Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά τσεκάρει εάν η διεύθυνση αποστολής είναι η ίδια με την διεύθυνση που έχεις δηλώσει στην κάρτα/τράπεζα. Εκεί σου ρίχνει το άκυρο.

Πάντως ακόμα διαθεσημότητα στο UK δεν υπάρχει. Σε όλους που αγοράζουν από το Play Store (απο της 10-12 Νοεμβρίου και μετά) γράφει αποστολή μετά τις 11 Δεκεμβρίου.

Σήμερα μόλις έγινε διαθέσιμη και η Μαυρη θήκη (Original) Της Google/LG.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eligible European Destinations (Belgium, Denmark, Luxembourg, Netherlands, Finland, Gibraltar, Iceland, Ireland, Portugal, Sweden and Poland)

 

Το στέλνει μόνο UK και στις παραπάνω χώρες, αλλά και πάλι μαζί με τα μεταφορικά θα ήταν πολύ πάνω από την κανονική του τιμή.

 

 

 

 

 

 

 

και τα άκυρα έρχονται απανωτά!!!

Με ακύρωσε και το carphone λόγω πιστωτικής - χρεωστικής κάρτας.

 

Το amazon το στέλνει μόνο Αγγλία (έχω το f2me, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα) αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή, με τα μεταφορικά βγαίνει σχεδόν 460 ευρώ! Ήμουν διατεθιμένος να δώσω τις 30 λίρες παραπάνω που ζητάει το carphone αλλά όχι τις 60 του amazon!

Στερεύουν όμως οι λύσεις... Μετά κέφτομαι το e-bay αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι. Ειδάλλως....έχε για nexus 5!!!

 

Γιατι σε εμενα βρε παιδες το στελνει κανονικα το Amazon UK?

http:// https://www.dropbox.com/s/3yazym9ogoofx82/n5.PNG

Επισης το γνωριζω οτι ειναι πιο ακριβο.Εκτος και αν γινει με account που εχει ενδοκοινοτικο ΑΦΜ και τοτε βγαινει πιο φθηνα απο playstore

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το logistics κομμάτι της Google είναι για τα μπάζα...

Η γυναίκα μου παράγγειλε ένα 16αρι 4 μέρες πριν και τώρα μου ήρθε email οτι έγινε shipped!

Το δικο μου, με παραγγελία 13 Νοεμβρίου ακόμα γράφει ότι θα φύγει από την αποθήκη στις 11 Δεκεμβρίου...

 

Προφανώς το FIFO δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Το logistics κομμάτι της Google είναι για τα μπάζα...

Η γυναίκα μου παράγγειλε ένα 16αρι 4 μέρες πριν και τώρα μου ήρθε email οτι έγινε shipped!

Το δικο μου, με παραγγελία 13 Νοεμβρίου ακόμα γράφει ότι θα φύγει από την αποθήκη στις 11 Δεκεμβρίου...

 

Προφανώς το FIFO δεν παίζει...

 

σου έκανε δεκτή την ελληνική κάρτα ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Αν γνωρίζετε βοηθήστε γιατί με την google άκρη δεν βγαζουμε...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay το βρίσκεις 400 ευρώ από Hong Kong αγορασμένο από Αυστραλία. Είναι το D821 άρα το 4G θα παίζει σωστά αλλά δεν θα έχεις εγγύηση αφού θα είναι αγορασμένο εκτός Ευρώπης.

 

Πάντως όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Προσωπικά έχω αποφασίσει ότι θα αγοράσω το κινητό 1 μήνα πριν κυκλοφορήσει, από τις φήμες ακόμα. Δεν έχω όμως σκοπό να δώσω 100+ ευρώ παραπάνω από την πραγματική του αξία (βλ. σκρουτζομάγαζα). Μου κάνει εντύπωση ότι εδώ και 3 βδομάδες παραμένει σταθερή η τιμή του, πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει κόσμος που το αγοράζει σε αυτήν την τιμή που είναι μάλιστα υψηλότερη από το ανώτερο G2.

 

Πραγματικά είμαι στο τσακ να το τσιμπήσω από US (280 ευρώ έναντι 460) που θα βρεθώ μέσα στον Δεκέμβριο αλλά το θέμα με την εγγύηση με κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Το logistics κομμάτι της Google είναι για τα μπάζα...

Η γυναίκα μου παράγγειλε ένα 16αρι 4 μέρες πριν και τώρα μου ήρθε email οτι έγινε shipped!

Το δικο μου, με παραγγελία 13 Νοεμβρίου ακόμα γράφει ότι θα φύγει από την αποθήκη στις 11 Δεκεμβρίου...

 

Προφανώς το FIFO δεν παίζει...

 

Είναι πραγματικά για τα μπάζα το όλο σύστημα της.

 

Παραγγελία πριν από 3 εβδομάδες από Γερμανία, με ip Γερμανική (όχι VPN), Γερμανική κάρτα, Γερμανική διεύθυνση, όλα Γερμανικά και μετά απο λίγες ημέρες έστειλε το γνωστό email ακύρωσης.

 

Και η κάρτα από τράπεζα στην οποία δουλεύει αυτός που έκανε την παραγγελία!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανες κανένας ερώτηση στον γνωστό σελλερ http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221308343785&globalID=EBAY-AU για το ποια συσκευή δίνει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανες κανένας ερώτηση στον γνωστό σελλερ http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221308343785&globalID=EBAY-AU για το ποια συσκευή δίνει;

 

Χωρις να εχω ρωτησει νομιζω Hong Kong

Εγω εδωσα το order με φιλο που μενει Αγγλια και ησυχασα.Οταν αποφασισει η πριγκιπισσα να πουλησει Ελλαδα τα λεμε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

την καλυτερη δουλεια εκανες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. παρηγγειλα το νεξους απο γερμανια μεσω μιας φίλης που μενει εκει για αν μου το φέρει. της εδωσα την δικη μου καρτα (ελληνική). παίζει προβλημα με αυτό? γτ κατι τετοιο πηρε το ματι μου. βεβαια δεν μου εχει ακυρώσει την παραγγελια (την εκανα 22/11) αλλα λεει ακομα σε εκρεμότητα. οποιος ξλερει κάτι ας δώσει τα φώτα του!

 

απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που λετε θα μου την ακυρωσει και μενα την παραγγελια ε ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να στέλνει η Google... Σήμερα ήρθε της γυναικάς μου (16) και αύριο το δικό μου (32).
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται είναι οριστικό, το "κόλπο" με το f2me δεν ισχύει πια για το Playstore το δοκίμασα και εγώ πριν λίγο (με private vpn), δυστυχώς αργήσαμε. :(
Link to comment
Share on other sites

Η μια δημοπρασια εχει τελειωσει......και ο αλλος δεν στελνει εκτος γερμανιας.....οποτε φιλε μου ανθρακας ο θυσαυρος δυστυχως!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μια δημοπρασια εχει τελειωσει......και ο αλλος δεν στελνει εκτος γερμανιας.....οποτε φιλε μου ανθρακας ο θυσαυρος δυστυχως!!!!

 

Και με τοσες λιγες αξιλογησεις που εχουν δεν νομιζω οτι αξιζει να μπλεξει καποιος.Χιλιες φορες απο amazon.co.uk που ο seller ειναι το ιδιο το amazon.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθές το βράδι το είδα στο amazon.co.uk και στην σελίδα έγραφε ότι στέλνουν στην Ελλάδα.

 

Πού βλέπεις σε ποιες χώρες στέλνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθές το βράδι το είδα στο amazon.co.uk και στην σελίδα έγραφε ότι στέλνουν στην Ελλάδα.

 

Το εχω γραψει στο post #102 οτι στελνει κανονικα Ελλαδα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ακριβό όμως. 430 με την διαφορά λίρας ευρώ βάλε και κανα 30αρη μεταφορικά φτάνει κοντά στα 500.

 

430 και τα μεταφορικά από Αγγλία για Ελλάδα είναι περί τα 18 ευρώ με DHL άρα περί τα 448. Επίσης κάνα 450 άρι πρέπει να τα πουλάνε skroutz. Τώρα όμως και εκεί που άρχισε λίγο η διαθεσιμότητα αυτής της πατρίδας θα πέσει λίγο η τιμή. Κάτω από 400 δεν πρόκειται να το πάρεις αν δεν έχεις φίλο εξωτερικό να σε εξυπηρετήσει. Και επίσημα να έρθει Ελλάδα αποκλείεται κάτω από 400-450 ευρώ. Όμως επίσημα μπορεί να μιλάμε και για καλό φεβλαρη. Προσωπικα έβαλα φίλο από Αγγλία για δεν έδινα ευρώ παραπάνω από τα 360 που στοίχισε το 16αρι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ισοτιμία δλδ απόλυτη του δολαρίου με την λίρα και καπέλο 120 ευρώ στο κινητό. Ασε μπορώ να παριμένω να έρθει και επίσημα και κρατάω και τα 120..

Και στο amazon.fr ένας γάλος διαμαρτήρεται για τον ίδιο λόγο

 

http://www.amazon.fr/product-reviews/B00GMGZN58/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

Link to comment
Share on other sites

Ισοτιμία δλδ απόλυτη του δολαρίου με την λίρα και καπέλο 120 ευρώ στο κινητό. Ασε μπορώ να παριμένω να έρθει και επίσημα και κρατάω και τα 120..

Και στο amazon.fr ένας γάλος διαμαρτήρεται για τον ίδιο λόγο

 

http://www.amazon.fr/product-reviews/B00GMGZN58/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

 

οταν ερθει!!!!!

απο καμια wind me την ιδια τιμη να μη σου πω και παραπανω!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...