Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσες μερες κανει να φανει στο συστημα το tracking number του NL post γιατι εχω παρει tracking απο 16/03 και ακομα δεν φαινετε τιποτα?

 

Σου δίνουν το νούμερο αλλα τα παραδίδουν στην εταιρία αργότερα. Σύντομα θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απλά το fastcardtech (το οποιο ο Σταυρος είπε οτι ειναι αρκετα αξιόπιστο) δίνει και τις 3 επιλογές...Κινα τσάμπα, Σιγκαπούρη +2δολλαρια, Ολλανδια +5 δολλάρια...

 

Επίσης έχει και τις επιλογές Transport Insurance και Customs Duties Insurance, αλλά ειναι ακριβές και λέω να μην τις επιλέξω...Ελπίζω σε περίπτωση που χαθεί το πακέτο να μην εχω θέμα που δεν τις επέλεξα και να με καλύπτει το PP (ποτέ δεν καταλαβα τον λόγο ύπαρξης αυτων των 2 υπηρεσιών)...

Άρα πληρώνεις κερατιάτικα για πράγματα που άλλες εταιρείες προσφέρουν τσάμπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τους εχω στειλει ηδη 2,3 mail!δεν εχουν και τσατ!ελεος υπολογιζα για πασχα αλλα ετσι οπως το πανε αυτοι......

 

τελικα μου εστειλαν αριθμο αποστολης και εκλεισα το dispute.μαλλον δεν ειχαν στοκ και περιμεναν κομματια.τελος παντων.....απλα βλεπω να περναει το πασχα αν και με nlpost συνηθως ερχεται πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Άρα πληρώνεις κερατιάτικα για πράγματα που άλλες εταιρείες προσφέρουν τσάμπα.

Τίποτα δεν είναι τσάμπα. Απλά τα βάζουν ολα μες στις τιμές των προϊόντων.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου εστειλαν αριθμο αποστολης και εκλεισα το dispute.μαλλον δεν ειχαν στοκ και περιμεναν κομματια.τελος παντων.....απλα βλεπω να περναει το πασχα αν και με nlpost συνηθως ερχεται πιο γρηγορα

 

Έπρεπε να το κλείσεις;Αν δεν σου έρθει σωστά τι μπορείς να κάνεις μετά;

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το κλείσεις;Αν δεν σου έρθει σωστά τι μπορείς να κάνεις μετά;

Τώρα πια τίποτα δε μπορεί να κάνει.

Για to paypal συνεχίστε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=120

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι κοντά στο να αγοράσω το Κingzone n3 plus απο Κίνα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: 1) Είναι απαραίτητο να κάνω λογαριασμό Paypal για την αγορά; ή μπορώ και με άλλο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι κοντά στο να αγοράσω το Κingzone n3 plus απο Κίνα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: 1) Είναι απαραίτητο να κάνω λογαριασμό Paypal για την αγορά; ή μπορώ και με άλλο τρόπο;

Καλύτερα να κάνεις λογαριασμό γιά να έχεις την ασφάλεια ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα σήμερα και εγώ το κινητό τηλέφωνο που είχα βρει 160 δολλάρια πιο ακριβό σε πολυκατάστημα του Ντουμπάι, απο κινέζικο σάιτ, χάρη στην δική σας βοήθεια!!!! Πολύ εξυπηρετικές οι συμβουλές που διάβασα εδώ μέσα και ευχαριστώ και τους συμφορουμίτες που απάντησαν σε πμ. Είναι η 1η φορά που φέρνω ηλεκτρονικό υλικό από Κίνα και ελπίζω να βγει καλό!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως μπορει καποιος να βοηθησει με το tr.number RI375713388CN γιατι δεν βγαζω ακρη.Επισης να σας πω οτι πανω στο δεμα που ερχεται με βαση τις φωτογραφιες που μου εστειλε το καταστημα, εχει αλλο νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως μπορει καποιος να βοηθησει με το tr.number RI375713388CN γιατι δεν βγαζω ακρη.Επισης να σας πω οτι πανω στο δεμα που ερχεται με βαση τις φωτογραφιες που μου εστειλε το καταστημα, εχει αλλο νουμερο.

Με το truck number σου βγάζει αυτήν την πληροφορία

14/03/2015 09:57 - ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

Στη πρώτη σειρά με τον οδηγό θα δεις και τι ακριβώς σημαίνει αλλά και τι διαδικασία ακολουθεί.Αυτό που λες για την φωτογραφία καλύτερα είναι να ρωτήσεις με email τον ίδιο τον αποστολέα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!έκανα μια παραγγελία από το vickmall και μου έστειλαν tracking number!αυτό σημαίνει ότι το δέμα ταξιδεύει για Ελλάδα?σε ποιό λινκ μπορώ να δώ που βρίσκεται η παραγγελία μου?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!έκανα μια παραγγελία από το vickmall και μου έστειλαν tracking number!αυτό σημαίνει ότι το δέμα ταξιδεύει για Ελλάδα?σε ποιό λινκ μπορώ να δώ που βρίσκεται η παραγγελία μου?ευχαριστώ!

Στην πρωτη σελιδα ειναι ο οδηγος που θα σου λυσει ολες τις αποριες.Εαν εχεις ακομα αποριες εδω ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω με την σειρα μου...θελω να παρω αυτο http://www.aliexpress.com/item/100-New-universal-Car-Radio-Double-2-din-Car-DVD-Player-GPS-Navigation-In-dash-Car/32280869556.html θα φαω παγωτο λογο ογκου η βαρους? κ τη διαφορα εχει αποστολη με ems και το via China Post Registered Air Mail η το China Post Air Parcel και σε ποιο δεν τρως παγωτο..?ευχαριστω Edited by takaros7
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρεις, μόνο με "China Post Registered Air Mail", όσο γιά το μέγεθος και βάρος... ο Θεός βοηθός !!! :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρεις, μόνο με "China Post Registered Air Mail", όσο γιά το μέγεθος και βάρος... ο Θεός βοηθός !!! :)

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση..επειδη σε μενα ο Θεος δεν ειναι βοηθος:worry:..γνκ εχω ενα συνεφακι απο πανω μου:lol:..τι να πω?

εαν καποιος εχει εμπειρια απο τετοιου ειδους αγορα σε βαρος κ ογκο ..ευπροσδεκτος να βοηθησει..ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω με την σειρα μου...θελω να παρω αυτο http://www.aliexpress.com/item/100-New-universal-Car-Radio-Double-2-din-Car-DVD-Player-GPS-Navigation-In-dash-Car/32280869556.html θα φαω παγωτο λογο ογκου η βαρους? κ τη διαφορα εχει αποστολη με ems και το via China Post Registered Air Mail η το China Post Air Parcel και σε ποιο δεν τρως παγωτο..?ευχαριστω

 

ems=100% παγωτο

 

china post ολων των ειδων = 99% θα μεινεις χωρις παγωτο ,αλλα μπορει να πληρωσεις το χωνακι :rolleyes: κοκοκοψαρα δηλαδη

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ems=100% παγωτο

 

china post ολων των ειδων = 99% θα μεινεις χωρις παγωτο ,αλλα μπορει να πληρωσεις το χωνακι :rolleyes: κοκοκοψαρα δηλαδη

 

:lol::p:lol::p:lol: θεουλης...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΔΥΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΜΕ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΜΕ SINGAPORE POST ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ DISPATCH NUMBER 4030 ...THN 1η ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ... Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ......??????

 

1.RP312399084SGRegistered

Singapore(Normal Tracking)

to

Greece(Normal Tracking)

 

2015-03-20 09:20, MD MEGARON, ITEM DELIVERED

Delivered( 14 Days )

 

MD MEGARON, ITEM DELIVERED

2015-03-20 07:32

 

MD MEGARON, ITEM TO BE DELIVERED

2015-03-20 07:24

 

MD MEGARON, ITEM ARR MD MEGARON

2015-03-19 22:55

 

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-03-18 08:17

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-12 23:01

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-03-06 16:45

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Go to official website

2015-03-13 01:01

 

Arrived at overseas (Country code: GR)

2015-03-08 16:45

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-06 16:45

 

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

2.RP312377565S

Singapore(Normal Tracking)

to

Greece(Normal Tracking)

 

2015-03-08 16:36, Despatched to overseas (Country code: GR)

Transit

 

Destination Country - Tracking Consuming: 4056 ms - Go to official website

2015-03-06 16:36

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1201 ms - Go to official website

2015-03-08 16:36

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-03-06 16:36

 

Received from Customer

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?????

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μη σε ανησυχεί. Αν δεν είχες την τύχη να καταλήξουν και στον ίδιο ακριβώς σάκκο, το αποτέλεσμα είναι ελαφρώς τυχαίο και έχει να κάνει με το πότε οι (υπερφορτωμένοι) υπάλληλοι στο αεροδρόμιο (ή ίσως και σε κάποιο ενδιάμεσο σταθμό πριν απο δω) θα πιάσουν το σάκκο με το 2ο δέμα σου.

Μέσα στο χαμό, δεν τηρείται ακριβώς κάποια first-come-first-serve αρχή και μπορεί να περάσουν κάποιες μέρες μέχρι να έχεις νέα (κι ας έφυγαν μαζί!)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ , ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΟ ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ....:worry::worry::worry::worry::worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη σε ανησυχεί. Αν δεν είχες την τύχη να καταλήξουν και στον ίδιο ακριβώς σάκκο, το αποτέλεσμα είναι ελαφρώς τυχαίο και έχει να κάνει με το πότε οι (υπερφορτωμένοι) υπάλληλοι στο αεροδρόμιο (ή ίσως και σε κάποιο ενδιάμεσο σταθμό πριν απο δω) θα πιάσουν το σάκκο με το 2ο δέμα σου.

Μέσα στο χαμό, δεν τηρείται ακριβώς κάποια first-come-first-serve αρχή και μπορεί να περάσουν κάποιες μέρες μέχρι να έχεις νέα (κι ας έφυγαν μαζί!)

 

Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ , ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΟ ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ....

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Takaros7

Απο συνάδελφό μου που παράγγειλε πέρυσι ενα ίδιο δεν πλήρωσε τπτ.(με απλό shipping όμως,όχι με ems ή dhl)

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-03-2015 13:13 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

καλημέρα παιδιά....μετά από αυτό σε πόσες περίπου μέρες να περιμένω να παραλάβω το tablet?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...