωστά εγώ του είπα DHL κουριερ αλλά αυτός μάλλον το έστειλε με απλό ταχυδρομείο γιατί τα έξοδα ήταν ΜΟΝΟ 4 ευρώ. Έχω αγχωθει πολύ γιατί ούτε tracking του έδωσαν οπότε φοβάμαι πως θα αργήσει πολύ και χωρίς δυνατότητα εντοπισμού μήπως χαθεί κιόλας :-(

 

δεν ξερω σε ποια πολη βρισκεσαι αλλα γενικα πρεπει να περιμενεις περιπου 4 εργασιμες αντε 5 αν εισαι σε κεντρικο σημειο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει αρκετές φορές από γερμανία μέσω ebay και ποτέ δεν έιχα κάποιο πρόβλημα και ήρθε μετά από μια άντε μιαμιση βδομάδα με το απλό ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι. Μακάρι παιδιά γιατί περισσότερο αγχωθηκα λόγω έλλειψης tracking number και επειδή το δέμα δεν έχει ασφάλεια διότι είδα στο site ότι με τον άλλο τρόπο (17 ευρώ) έχει και ασφάλεια ως 500 ευρώ. Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι. Μακάρι παιδιά γιατί περισσότερο αγχωθηκα λόγω έλλειψης tracking number και επειδή το δέμα δεν έχει ασφάλεια διότι είδα στο site ότι με τον άλλο τρόπο (17 ευρώ) έχει και ασφάλεια ως 500 ευρώ.

 

Ποια 17 euro... Τραβάω τα μαλλιά μου, από μιλάνο ελλάδα 48 euro μου πήρε η dhl μεταφορά με tracking και ασφάλεια, το πακέτο παραδόθηκε τεταρτη μεσημέρι, και το έχουνε γυρίσει όλο τον κόσμο, μέχρι πέμπτη βραδυ το είχαν και καθόταν στις αποθήκες του μιλάνου, από τότε έφυγε και πήγε γερμανία, από εκεί αθηνα, θεσσαλονίκη, και έχει κολλήσει εκεί, μίλησα μαζί τους και η ενημέρωση που έχω είναι πως από εκεί δευτερα το προωθούνε στην acs, η acs θα το στείλει αθηνα, μετά πάλι θεσσαλονίκη, και μετά σέρρες για να το παραλάβω, μου έχουνε γυρίσει τα μυαλά και τα ματια... Κοσμογυρισμένο και με κουλτούρα, hipster γυαλί και φουλάρι θα μου έρθει το κινητό μετά από τόσο ταξίδι.

48 euro για να ταξιδέψει ένα πακέτο 400 γραμμάρια από μιλάνο σέρρες και να κάνει πάνω από μια βδομάδα.

48 euro.. ακόμα το λέω και σηκώνω πίεση

Σκέφτηκα και την ups την οποια την πλήρωσα ήδη μια φορα για να το φέρει από Δουβλίνο Μιλάνο και το έστειλαν μέσα σε μιάμιση μέρα με κόστος 9 euro. Μεταφορά από Μιλάνο Σέρρες...?

85 euro χωρίς ασφάλεια

Αυτοί μάλλον θα το πηγαίνανε και σε κανένα μουσείο ή σε καμια art gallery

Because f*ck logic...

Edited by kalober
Link to comment
Share on other sites

Και από Αγγλία Ελλάδα η DHL είχε κάνα 50 άρι. Το ποιο φτηνό ήταν μέσω royal mail δηλαδή το εθνικό τους ταχυδρομείο που πήγε περίπου 10 λίρες δηλ 15 ευρώ. Αλλά πλέον το ταχυδρομείο της Αγγλίας δεν συνεργάζεται με τα ελτα.. Η παράδοση γίνεται μέσω ecs..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ποια 17 euro... Τραβάω τα μαλλιά μου, από μιλάνο ελλάδα 48 euro μου πήρε η dhl μεταφορά με tracking και ασφάλεια, το πακέτο παραδόθηκε τεταρτη μεσημέρι, και το έχουνε γυρίσει όλο τον κόσμο, μέχρι πέμπτη βραδυ το είχαν και καθόταν στις αποθήκες του μιλάνου, από τότε έφυγε και πήγε γερμανία, από εκεί αθηνα, θεσσαλονίκη, και έχει κολλήσει εκεί, μίλησα μαζί τους και η ενημέρωση που έχω είναι πως από εκεί δευτερα το προωθούνε στην acs, η acs θα το στείλει αθηνα, μετά πάλι θεσσαλονίκη, και μετά σέρρες για να το παραλάβω, μου έχουνε γυρίσει τα μυαλά και τα ματια... Κοσμογυρισμένο και με κουλτούρα, hipster γυαλί και φουλάρι θα μου έρθει το κινητό μετά από τόσο ταξίδι.

48 euro για να ταξιδέψει ένα πακέτο 400 γραμμάρια από μιλάνο σέρρες και να κάνει πάνω από μια βδομάδα.

48 euro.. ακόμα το λέω και σηκώνω πίεση

Σκέφτηκα και την ups την οποια την πλήρωσα ήδη μια φορα για να το φέρει από Δουβλίνο Μιλάνο και το έστειλαν μέσα σε μιάμιση μέρα με κόστος 9 euro. Μεταφορά από Μιλάνο Σέρρες...?

85 euro χωρίς ασφάλεια

Αυτοί μάλλον θα το πηγαίνανε και σε κανένα μουσείο ή σε καμια art gallery

Because f*ck logic...

 

αυτο γιατι οποιος το εστειλε δεν ηταν γνωστης...

αν το εβαζε με UPS και το δηλωνε document θα το ειχες σε 2 εργασιμες ,μια για Θεσσαλονικη και μια για Σερρες, και θα σου στοιχιζε 29Ε...αντε 34 αν ηταν καποιος περιεργος...

 

Θεσσαλονίκη είμαι. Μακάρι παιδιά γιατί περισσότερο αγχωθηκα λόγω έλλειψης tracking number και επειδή το δέμα δεν έχει ασφάλεια διότι είδα στο site ότι με τον άλλο τρόπο (17 ευρώ) έχει και ασφάλεια ως 500 ευρώ.

καλητερα που δεν εχει ασφαλεια...

 

μια φορα μου εστειλαν με ασφαλεια 500Ε και το εκλεψε ο courier οταν εφτασε Ελλαδα...και περιμενα 6 μηνες μεχρι να παρω τα χρηματα.

Οταν βλεπουν ασφαλεια το ληγουρευονται.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο γιατι οποιος το εστειλε δεν ηταν γνωστης...

αν το εβαζε με UPS και το δηλωνε document θα το ειχες σε 2 εργασιμες ,μια για Θεσσαλονικη και μια για Σερρες, και θα σου στοιχιζε 29Ε...αντε 34 αν ηταν καποιος περιεργος...

 

 

καλητερα που δεν εχει ασφαλεια...

 

μια φορα μου εστειλαν με ασφαλεια 500Ε και το εκλεψε ο courier οταν εφτασε Ελλαδα...και περιμενα 6 μηνες μεχρι να παρω τα χρηματα.

Οταν βλεπουν ασφαλεια το ληγουρευονται.

 

μεσα σε 5 γραμμες, μας εκανες την καρδια περιβολι... ταλεντο... :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα 27€ Γερμανία - Ελλάδα για 2 Nexus 5 με DHL (όχι courier) με tracking και ασφάλεια 800€.

 

Ήρθε μετά από 7 εργάσιμες. Μου το έστειλε Παρασκευή και έφτασε τη μεθεπόμενη Δευτέρα.

 

Χωρίς την ασφάλεια κόστιζε 17€.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα 27€ Γερμανία - Ελλάδα για 2 Nexus 5 με DHL (όχι courier) με tracking και ασφάλεια 800€.

 

Ήρθε μετά από 7 εργάσιμες. Μου το έστειλε Παρασκευή και έφτασε τη μεθεπόμενη Δευτέρα.

 

Χωρίς την ασφάλεια κόστιζε 17€.

 

η πλακα ειναι οτι την επομενη μερα απο την αποστολη ειναι ηδη Ελλαδα...μετα κανουν 5 μερες για να το φερουν μεσα στην Ελλαδα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τότε εμένα που μου το έστειλε με 4 ευρώ ως τι διαολο το έστειλε; Το κόβω να κλαίω 360 ευρω...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τότε εμένα που μου το έστειλε με 4 ευρώ ως τι διαολο το έστειλε; Το κόβω να κλαίω 360 ευρω...

 

μηπως σαν συστημενο ;

Παιζει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παράγειλε φιλος για λογαριασμό μου στην γερμανία το nexus 5 (32gb) την παρασκευή και αυριο θα γίνει ship , οποτε την αλλη εβδομάδα θα το εχω λογικά , ξέρουμε αν η έκδοση που παράγειλα τωρα υπάρχει περίπτωση να ειναι αυτη με τις μεγαλύτερες τρύπες στο ηχείο και κατι αλλες αλαγές που ειχαν πει οτι θα κάνουν ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παράγειλε φιλος για λογαριασμό μου στην γερμανία το nexus 5 (32gb) την παρασκευή και αυριο θα γίνει ship , οποτε την αλλη εβδομάδα θα το εχω λογικά , ξέρουμε αν η έκδοση που παράγειλα τωρα υπάρχει περίπτωση να ειναι αυτη με τις μεγαλύτερες τρύπες στο ηχείο και κατι αλλες αλαγές που ειχαν πει οτι θα κάνουν ?

 

μαλλον σιγουρα ειναι η 312.

Τωρα αν θα εχει μεγαλυτερες τρυπες δεν το ξερουμε

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

 

Τώρα πρέπει να βρω και μια καλή θήκη να παραγείλω και σήμερα κιολας μηπως προλάβει και ερθει μαζι με το τηλέφωνο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παράγειλε φιλος για λογαριασμό μου στην γερμανία το nexus 5 (32gb) την παρασκευή και αυριο θα γίνει ship , οποτε την αλλη εβδομάδα θα το εχω λογικά , ξέρουμε αν η έκδοση που παράγειλα τωρα υπάρχει περίπτωση να ειναι αυτη με τις μεγαλύτερες τρύπες στο ηχείο και κατι αλλες αλαγές που ειχαν πει οτι θα κάνουν ?

 

όταν με το καλό σου έρθει , πες μας από τι θα ξεκινάει το S/N να μάθουμε :)καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...