Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα τι γίνεται με το θέμα έκανες κατι με paypal?

Μού είπαν ότι θα κάνουν refund πρίν πέντε μέρες αλλά ακόμη τίποτα... Όχι με την διαμεσολάβηση του paypal.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σπρώξε τους λίγο ξανά, γιατί από την Τρίτη μέχρι και την άλλη Δευτέρα (1-7 Οκτ) έχουν εθνική γιορτή και υποψιάζομαι ότι θα είναι εξαφανισμένοι.

 

Επίσης, όσοι περιμένουμε παραγγελίες, μάλλον αυτήν την εβδομάδα... χάσαμε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λέει ότι έχει φτάσει το δέμα στην Ελλάδα, αλλά εάν δεν ανοίξουν το σάκο και δεν σκανάρουν τα δέματα που περιέχει, δεν θα έχεις νεώτερη πληροφόρηση.

 

 

τελικα σημερα κυριακη κινηθηκε το δεμα στα ελτα !! πιθανον θα εχουν καποιο κυριακατικο επιδομα για να δουλευουν σημερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μού είπαν ότι θα κάνουν refund πρίν πέντε μέρες αλλά ακόμη τίποτα... Όχι με την διαμεσολάβηση του paypal.
οκ ενημέρωσε μας γιατί είμαι και εγώ στην ιδια κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

και εμένα το ίδιο σήμερα εφυγε για κ.δ. θεσσαλονικης
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα κυριακη κινηθηκε το δεμα στα ελτα !! πιθανον θα εχουν καποιο κυριακατικο επιδομα για να δουλευουν σημερα :)

 

Πάντα δουλεύουν και τις Κυριακές.

Link to comment
Share on other sites

Απο gearbest εχω παρει κατι με ddp οχι το απλο ?registered nl και ειναι 12 μερες απο την αποστολη κι ακομη ουτε preadvised, πρωτη φορα αυτο τοσες μερες

Ειναι γενικευμένη αυτη η καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Απο gearbest εχω παρει κατι με ddp οχι το απλο ?registered nl και ειναι 12 μερες απο την αποστολη κι ακομη ουτε preadvised, πρωτη φορα αυτο τοσες μερες

Ειναι γενικευμένη αυτη η καθυστέρηση;

Ναι

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες 5 μέρες τα ΕΛΤΑ μας πάνε καροτσάκι, με priority direct mail απο Banggood εκεί που για βόρειο Ελλάδα μιλάω παραλαμβάναμε σε 2 μέρες τώρα μας έχουν 5 μέρες κολλημένους Αθήνα και ακόμα τίποτα το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες 5 μέρες τα ΕΛΤΑ μας πάνε καροτσάκι, με priority direct mail απο Banggood εκεί που για βόρειο Ελλάδα μιλάω παραλαμβάναμε σε 2 μέρες τώρα μας έχουν 5 μέρες κολλημένους Αθήνα και ακόμα τίποτα το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;
Μπα, όχι. Το δικό μου δέμα πέρασε σε μια μέρα από όλους τους σταθμούς στην Αθήνα και σήμερα έφτασε Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες 5 μέρες τα ΕΛΤΑ μας πάνε καροτσάκι, με priority direct mail απο Banggood εκεί που για βόρειο Ελλάδα μιλάω παραλαμβάναμε σε 2 μέρες τώρα μας έχουν 5 μέρες κολλημένους Αθήνα και ακόμα τίποτα το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;

Νομίζω ότι είναι random η εξέλιξη. Αλλά προχωράνε γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, όχι. Το δικό μου δέμα πέρασε σε μια μέρα από όλους τους σταθμούς στην Αθήνα και σήμερα έφτασε Θεσσαλονίκη.

 

Νομίζω ότι είναι random η εξέλιξη. Αλλά προχωράνε γρηγορότερα.

 

Το δικό μου είναι κολλημένο 5 μέρες τώρα στο Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ είναι κινητό λέτε να το σούφρωσε κάνας ελτατζής... Να πάρω τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών τον ΕΛΤΑ θα μου απαντήσουν πως το βλέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδέα κανεις ποια εταιρια παραδιδει συνηθως τα δέματα που έρχονται με Chronopost?

 

Απαντώ στον εαυτο μου: Speedex

Και φυσικα το δεμα ηταν tracked μονο μεσω chronopost μιας και το tracking της Speedex δεν γνωστοποιητε σε κανενα σταδιο.

 

8 μέρες εκανε απο το Banggood μεχρι την Θεσσαλονικη.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι κολλημένο 5 μέρες τώρα στο Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ είναι κινητό λέτε να το σούφρωσε κάνας ελτατζής... Να πάρω τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών τον ΕΛΤΑ θα μου απαντήσουν πως το βλέπεται;

 

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ εριναι τρεις μερε σε αυτη την ενδειξη ευτηχως ειναι θηκη και τζαμακι ...πιστευω τους εχει πεσει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Το refund έγινε μόλις πριν λίγο. Η διαδικασία κράτησε περίπου 7 εργάσιμες μέρες. Φυσικά δεν τα κατάφερα μόνος μου, αλλά ο τύπος από τον οποίο πήρα το κουπόνι διαμεσολάβησε. Και εκεί θέλω να καταλήξω, ότι για υψηλού κόστους αντικείμενα να χρησιμοποιήτε τα κουπόνια τους, διότι αν κάποιοι μπορούν να βγάλουν άκρη με τα κινεζάκια είναι αυτοί.

 

Υ.Γ. Με τρώει για το note 8...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος να μου πει τους ασφαλείς τρόπους αποστολής από banggood για να μην περάσει τελωνείο Ελλάδα εκτός από τό priority direct mail? Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος να μου πει τους ασφαλείς τρόπους αποστολής από banggood για να μην περάσει τελωνείο Ελλάδα εκτός από τό priority direct mail?

Μονο αυτος ειναι. αλλα γιατι θελεις αλλον?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτος ειναι. αλλα γιατι θελεις αλλον?

 

Δεν είναι μονο το "Priority Direct Mail" Ειναι και το "EU Priority Line"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μονο το "Priority Direct Mail" Ειναι και το "EU Priority Line"

Ναι αυτο που θέλω να αγοράσω ειναι στα 100 ευρώ και μου το βγάζει με EU Priority Line μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που θέλω να αγοράσω ειναι στα 100 ευρώ και μου το βγάζει με EU Priority Line μόνο.

 

Το EU Priority Line είναι συνήθως μονο για ογκώδη αντικείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 7 - 8 δεματα απο aliexpress μικρης αξιας εκτος οτι ολα ηρθαν απο 15 εως 19 μερες, κανενα δεν ειχε πανω το πρασινο χαρτι απο το τελωνειο. Τελικα τα μικρα τα αφηνουν γρηγορα να φυγουν πλεον?
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 7 - 8 δεματα απο aliexpress μικρης αξιας εκτος οτι ολα ηρθαν απο 15 εως 19 μερες, κανενα δεν ειχε πανω το πρασινο χαρτι απο το τελωνειο. Τελικα τα μικρα τα αφηνουν γρηγορα να φυγουν πλεον?

 

Αν είναι unregistered ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που θέλω να αγοράσω ειναι στα 100 ευρώ και μου το βγάζει με EU Priority Line μόνο.
Έχε υπόψη σου οτι το EU priority line ειναι υπερβολικά αργό. Από ότι εχω διαβάσει δίμηνο ενδεχομένως και παραπάνω και όπως προαναφεραν το χρησιμοποιούν για ογκώδη αντικείμενα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου οτι το EU priority line ειναι υπερβολικά αργό. Από ότι εχω διαβάσει δίμηνο ενδεχομένως και παραπάνω και όπως προαναφεραν το χρησιμοποιούν για ογκώδη αντικείμενα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι είναι βαρύ συγκεκριμένα ειναι 1 μπουλονοκλειδο επαναφορτιζόμενο με 2 μπαταρίες απο κινεζική αποθήκη το βγάζει με EU Priority line αλλά χρόνο αναμονής μου λέει 7-15 εργάσιμες

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει ο σέρβερ των ΕΛΤΑ ? Από χθες δεν δείχνει τίποτε στην αναζήτηση παιδια

 

τωρα δειχνει κανονικα

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...