Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Τουρκία (TR),βλέπω δεν κινείται τίποτα. Θα τραβάνε τα μαλλιά τους οι Κινέζοι. :wacko:

 

Από 24/2/20 μου γράφει ότι βρίσκεται στη χώρα προορισμού, αλλά νομίζω ότι δεν έχει φτάσει εδώ αφού δεν υπάρχει αεροπορική επικοινωνία.

Χθες ανακοινώθηκε ότι και ένας νεφρός Έλληνα δότη προς Τούρκο (μικρό παιδί) ταξιδεύει οδικώς από Αθήνα στην Κων/πολη για να προωθηθεί στα Άδανα όπου βρίσκεται το παιδί που θα πάρει το μόσχευμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από 24/2/20 μου γράφει ότι βρίσκεται στη χώρα προορισμού, αλλά νομίζω ότι δεν έχει φτάσει εδώ αφού δεν υπάρχει αεροπορική επικοινωνία.

Χθες ανακοινώθηκε ότι και ένας νεφρός Έλληνα δότη προς Τούρκο (μικρό παιδί) ταξιδεύει οδικώς από Αθήνα στην Κων/πολη για να προωθηθεί στα Άδανα όπου βρίσκεται το παιδί που θα πάρει το μόσχευμα.

 

Τραγικό γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις με ταχυδρομείο Σιγκαπούρης έχει παραλάβει? Δεν κάνω πως τα ξερω όλα, για αυτό θα ζητήσω συμβουλή, έχουν περάσει πάνω από 50 μέρες, να ζητήσω πίσω τα λεφτά η να περιμένω λόγω της κατάστασης, το θέμα είναι ότι ποτέ δεν έδειξε ότι το παρέλαβε το ταχυδρομείο της Σιγκαπούρης
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις με ταχυδρομείο Σιγκαπούρης έχει παραλάβει? Δεν κάνω πως τα ξερω όλα, για αυτό θα ζητήσω συμβουλή, έχουν περάσει πάνω από 50 μέρες, να ζητήσω πίσω τα λεφτά η να περιμένω λόγω της κατάστασης, το θέμα είναι ότι ποτέ δεν έδειξε ότι το παρέλαβε το ταχυδρομείο της Σιγκαπούρης

 

Αν θυμάμαι καλά, η Σιγκαπούρη είχε ανακοινώσει ότι διακόπτει την αποστολή δεμάτων στην Ευρώπη.

Περίμενε λίγες μέρες ακόμη και άνοιξε dispute.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχει τυχει σε κανέναν με pdm του bangood να κάνει 1,5 μήνα;;; Παρηγγειλα 16/3 και ακόμη τίποτα ενώ το tracking number του γερμανικού ταχυδρομείου άνοιξε 14/4!! Κι όλα αυτά ενώ την ίδια μέρα είχα παραγγείλει από gearbest free shipping untracked και το παρέλαβα ήδη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθές ένα δεματακι του aliexpress από Τουρκία.

Βέβαια έκανε 109 μέρες να έρθει, αλλά ήρθε... Αποστολή 7/1/20

Ωστόσο το ρεκόρ το έχει άλλο δέμα που το παρέλαβα πριν 2βδομαδες περίπου, 125μερες!

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, η Σιγκαπούρη είχε ανακοινώσει ότι διακόπτει την αποστολή δεμάτων στην Ευρώπη.

Περίμενε λίγες μέρες ακόμη και άνοιξε dispute.

 

Eχω μάθει να είμαι δίκαιος ,πάρα την κόντρα μας για ένα θέμα .σε τιμά το γεγονός ότι μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις ,σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Reached the place of arrival

Τρεις φορές το ίδιο μύνημα με διαφορά 5 και 10 ημερών.

AliExpress / china post

Τι είναι αυτό?

 

Οσο για τα ΕΛΤΑ κούριερ...

Πολυ χάλια..Με acs προχωράνε κανονικά αν εξαιρέσουμε οτι στις 5 εργάσιμες το στέλνουν πισω.

Τους λεω αποκλείεται, μου λένε οτι είναι νεα εντολή.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Παραγγελια απο Κινα 20 Ιανουαριου δεν ηρθε ακομη. Το ερωτημα που ζητω απαντηση απο εσας επειδη δεν παρακολουθω το νημα ειναι αν βελτιωθηκε η κατασταση καθολου με τις παραγγελιες απο Κινα, παραλαμβανουμε δηλαδη σε κανα διμηνο η.."κανεις ποτε δεν εμαθε" ? Θελω ενα δυο πραγματακια να παραγγειλω αλλα αν ειναι να τα παρω σε κανα 4μηνο-5μηνο να μην το κανω. Πως ειναι η κατασταση σε γενικες γραμμες? Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Παραγγελια απο Κινα 20 Ιανουαριου δεν ηρθε ακομη. Το ερωτημα που ζητω απαντηση απο εσας επειδη δεν παρακολουθω το νημα ειναι αν βελτιωθηκε η κατασταση καθολου με τις παραγγελιες απο Κινα, παραλαμβανουμε δηλαδη σε κανα διμηνο η.."κανεις ποτε δεν εμαθε" ? Θελω ενα δυο πραγματακια να παραγγειλω αλλα αν ειναι να τα παρω σε κανα 4μηνο-5μηνο να μην το κανω. Πως ειναι η κατασταση σε γενικες γραμμες? Ευχαριστω

 

Εάν είναιμικρής αξίας και δεν τα βιάζεσαι προχώρησε θα σου βάλω από aliexpress να δεις ποσπ έκανε

 

Αριθμός: UW35CN

Κατάσταση*πακέτου: Παραδόθηκε

Χώρα: Κίνα -> Ελλάδα

Προορισμός:

2020-04-09 11:34, THES/KIS 42 (CHARILAOU) - ELTA, FINAL DELIVERY

2020-04-08 10:32, THES/KIS 42 (CHARILAOU) - ELTA, ITEM ARRIVED AT

2020-04-07 11:47, M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, DISPATCH CLOSED (--> THES/KIS 42 (CHARILAOU) - ELTA)

Αφετηρία:

2020-01-05 19:55, 东莞市, 离开【包裹快递大宗营业部后台支撑班】,下一站【东莞国际】

2020-01-05 19:43, 东莞市, 【包裹快递大宗营业部后台支撑班】已收件,揽投员:dg8

2020-01-04 09:06, 物流订单已创建(速卖通平台)

======================================

Powered by http://www.17track.net

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Παραγγελια απο Κινα 20 Ιανουαριου δεν ηρθε ακομη. Το ερωτημα που ζητω απαντηση απο εσας επειδη δεν παρακολουθω το νημα ειναι αν βελτιωθηκε η κατασταση καθολου με τις παραγγελιες απο Κινα, παραλαμβανουμε δηλαδη σε κανα διμηνο η.."κανεις ποτε δεν εμαθε" ? Θελω ενα δυο πραγματακια να παραγγειλω αλλα αν ειναι να τα παρω σε κανα 4μηνο-5μηνο να μην το κανω. Πως ειναι η κατασταση σε γενικες γραμμες? Ευχαριστω

 

Υπολόγισε κάνα δίμηνο στην καλύτερη με τρίμηνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Παραγγελια απο Κινα 20 Ιανουαριου δεν ηρθε ακομη. Το ερωτημα που ζητω απαντηση απο εσας επειδη δεν παρακολουθω το νημα ειναι αν βελτιωθηκε η κατασταση καθολου με τις παραγγελιες απο Κινα, παραλαμβανουμε δηλαδη σε κανα διμηνο η.."κανεις ποτε δεν εμαθε" ? Θελω ενα δυο πραγματακια να παραγγειλω αλλα αν ειναι να τα παρω σε κανα 4μηνο-5μηνο να μην το κανω. Πως ειναι η κατασταση σε γενικες γραμμες? Ευχαριστω
3-4 μήνες μετά. Ακόμα του Νοεμβρίου τώρα μου έρχονται σε εμένα. Φαντάσου αυτά που έχω τώρα πότε θα μου έρθουν, το καλοκαίρι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Οπως φαινεται .."τα ζωα μου αργα".. Θα περιμενω κανα διμηνο, δεν υπαρχει λογος να το κανω τωρα αφου ειναι ακομα χαλια η κατασταση. Ευχαριστω και παλι.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το EU priority, bangood πόσο καιρό κάνει ρε παιδιά από την εμπειρία σας? Είναι η πρώτη φορά που παρήγγειλα με αυτόν τον τρόπο? Να ξέρω αν θα χειμωνιασουμε...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το EU priority, bangood πόσο καιρό κάνει ρε παιδιά από την εμπειρία σας? Είναι η πρώτη φορά που παρήγγειλα με αυτόν τον τρόπο? Να ξέρω αν θα χειμωνιασουμε...

 

Same Sh1t...Different Day

Εμένα πάντως με priority direct mail από bangood έχει περάσει 1,5 μήνας και η παραγγελία μου είναι ακόμα Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την εμπειρία μου για προ και μετά κορωνοιού...

Τραγική κατάσταση !!! Παρέλαβα πριν λίγες μέρες από Κίνα, μέσω Κωνσταντινούπολης (?) , ένα δεματάκι που το είχα παραγγείλει στις 6-3-2019 από πωλητή του ebay!!!! Ναι καλά διαβάσατε > ORDER DATE : Mar 6, 2019!!!!

Τώρα περιμένω ένα αξεσουάρ για το αυτοκίνητο από τις 26-3-2020 και βλέπω ότι κάνει βόλτες στην Κίνα...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τα ΕΛΤΑ έμαθα ότι έχουν σταματήσει όλες οι πτήσεις και ότι έρχεται έρχεται οδικώς για αυτό και καθυστερεί τόσο πολύ.προφανώς τα δεματα ερχόντουσαν με τις κανονικές πτήσεις που μεταφέρουν και κόσμο και αφού σταμάτησαν να μεταφέρουν κόσμο δεν γίνονται πτήσεις δεν έρχονται και δέματα.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο. Το καταγράφω στα ρεκόρ!

Όταν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται σκέφτηκα : "να γιατί η Τουρκία είναι σε τέτοια κατάσταση και θέλουν και Ε.Ε. !!!"

Α, ξέχασα... Ισταμπούλ ήθελα να γράψω !!! βρε ούστ μπουνταλάδες !!!!:p

Γενικά πάντως ό,τι περνάει από τα τουρκικά ταχυδρομεία ή χάνεται ή καθυστερεί πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται σκέφτηκα : "να γιατί η Τουρκία είναι σε τέτοια κατάσταση και θέλουν και Ε.Ε. !!!"

Α, ξέχασα... Ισταμπούλ ήθελα να γράψω !!! βρε ούστ μπουνταλάδες !!!!:p

Γενικά πάντως ό,τι περνάει από τα τουρκικά ταχυδρομεία ή χάνεται ή καθυστερεί πάρα πολύ.

 

Τι να μας πουν και αυτοί οι πεταμένοι. Αυτοί νομίζουν ότι το τυρί βγήκε από την τυρόπιτα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την εμπειρία μου για προ και μετά κορωνοιού...

Τραγική κατάσταση !!! Παρέλαβα πριν λίγες μέρες από Κίνα, μέσω Κωνσταντινούπολης (?) , ένα δεματάκι που το είχα παραγγείλει στις 6-3-2019 από πωλητή του ebay!!!! Ναι καλά διαβάσατε > ORDER DATE : Mar 6, 2019!!!!

Τώρα περιμένω ένα αξεσουάρ για το αυτοκίνητο από τις 26-3-2020 και βλέπω ότι κάνει βόλτες στην Κίνα...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!!

 

Καλά, άλλοι παραλάβαμε μετά από 3 ακόμη και 4 μήνες αναμονή. :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα μια πληροφορια μιας και εχω να παραγγειλω καιρο απο εξωτερικο. Εκανα μια παραγγελια και μου εστειλαν ενα tracking number του τυπου UF#########YP. Εχω φαει τα ματι μου να μαθω απο που ειναι και τι παιζει με τελωνεια και οστοριες αλλα δεν εχω βρει κατι. Μπορει καποιος να με βοηθησει με αγτο τον αριθμο αποστολης; Τωρα οσον αφορα το τελωνειο το καταστημα λεει μην ανησυχεις δεν υπαρχει προβλημα. Θα δειξει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, άλλοι παραλάβαμε μετά από 3 ακόμη και 4 μήνες αναμονή. :D

Αν προσέξεις, ο φίλος παραπάνω γράφει:

ORDER DATE : Mar 6, 2019

Αν δεν το έχει γράψει λάθος, πρόκειται όντως για... ρεκόρ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις, ο φίλος παραπάνω γράφει:

ORDER DATE : Mar 6, 2019

Αν δεν το έχει γράψει λάθος, πρόκειται όντως για... ρεκόρ! :)

 

Ω! Ναι, τώρα το είδα. Πραγματικά απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...