Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή Χρονιά σε όλους! Από handtec.co.uk έχει ψωνίσει κανείς? είναι αξιόπιστο κατάστημα? έχει να προτείνει κανείς κανένα άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα εκτός από play store?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α κατι ακομα! προσεξε να εχεις τα χρηματα επι 2 μεσα γτ πρωτα στα δεσμευει μια φορα που κανει την παραγγελια καιμετα αλλη μια οταν φυγει απο αποθηκη. μην ρωτησεις γιατι δεν ξερω και γω το λογο. μου ειχε δεσμευσει εμενα 720 συνολο δηλ. μετα οταν ηρ8ε η συσκευη μου τραβηξε τα 360 βεβαια και αποδεσμευσε τα υπολοιπα 360. διαβασα καπου αλλου οτι καποιοι εφαγαν ακυρο επειδη δεν ειχαν τα χρηματα επι 2 μεσα στην καρτα

 

σορρυ κιολας αλλα that's bullshit....wtf google???

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες στα ειχε δεσμευμενα τα λεφτα η google?

 

απο οταν εφυγε απο αποθηκη μεχρι τη μερα που παρελαβα. 5-6 μερες δηλαδη. Τωρα γιατι το κανουν αυτο μην με ρωτησεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους! Από handtec.co.uk έχει ψωνίσει κανείς? είναι αξιόπιστο κατάστημα? έχει να προτείνει κανείς κανένα άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα εκτός από play store?

 

Να φανταστω 358 λιρες και οχι 299 ειναι η τελικη τιμη για ελλαδα ε;

 

Μου εχει κολλησει ασχημα να το παρω αμεσα το κινητο αλλα δεν μπορω διοτι δεν εχω κανεναν εξωτερικο να μου το στειλει :(

 

Yπαρχει πλεον καποιος εναλλακτικος τροπος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω 358 λιρες και οχι 299 ειναι η τελικη τιμη για ελλαδα ε;

 

Μου εχει κολλησει ασχημα να το παρω αμεσα το κινητο αλλα δεν μπορω διοτι δεν εχω κανεναν εξωτερικο να μου το στειλει :(

 

Yπαρχει πλεον καποιος εναλλακτικος τροπος;

 

παντος το συγκεκριμενο σαιτ http://www.handtec.co.uk/mobile-phones.html στελνει Ελλαδα απο οτι ειδα απλα προσ το παρον δεν εχει αποθεμα

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

Tο amazon.de γνωριζει κανεις αν στελνει Ελλαδα;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

παντος το συγκεκριμενο σαιτ http://www.handtec.co.uk/mobile-phones.html στελνει Ελλαδα απο οτι ειδα απλα προσ το παρον δεν εχει αποθεμα

 

Εδω γραφει "In Stock express delivery!" αρα λογικα το εχει.

Απλα, αν τα υπολογισεις, σου ερχεται ενα 500αρι ευρω. Ενω απο play store το 32αρι εχει 400!

Ποσο κριμα να μην εχουμε play store στην Ελλαδα :cry:

 

Γενικα που λενε και για Ελλαδα μεχρι τελη του μηνα (ισως) η τιμη θα ειναι σιγουρα ακριβοτερη του play store. :(

Link to comment
Share on other sites

Εδω γραφει "In Stock express delivery!" αρα λογικα το εχει.

Απλα, αν τα υπολογισεις, σου ερχεται ενα 500αρι ευρω. Ενω απο play store το 32αρι εχει 400!

Ποσο κριμα να μην εχουμε play store στην Ελλαδα :cry:

 

Γενικα που λενε και για Ελλαδα μεχρι τελη του μηνα (ισως) η τιμη θα ειναι σιγουρα ακριβοτερη του play store. :(

 

σιγουρα η καλυτερη επιλογη ειναι απο play store απ οτι ρωτησα στην wind γιατι αυτη θα το φερει μου ειπανε στα 400 η λιγο ποιο κατω γαι 16αρι μιλαμε:(

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η καλυτερη επιλογη ειναι απο play store απ οτι ρωτησα στην wind γιατι αυτη θα το φερει μου ειπανε στα 400 η λιγο ποιο κατω γαι 16αρι μιλαμε:(

 

Ναι μονο το 16αρι...που δε νομιζω να αξιζει να το σκεφτομαστε για αγορα...

Πολυ κριμα που ειμαστε ετσι αποκομμενοι απο κατι τετοια...

 

Ας πουμε και το LG G2, στα μαγαζια του skroutz μονο 16GB εχουν..το ιδιο για το Samsung Galaxy S4.

Link to comment
Share on other sites

αν το φερει 400 η και λιγο κατω εννοειται οτι το παιρνεις απο εδω και τελιωνεις. οταν το πηρα εγω εβγαινε απο play store αγγλιας 370+12 382. και μετα ο γολγοθας του να μου το στειλουν και να μεταφερω τα λεφτα... απο 420+12 το 32ρι μου πηγε 470 περιπου. προμηθειες τραπεζων γυρω στα 30 ευρω και ταχυδρομικα αλλα 20... ισως με λιγο ψαξιμο γλιτωνα κατι αλλα οχι πολλα.

 

δε νομιζω ομως οτι θα κανει κατω απο 400 στη wind. στο σκρουτζ ισως.

Edited by fuz10n

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν το φερει 400 η και λιγο κατω εννοειται οτι το παιρνεις απο εδω και τελιωνεις. οταν το πηρα εγω εβγαινε απο play store αγγλιας 370+12 382. και μετα ο γολγοθας του να μου το στειλουν και να μεταφερω τα λεφτα... απο 420+12 το 32ρι μου πηγε 470 περιπου. προμηθειες τραπεζων γυρω στα 30 ευρω και ταχυδρομικα αλλα 20... ισως με λιγο ψαξιμο γλιτωνα κατι αλλα οχι πολλα.

 

δε νομιζω ομως οτι θα κανει κατω απο 400 στη wind. στο σκρουτζ ισως.

 

Δεν ξερω φιλε μου ετσι μου ειπανε εμενα που ρωρησα αλλα και ενα αλλο παιδι που ειχε ρωτηση σε προηγουμενο ποστ καπου το αναφερει τοσο του ειχανε πει τι να πω και μενα περιεργο μου φαινετε να σου πω την αληθεια:confused:τεσπα ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Για το μέγεθος της Ελληνικής αγοράς και με το φορολογικό σύστημα που έχουμε χλωμούς μας βλέπω να ανοίξει το playstore εδώ. Αν η WIND/LG φέρει μόνο το 16άρι θα είναι κρίμα. Ακόμα και αν φέρουν το 32άρι τα skroytzομάγαζα θα θέλεις να πας για καμμία επισκευή και θα σου λένε δεν το εισάγαμε εμείς.....
Link to comment
Share on other sites

Να κοιταζετε και απο ευρωπαικα ebay, ολο και καποιος ιδιωτης μπαινει και πουλαει τη συσκευη του. Εγω το πηρα (nexus 5 16 GB) απο αγγλικο ebay καινουργιο και μαζι με τα μεταφορικα κοστισε 363 ευρω. Εβαλε μεσα και την αποδειξη κανονικα..οποτε παιζουν ευκαιριες.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους! Από handtec.co.uk έχει ψωνίσει κανείς? είναι αξιόπιστο κατάστημα? έχει να προτείνει κανείς κανένα άλλο ηλεκτρονικό κατάστημα εκτός από play store?

 

Και το handtec και το amazon.de στέλνουν Ελλάδα κανονικά και φυσικά είναι αξιόπιστα. Το handtec έχει και επιλογή για εταιρικό αφμ για να γλυτώσεις το ΦΠΑ.. Από το expansys έτσι το είχα πάρει και σου βγαίνει ακόμα πιο φθηνά κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.de παντως στο Help for english speaking customers αναφερει οτι στελνει παντου συγκεκριμενα ειδη(dvd,ηχο,βιβλια) και μονο σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ χωρες(οχι Ελλαδα) συγκεκριμενα προιοντα απο τις αλλες κατηγοριες.

Δε βρισκω καπου να λεει οτι στελνει εδω κινητα κλπ. Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει;

 

Κατι τελευταιο. Αν ο φιλος μου στη Γερμανια κανει την αγορα απο εκει χρησιμοποιωντας την δικη μου ελληνικη χρεωστικη(eurobank) και βαλει shipping address την δικη του, θα δεχτει την παραγγελια;

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

το amazon.de όντως ΔΕΝ στέλνει κινητά στην Ελλάδα και φαντάζομαι όλα τα παρεμφερή ηλεκτρονικά.
Link to comment
Share on other sites

το amazon.de όντως ΔΕΝ στέλνει κινητά στην Ελλάδα και φαντάζομαι όλα τα παρεμφερή ηλεκτρονικά.

Ζήτω συγγνώμη παιδιά, ήμουν σίγουρος ότι έχουν πάρει πολλοί από εδώ από το γερμανικό amazon λόγω τιμών κιόλας. Εγώ έχω πάρει κάτι ακουστικά..

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο. Αν ο φιλος μου στη Γερμανια κανει την αγορα απο εκει χρησιμοποιωντας την δικη μου ελληνικη χρεωστικη(eurobank) και βαλει shipping address την δικη του, θα δεχτει την παραγγελια;

 

αυτό ΑΚΡΙΒΏΣ έκανα εγώ για το δικό μου. Το στείλανε τελικά παιδιά, και σύμφωνα με το tracking σήμερα φτάνει στο σπίτι τις φίλης μου (η οποια πετάει σε λίγη ώρα, άντε να δούμε αν θα συγχρονιστούνε :P )

Link to comment
Share on other sites

αυτό ΑΚΡΙΒΏΣ έκανα εγώ για το δικό μου. Το στείλανε τελικά παιδιά, και σύμφωνα με το tracking σήμερα φτάνει στο σπίτι τις φίλης μου (η οποια πετάει σε λίγη ώρα, άντε να δούμε αν θα συγχρονιστούνε :P )

Αντε με το καλο να σου ερθει! Το 32αρι πηρες?

 

Παιδια οσο γι αυτο που λεγαμε πιο πριν για την wind, αν φερει το 16αρι στα 400, αξιζει σιγουρα να το αγορασουμε? Και τονιζω τα 16GB χωρις SD card..:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 32αρι σε μαυρο πηρα...σε ευχαριστω πολυ...

Το 16αρι υπολογιζε θα σου δίνει γύρο στα 12gb διαθέσιμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 32αρι σε μαυρο πηρα...σε ευχαριστω πολυ...

Το 16αρι υπολογιζε θα σου δίνει γύρο στα 12gb διαθέσιμα

Τιποτα δηλαδη :/

Εν τω μεταξυ, το θεμα ελλειψης ραδιοφωνου εχει αρχισει και με κανει να σκεφτομαι σοβαρα προς LG G2 :/ Πολυ κριμα, και περιμενα το nexus 5 πως και πως :p

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Γενικά δεν ακούω ποτέ απλά είχα την εντύπωση ότι τα lte chips που υπάρχουν τώρα δεν έχουν radio
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...