Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους .

Για αγορά από Banggood

Δεν υπάρχει πλέον το eu priority mail .

Αλλά το usa priority mail .

Είναι ασφαλές ?

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ?

Με τι tracking number έρχονται τα πράγματα EU USA ?

Η τρώμε τελωνείο πάνω από 22 δολάρια .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το duty free του tomtop είναι σίγουρο τελωνείο

Την είχα πατήσει και εγώ και παραγγειλα από αυτούς δέμα αξίας 89€

Ενώ τους ρώτησα πριν αγοράσω τι γίνεται με την μέθοδο αυτή ,μου είχαν απαντήσει ότι θα πλήρωναν αυτοί τ ο τελωνείο

Η κατάληξη ήταν από τα 35 ευρώ που πλήρωσα μετά από αρκετά email να μου επιστρέψουν τα 15

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

Για αγορά από Banggood

Δεν υπάρχει πλέον το eu priority mail .

Αλλά το usa priority mail .

Είναι ασφαλές ?

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ?

Με τι tracking number έρχονται τα πράγματα EU USA ?

Η τρώμε τελωνείο πάνω από 22 δολάρια .

Απ' ό,τι φαίνεται, έχουν πρόβλημα με τα "priority" από τις αποθήκες του HK (ίσως λόγω των επεισοδίων εκεί), γι' αυτό και αφαίρεσαν (προσωρινά ελπίζω) τα διάφορα "priority" από τα είδη που φεύγουν από 'κει. Κάνε υπομονή, ή δες αν το προϊόν υπάρχει σε άλλη αποθήκη (CN), ή δες άλλο μαγαζί.

Το duty free του tomtop είναι σίγουρο τελωνείο

Την είχα πατήσει και εγώ και παραγγειλα από αυτούς δέμα αξίας 89€

Ενώ τους ρώτησα πριν αγοράσω τι γίνεται με την μέθοδο αυτή ,μου είχαν απαντήσει ότι θα πλήρωναν αυτοί τ ο τελωνείο

Η κατάληξη ήταν από τα 35 ευρώ που πλήρωσα μετά από αρκετά email να μου επιστρέψουν τα 15

Ωχ ωχ, άρα 'στράβωσε' κάπου στην πορεία το duty free... Καλά που μας το είπες - ελπίζω να μην παρήγγειλε κανείς εξ αιτίαςτων όσων έγραψα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειχα παρει μια οθονη αλλα θα την γυρισω πισω τελικα γτ δεν δουλεουν τα χειριστηρια κ δεν εχει το δικο μου μοντελο οπως ελεγε η περιγραφη απο αλλιξπρες, η οθονη ηρθε απο γερμανια , εγω που την στελνω στην κινα ? μεταφορικα πληρωνω εγω οκ , αυτος θα πληρωσει τελωνειο / ? ? ?
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω αποζημίωση από Aliexpress για πράγμα που στάλθηκε από Κίνα, αλλά σταμάτησε να κινείται μετά από λίγες μέρες.

Πέρασε κοντά 1.5 μήνας για να βγει πόρισμα.

Πάντως απαράδεκτο που έπρεπε να περιμένω τόσο καιρό όταν ο καθένας μπορεί να δει ότι δεν υπήρξε καμία κίνηση τόσο καιρό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το europian railyway direct mail έχει τελωνείο ;Θέλω να πάρω ένα projector Αν δεν έχει τελωνείο ποια μέθοδος αποστολής προτείνεται to railway η το EU priority line το βάρος της συσκευασίας είναι 3 κιλά περίπου
Link to comment
Share on other sites

2019-10-19 02:53

Beijing, Beijing Exchange Station Return

2019-10-17 23:27

Beijing, delivered to air transport

2019-10-17 20:22

Beijing, leaving the Beijing Exchange Station, the next stop ,Beijing Exchange Station (via transfer)

2019-10-17 03:07

Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed

2019-10-17 03:06

Beijing, Beijing Post International return, note: security return

2019-10-16 08:15

Beijing, delivered to air transport

2019-10-15 21:47

Beijing, delivered to air transport

2019-10-15 20:09

Beijing, arriving at Beijing Exchange Station (via transfer)

2019-10-15 10:10

Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed

 

κατι καλωδια δε βρισκουν πως να φυγουν..

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εμπειρίες με pdm από bangood τι λένε; πόσες μέρες κάνει να φτάσει;

Η παραγγελία εστάλη την τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Κυριακή.

Από amazon.de με i-parcel ,έφυγε από Αγγλία.

Με τι διανέμεται εδώ Ελλάδα;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Κυριακή.

Από amazon.de με i-parcel ,έφυγε από Αγγλία.

Με τι διανέμεται εδώ Ελλάδα;

Ευχαριστώ πολύ

 

Με UPS, στα σημεία που έχει καταστήματα και Γενική Ταχυδρομική στην υπόλοιπη Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Το tracking αλλάζει ή είναι αυτό που μου έδωσαν?

AEIDUS...?

Με UPS, στα σημεία που έχει καταστήματα και Γενική Ταχυδρομική στην υπόλοιπη Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έρχεται με ups με i-parcel ,αλλά με ΕΛΤΑ θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό ή στο μαιλ από τον αντιπρόσωπο της i-parcel στην Ελλάδα με τον αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Όχι δεν έρχεται με ups με i-parcel ,αλλά με ΕΛΤΑ θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό ή στο μαιλ από τον αντιπρόσωπο της i-parcel στην Ελλάδα με τον αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ .
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έρχεται με ups με i-parcel ,αλλά με ΕΛΤΑ θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό ή στο μαιλ από τον αντιπρόσωπο της i-parcel στην Ελλάδα με τον αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ .

 

Σε παραγγελία αυτής της εβδομάδας από την αγγλική αμαζόνα, το δέμα έφυγε με i-parcel και παρακολουθώ την πορεία του από την ιστοσελίδα της UPS.

Link to comment
Share on other sites

https://www.i-parcel.com/

από εδώ το βλέπεις και δεν είναι η επίσημη σελίδα της ups ,1 αν το είχες ψάξει το θέμα στο ίντερνετ θα έβλεπες ότι με i -parcel στην Ελλάδα τα φέρνουν τα ΕΛΤΑ ,2 μόλις την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα με i -parcel και μου τα έφεραν τα ΕΛΤΑ και μου έστειλε στο μαιλ τον αριθμό αποστολής των ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

παλιακρια η μεθοδος air parcel register και το standard shipping απο bangood καθυστερει πολυ να ερθει γιατι λεει απο 7 εως 35 μερες...εχει κανεις εμπειρια με αυτες τις μεθοδους???...........λογικα το air parcel register επειδη κατι πληρωνεις περιπου 1,5 ευρω μηπως ερχεται πιο γρηγορα απο οτι βλεπω ειναι και με track number...και αν περνανε τελωνειο....οποιος ξερει ας απαντησει...
Link to comment
Share on other sites

Με air parcel register μου ήρθε σε 20 μέρες ενώ ίδια ημερομηνία με το απλό δεν μου έχει έρθει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Beijing, the airline has to pay transportation

 

τι ειναι παλι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από banggood, priority όπου για πρώτη φορά το στέλνει με γερμανικό ταχυδρομείο μιας και το tracking number τελειώνει σε DE. Μέχρι εδώ καλά, αλλά το δέμα που θα έρθει μου γράφει ότι το στέλνει DHL... Τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να παίξει τελωνείο λόγω DHL;
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από banggood, priority όπου για πρώτη φορά το στέλνει με γερμανικό ταχυδρομείο μιας και το tracking number τελειώνει σε DE. Μέχρι εδώ καλά, αλλά το δέμα που θα έρθει μου γράφει ότι το στέλνει DHL... Τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να παίξει τελωνείο λόγω DHL;

 

Το Γερμανικό ταχυδρομείο ονομάζεται Deustche Post DHL

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω κανει 2 παραγγελιες την ιδια μερα και την ιδια μερα να εχουν φυγει και να φαινεται οτι εχουν φτασει Κωνσταντινουπολη (ειναι με Yanwen και στην Τουρκια αλλαζει tracking number), το ενα ηρθε στις 17 μερες και το αλλο ακομα να ερθει μετα απο 21 μερες. Ελπιζω να μην εκαναν καμια λαλακια και το εχασαν εδω στην Ελλαδα. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτη φόρα παραγγέλνω από banggood, φθηνά ακουστικά 3,60 ευρώ, της Blitzwolf όμως. Επέλεξα Standard Shipping χωρίς tracking φυσικά, λόγω μικρής αξίας. Να τα περιμένω σε κανένα μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...