Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένει κανείς παράδοση από DPD και το δέμα του προχωράει κανονικά;

Το δικό μου είναι κολλημένο από 7/12 Βουδαπέστη, κανονικά θα έπρεπε 8/12 να είναι Σόφια ,σήμερα Θεσσαλονίκη και αύριο να παραλάβω. Δυστυχώς όμως ακόμη Βουδαπέστη γράφει, λέω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα γενικά η ενημέρωση, εκτός και αν έχει κολλήσει μόνο το δικό μου.

 

Παρέα είναι τα δέματα μας...

 

Μην ανησυχείς λογικό είναι αύριο θα είσαι Σόφια κ μετά Θεσσαλονίκη οριακά θα παραλάβουμε Παρασκευή αν είσαι από Αθήνα όπως εγώ το πιθανότερο είναι Δευτέρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πρόσφατα που παρέλαβα με DPD έμεινε Βουδαπέστη μια εβδομάδα. Υπάρχουν τρελές καθυστερήσεις παντού.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

11/12/2017, 13:44:36 Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

11/12/2017, 02:48:19 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

11/12/2017, 00:02:48 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

10/12/2017, 23:51:19 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/12/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

8/12/2017, 19:11:42 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

8/12/2017, 14:42:46 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

8/12/2017, 12:42:46 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

5/12/2017, 18:46:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

5/12/2017, 13:24:53 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

5/12/2017, 10:51:08 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

4/12/2017, 13:05:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

1/12/2017, 15:15:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

24/11/2017, 10:53:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

23/11/2017, 13:44:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Εάν μου το φέρουν αύριο σημαίνει ότι:

Κίνα-Ελλάδα= 11 ημέρες

Σπάτα-Πάτρα=8 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου το φέρουν αύριο σημαίνει ότι:

Κίνα-Ελλάδα= 11 ημέρες

Σπάτα-Πάτρα=8 ημέρες

Πολύ καλοί χρόνοι.

Και στην Κίνα και στην Ελλάδα οι περισσότερες μέρες καταναλώνονται σε ακινησία του πακέτου στους ενδιάμεσους σταθμούς (λογικό) και λιγότερες στην καθεαυτή μετακίνηση.

Link to comment
Share on other sites

και μενα εκανε συνολικα 19 μερες απο κινα να ελθει στα χερια μου ,γινονται και θαυματα φαινεται αλλα στα μικρης αξιας δεματα πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Και μένα κολλημένο Βουδαπέστη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

16 έφυγε αδερφέ μην περιμένεις τώρα από τον καινούριο χρόνο μας βλέπω να παραλαμβάνουμε

Τσέκαρε το σιτε της post nl. Εκείνο ενημερώθηκε σήμερα πως έφτασε Ελλάδα. Στα ΕΛΤΑ τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, το δεμα σου την επομενη μερα πηγε στο ΚΜΔ της περιοχης σου αφου γραφει κλείσιμο από κεντρο διαλογης, απλα δεν ενημερωθηκε το συστημα, και "Ξεχασαν" να σου φερουν ειδοποιητηριο. Πηγαινε στο ταχυδρομειο σου και ζητα το.

 

Σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη και θα το κοιτάξω. Αλλά χλωμό το κόβω καθότι ο τοπικός διανομέας των ΕΛΤΑ είναι φίλος και θα με είχε ειδοποιήσει αν είχε φτάσει στο ΚΔ της περιοχής μου...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη και θα το κοιτάξω. Αλλά χλωμό το κόβω καθότι ο τοπικός διανομέας των ΕΛΤΑ είναι φίλος και θα με είχε ειδοποιήσει αν είχε φτάσει στο ΚΔ της περιοχής μου...
Κοιτα φιλε μου, όταν εχει κλείσιμο από κεντρο διαλογης αττικης, παντα μα παντα τα διωχνουν τα δεματα από εκει, δεν τα κρατανε. Σιγουρο αυτό που λεω, σιγουρα είναι από την επομενη του κλεισίματος στο ΚΜΔ της περιοχης σου, τωρα ο φιλος σου εκει πολύ απλα δεν το τσεκαρε, δεν το χτυπησε στο μηχανημα, γι αυτό και δεν βγαζει αφιξη στο ΚΜΔ. Σιγουρα είναι το δεμα σου εκει, γιατι δεν κρατανε δεμα στο κεντρο διαλογης όταν εχει κλείσιμο, ξερω τι σου λεω
Link to comment
Share on other sites

11/12/2017, 22:57:53 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

11/12/2017, 19:35:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

11/12/2017, 18:23:18 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

11/12/2017, 15:10:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

11/12/2017, 13:10:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

28/11/2017, 06:36:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

18/11/2017, 22:17:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Τι παίζει εδώ; Το δέμα μου φορτώθηκε σε 2 μεταφορικά μέσα. Πριν από λίγο το ένα όχημα που το μεταφέρει έφτασε ΠΑΤΡΑ.

Όπου να ναι φτάνει και το άλλο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ !!!

Να δούμε που θα ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ τελικά...

Link to comment
Share on other sites

11/12/2017, 22:57:53 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

11/12/2017, 19:35:20 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

11/12/2017, 18:23:18 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

11/12/2017, 15:10:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

11/12/2017, 13:10:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

28/11/2017, 06:36:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

18/11/2017, 22:17:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Τι παίζει εδώ; Το δέμα μου φορτώθηκε σε 2 μεταφορικά μέσα. Πριν από λίγο το ένα όχημα που το μεταφέρει έφτασε ΠΑΤΡΑ.

Όπου να ναι φτάνει και το άλλο ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ !!!

Να δούμε που θα ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ τελικά...

Εχουν χάσει το μπούσουλα οι άνθρωποι.

Εσύ που βρίσκεσαι Πάτρα ή Θεσσαλονίκη ή κάπου αλλού τελικά;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εχουν χάσει το μπούσουλα οι άνθρωποι.

Εσύ που βρίσκεσαι Πάτρα ή Θεσσαλονίκη ή κάπου αλλού τελικά;;

 

Εγώ Θεσσαλονίκη είμαι. Όσο για το δέμα, δεν ξέρω που θα πάει ...50% πιθανότητες έχει για Θεσσαλονίκη και 50% για Πάτρα.

Αυτό το ...3 Λαλούν και 2 Χορεύουν που γράφεις ...τους αρμόζει γάντι νομίζω !

Edited by Theo1410
Link to comment
Share on other sites

Οντως, αυτό ίσως όμως να μην λέει και τίποτα, μάλλον όλοι λάλησαν.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερούν πλέον και τα δέματα από banggood με priority ή συμβαίνει μόνο σε εμένα...από 1/12 αποστολή από Ολλανδία δεν έχει αλλάξει status, ενώ ένα μήνα πριν μέσα σε πέντε μέρες το πολύ είχε φτάσει Ελλάδα, άλλος με παρόμοια αποστολή έχει εικόνα;;

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Έχω κάνει μια παραγγελία 2 κινητά από το Geekbuying από την 01/12 με HKEU Priority Line μίλησα μαζί τους πριν την παραγγελίαiα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο.

Και σήμερα το πρωί έλαβα από αυτούς το παρακάτω mail

 

Dear Customer

Thank you for shopping at GeekBuying!

We are sorry to tell you that the HKEU Priority Line shipping company couldn't ship the package with mobile phone reason at present.

For this case,we have helped you changed shipments the order by DHL,

but don't worry,after you received the package just give us your paid taxes screenshot and we will refund your paid taxes to you.

We apologize for the inconvenience it may have caused you.

 

Τι λέτε να κάνω; Λέτε να το αποδεχτώ; Αν δεν μου δώσουν πίσω τα χρήματα του τελωνείου μπορώ να τα διεκδικήσω μεσώ paypal?:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερούν πλέον και τα δέματα από banggood με priority ή συμβαίνει μόνο σε εμένα...από 1/12 αποστολή από Ολλανδία δεν έχει αλλάξει status, ενώ ένα μήνα πριν μέσα σε πέντε μέρες το πολύ είχε φτάσει Ελλάδα, άλλος με παρόμοια αποστολή έχει εικόνα;;

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια .... :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και από μένα, Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Έχω κάνει μια παραγγελία 2 κινητά από το Geekbuying από την 01/12 με HKEU Priority Line μίλησα μαζί τους πριν την παραγγελίαiα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο.

Και σήμερα το πρωί έλαβα από αυτούς το παρακάτω mail

 

Dear Customer

Thank you for shopping at GeekBuying!

We are sorry to tell you that the HKEU Priority Line shipping company couldn't ship the package with mobile phone reason at present.

For this case,we have helped you changed shipments the order by DHL,

but don't worry,after you received the package just give us your paid taxes screenshot and we will refund your paid taxes to you.

We apologize for the inconvenience it may have caused you.

 

Τι λέτε να κάνω; Λέτε να το αποδεχτώ; Αν δεν μου δώσουν πίσω τα χρήματα του τελωνείου μπορώ να τα διεκδικήσω μεσώ paypal?:worry::worry:

Ακύρωσε την παραγγελεία ... μάλλον δεν γνωρίζουν τι φέσι θα φας εδώ και με δύο κινητά κι'όλας.

Το paypal δεν έχει σχέση με φόρους και δεν θα σου δώσει τίποτα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια .... :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακύρωσε την παραγγελεία ... μάλλον δεν γνωρίζουν τι φέσι θα φας εδώ και με δύο κινητά κι'όλας.

Το paypal δεν έχει σχέση με φόρους και δεν θα σου δώσει τίποτα ...

 

Δεν θα δώσει τίποτα; Ρωτάω γιατί εκείνοι άλλαξαν τον τρόπο αποστολής της παραγγελίας, όχι εγώ, Άρα για τους φόρους εκείνοι είναι υπαίτιοι.

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερούν πλέον και τα δέματα από banggood με priority ή συμβαίνει μόνο σε εμένα...από 1/12 αποστολή από Ολλανδία δεν έχει αλλάξει status, ενώ ένα μήνα πριν μέσα σε πέντε μέρες το πολύ είχε φτάσει Ελλάδα, άλλος με παρόμοια αποστολή έχει εικόνα;;

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

ισχύει μία απο τα ίδια με priority απο banggood. Κολλημένα στο αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό. Επίσης άλλη μία απο τις 6 παραγγελία shipped 7/12 ούτε καν δείχνει pre adviced
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δώσει τίποτα; Ρωτάω γιατί εκείνοι άλλαξαν τον τρόπο αποστολής της παραγγελίας, όχι εγώ, Άρα για τους φόρους εκείνοι είναι υπαίτιοι.

 

Το κόστος του τελωνείου για δύο κινητά, αν έρθει το δέμα με DHL θα κυμαίνεται από 50-100€, πιθανολογώ.

Ρώτησέ τους ξεκάθαρα αν έχουν την διάθεση να επιστρέψουν αυτό το ποσό. Δες τι θα σου απαντήσουν και στην συνέχεια κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171212_115404_1.jpg

 

Αυτό δείχνει από της 16/11

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος του τελωνείου για δύο κινητά, αν έρθει το δέμα με DHL θα κυμαίνεται από 50-100€, πιθανολογώ.

Ρώτησέ τους ξεκάθαρα αν έχουν την διάθεση να επιστρέψουν αυτό το ποσό. Δες τι θα σου απαντήσουν και στην συνέχεια κρίνεις.

Αναλόγως το κινητό ... θα ζητήσουν απόδειξη πληρωμής στο τελωνείο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το κινητό ... θα ζητήσουν απόδειξη πληρωμής στο τελωνείο.

 

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο γράφω. (θα κυμαίνεται από 50-100€, πιθανολογώ).

Ας αναφέρει το υψηλότερο πιθανό ποσό, ώστε αν δεν έχουν την διάθεση να επιστρέψουν τα έξοδα του τελωνείου, να τους αναγκάσει να αρνηθούν αυτοί να στείλουν την παραγγελία με DHL και να βρουν άλλον τρόπο αποστολής. Στα ζόρια, βρίσκουν την λύση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου, όταν εχει κλείσιμο από κεντρο διαλογης αττικης, παντα μα παντα τα διωχνουν τα δεματα από εκει, δεν τα κρατανε. Σιγουρο αυτό που λεω, σιγουρα είναι από την επομενη του κλεισίματος στο ΚΜΔ της περιοχης σου, τωρα ο φιλος σου εκει πολύ απλα δεν το τσεκαρε, δεν το χτυπησε στο μηχανημα, γι αυτό και δεν βγαζει αφιξη στο ΚΜΔ. Σιγουρα είναι το δεμα σου εκει, γιατι δεν κρατανε δεμα στο κεντρο διαλογης όταν εχει κλείσιμο, ξερω τι σου λεω

 

Όπως είπα πήγα σήμερα από τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και τσέκαρα. Και δεν έκανα λάθος... χθές (!!) παρέλαβαν από ΚΔΑ και σήμερα (μου είπαν) θα μου το φέρει ο διανομέας. Αναμένω λοιπόν... :rolleyes:

 

ΥΓ. Φυσικά στα elta-courier.gr το tracking είναι ακόμα κολλημένο στο "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ" , κοινώς τα ΄χει παίξει... :mad:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πήγα σήμερα από τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και τσέκαρα. Και δεν έκανα λάθος... χθές (!!) παρέλαβαν από ΚΔΑ και σήμερα (μου είπαν) θα μου το φέρει ο διανομέας. Αναμένω λοιπόν... :rolleyes:

 

ΥΓ. Φυσικά στα elta-courier.gr το tracking είναι ακόμα κολλημένο στο "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ" , κοινώς τα ΄χει παίξει... :mad:

 

Ότι και να σου ειπαν.. Χθες απλα το σκαναραν φιλε μου, το δεμα είναι από την επομενη μερα ΚΜΔ που εβγαλε κλείσιμο από κεντρο διαλογης.. Ασε τι σου ειπαν, απλα δεν το ειχαν σκαναρει, για να επιμενω τοσο κατι θα ξερω. Δε πειραζει όλα καλα παντως αφου παραλαμβανεις, άλλη φορα απλα να πηγαίνεις στο ΚΜΔ της περιοχης σου εσυ και να τα ζητας, ετσι κανω εγω παντα εδώ και 2 χρονια, και γι αυτό ξερω ότι σου λεω εδώ, πολλες φορες πανε εκει και απλα λογω φορτου εργασιας δεν τα σκαναρουν, αλλα αν πας εκει και τα ζητήσεις και το ψαξουν το δεμα σου το βρισκουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου ειπαν.. Χθες απλα το σκαναραν φιλε μου, το δεμα είναι από την επομενη μερα ΚΜΔ που εβγαλε κλείσιμο από κεντρο διαλογης.. Ασε τι σου ειπαν, απλα δεν το ειχαν σκαναρει, για να επιμενω τοσο κατι θα ξερω. Δε πειραζει όλα καλα παντως αφου παραλαμβανεις, άλλη φορα απλα να πηγαίνεις στο ΚΜΔ της περιοχης σου εσυ και να τα ζητας, ετσι κανω εγω παντα εδώ και 2 χρονια, και γι αυτό ξερω ότι σου λεω εδώ, πολλες φορες πανε εκει και απλα λογω φορτου εργασιας δεν τα σκαναρουν, αλλα αν πας εκει και τα ζητήσεις και το ψαξουν το δεμα σου το βρισκουν ;)

 

Δεν δουλεύει το elta-courier.gr αλλά (έκπληξη!) δουλεύει το elta.gr !! Αλλά το τελευταίο δεν το είχα τικάρει στο TrackChecerMobile...

 

Και τελικά ναι, είχε πάει στο τοπικό Ν.Φιλαδέλφειας από 7/12 αλλά σήμερα το είχανε για παράδοση... Η οποία τελικά δεν έγινε αφού ο ταχυδρόμος απλά μου έφερε το σημείωμα να πάω αύριο να το παραλάβω... :mad:

Οπότε μάλλον έχεις δίκιο, απλά βασιζόμουν στον "δικό" μου, όπως τόσα χρόνια, αλλά έμαθα ότι πλέον άλλαξε πόστο... :(

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

12/12/2017, 12:34:41 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ) >> ???

12/12/2017, 11:58:57 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

12/12/2017, 07:27:07 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

7/12/2017, 06:21:27 Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

7/12/2017, 05:27:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Μ.Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...