Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Περιμένω ένα ρολόι μικρής αξίας (12€) και κάνοντας αναζήτηση με το tracking number μου βγάζει τα παρακάτω.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 18-11-2017 04:13 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 25-11-2017 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-12-2017 13:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 12-12-2017 18:17 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 12-12-2017 20:17 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 13-12-2017 48: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 13-12-2017 12:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 13-12-2017 14:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Μπήκε και βγήκε από το τελωνείο χωρίς καμία χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήρα ένα unregistered που έφυγε 23/9

 

Parcel centre,sealing--23-Sep-2017 09:07 PM

 

Small package Center, left--23-Sep-2017 10:40 PM

 

Exchange Bureau, have been exported to open--25-Sep-2017 06:40 AM

 

Exchange Bureau, have been exported directly--26-Sep-2017 12:43 AM

 

Transit Center,left hand navigation--26-Sep-2017 06:17 AM

 

GREECE, Arrived --08-Oct-2017 06:17 AM

 

GREECE, the transfer of customs-- 08-Oct-2017 09:57 AM

 

Ενόχλησα το gearbest την Παρασκευή που μας πέρασε για το δέμα, αρκετές μέρες μετά τις 60 που δίνουν όριο για να θεωρείται ένα δέμα χαμένο, και μου το ξανά έστειλαν. Σε περίπτωση που έρθει και το χαμένο τι να κάνω; Να τους ενημερώσω;

Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχα παραγγείλει 3 xiaomi wifi amps απο gearbest αλλα δεν βγάζω άκρη με το tracking, 2 φορές εμφανίζει το Item is announced / bpost received the information

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει?

 

 

Dec 13, 2017

01:00 pm

Arrival at export hub Bpost international

Dec 13, 2017

09:11 am

Departure to country of destination Bpost international

Dec 12, 2017

07:20 pm

Parcel is handled Bpost international

Dec 12, 2017

03:02 pm

Item is ready for transport Bpost international

Dec 12, 2017

02:02 pm

Item is announced / bpost received the information Bpost international

Dec 01, 2017

01:00 pm

Arrival at export hub Bpost international

Nov 30, 2017

01:05 pm

Item is ready for transport Bpost international

Nov 30, 2017

12:05 pm

Item is announced / bpost received the information Bpost international

Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest με Priority - Eu express , γνωρίζουμε (περίπου) πόσες μέρες μένει το tracking σε κατάσταση "Southall, Your parcel is on its way" ;

 

Εμένα είναι στην κατάσταση αυτή από τις 30/11 .. πότε λέτε να περιμένω το δέμα;

Link to comment
Share on other sites

24 μέρες περίπου...

Γενάρη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κάτι χαζολουράκια https://www.ebay.co.uk/itm/5pcs-Universal-Hand-Wrist-Strap-Rope-Cord-Holder-Lanyard-for-Cell-Phone-Camera/371915372884?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=640862590344&_trksid=p2060353.m1438.l2649...

Το χαρτί ήρθε τη Δευτέρα.

Η αποστολή είχε γίνει 30 Αυγούστου....

 

Έχω κι εγώ μία ίδια περίπτωση μικρής αξίας με 30 Αυγούστου αλλά δεν ήρθε ποτέ!

AA340393745YN

Σύμφωνα με το http://track.yw56.com.cn/en-US/ το δείχνει έτσι:

2017-09-12 14:00 Greece Arrive at Greece airport.

Οπότε υπάρχει περίπτωση να έρθει και το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω οι ΚΔ καθε χωρας ειναι κοντα στο αεροδρομιο, Αθηνα, και Θεσσαλονικη, ειναι σχεδον σιγουρο. Τα μικροτερα αστικα κεντρα ειναι οπου βολεψει. Ξερω επισης σαν πρωην υπαλληλος της DHL οτι η κεντρικη διαλογη της βρισκεται μεσα στο αεροδρομειο, η μερικη διαλογη λιγο πιο πισω κοντα στο ΙΚΕΑ και τα γραφεια της κοντα στην παλια express service. Mηπως το Ωραιοκαστρο πεφτει λιγο μακρυα;

 

Όχι φίλε μου δεν κάνω λάθος, το γνωρίζω ότι είναι εκεί, εξάλλου η κυρία ταχυδρομική διακίνηση δεμάτων και επιστολών εντός Ελλάδος, γίνεται οδικός και όχι αεροπορικός και η περιοχή αυτή είναι πιο βολική από την περιοχή αεροδρομίου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κάτι χαζολουράκια https://www.ebay.co.uk/itm/5pcs-Universal-Hand-Wrist-Strap-Rope-Cord-Holder-Lanyard-for-Cell-Phone-Camera/371915372884?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=640862590344&_trksid=p2060353.m1438.l2649...

Το χαρτί ήρθε τη Δευτέρα.

Η αποστολή είχε γίνει 30 Αυγούστου....

 

Και γω σημερα με αποστολη 28 Αυγούστου. Λιγο Υπομονη παιδια.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει στο "The item is on transport to the country of destination" από τις 2/12. Ξέρει κανείς πόσες μέρες μένει σε αυτην την κατάσταση;

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 01:09:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα unregistered μικρής αξίας, περίπου 12ευρώ, το οποίο μπορώ να δω μέσα απο sky56 και λέει

 

υπάρχει τρόπος να το αναζητήσω ενώ δεν έχει τα 2 γράμματα αρχή και τέλος?

Όχι. Τα δέματα του τύπου αυτού θεωρούνται untracked. Το γεγονός ότι τελικά μας δίνει κάποιο tracking (και αναλυτικό μάλιστα!) είναι... μπόνους, αλλά άπαξ και μπει στην Ελλάδα παύουμε να το βλέπουμε...

 

Καλησπέρα

Περιμένω ένα ρολόι μικρής αξίας (12€) και κάνοντας αναζήτηση με το tracking number μου βγάζει τα παρακάτω.

 

Μπήκε και βγήκε από το τελωνείο χωρίς καμία χρέωση?

Καθώς πλέον όλα (υποτίθεται ότι) περνάνε από τελωνείο, είναι πολύ πιθανό - και ο μικρός χρόνος παραμονής... μέσα κάτι τέτοιο δείχνει. Στα σίγουρα όμως θα ξέρεις μόνο όταν σου έρθει η ειδοποίηση να παραλάβεις.

 

Ενόχλησα το gearbest την Παρασκευή που μας πέρασε για το δέμα, αρκετές μέρες μετά τις 60 που δίνουν όριο για να θεωρείται ένα δέμα χαμένο, και μου το ξανά έστειλαν. Σε περίπτωση που έρθει και το χαμένο τι να κάνω; Να τους ενημερώσω;

Το σωστό θα είναι να τους ενημερώσεις. Τώρα, αν θέλεις να κρατήσεις και τα δύο (έχεις κάτι να κάνεις το δεύτερο...), σωστό θα είναι να τους ρωτήσεις πώς μπορείς να τους (ξανα)στείλεις πληρωμή - λογικά θα σου στείλουν ένα paypal invoice.

Μπορείς όμως απλά να δηλώσεις στο ταχυδρομείο ότι δεν επιθυμείς να παραλάβεις (το ένα από τα δύο) και να επιστραφεί στον αποστολέα (το πιο ανώδυνο σενάριο, πιστεύω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κολλήσει στο "The item is on transport to the country of destination" από τις 2/12. Ξέρει κανείς πόσες μέρες μένει σε αυτην την κατάσταση;

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 01:09:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Αν δεις και σε προηγούμενες σελίδες τι γίνεται με αυτές τις περιπτώσεις, μπορεί να πάρει και κανένα δίμηνο (δε σου το εύχομαι)!

Δυστυχώς είναι στο έλεος των ΕΛΤΑ (εδώ, εντός Ελλάδος είναι η όλη καθυστέρηση)...

Μπορεί όμως και να βγει και να προχωρήσει από μέρα σε μέρα - δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει καμιά πρόβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και σε προηγούμενες σελίδες τι γίνεται με αυτές τις περιπτώσεις, μπορεί να πάρει και κανένα δίμηνο (δε σου το εύχομαι)!

Δυστυχώς είναι στο έλεος των ΕΛΤΑ (εδώ, εντός Ελλάδος είναι η όλη καθυστέρηση)...

Μπορεί όμως και να βγει και να προχωρήσει από μέρα σε μέρα - δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει καμιά πρόβλεψη.

 

Αυτο ψιλοκατάλαβα, απλά ρώτησα επειδή εχω βαλει priority direct mail απο banggood και συνηθως κανει 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ψιλοκατάλαβα, απλά ρώτησα επειδή εχω βαλει priority direct mail απο banggood και συνηθως κανει 15 μερες

Με το priority λογικά δε θα μπει στην (τεράστια) ουρά με τα δέματα εκτός ΕΕ, αλλά μπορούμε να υποθέσουμε ότι ακόμα και έτσι, τα ΕΛΤΑ πρέπει να είναι ήδη βεβαρυμένα από το συνολικό όγκο δουλειάς - ενώ και τα ξένα ταχυδρομεία θα έχουν κι αυτά την αυξημένη τους κίνηση, με τις γιορτές να πλησιάζουν.

Δικό μου δέμα έκανε πρόσφατα -πάντα με priority- 20 μέρες από την αποστολή του. Και πάλι όχι άσχημα, νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειχα κανει πριν κανενα μηνα κατι παραγγελιες για την κοπελα μου και τις ειχα αφησει στην τυχη τους αλλα πριν καμια βδομαδα μου ειχε πει οτι ενα δεμα ειχε φτασει ελλαδα και ενταξει δεν ειχα πολυ ασχοληθει αλλα σημερα εφαγα μια φλασια και μ ειπε οτι δεν ειχε ερθει τιποτα μπηκα ειδα τους κωδικους και μ εκανε εντυπωση π ειναι ολοι κολλημενοι στο ιδιο σημειο. Να υποθεσω οτι αυτο εχει γινει λογο του ογκου των δεματων κλπ. η μηπως να απευθυνθω στα ελτα ??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ειχα κανει πριν κανενα μηνα κατι παραγγελιες για την κοπελα μου και τις ειχα αφησει στην τυχη τους αλλα πριν καμια βδομαδα μου ειχε πει οτι ενα δεμα ειχε φτασει ελλαδα και ενταξει δεν ειχα πολυ ασχοληθει αλλα σημερα εφαγα μια φλασια και μ ειπε οτι δεν ειχε ερθει τιποτα μπηκα ειδα τους κωδικους και μ εκανε εντυπωση π ειναι ολοι κολλημενοι στο ιδιο σημειο. Να υποθεσω οτι αυτο εχει γινει λογο του ογκου των δεματων κλπ. η μηπως να απευθυνθω στα ελτα ??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι.

 

Πριν 2 μερες παρελαβα 2 μεμβρανες polarizer που ειχα παραγγειλει απο Κινα στις 14 Σεπτεμβρη! Επιπλεον, ενα step up converter που πηρα απο Αυστραλια εκανε να εμφανιστει 2μιση μηνες! Δεν ξερω για τις δικες σας εμπειριες, αλλα για μεναο αυτο αποτελει νεο ρεκορ καθυστερησεων

 

Στο μεταξυ εχω ηδη 3 αντικειμενα που εχει περασει προ πολλου η διορια τους, στο ενα πηρα refund αλλα στο αλλο ο πωλητης κανει τον..κινεζο! Ελπιζω τουλαχιστον να τα παραλαβω καποια στιγμη

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα email και τους είπα πως νομίζω πως το κόστος του τελωνείου είναι περίπου το 40% της αξίας και περιμένω απάντηση. Για να σας δώσω να καταλάβετε και τα 2 κινητά μαζί είχαν 550 ευρώ. Πόσο περίπου τελωνείο μπορεί να πληρώσω;

 

Καλημέρα και πάλι. Τους μίλησα σήμερα στο chat

Me: If you will send it with dhl and you refund me the full amount of taxes its ok , In other case please cancel the order and refund me the full amount.

Service03: because the taxes is too high in your country,i should ask my manager,once it has any news,we will contact you by email,is it ok ?

Αν το αποδεχτούν τι λέτε προχωράω;

Αν έρθει το δέμα και μετά μου πούνε πως δεν μου επιστρέφουν τους φόρους τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171212_115404_1.jpg

 

Αυτό δείχνει από της 16/11

Φίλε ποια εφαρμογή είναι αυτή? Έχει κάποια επίσημη η DPD? Βρήκα την Your DPD αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με καμία από τις συσκευές μου.
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω ένδειξη σημαίνει ότι θα επιβληθούν χρεώσεις από το τελωνείο η ότι απλά ελέγχεται από το τελωνείο ;

 

Περιμένουν από εμένα να τους προσκομίσω αποδεικτικό αξίας αγοράς ;

 

54c4e218a87c819710aa378a7cffeeaf.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν από εμένα να τους προσκομίσω αποδεικτικό αξίας αγοράς ;

Αυτό ακριβώς.

Θα τα έχεις δει και σε προηγούμενα post - υποθέτω θα αρκεί κανένα τιμολόγιο του μαγαζιού (οι πιο πολλοι έχουν επιλογή για εκτύπωση τέτοιου στη σελίδα με τις παραγγελίες σου - ή/και κανένα screenshot από τη σελίδα με την παραγγελία) και τη σελίδα του paypal με την πληρωμή.

 

 

Όπως έχω σχολιάσει ξανά, ελπιδοφόρο το ότι ρωτάνε.

Πάμε -ίσως- για κάποιο πιο λογικό και δίκαιο σχήμα από το να τα... κόβουν με το μάτι;

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω ένδειξη σημαίνει ότι θα επιβληθούν χρεώσεις από το τελωνείο η ότι απλά ελέγχεται από το τελωνείο ;

 

Περιμένουν από εμένα να τους προσκομίσω αποδεικτικό αξίας αγοράς ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Φιλε μου με priority εκανες την παραγγελια;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω, από πότε έχεις δώσει την παραγγελία σου, με ποιο post γίνεται η μεταφορά και αν αυτή ήταν δωρεάν ή πλήρωσες έξτρα μεταφορικά;

 

Και ερωτώ γιατί και εγώ έχω παραγγείλει από αυτό τον κινέζο στις 2-11-2017 ένα κινητό αξίας 151.91€, συν ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς 7.65€ και δωρεάν μεταφορά με PostNL (RS99*******NL), υποτίθεται σε 18-20 εργάσιμες έτσι έλεγε ακόμη και στην παραγγελία ότι θα γίνει παραλαβή (να πω την αλήθεια δεν το πίστεψα), λοιπόν και το μόνο που βλέπω στον εντοπισμό του 17track.net από τις 7-11-2017 και συνολικά μετά από 35 ημέρες από την παραγγελία είναι αυτό:

 

<<Destination Country : Greece

Origin Country : Netherlands

2017-11-07 07:56

The item is pre-advised>>

Φυσικά στα ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζεται καν το tracking number.

 

Στις 9-11-2017 έλαβα ένα mail τους που μεταξύ των άλλων έλεγε:

<<Με τη μέθοδο αποστολής Ταχυδρομική υπηρεσία - Εντοπισμός, χρειάζεται συνήθως 14-28 εργάσιμες ημέρες (10-20 ημέρες) για να φτάσει η συσκευασία σας. Ωστόσο, αν δεν παραλάβετε την παραγγελία σας έως τις 2017-11-30, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας το συντομότερο δυνατό.Στη συνέχεια θα επικοινωνήσουμε με τον κούριερ για εσάς.>>

 

Στις 30-11-2017 άνοιξα Ticket ότι δεν έγινε η παραλαβή σύμφωνα με τα παραπάνω και άρχισαν τα γνωστά, ότι η μέθοδος αποστολής που έχει επιλεγεί για αυτήν την παραγγελία είναι η ταχυδρομική υπηρεσία με παρακολούθηση η οποία είναι η πιο οικονομική, περί καθυστερήσεων, κακοκαιρίας ή απροσδόκητης κατάστασης, ότι μπορεί να χρειαστούν περισσότερες ημέρες, τα περισσότερα πακέτα μπορούν να παραδοθούν σε 38-40 ημέρες, η παρακολούθηση στο διαδίκτυο θα ενημερωθεί ελαφρώς αργότερα από την πραγματική κατάσταση, παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί ενώ περιμένετε τις ενημερώσεις κλπ κλπ και κάπου προς το τέλος γράφουν, Έτσι θα πρέπει να λάβετε την παραγγελία πριν από [2017-12-09], η οποία είναι η 38η ημέρα της αποστολής.

 

Επειδή βλέπω ότι πλησιάζει η 9-12-2017 που μου απάντησαν και βλέποντας και τους δικούς σου χρόνους τα έχω πάρει πλέον στο κρανίο με τον κινέζο.

 

Επιτέλους ξεκόλλησε και το δικό μου (από Lightinthebox), από αυτό το ρημαδιασμένο <<The item is pre-advised>> και εμφανίστηκε τσουπ κατευθείαν στο αεροδρόμιο, ούτε πότε ξεκίνησε από Κίνα, ούτε καν ότι πέρασε από Ολλανδία (στο PostNL εμφανίζεται ακόμη το <<The item is pre-advised>>, χειρότερο χάλι από τα ΕΛΤΑ).

 

Στάτους από 17track.net

RS99*******NL

Καθ 'οδόν

Ολλανδία(PostNL International Mail)

Ελλάδα(ELTA)

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-14 08:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2017-12-14 11:24

2017-12-14 08:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-12-14 11:24

2017-11-07 07:56 The item is pre-advised

 

Και στάτους από ΕΛΤΑ

Κωδικός Αντικειμένου: RS99*******NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

14/12/2017, 08:39:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Με το priority λογικά δε θα μπει στην (τεράστια) ουρά με τα δέματα εκτός ΕΕ, αλλά μπορούμε να υποθέσουμε ότι ακόμα και έτσι, τα ΕΛΤΑ πρέπει να είναι ήδη βεβαρυμένα από το συνολικό όγκο δουλειάς - ενώ και τα ξένα ταχυδρομεία θα έχουν κι αυτά την αυξημένη τους κίνηση, με τις γιορτές να πλησιάζουν.

Δικό μου δέμα έκανε πρόσφατα -πάντα με priority- 20 μέρες από την αποστολή του. Και πάλι όχι άσχημα, νομίζω.

 

Άρχοντας είσαι. Μακάρι να μου έρθει και μένα στις 20 μέρες. Λίγο δύσκολο βέβαια γιατί Σάββατο κλείνει τις 20 και δεν έχει ελεγχθει ακόμα ο σάκος. Μέχρι να τον ελέγξουν και να σταλθεί και Κρήτη...Άσε που έχουν και απεργία σήμερα. Ελπίζω τουλάχιστον να έχω το κινητό πριν την πρωτοχρονιά.

Edited by MajorKritikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μου έχει έρθει μια παραγγελία από banggood ένα smartwatch (ενημερωτικά έκανε κανένα 15ήμερο να ρθει)

έχει το εξής πρόβλημα, το κουμπί on/off είναι χαλασμένο. Έχει κανένας ιδέα που μπορώ να το φτιάξω εδώ Ελλάδα;(έγινε η συνεννόηση να το φτιάξω κάπου και να μου το πληρώσουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μου έχει έρθει μια παραγγελία από banggood ένα smartwatch (ενημερωτικά έκανε κανένα 15ήμερο να ρθει)

έχει το εξής πρόβλημα, το κουμπί on/off είναι χαλασμένο. Έχει κανένας ιδέα που μπορώ να το φτιάξω εδώ Ελλάδα;(έγινε η συνεννόηση να το φτιάξω κάπου και να μου το πληρώσουν)

 

Δηλαδη παράγγειλες πριν 15-20 μερες και σου ήρθε σημερα;

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντας είσαι. Μακάρι να μου έρθει και μένα στις 20 μέρες. Λίγο δύσκολο βέβαια γιατί Σάββατο κλείνει τις 20 και δεν έχει ελεγχθει ακόμα ο σάκος. Μέχρι να τον ελέγξουν και να σταλθεί και Κρήτη...Άσε που έχουν και απεργία σήμερα. Ελπίζω τουλάχιστον να έχω το κινητό πριν την πρωτοχρονιά.

 

Εμενα έχει πάνω από 20 μέρες και ακόμα ούτε κουνήθηκε από το southall

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε ποια εφαρμογή είναι αυτή? Έχει κάποια επίσημη η DPD? Βρήκα την Your DPD αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με καμία από τις συσκευές μου.

 

Δεν την κατέβασα από το playstore αλλά γκουγκλαρισα και έτσι την βρήκα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...