Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μεγάλη περιέργεια, ποια είναι η SP?

H SINGAPOR POST, τα στέλνει με F-16 ...:lol: απλώς λέει ψέμματα ώστε να μην την πρήζουν οι πελάτες και να βρίζουν τα δικά τους ταχυδρομεία .. :ninja:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Ελπίζω να μην είμαι off topic, αλλά ήθελα να ρωτήσω για αγορές από κινεζομάγαζα μέσω paypal, είχα διαβάσει κάπου ότι ρυθμίζουμε την paypal να πληρώνει σε δολάρια. Στο μαγαζί διαλέγουμε να πληρώνουμε με δολάρια ή δεν παίζει ρόλο ?(δηλαδή τι να φαίνεται το πσό σε ευρώ ή δολάριο?)

 

και να μην ειναι θα κανει αυτοματα την μετατροπη εκεινο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν είναι σύμπτωση ότι και εγώ (έχοντας παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα από ebay) δεν έχω παραλάβει ακόμα κάτι ευτελές (4ε) που παρήγγειλα από ebay τέλη Νοέμβρη!! Βέβαια απαίτησα και πήρα refund!

Έξι δικά μου από ΕΒΑΥ από τα μέσα Νοεμβρίου ακόμη έρχονται .... :X

 

Με τα του Νοεμβρη υπαρχει προβλημα. Ή ερχονται τωρα ή καθολου

Έτσι ακριβώς .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

01-02-2018 16:04 The item is on transport to the country of destination GREECE

01-02-2018 14:25 The item is at the PostNL sorting center

31-01-2018 01:42 The item is pre-advised

Με την μέθοδο Netherlands Post Registered DDP απo gearbest ημερομηνία παραγγελιάς 27/1. Προς το παρόν πολύ καλά θα δείξει η συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα να επιλέγω να βλέπω σε δολάριο το ποσο?

Οχι, λάθος έχεις διαβάσει.

 

Σε όποιο κατάστημα μπορείς να επιλέξεις ευρώ κάνε το εσύ μόνος σου, μην αφήσεις το PayPal ή την τράπεζα να το κάνουν αυτοί γιατί θα σου πάρουν προμήθεια (το PayPal μεγαλύτερη) και η τιμή θα σου βγει παραπάνω και όσο μεγαλύτερη είναι η αγορά τόσο μεγαλύτερη θα είναι και η προμήθεια αυτή.

 

Αν δεν έχεις εσύ την επιλογή της μετατροπής μέσω του καταστήματος καλό θα είναι να επιλέξεις η μετατροπή να γίνεται από την τράπεζα γιατί το PayPal όπως είπαμε έχει μεγαλύτερη προμήθεια.

 

Για αλλαγή μέσα από το λογαριασμό σου στο PayPal για οδηγίες δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7465473#post7465473

 

Αν δεν μπορείς να κάνεις την αλλαγή μέσα από το λογαριασμό σου, κάνε το μέσω αυτής της σελίδας του PayPal αφού πρώτα είσαι ήδη συνδεδεμένος στο λογαριασμό σου https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=false

 

Αν θες περισσότερη βοήθεια γράψε εδώ που είναι το topic για το PayPal http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypal και δες από το δικό μου post και μετά στη σελίδα 670.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από gearbest με τι μέθοδο παραγγελνω για αποφυγή του δράκου;

 

ουτε αυτοι ξερουν καλυτερα παρε απο αλλου ειναι γιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, λάθος έχεις διαβάσει.

 

Σε όποιο κατάστημα μπορείς να επιλέξεις ευρώ κάνε το εσύ μόνος σου, μην αφήσεις το PayPal ή την τράπεζα να το κάνουν αυτοί γιατί θα σου πάρουν προμήθεια (το PayPal μεγαλύτερη) και η τιμή θα σου βγει παραπάνω και όσο μεγαλύτερη είναι η αγορά τόσο μεγαλύτερη θα είναι και η προμήθεια αυτή.

 

Αν δεν έχεις εσύ την επιλογή της μετατροπής μέσω του καταστήματος καλό θα είναι να επιλέξεις η μετατροπή να γίνεται από την τράπεζα γιατί το PayPal όπως είπαμε έχει μεγαλύτερη προμήθεια.

 

Για αλλαγή μέσα από το λογαριασμό σου στο PayPal για οδηγίες δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7465473#post7465473

 

Αν δεν μπορείς να κάνεις την αλλαγή μέσα από το λογαριασμό σου, κάνε το μέσω αυτής της σελίδας του PayPal αφού πρώτα είσαι ήδη συνδεδεμένος στο λογαριασμό σου https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=false

 

Αν θες περισσότερη βοήθεια γράψε εδώ που είναι το topic για το PayPal http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypal και δες από το δικό μου post και μετά στη σελίδα 670.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Στην paypal έχω βάλει η αλλαγή νομίσματος να γίνεται από την τράπεζα. Να βάλω ευρώ ή δολάριο στην paypal σαν βασικό νόμισμα?

Link to comment
Share on other sites

τελικα η pdm απο gearbest ειναι οκ;

 

καλυτερα κοιτα το Lightintthebox, εκανα μια παραγγελια απο εκει και μου επεστρεψαν το ποσο του τελωνειου. Me to gearbest προσωπικα δεν ξαναασχολουμε

Link to comment
Share on other sites

ειναι προιον ηλεκτονικου τσιγαρου που δεν καιγομαι για τον χρονο παραλαβης οσο να μη κατασχεθει

γιατι δεν εχει τελωνειο παρα μονο κατασχεση

Link to comment
Share on other sites

12 Οκτωβρίου 2017 παρήγγειλα 2 λάμπες xiaomi,μετά από 112 μέρες είναι στα χεριά μου!!!!! !!Από gearbest unregistered.

AΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι προιον ηλεκτονικου τσιγαρου που δεν καιγομαι για τον χρονο παραλαβης οσο να μη κατασχεθει

γιατι δεν εχει τελωνειο παρα μονο κατασχεση

 

Χωρίς να είμαι 100% σιγουρος μάλλον δεν θα παραλαβεις ποτέ. Ατμιστες και λοιπά προϊόντα πάνε για καταστροφή (και καλα)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κοιτα το Lightintthebox, εκανα μια παραγγελια απο εκει και μου επεστρεψαν το ποσο του τελωνειου. Me to gearbest προσωπικα δεν ξαναασχολουμε

 

Lightinthebox μόνο αν δεν σε ενδιαφέρει το πότε θα παραλάβεις , συνήθως αργεί αρκετά να κάνει την αποστολή της παραγγελίας και αν σου κάτσει και το τελωνείο, τότε καλύτερα να παραγγείλεις σήμερα αν θέλεις κάτι για το Πάσχα. Από banggood και gearbest, ότι έχω παραγγείλει το έχω παραλάβει σε λιγότερο από 20 μέρες.

Πάντα με priority με ολλανδικό ταχυδρομείο.

Edited by toylhs9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να βάλω ευρώ ή δολάριο στην paypal σαν βασικό νόμισμα?

 

Αφού βρίσκεσαι στην Ελλάδα δεν έχει νόημα να ορίσεις άλλο νόμισμα εκτός του €.

Link to comment
Share on other sites

 

Χωρίς να είμαι 100% σιγουρος μάλλον δεν θα παραλαβεις ποτέ. Ατμιστες και λοιπά προϊόντα πάνε για καταστροφή (και καλα)

 

η ερωτηση ηταν κυριως για τον τροπο αποστολης

εχουμε απαντηση στην ερωτηση λοιπον;

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση ηταν κυριως για τον τροπο αποστολης

εχουμε απαντηση στην ερωτηση λοιπον;

 

Με ότι τρόπο κι αν γίνει η αποστολή, δέμα με ατμιστικά είδη κινδυνεύει άμεσα με κατάσχεση, ανεξάρτητα αν θα χρεωθεί τελωνειακά ή όχι.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν μιλαω καλα ελληνικα

η ερωτηση ηταν ως προς τον τροπο αποστολης

θα παρω και αλλα πραγματα μη κολλατε εκει

Link to comment
Share on other sites

Με τα του Νοεμβρη υπαρχει προβλημα. Ή ερχονται τωρα ή καθολου
Μια από τα ίδια με δέματα Νοέμβρη. Περιμένω ακόμα από 22/11 2 unregistered. Τι να πω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...