Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτά που λέτε με αγχώσατε. Δηλαδή σε σχέση με τα πρώτα Ν4 που οι κλήσεις όταν το κινητό είναι αφημένο με την οθόνη προς τα πάνω ίσα που ακούγονται ακόμα και σε δωμάτιο χωρίς θόρυβο, δεν υπάρχει βελτίωση? Μη μου λέτε τέτοια γτι δε θέλω να χάσω άλλες κλήσεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αυτά που λέτε με αγχώσατε. Δηλαδή σε σχέση με τα πρώτα Ν4 που οι κλήσεις όταν το κινητό είναι αφημένο με την οθόνη προς τα πάνω ίσα που ακούγονται ακόμα και σε δωμάτιο χωρίς θόρυβο, δεν υπάρχει βελτίωση? Μη μου λέτε τέτοια γτι δε θέλω να χάσω άλλες κλήσεις...

 

Η θεση του ηχειου στο n4 ηταν στη πλατη οποτε ακουμπισμενο με τη πλατη,εκανε τη κατασταση δυσκολη.Στο n5 το ηχειο ειναι στη κατω περιφερεια.Προσωπικα το ακουω αλλα παιρνει βελτιωση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η θεση του ηχειου στο n4 ηταν στη πλατη οποτε ακουμπισμενο με τη πλατη,εκανε τη κατασταση δυσκολη.Στο n5 το ηχειο ειναι στη κατω περιφερεια.Προσωπικα το ακουω αλλα παιρνει βελτιωση

 

Έτσι ακριβώς, δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό το ηχείο, αλλά επειδή είναι στο κάτω μέρος ακούγεται πάντα. Σίγουρα θα βελτιωθεί πιστεύω στο μέλλον ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πάθει πλάκα,με την μπαταρία,1 ωρα κλήσεις,2g,κάνα μισαωρο σερφαρισμα με δεδομένα,10 Φότο,κάνα δεκάλεπτο gps,Και η μπαταρία στα μισά.!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω πάθει πλάκα,με την μπαταρία,1 ωρα κλήσεις,2g,κάνα μισαωρο σερφαρισμα με δεδομένα,10 Φότο,κάνα δεκάλεπτο gps,Και η μπαταρία στα μισά.!

 

Όχι κ πλάκα.τέτοιους χρόνους έχω με το δικο μου.μια ωρα έπαιζα real racing με συνεχόμενο WiFi on κ την άλλη μια ωρα σερφαρισμα.είμαι στο 53%

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?τριζει εαν το πιεζεις γενικα η ειναι στιβαρο εντελως?τα byttons τρεμουν?

 

Αρκετα καλη σαν κατασκευη.Ουτε τριξιμο (δες gnexus) ουτε τα κουμπια τρεμουν

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχουν ακουστει προβληματα σαν συσκευη?

 

Οσα reviews και opinions που διαβάζω απο τοτε που βγήκε το μονο που έχω παρατηρήσει ειναι σε ορισμένους δεν παίζει το notification led.

Παρακατω θα βρείτε και το πρώτο patch για βελτίωση της φωτογραφικής.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516061

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα εχεις μπερδεψει ή ειχες custom rom.Στα quicksettings αναφερομαι.Σε στοκ 4.3 με απλο πατημα σε παει στις ρυθμισεις του μενου και με παρατεταμενο ανοιγοκλεινει τις λειτουργιες πχ wifi,bluetooth κτλ.

 

Τόσο πολύ να με απατά η μνήμη μου; Εννοείται ότι είχα custom rom, αλλά από ότι θυμάμαι σαν στοκ, με απλό ταπ ανοιγόκλεινε πχ το wifi, δεν έμπαινε στο μενου του. Δεν επιμένω όμως μιας και έχει περάσει καιρός.

 

γεια σας,απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?τριζει εαν το πιεζεις γενικα η ειναι στιβαρο εντελως?τα byttons τρεμουν?

 

Ούτε τριξίματα ούτε τίποτα, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Και συνολικά έχει πιο ωραία αίσθηση από το S4 πχ που δείχνει φτηνιάρικο με τα glossy πλαστικά.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε κανείς αν ισχύει κανονικά η εγγύηση όπως με το 4 αν έρθει από Αμερική; (playstore εννοείται).

Βρήκα γνωστό και θα μου το φέρει απο εκεί. Τσάμπα πράμα :D

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε κανείς αν ισχύει κανονικά η εγγύηση όπως με το 4 αν έρθει από Αμερική; (playstore εννοείται).

Βρήκα γνωστό και θα μου το φέρει απο εκεί. Τσάμπα πράμα :D

 

Χωρίς υποστήριξη lte όμως μιας κ το αμερικανικό παιζει σε αλλες μπάντες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ερθεί και σε μένα το κινητό...

 

το ηχείο είναι ΤΟΣΟ χάλια; ακόμα και όταν βάλεις ακουστικά ο ήχος δεν λέει;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να ερθεί και σε μένα το κινητό...

 

το ηχείο είναι ΤΟΣΟ χάλια; ακόμα και όταν βάλεις ακουστικά ο ήχος δεν λέει;

 

Με τα ακουστικά ο ήχος είναι πολύ καλός. Εγώ τουλαχιστον που χρησιμοποιώ κάτι ακουστικά της samsung ακούω πολύ καλά δεν έχω κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα το επισημο θεμα για να δουμε τις εντυπωσεις των παιδιων που το πηρανε.

Χαμηλο ηχειο και ακουστικο διαβαζω και δε μ αρεσει.

 

Ποτε επιτελους θα κανω το αλμα απο το gnexus μου για αλλο nexus :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Galaxy Nexus έχει δυνατό ηχείο; Εγώ πάντως πιστεύω ότι το 5 είναι κλασεις ανώτερο τηλέφωνο από το Galaxy
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα το επισημο θεμα για να δουμε τις εντυπωσεις των παιδιων που το πηρανε.

Χαμηλο ηχειο και ακουστικο διαβαζω και δε μ αρεσει.

 

Ποτε επιτελους θα κανω το αλμα απο το gnexus μου για αλλο nexus :(

 

Aν περιμενεις ο τελειο nexus, μαλλον ποτε:)

 

Εγω ακομα περιμενω απο τις 7/11.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του είναι στο επίπεδο του nexus 4 σαν ένταση? Καλύτερο ή χειρότερο. Δεν με ενδιαφέρει για μουσική μόνο για ringtones/notifications. Επίσης βρε παιδιά αν γνωρίζει κανείς η LG έχει zeropixel εγγύηση για τα κινητά?
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα το επισημο θεμα για να δουμε τις εντυπωσεις των παιδιων που το πηρανε.

Χαμηλο ηχειο και ακουστικο διαβαζω και δε μ αρεσει.

 

Ποτε επιτελους θα κανω το αλμα απο το gnexus μου για αλλο nexus :(

 

Αν κάνεις τέτοια μετάβαση θα πάθεις τεχνολογικό σοκ, πίστεψε με!

Όσο για αυτούς που λένε ότι έχουν πρόβλημα με τα ηχεία και δεν το ακούνε καλά, στη χειρότερη φτιάξτε 2-3 mp3 αυξάνοντας λίγο την ένταση τους στο pc και είστε κομπλέ.

Αν και νομίζω ότι είναι περιττό..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Galaxy Nexus έχει δυνατό ηχείο; Εγώ πάντως πιστεύω ότι το 5 είναι κλασεις ανώτερο τηλέφωνο από το Galaxy

 

 

 

 

 

 

Δεν είπα αυτό το πράμα.

 

Το ηχείο του gnexus είναι όντως χαμηλό.Δε μπορώ να τα συγκρίνω διότι δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το 5.

 

Δε περιμένω το τέλειο nexus διότι όλοι γνωρίζουμε ότι είναι developer phone.

 

Το μοντάρει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό το πράμα.

 

Το ηχείο του gnexus είναι όντως χαμηλό.Δε μπορώ να τα συγκρίνω διότι δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το 5.

 

Δε περιμένω το τέλειο nexus διότι όλοι γνωρίζουμε ότι είναι developer phone.

 

Το μοντάρει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

 

Το μονταρεις αλλα το device tampered :true αν το κανεις root,το εχει το πουλακι μου ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ειχα για μια εβδομαδα το κινητο και το χρησιμοποιησα παραλληλα με το HTC One, το ηχειο του N5 ειναι ΟΚ. Δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα αν βαλεις ενα δυνατο ηχο κλησης το ακους (εχει εναν μεσα που κανει σαν κλασικο παλιο τηλεφωνο το οποιο ειναι μια χαρα).

Αν ομως το βαλεις διπλα στο One ειναι στα μισα αν οχι λιγοτερο. Το δοκιμαζα με το ιδιο youtube video και ο ηχος ηταν μερα με την νυχτα.

Το κινητο ειναι αξιοπρεπεστατο ομως και για τα λεφτα του απαιχτο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...