Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειχα ζητησει στην επιλογη αποστολης NL post και εκεινοι μου το εστειλαν με SG post οποτε με οτι θελουν στελνουν. Παντα για vickmall μιλαω.

 

Βασικά καλό είναι να μπαινεις στο τσατ να το ζητάς για σίγουρο.

Εγω Μίλησα με την τυπισα και το ζήτησα και όντως τα έστειλαν με nlpost

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν σου εχει επιλογη το site με ποια εταιρεια να σου στο στειλει υποθετεις οτι αυτην που διαλεγεις με αυτην στο στελνουν . Ευχαριστω για την συμβουλη αλλα δεν με βλεπω να παραγγελνω ξανα απο vickmall . Μια φορα ηταν και μου βγηκε ξυνη . Το to2c μια χαρα με εξυπηρετουσε.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πάρα πολλές παραγγελίες απο vickmall η τελευταια δεν προκειτε να ερθει, απο 30/3 ενω τα ξενα τρακ λενε οτι εχει φτασει απο 11/4 ελλάδα, στο διεθνες ταχυδρομιο λενε ότι δεν εχει φτάσει κανενα πακέτο.
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

μετά απο πάρα πολλές παραγγελίες απο vickmall η τελευταια δεν προκειτε να ερθει, απο 30/3 ενω τα ξενα τρακ λενε οτι εχει φτασει απο 11/4 ελλάδα, στο διεθνες ταχυδρομιο λενε ότι δεν εχει φτάσει κανενα πακέτο.

 

Εγω αλλες 15 μερες να κλεισει δυο μηνες και μετα θα κανω refund. Ειμαι πολυ περιεργος να δω εαν θα ερθει στους 2 μηνες, με τα ποδια να ερχοτανε θα ητανε παντος σπιτι μου.

::X
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το νουμερο μου δεν υπαρχει καν στο sing post

Record does not exist.

και ο κινεζος λεει οτι εφτασε Ελλαδα ενω εχθες δεν το ελεγε

2016-05-13 10:02 Shipmnet arrived at destination country

 

αντε να βγαλεις ακρη

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο φάνηκε στα Ελτα η παραγγελία μου απο 26/4(arrived 9/5) singpost -vickmall, εκλεισε απο κδ αεροδρομίου καλώς εχοντων αύριο μεθαύριο θα το παραλάβω. Η πρώτη φαίνεται ακομα arrived απο 31/3, εχει κλείσει συνολικά 53 μέρες και περιμένω το paypal να καταλήξει σε refund.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανένας πως μπορω να επικοινώνησω με το support του gearbest για να ρωτησω διαθεσιμότητα προιοντων πριν κάνω παραγγελία? Γιατί κάθε φορά που παραγγελνω τη σπάνε απο μονη τους επειδή κάποια πραγματα δεν τα έχουν σε στοκ και τα παραλαμβανω μετα απο ενα μήνα στην καλύτερη...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απαντηση σε ερωτηση για τις καθυστερησεις του vickmall στο νημα του εδω στο φορουμ.

 

Παράθεση από elias87_

 

Hello! I have an issue with my order.. Order number is :# 100030667. I placed this order on 12th of april and i havent received it.. Tracking number is weird it says it has arrived in greece but my local post office tracking service says dispatched to overseas. Its been too long.. I dont know whats going on.is my parcel lost? What should i do?

 

Dear friend,

some of the packages have been delayed Since the middle of March,

i can ensure the parcels did not lost just delay,

so hope you can wait more days for it again,thank you

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

μετά απο πάρα πολλές παραγγελίες απο vickmall η τελευταια δεν προκειτε να ερθει, απο 30/3 ενω τα ξενα τρακ λενε οτι εχει φτασει απο 11/4 ελλάδα, στο διεθνες ταχυδρομιο λενε ότι δεν εχει φτάσει κανενα πακέτο.

 

Εγω απο minideal.net στις ιδιες ημερομηνιες δεν περιμενω πλέον εχω παει σε claim απο 5-5-16 μετα το dispute που άνοιξα, γνωμη μου αδίκως κόπος μην περιμένεις, δεν θα παρεις απαντήσεις απο πουθενά, εκτος και αν εχεις γαϊδουρινή υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι θεμα sq post ή μηπως φταινε τα ελτα? απο οτι εχω καταλαβει η μεγαλη καθυστερηση και απο παλια ηταν των ελτα γιατι οχι και τωρα?

μην ξεχναμε το πασχα και ισως υπηρχε ογκος αποστολων ,απεργιες κλπ

 

εχει παραλαβει κανεις απο τα "χαμενα" τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο για μενα σε 9 μερες ηρθε αεροδρομιο με sgpost apo vickmall. Ανακουφιση.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο για μενα σε 9 μερες ηρθε αεροδρομιο με sgpost apo vickmall. Ανακουφιση.

 

Μα και αυτοί που έχουν πρόβλημα, αεροδρόμιο είναι :P

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτοί που έχουν πρόβλημα, αεροδρόμιο είναι :P

 

Ειναι ετσι κι εχουν προβλημα?

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-05-2016 14:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-05-2016 06:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-05-2016 10:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 15-05-2016 10:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 15-05-2016 10:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

δε νομιζω.

 

Αλλα κοντος ψαλμος αυριο θα ενημερωσω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτοί που έχουν πρόβλημα, αεροδρόμιο είναι :P

Δεν τους εμφανίζεται από τα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, τα ΕΛΤΑ δείχνουν όλο αυτον τον καιρο dispatched to overseas.

 

Πάντως και το δικο μου δεμα εμφανιστηκε και από τα ΕΛΤΑ:

Destination Country - Cache Time: 2016-05-15 13:46

2016-05-15 10:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-15 10:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-15 10:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-05-15 06:42 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-05-06 15:01 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-05-15 13:46

2016-05-10 13:05 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-05-06 15:01 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-05-04 15:01 Received from Customer

 

Είχα ανησυχήσει λιγάκι όχι γιατί έκανε πολύ ώρα το δέμα για να φτάσει αλλά επειδή είχα διαβλασει διάφορα για εκείνες τις πρααγελείες. Οπότε όσοι άλλοι περιμένετε δεμα απο sg πριν αρχίσετε να ανησυχείτε να περιμένετε πρώτα κάμποσο καιρο :) Μακάρι να φτάσουν όλα τα δέματα σας σύντομα παιδιά !

Link to comment
Share on other sites

:p - ουφφφ ηρεμησα, ειχα δεματακι απο Σιγκαπουρη με tracking number τυπου SYLGZ........ και φυσικα δεν εβλεπα τιποτα στα site των ΕΛΤΑ, με ειχε φαει η αγωνια πως χαθηκε αλλα τελικα ηρθε, δεν ειχε tracking number απο εδω, δεν εγραφε στην ειδοποιηση τιποτα οπως κανουν συνηθως πχ απο Κινα-το αστειο ειναι πως στο ebay δεν δειχνει να εχει ξεκινησει καν,εντελως αναξιοπιστο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:p - ουφφφ ηρεμησα, ειχα δεματακι απο Σιγκαπουρη με tracking number τυπου SYLGZ........ και φυσικα δεν εβλεπα τιποτα στα site των ΕΛΤΑ, με ειχε φαει η αγωνια πως χαθηκε αλλα τελικα ηρθε, δεν ειχε tracking number απο εδω, δεν εγραφε στην ειδοποιηση τιποτα οπως κανουν συνηθως πχ απο Κινα-το αστειο ειναι πως στο ebay δεν δειχνει να εχει ξεκινησει καν,εντελως αναξιοπιστο (!)

Αποκλείεται στο ΕΒΑΥ να μην φαίνεται η αποστολή, γιατί τον αρθμό σου τον δίνουν μετά ... μάλλον δεν κοίταξες καλά στο "my EBAY".

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ είχε δώσει στον πωλητή το paypal μεχρι την Παρασκευή 13-5-16 για να δώσει νέα, του έδωσε μέχρι το τέλος του μήνα γράφοντάς μου αυτό: We'll contact you with any developments or if we require additional information from you by May 31, 2016. Αρχίζω και εκνευρίζομαι και με το paypal γιατί ενώ τους έστειλα το λινκ του ΕΛΤΑ που δείχνει οτι δεν έχει μπει καν Ελλάδα δείχνουν να το αγνοούν, στο τέλος ετσι όπως το πάνε αυτοί στο paypal θα μας κρατάνε και τα λεφτά χωρίς να έχουμε παραλάβει τίποτα, θα δίνουμε λεφτά για κοπανιστό αέρα, οι άνθρωποι είναι ξεκάθαρα με τον πωλητή!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ είχε δώσει στον πωλητή το paypal μεχρι την Παρασκευή 13-5-16 για να δώσει νέα, του έδωσε μέχρι το τέλος του μήνα γράφοντάς μου αυτό: We'll contact you with any developments or if we require additional information from you by May 31, 2016. Αρχίζω και εκνευρίζομαι και με το paypal γιατί ενώ τους έστειλα το λινκ του ΕΛΤΑ που δείχνει οτι δεν έχει μπει καν Ελλάδα δείχνουν να το αγνοούν, στο τέλος ετσι όπως το πάνε αυτοί στο paypal θα μας κρατάνε και τα λεφτά χωρίς να έχουμε παραλάβει τίποτα, θα δίνουμε λεφτά για κοπανιστό αέρα, οι άνθρωποι είναι ξεκάθαρα με τον πωλητή!

 

 

Μια από τα ίδια.

We'll contact you with any developments or if we require additional information from you by May 26, 2016.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που εχει προβλημα με καθυστερηση δεματος και αναντιστοιχια αναφορας μεταξυ singapore post tracking και ΕΛΤΑ tracking (το πρωτο να δειχνει οτι εφτασε ελλαδα και τα ΕΛΤΑ να δειχνουν οτι δεν εφτασε) και να ΜΗΝ ειναι παραγγελια απο το vickmall?

Ειμαστε ολοι απο vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που εχει προβλημα με καθυστερηση δεματος και αναντιστοιχια αναφορας μεταξυ singapore post tracking και ΕΛΤΑ tracking (το πρωτο να δειχνει οτι εφτασε ελλαδα και τα ΕΛΤΑ να δειχνουν οτι δεν εφτασε) και να ΜΗΝ ειναι παραγγελια απο το vickmall?

Ειμαστε ολοι απο vickmall?

 

Υπάρχουν/Υπήρχαν κάποιοι και απο το minideal, απλά η πλειοψηφία των μελών εδώ πέρα ψωνίζει απο το Vickmall γι αυτό και φαίνεται να είναι όλοι απο το ίδιο μαγαζί. Αυτό που δεν αλλάζει για όλες τις καθυστερημένες παραγγελίες είναι το Singapore Post.

 

Εγώ ακόμη περιμένω και θα περιμένω κι αυτή την εβδομάδα. Αν κλείσω 2 μήνες τότε τι να πω...

Ο Φιλέας Φογκ έκανε τον γύρο του κόσμου σε 80 μέρες το 1873, χωρίς αεροπλάνα κι αυτοκίνητα...

Το 2016 ο Κινέζος μαζί με τα ΕΛΤΑ πιστεύω να είναι λίγο πιο γρήγοροι...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που εχει προβλημα με καθυστερηση δεματος και αναντιστοιχια αναφορας μεταξυ singapore post tracking και ΕΛΤΑ tracking (το πρωτο να δειχνει οτι εφτασε ελλαδα και τα ΕΛΤΑ να δειχνουν οτι δεν εφτασε) και να ΜΗΝ ειναι παραγγελια απο το vickmall?

Ειμαστε ολοι απο vickmall?

Εγώ από To2c.

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια που είναι σήμερα όλοι αυτοί φωτεινοί παντογνώστες που έλεγαν ότι και πριν ένα χρόνο το ίδιο είχε συμβεί με καθυστερήσεις στις παραγγελίες τέλος Μάρτη με αρχές Απρίλη και οτι όλοι τότε είχαν παραλάβει μέχρι στις 15 Μαϊου και οτι το ίδιο θα συμβεί και τώρα; Μας έλεγαν μη βιάζεστε να κάνετε dispute θα 'ερθουν τα πακέτα σας και θα χάσετε το δικαίωμα εγγύησης συσκευης. Παιδιά ένα είναι το συμπέρασμα οτι κάτι έχει συμβεί στα πακετα μας, και κανένας δεν ξέρει να σας πει ακριβώς τι έχει συμβεί, αυτό για τα παιδιά που εικάζουν για το τι έχει συμβεί και άθελά τους επηρεάζουν λίγο την σκέψη και τις ενέργειες του καθενός μας. Φιλικά πάντα! Μπορεί τα πακέτα μας να έρθουν μέχρι το τέλος του μήνα αυτό δεν αναιρεί τα περι εικασιών που είπα παραπάνω! Καλημέρα σε όλους συμφορουμήτες!

 

Κάποιος άρπαξε ή έχασε την κινητάρα που περίμενα:rocket::whip::X:p

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια που είναι σήμερα όλοι αυτοί φωτεινοί παντογνώστες που έλεγαν ότι και πριν ένα χρόνο το ίδιο είχε συμβεί με καθυστερήσεις στις παραγγελίες τέλος Μάρτη με αρχές Απρίλη και οτι όλοι τότε είχαν παραλάβει μέχρι στις 15 Μαϊου και οτι το ίδιο θα συμβεί και τώρα; Μας έλεγαν μη βιάζεστε να κάνετε dispute θα 'ερθουν τα πακέτα σας και θα χάσετε το δικαίωμα εγγύησης συσκευης. Παιδιά ένα είναι το συμπέρασμα οτι κάτι έχει συμβεί στα πακετα μας, και κανένας δεν ξέρει να σας πει ακριβώς τι έχει συμβεί, αυτό για τα παιδιά που εικάζουν για το τι έχει συμβεί και άθελά τους επηρεάζουν λίγο την σκέψη και τις ενέργειες του καθενός μας. Φιλικά πάντα! Μπορεί τα πακέτα μας να έρθουν μέχρι το τέλος του μήνα αυτό δεν αναιρεί τα περι εικασιών που είπα παραπάνω! Καλημέρα σε όλους συμφορουμήτες!

 

Κάποιος άρπαξε ή έχασε την κινητάρα που περίμενα:rocket::whip::X:p

 

Παμε για ενα μαζικο Refund. Να δεις για ποτε θα τα βρουνε.

Edited by impreza_sti
::X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...