Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,εχω παραγγειλει ενα meizu m1 note,με tr.number: RF321110999SG

μπορει να μου πει καποιος που βρησκετε κ τι σημαινουν αυτα που γραφει στο http://www.17track.net?

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Πέρασες από την πρώτη σελίδα και δεν βρήκες απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικώς όντως "έστρωσε" η NL .... :lol:

2015-03-13 12:54

The item has been processed in the country of destination

 

2015-03-10 11:40

The item is on transport to the country of destination

 

2015-03-09 20:01

The item is at the PostNL sorting center

 

2015-03-09 08:51

The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

 

2015-03-06 09:05

The item has arrived in the transit airport

 

2015-03-06 06:27

The item has left the originating country

 

2015-03-06 02:49

The item is ready for shipment

 

2015-03-05 21:00

The item is received by the shipper in the originating country

(Παραγγελία στις 3/3 από ENERYBUYING.)

 

Εχθρός του καλού, είναι το καλύτερο...

 

11-03-2015 16:28 The item has been processed in the country of destination

10-03-2015 08:22 The item is on transport to the country of destination

09-03-2015 11:48 The item is at the PostNL sorting center

05-03-2015 05:38 The item is ready for shipment

05-03-2015 03:22 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και στο νημα του paypal αλλα μαλλον εδω ειναι το σωστο.εγω εχω παραγγειλει απο geekbying ενα ulefone be x απο πεμπτη και ακομη δεν μου εστειλαν tracking number.ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και στο νημα του paypal αλλα μαλλον εδω ειναι το σωστο.εγω εχω παραγγειλει απο geekbying ενα ulefone be x απο πεμπτη και ακομη δεν μου εστειλαν tracking number.ειναι λογικο?

Στειλτους μνμ! Και εγώ που τους είχα παραγγείλει ενα smartwatch εκανα 10 μέρες να μου στείλουν tracking number. Απαράδεκτοι! Στο τέλος τους ζήτησα να μου ακυρώσουν τη παραγγελία και μου έστειλαν την αλλη μέρα. Εγώ νόμιζα οτι υπήρχε αυτή η καθυστέρηση γιατί την παραγγελία την είχα κάνει μερικές μέρες μετα τη κινεζική πρωτοχρονιά τους, αλλά απ'οτι καταλαβαίνω δεν εφτεγε αυτό...

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Στειλτους μνμ! Και εγώ που τους είχα παραγγείλει ενα smartwatch εκανα 10 μέρες να μου στείλουν tracking number. Απαράδεκτοι! Στο τέλος τους ζήτησα να μου ακυρώσουν τη παραγγελία και μου έστειλαν την αλλη μέρα. Εγώ νόμιζα οτι υπήρχε αυτή η καθυστέρηση γιατί την παραγγελία την είχα κάνει μερικές μέρες μετα τη κινεζική πρωτοχρονιά τους, αλλά απ'οτι καταλαβαίνω δεν εφτεγε αυτό...

 

τους εχω στειλει ηδη 2,3 mail!δεν εχουν και τσατ!ελεος υπολογιζα για πασχα αλλα ετσι οπως το πανε αυτοι......

Link to comment
Share on other sites

τους εχω στειλει ηδη 2,3 mail!δεν εχουν και τσατ!ελεος υπολογιζα για πασχα αλλα ετσι οπως το πανε αυτοι......

Τα ίδια ακριβως και γω σιχτηριζα!

Το μονο καλό ηταν οτι μου το έστειλαν με NL post και ηταν εδώ σε μια βδομάδα! Οποτε μην απογοήτευσε, μπορεί με λίγη τύχη να προλαβεις το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

την κοροιδια δεν αντεχω πιο πολυ,οχι οτι ειναι και τοσο σημαντικο ποτε θα ερθει .αν δεν στειλουν αυριο μεθαυριο dispute!και εμενα με NL post θα....εστελναν
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά που πήρα απο τη 2η μέρα tracking number και εδω και 10 μέρες (απο τις 8-3) δε φαίνεται σε κανένα tracking site?? Έκανα και πιο πάνω ανάλογη ερώτηση και δεν μπόρεσε κάποιος να βοηθήσει...έτυχε σε άλλον εδω τέτοιο σκάλωμα? είναι σύνηθες?
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδιά που πήρα απο τη 2η μέρα tracking number και εδω και 10 μέρες (απο τις 8-3) δε φαίνεται σε κανένα tracking site?? Έκανα και πιο πάνω ανάλογη ερώτηση και δεν μπόρεσε κάποιος να βοηθήσει...έτυχε σε άλλον εδω τέτοιο σκάλωμα? είναι σύνηθες?

 

δεν θα το ελεγα συνηθες...απο geekbying?

Link to comment
Share on other sites

τους εχω στειλει ηδη 2,3 mail!δεν εχουν και τσατ!ελεος υπολογιζα για πασχα αλλα ετσι οπως το πανε αυτοι......

 

Και γιατί δεν τους ρωτάς στο νήμα τους ;

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα συνηθες...απο geekbying?

Μέσω e-bay έγινε η αγορά και μάλιστα με Έλληνα reseller. Θεωρώ οτι δε θα χάσω τα χρήματά μου αλλά μην περιμένω σαν...... 40 μέρες.

Γνωρίζω επίσης οτι απο Κίνα για να σταλούν Σινγκαπούρη θέλει κάποιες μέρες...10 όμως? και ούτε καν information received να μη μου βγάζει η singpost? RF320915346SG

 

EDIT δεν είναι δυνατόν....μόλις μου έβγαλε information received.....

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Παντως, για να πάρουμε ολοι μας μια μυρωδιά πως λειτουργούν τα Κινεζο-μαγαζα,

δείτε βίντεο Ρώσου επισκέπτη στην Gearbest

Στο 16λεπτο βίντεο φαίνονται οι αποθήκες και ειδικα στο τελευταίο 3λεπτο φαίνεται πως "διεκπεραιώνονται" οι παραγγελίες!!!

Βλέποντας τον "όγκο" που αποστέλλεται, θα καταλάβετε γιατί αργούν τα δέματα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τρέλα, απορώ για τι ημερήσιο τζίρο να έχουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..Ξέρετε αν κάνουν παραλαβές τα ΕΛΤΑ Σάββατο?? Εννοώ από Μ.Δ. Αν όχι, αν ζητήσω από το ταχυδρομείο αντί για ειδοποίηση που μου φέρνουν πάντα σε registered να μου φέρουν το πακέτο υπάρχει περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Από τον ταχυδρόμο μπορείς να ζητήσεις να σου το φέρνει και είναι στην ευχέρειά του , δεν είναι υποχρεωμένος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κολλήσει στο ΚΔ Αερόδρομίου. Είναι λογικό αυτό;

Κατάσταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 02-03-2015 16:27 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-03-2015 13:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 18-03-2015 08:29 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κολλήσει στο ΚΔ Αερόδρομίου. Είναι λογικό αυτό;

Και μένα εκεί έχει κολλήσει.Ελπίζω σήμερα να πάει στο Κ.Δ ΑΤΤΙΚΗΣ όποτε άυριο να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να εντοπίσω αυτόν τον αριθμό? RN073372705CN

Πριν 4 μέρες μου το δώσανε αλλά δεν μου δώσατε και σε ποιο σαι μπορώ να το εντοπίσω.

Δοκίμασα 2-3 αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να εντοπίσω αυτόν τον αριθμό? RN073372705CN

Πριν 4 μέρες μου το δώσανε αλλά δεν μου δώσατε και σε ποιο σαι μπορώ να το εντοπίσω.

Δοκίμασα 2-3 αλλά τίποτα.

China post. στα ελτά βλέπε το

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες από την πρώτη σελίδα και δεν βρήκες απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα?

το πιο πιθανο να εχεις δικιο,αλλα προφανως για να ρωταω εδω,να σημαινει οτι ειμαι ασχετη κ γ αυτο ζητησα την βοηθεια οποιος μπορει να την δωσει!τελος παντων ευχαριστω,θα την βγαλω την ακρη μου

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο να εχεις δικιο,αλλα προφανως για να ρωταω εδω,να σημαινει οτι ειμαι ασχετη κ γ αυτο ζητησα την βοηθεια οποιος μπορει να την δωσει!τελος παντων ευχαριστω,θα την βγαλω την ακρη μου

Το δεματακι σου ηταν ετοιμο για αναχωρηση με την πρωτη πτηση για Ελλαδα μετα τις 13/3,οποτε τωρα κανεις υπομονη μεχρι να εμφανιστει και το τσεκαρεις και στο site των Ελτα.Αυτο μπορει να παρει λιγες μερες εως και σαραντα ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες από την πρώτη σελίδα και δεν βρήκες απαντήσεις σε όλα σου τα ερωτήματα?

 

 

το πιο πιθανο να εχεις δικιο,αλλα προφανως για να ρωταω εδω,να σημαινει οτι ειμαι ασχετη κ γ αυτο ζητησα την βοηθεια οποιος μπορει να την δωσει!τελος παντων ευχαριστω,θα την βγαλω την ακρη μου

 

Ποτέ δεν δήλωσα ότι είσαι άσχετη, απλά άμα η λύση είναι στην πρώτη σελίδα, απλά γραμμένη, που δεν έχει κάτι το πολύπλοκο, τι βοήθεια άλλη να προσφέρουμε? O lilikos στην ουσία απλά επαναδιατύπωσε ότι υπάρχει ήδη στην πρώτη σελίδα. :confused:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

,μαλλον δευτερα παραλαμβανω ε;

 

2015-03-19

13:09 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-03-14

19:51 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - NetherlandsNormal Tracking

2015-03-19

15:09 The item has been processed in the country of destination

2015-03-18

11:23 The item is on transport to the country of destination

2015-03-14

19:51 The item is at the PostNL sorting center

2015-03-10

07:59 The item is pre-advised

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Το δεματακι σου ηταν ετοιμο για αναχωρηση με την πρωτη πτηση για Ελλαδα μετα τις 13/3,οποτε τωρα κανεις υπομονη μεχρι να εμφανιστει και το τσεκαρεις και στο site των Ελτα.Αυτο μπορει να παρει λιγες μερες εως και σαραντα ημερες.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτέ δεν δήλωσα ότι είσαι άσχετη, απλά άμα η λύση είναι στην πρώτη σελίδα, απλά γραμμένη, που δεν έχει κάτι το πολύπλοκο, τι βοήθεια άλλη να προσφέρουμε? O lilikos στην ουσία απλά επαναδιατύπωσε ότι υπάρχει ήδη στην πρώτη σελίδα. :confused:

 

δεν ειπα οτι το ειπες εσυ,το λεω μονη μου οτι ειμαι ασχετη κ γενικα,καλως η κακως,μπερδευομαι με ολα αυτα!

σε ευχαριστω παντως,προφανως θα πρεπει να το ψαξω λιγο καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...