Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31/05 παραγγέλθηκε και στάλθηκε. Εφθασε Γερμανία στις 10/06 το βράδυ και στις 12/06 έφυγε απο Γερμανία. Πιστευω αυριο ή μεθαυριο θα είναι Ελλάδα.

Και άλλη μια παραγγελία που έγινε στις 28/05 έρχεται μαζί με την άλλη παραγγελία.

Παράπονο κανένα για την εως τώρα εξέλιξη της αποστολής.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντα καντεμης είμαι, βέβαια έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές, δεν εχω χάσει ποτέ τίποτε

 

Στο site που μου έστειλες που βγάζει

 

What are you searching for?

 

This shipment is not a DHL Paket shipment.

 

 

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα καντεμης είμαι, βέβαια έχω παραγγείλει πάρα πολλές φορές, δεν εχω χάσει ποτέ τίποτε

 

Στο site που μου έστειλες που βγάζει

 

What are you searching for?

 

This shipment is not a DHL Paket shipment.

 

 

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

 

Εάν στο site που σου έστειλα λοιπόν σου βγάζει αυτό, τότε θα ισχύει ό,τι σου ανάφερα παραπάνω για το που μπορεί δηλαδή να βρίσκεται το δέμα σου, αφού λοιπόν δεν έχει σκαναριστεί, λογικό και να μην σου εμφανίζεται. Εγώ εκεί το κοιτάω πάντως και με tracking της ίδιας μορφής και μου εμφανίζεται κανονικά, κι εσύ εκεί θα το δεις.

Και φυσικά θεωρώ πολύ δύσκολο το να χαθεί που αναφέρεις, όλα θα πάνε καλά, και με το καλό να παραλάβεις!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο site που σου έστειλα λοιπόν σου βγάζει αυτό, τότε θα ισχύει ό,τι σου ανάφερα παραπάνω για το που μπορεί δηλαδή να βρίσκεται το δέμα σου, αφού λοιπόν δεν έχει σκαναριστεί, λογικό και να μην σου εμφανίζεται. Εγώ εκεί το κοιτάω πάντως και με tracking της ίδιας μορφής και μου εμφανίζεται κανονικά, κι εσύ εκεί θα το δεις.

Και φυσικά θεωρώ πολύ δύσκολο το να χαθεί που αναφέρεις, όλα θα πάνε καλά, και με το καλό να παραλάβεις!

Πάντως στο site της Flyt έχει τις 2 καταχωρήσεις σαν τις δικές σου ακριβώς με ημερομηνία 1/6.

Κατά τα άλλα δεν βιάζoμαι γιατί είμαι από αυτούς που τα πειράζουνε και recovery και άλλα διάφορα δεν είναι ακόμη έτοιμα, ας οψεται το Android 10.

Με το καλό να παραλάβεις και εσύ.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής για όποιον γνωρίζει, θα κάνουμε βέβαια υπομονή, απλώς επιθυμώ να γνωρίζω τα βήματα της παραγγελίας μου:

Μετά το βήμα στις 12/06: "Feucht, Germany

The international shipment has been processed in the export parcel center", ταξιδεύει πλέον ήδη για Ελλάδα οδικώς όπως έχει αναφερθεί, ή θα υπάρξει και άλλη ενημέρωση ότι έφυγε απο Γερμανία;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη ενημερωση θα είναι ότι έφτασε στη χώρα προορισμού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη ενημερωση θα είναι ότι έφτασε στη χώρα προορισμού

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:thanks: (δέκα χαρακτήρες).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο ευρωπαικη αποθηκη του banggood που υποτιθεται πηρα για πιο γρηγορα ποσο καιρο κανει να ερθει περιπου? εγω υπολογιζα μαξ δυο βδομαδες αφου ειναι απο ευρωπη αλλα σημερα κλεινω ακριβως ενα μηνα και τιποτα. και δεν εχουν και tracking number...
Link to comment
Share on other sites

@GaleaNatur θα σε στεναχωρήσω... Μακάρι βέβαια να παραλάβεις σύντομα. Δικό μου δέμα από Τσεχία χωρίς αριθμό αποστολής ( αγορά από Banggood ) το παρέλαβα ύστερα από 63 ημέρες... Αγορά 31/3/20 το έστειλαν 7/4/20 και παρέλαβα προχθές... Καλό κουράγιο και μακάρι να παραλάβεις σύντομα!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@GaleaNatur θα σε στεναχωρήσω... Μακάρι βέβαια να παραλάβεις σύντομα. Δικό μου δέμα από Τσεχία χωρίς αριθμό αποστολής ( αγορά από Banggood ) το παρέλαβα ύστερα από 63 ημέρες... Αγορά 31/3/20 το έστειλαν 7/4/20 και παρέλαβα προχθές... Καλό κουράγιο και μακάρι να παραλάβεις σύντομα!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ομορφα...

 

σε ευχαριστω για την ενημερωση @longus , οποτε εχω μελλον ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 2 δεματάκια από Banggood με PDM μέσω Ολλανδικού ταχυδρομείου. Το 1ο έγινε shipping 13/5 και έφτασε Ολλανδία 28/5, το 2ο αντίστοιχα στις 28/5 shipping και στην Ολλανδία στις 3/6. Χθες είδα στο tracking (ίδια μέρα και ώρα) ότι και τα 2 "is on transport to the country of destination, GREECE" . Τον παλιό καλό καιρό (πριν κορωνοϊό) θα έφταναν τελικά στα χέρια μου σε 8-10 μέρες, τώρα αν κάνουν άλλες 3 εβδομάδες θα είμαι και ευχαριστημένος... :p

 

Και για τα 2 δεματάκια ενημέρωση :

10/6/20 11:45 The item is on transport to the country of destination, GREECE. nl_post

15/6/20 10:11 The item has arrived ih the country of destination. nl_post

 

Ωραία... να δούμε τώρα πότε θα τα παραλάβουν τα ΕΛΤΑ :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο ευρωπαικη αποθηκη του banggood που υποτιθεται πηρα για πιο γρηγορα ποσο καιρο κανει να ερθει περιπου? εγω υπολογιζα μαξ δυο βδομαδες αφου ειναι απο ευρωπη αλλα σημερα κλεινω ακριβως ενα μηνα και τιποτα. και δεν εχουν και tracking number...

 

Εχθες παρήγγειλα απο banggood Τσεχια και σήμερα το πρωϊ μου έστειλαν tracking number Γερμανικού ταχυδρομείου. Ακόμα, φυσικά δε φαίνεται στα tracking sites αλλα ελπίζω να φανεί σύντομα μιας και έχουν ξεκινήσει οι πτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτη φορά συναντώ τέτοια κατάσταση. Αγορά ακουστικών από Banggood με Priority Direct Mail, αξία δέματος 25,49 €. Αναχώρηση από Κίνα, pre advised στο postNL από τις 03 Ιουνίου και μετά το μόνο που δείχνει 06 Ιουνίου "arrived at country of destination" τίποτα αλλο όπως στα υπόλοιπα με postNL. Το ψάχνω λίγο και μου βγάζει άλλο ένα tracking number με Cainiao. Ενώ το Banggood δίνει ένα tracking number με τα Ολλανδικά ταχυδρομεία αυτό δίνει και ένα άλλο το οποίο φαίνεται με την Cainiao. Στα ΕΛΤΑ τίποτα μέχρι τώρα. Τα φώτα σας παρακαλώ LT088310305NL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτη φορά συναντώ τέτοια κατάσταση. Αγορά ακουστικών από Banggood με Priority Direct Mail, αξία δέματος 25,49 €. Αναχώρηση από Κίνα, pre advised στο postNL από τις 03 Ιουνίου και μετά το μόνο που δείχνει 06 Ιουνίου "arrived at country of destination" τίποτα αλλο όπως στα υπόλοιπα με postNL. Το ψάχνω λίγο και μου βγάζει άλλο ένα tracking number με Cainiao. Ενώ το Banggood δίνει ένα tracking number με τα Ολλανδικά ταχυδρομεία αυτό δίνει και ένα άλλο το οποίο φαίνεται με την Cainiao. Στα ΕΛΤΑ τίποτα μέχρι τώρα. Τα φώτα σας παρακαλώ LT088310305NL
Μάλλον Ολλανδία έχει φτάσει τώρα και περιμένει να φύγει

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας ποιος παραδίδει τα δέματα της s.f. Express;

Και τι σημαίνει το τελευταίο μήνυμα ότι έφτασε Ελλάδα και είναι in transit;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παραλαβή εχθές από τα ΕΛΤΑ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθες παρήγγειλα απο banggood Τσεχια και σήμερα το πρωϊ μου έστειλαν tracking number Γερμανικού ταχυδρομείου. Ακόμα, φυσικά δε φαίνεται στα tracking sites αλλα ελπίζω να φανεί σύντομα μιας και έχουν ξεκινήσει οι πτήσεις.

 

Οι πτήσεις δεν έχουν σχέση με το γερμανικό ταχυδρομείο μιας και έρχεται οδικώς. Και εγώ μια παραγγελία από Τσεχία με priority 5/6 μέσω Γερμανίας και Ελλάδα δεν έχει φθάσει ακόμη. Ήταν 10 μέρες feucht και χθες μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ξανά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι πτήσεις δεν έχουν σχέση με το γερμανικό ταχυδρομείο μιας και έρχεται οδικώς. Και εγώ μια παραγγελία από Τσεχία με priority 5/6 μέσω Γερμανίας και Ελλάδα δεν έχει φθάσει ακόμη. Ήταν 10 μέρες feucht και χθες μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ξανά :lol:

 

+1.

Και προσωπικά με Γερμανικό ταχυδρομείο είμαι αλλά απο αποθήκη ΗΚ, Feucht απο την Παρασκευή. Προβλέπω να τη τρώω όλη τη τρέχουσα εβδομάδα, αυτό το οδικώς της dhl κάτι σε κάρο το φαντάζομαι. Παρόλα αυτά είναι μια σίγουρη μέθοδος για τελωνείο, όσο μπορεί κάτι να είναι σίγουρο.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Μήπως πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο στο Ελληνικό dhl, επειδή το tracking το Γερμανικό όταν φτάσει Ελλάδα αλλάζει σε 10ψήφιο, για να μας το δώσουν, μήπως σε ορισμένες περιπτώσεις δεν αλλάζει στο Γερμανικό site αυτόματα;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον Ολλανδία έχει φτάσει τώρα και περιμένει να φύγει

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

 

Δεν θα έπρεπε να γράφει, από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα "the item is at the PostNL shorting center";

Link to comment
Share on other sites

Οι πτήσεις δεν έχουν σχέση με το γερμανικό ταχυδρομείο μιας και έρχεται οδικώς. Και εγώ μια παραγγελία από Τσεχία με priority 5/6 μέσω Γερμανίας και Ελλάδα δεν έχει φθάσει ακόμη. Ήταν 10 μέρες feucht και χθες μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ξανά :lol:

 

Την υγειά μας να 'χουμε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

+1.

Και προσωπικά με Γερμανικό ταχυδρομείο είμαι αλλά απο αποθήκη ΗΚ, Feucht απο την Παρασκευή. Προβλέπω να τη τρώω όλη τη τρέχουσα εβδομάδα, αυτό το οδικώς της dhl κάτι σε κάρο το φαντάζομαι. Παρόλα αυτά είναι μια σίγουρη μέθοδος για τελωνείο, όσο μπορεί κάτι να είναι σίγουρο.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Μήπως πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο στο Ελληνικό dhl, επειδή το tracking το Γερμανικό όταν φτάσει Ελλάδα αλλάζει σε 10ψήφιο, για να μας το δώσουν, μήπως σε ορισμένες περιπτώσεις δεν αλλάζει στο Γερμανικό site αυτόματα;

 

Έχω κάνει καμιά 15αρια παραγγελίες από Γερμανία (όχι αποκλειστικά από Κίνα) και σε όλες άλλαζε στο site της dhl packet. Ότι είναι σίγουρη είναι, όμως εγώ τα ήθελα γρήγορα για αυτό έδωσα παραπάνω. Πρώτη φορά παίρνει τόσο ειδικά ενώ πριν από δυο βδομάδες μου ήρθε μια σε 4 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει καμιά 15αρια παραγγελίες από Γερμανία (όχι αποκλειστικά από Κίνα) και σε όλες άλλαζε στο site της dhl packet. Ότι είναι σίγουρη είναι, όμως εγώ τα ήθελα γρήγορα για αυτό έδωσα παραπάνω. Πρώτη φορά παίρνει τόσο ειδικά ενώ πριν από δυο βδομάδες μου ήρθε μια σε 4 μερες!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, κάτι τελευταίο και σημαντικό θέλω να σε ρωτήσω, Feucht κατά μέσο όρο, πόσες ημέρες κάνει μέχρι να φανεί στο Ελληνικό dhl;

Feucht, Germany

The international shipment has been processed in the export parcel center, είμαι εδώ όπως προείπα απο τη Παρασκευή, πότε να το περιμένω να εμφανιστεί Ελλάδα;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, κάτι τελευταίο και σημαντικό θέλω να σε ρωτήσω, Feucht κατά μέσο όρο, πόσες ημέρες κάνει μέχρι να φανεί στο Ελληνικό dhl;

Feucht, Germany

The international shipment has been processed in the export parcel center, είμαι εδώ όπως προείπα απο τη Παρασκευή, πότε να το περιμένω να εμφανιστεί Ελλάδα;

 

Συνήθως, θέλει 8-10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, θέλει 8-10 μέρες.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...